İSLAM'ı ve CEMAATLERİ Nefis ve Partilerine Alet Edenler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Taassupçuluktan ALLAH'a sığınırım.

Hakikat samimilerin erişebileceği iştir.

Hakikatsizlik samimiyetsizlerin erişebileceği iştir.

Vel akibetül Müttakin.

_GURABA_

Üye
بسم الله الرحمن الرحيم

Muhakkak ki Hamd ALLAH(c.c.)'adır. O'na Hamd eder, O'ndan yardım ve bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O'na sığınırız.

ALLAH(c.c.)'ın hidayet verdiğini saptıracak yoktur, saptırdığına da hidayet edecek yoktur. Ve şahitlik ederiz ki ALLAH(c.c.)'tan başka İLAH yoktur, O tektir ve ortağı yoktur. Ve yine şahitlik ederiz ki Muhammed(s.a.v.) O'nun kulu ve Resulüdür.

Esenlik ve dua, Peygamberlerin mührü olan, kıyamet öncesinde Alemlere rahmet olarak ve Kâfirleri boğazlamak üzere gönderilen ALLAH(c.c.)'ın Resulü Muhammed(s.a.v.)'e, ailesine, ashabına ve kıyamete kadar onların yolunu yol edinenlerin üzerine olsun.

قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَسَلَامٌ عَلَى عِبَادِهِ الَّذِينَ اصْطَفَى آللَّهُ خَيْرٌ أَمَّا يُشْرِكُونَ​

Hamdolsun ALLAH(c.c.)'a ve selam olsun O'nun seçtiği kullarına. Neml 59

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Biz gayet açık net ve sade şekilde izah ettiğimizi yazdığımızı biliyoruz, hatta yazdıklarımız hala bu konuda duruyor ama bazı arkadaşlarımızda doğruları konuşamamak adına, söyledikleri ve beyan ettiklerinin kendilerinde doğruluk sağlaması bulunmadığından dolayıdır ki bir agrasiflik bir sıkıntı bir zayıflık halini açıkca görmekteyiz.

Hal böyle olunca burada birçok kardeşimizin gözü önünde yazdığımız bu yazılarımıza ve en önemlisi sorduğumuz çok basit sorulara hala yanıt alamamaktayız acaba Ercan TEKİN sorularımızı ne zaman cevaplamayı düşünüyorsunuz.?

Öncelikle şunuda bilmeni isteriz ki senin karşında çocuk yok.! Konuşmalarına hitabetine dikkat edeceksin.!

Emir kipleriyle kuracağın cümlelerini evine gideceksin orada kime kullanacaksan kullanacaksın.!

_GURABA_

1. Kimsin sen?

2. Heyet ekibindenmisin?

3. Efendi hz'lerini çok iyi tanıdığını iddia ediyorsun peki baş hizmetlisi kim?

Bu sorduklarının cevabını daha önce yukarıda belirttik, dersen ki bende algı problemi var kusura bakma o zaman yapabileceğimiz birşey yok..!

Şimdi açık yazın bu kadar iddialar belirtmişsiniz bizi şahsımızı iftiracılıkla, yalancılıkla ve edepsizliklerle itham ettiniz şimdi bunları ispatlayın eğer ki ispatlayamazsanız sizi İFTİRACI OLARAK göreceğim.

Evet zaten açık yazdığımızı siz hariç herkes görmekte ama hala ısrarla hani bir deyim vardır ''Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış'' hesabı, cevap vermek yerine soruyorsunuz.

Biz ispatlarımızı sunuyoruz ama siz teyit etmiyorsunuz Ercan TEKİN..!

İnsanların hak ve hukukları bu kadar ucuz değil.

Evet bu konuda haklısınız ve bizde bu yüzden ısrarla soruyoruz,

Buradaki kardeşlerimize hitabında Biz efendinin evindeyiz.? Biz efendinin yanındayız.? Biz seni, sizi efendiyle görüştürelim.? diyordunuz buna benzer birçok ifadeniz beyanınız var ve agbi adlı kullanıcı kardeşimize verdiğiniz cevabınızda kendi ifadenizle

‘’agbi ben kocaelide oturuyorum Efendi hz'leri ise İstanbul'da. Sürekli ziyarete gidemiyoruz ama sürekli yanındakilerle irtibatlıyız.’’

Bu sorumuzun cevabını sizden dolaylı yoldan almış bulunmaktayız ve sizin burada konularda birçok kardeşimize yapmış olduğunz ifadelerinizle bu gerçek örtüşüyormu.? Şu durumda bu ortaya çıkan manzarada bir yalan söz konusu değil mi.? Ercan TEKİN Siz bu ifadenizle YALANCI Durumunda değilmisiniz.? Bunu nasıl inkar edeceksiniz ya da izah edeceksiniz.?

Ukubat adlı kullanıcı ile yaptığın tartışmada Efendi Hz.Ks'nun resmini izinli kullandığını yazıyorsun İFTİRA ATIYORSUN...

Efendi Hz.Ks'nun resime müsadesi Arifan Dergisinde yayınlanmasınadır, sizler gibi internet forumlarında ucuz siyasi söylemlerinize malzeme yapılsın için değildir. Çok iyi biliyoruzki Cübbeli Ahmed Hocamız bu izini bizatihi birebir danışarak almıştır, peki siz bende izin aldım diyorsunuz madem ki izin aldınız bu dolaylı yoldan olmaz sizinde birebir izin almanız lazım gelirki siz bu izini nerede ne zaman aldınız.?

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin ''Ben Efendi Hz.Ks'ya sordum ki, dedim ki. Efendi Hz. sizin resminizi avatarım yaptım, sitemize açılış resmi yaptım ve her söylemimde sizide bunlara alet ediyorum müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen ve diyemiyorsan YALANCISIN..!

Milli Görüşcü İhvan forumu açmışsınız, bundan Efendi Hz.Ks.'nun müsadesi var diyorsun İFTİRA ATIYORSUN..!

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin '' Ben Efendi Hz.Ks.'ya sordum ki, dedim ki, Efendi Hz internette site forum açıyoruz ismi Milli Görüşcü İhvandır, içeriği siyasettir, müslümanları ihvanımızı partilere göre ayırmak sınıflandırmaktır tabi sizin resimlerinizide koyuyoruz müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen, diyemiyorsan YALANCISIN..!

Evet sizinde deyiminizle bize burada net ifadelerle tüm forumun huzurunda madde madde sorularımızı cevaplandırın.

Bize net ifadelerle madde madde meselelerimizi cevaplandırın.

Sizin bize soru sormanız için bizden cevap almanız için bu soruları cevaplamanızı bekliyoruz çünkü bu konuyu açan biziz ve soruların cevaplarını sizden isteyen biziz. Bu kadar YALANCILIK ve İFTİRA İthamından kurtulmak istiyorsanız lütfen sorularımızı yanıtlayınız.

Kendinizi bu ithamlardan temizlemedikçe sözlerinizde yazılarınızda bizler için geçersizdir. Hal böyle olunca siz soru sorma hesap sorma makamında değil cevap verme makamındasınız.

Efendi hz'lerine vallahi billahi ve tallahi senin gönlün uzaktır bizim gönlümüz yakındır

لاَ يُؤَاخِذُكُمُ اللّهُ بِاللَّغْوِ فِي أَيْمَانِكُمْ وَلَكِن يُؤَاخِذُكُم بِمَا عَقَّدتُّمُ الأَيْمَانَ فَكَفَّارَتُهُ إِطْعَامُ عَشَرَةِ مَسَاكِينَ مِنْ أَوْسَطِ مَا تُطْعِمُونَ أَهْلِيكُمْ أَوْ كِسْوَتُهُمْ أَوْ تَحْرِيرُ رَقَبَةٍ فَمَن لَّمْ يَجِدْ فَصِيَامُ ثَلاَثَةِ أَيَّامٍ ذَلِكَ كَفَّارَةُ أَيْمَانِكُمْ إِذَا حَلَفْتُمْ وَاحْفَظُواْ أَيْمَانَكُمْ كَذَلِكَ يُبَيِّنُ اللّهُ لَكُمْ آيَاتِهِ لَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ

ALLAH(c.c.) sizi, kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerinizden sorumlu tutmaz. Fakat kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden sizi sorumlu tutar. Maide 89

"Resulullah(sav) buyurdular ki: "Yemin (sonuç ve netice itibariyle) ya günaha girmektir yahut da pişman olmaktır." Abdullah İbnu Ömer(Ra)

Resulullah(sav) buyurdular ki: "Kim, bir yeminde yalan yere yemin ederse bu yemini sebebiyle cehennemdeki yerini hazırlamış olur." Ebu Davud, Eyman 1, (3242)

Kalplere vakıf olan ancak ve ancak Alemlerin RABBI Olan BASİR Olan ALLAH(c.c.)'tır.

Birde Yemin Edip yaptığına ALLAH(c.c.)'ın İsmini şahit, ortak ediyorsun..!

Bu hususta Yemin Ettiğine göre kalbimize vakıf olmalısın ama eğer değilsen yazık oldu sana..!

إِذْ تَلَقَّوْنَهُ بِأَلْسِنَتِكُمْ وَتَقُولُونَ بِأَفْوَاهِكُم مَّا لَيْسَ لَكُم بِهِ عِلْمٌ وَتَحْسَبُونَهُ هَيِّنًا وَهُوَ عِندَ اللَّهِ عَظِيمٌ

O vakit ki siz o iftirayı dillerinizle karşılayıp kabul ediyordunuz. Kendisine sizin bilginiz olmayan şeyi ağızlarınızla söylüyordunuz ve onu kolay sanıyordunuz. Halbuki o, ALLAH(c.c.) katında pek büyüktür. Nur 15

فَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لاَ يُفْلِحُ الْمُجْرِمُونَ

Artık bir yalanı ALLAH(c.c.)a iftira eden veya onun âyetlerine yalan diyenden daha zâlim kim olabilir? Şüphe yok ki, mücrimler, felâh bulmaz Yunus 17

Taassupçuluktan ALLAH'a sığınırım.
Hakikat samimilerin erişebileceği iştir.

Hakikatsizlik samimiyetsizlerin erişebileceği iştir.
Vel akibetül Müttakin.

Haklısın TAASSUPÇULUK'tan RAHMAN'a Sığınırız.

Lakin emin olmadığın şeyler hakkında YEMİN Edip ALLAH(c.c.)'ın İsmini sözlerine zanlarına ortak eden sensin Ercan TEKİN..!

Bu TAASSUPÇULUK değildir nedir acaba.?

Sorduklarımıza bu zaman kadar cevap vermedin bundan sonra da vereceğini sanmıyoruz, bu yüzdendir ki tüm bu olanları buradaki kardeşlerimizin takdirine bırakıyoruz.

وَلَقَدْ صَرَّفْنَا فِي هَذَا الْقُرْآنِ لِلنَّاسِ مِن كُلِّ مَثَلٍ وَكَانَ الْإِنسَانُ أَكْثَرَ شَيْءٍ جَدَلًا

Andolsun ki; Biz, bu Kur'an'da insanlara türlü türlü misal gösterip açıkladık.İnsanın en çok yaptığı iş ise, tartışmadır. Kehf 54

تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

İşte ahiret yurdu. Biz; onu, yeryüzünde böbürlenmeyen ve bozgunculuğu istemeyen kimselere veririz. Güzel akıbet Takva sahiplerinindir.
Kassas 83

hirahos

Kıdemli Üye
Her Tarikat cemaatinde aşırılığa düşmüş, maksadın yanına maksadlar koymuş birkaç öne çıkmış isim olabilir. Bunları delil getirerek cemaatin tamamı böyle düşünür, böyle inanır demek; hele de Mürşid-i Kamilleri aynen kendimiz gibidir diye kalkan ve siper derekesine indirgemek büyük bir vebaldir. Tarikatlerin maksadı Siyasal Partilere şube başkanlığı etmek değildir. Bütün bir tasavvufu da böylece itham ve gölgede bırakmak Tarikat-ı Muhammediyye'ye de daha büyük bir hakaret ve daha büyük vebaldir. Bütün Mürşid-i Kamillerin hakkına girmek manasına gelir.

Kamuoyunda bu vebali kazanmada en çok araç edilen isimlerden birisi mübarek Mahmud Efendi Hazretleridir. Sonra Mehmed Zahid Kotku Hazretleridir. Sonra Yahyalılı Hacı Hasan efendidir. Sonra Bayburtlu Dede Paşa Hz.leri ve onun mübarek Halifesi Abdurrahim Reyhan Efendi Hazretleridir. Ve bunlar gibi bazı isimler kullanılagelmektedir.

Bu mübareklerin sohbetlerinin çoğu internette yayınlanmaktadır Sohbetlerini okuyanlar asıl maksadı kavramak istedikleri müddetçe fırsatları vardır. Ve insaf ile okur/dinler iseler mutlaka kavrayacaklardır.

Mehmed Zahid Efendinin sonradan aleyhe döndüğünü nakledenler oldu. O çevreden. Diğer Mürşid-i Kamillerden de aleyhe yani Particiliğin zararlarına, siyasetin tefrikasına dair nice sohbet nakletmişizdir. 1960'lı yıllarda İslam ve Müslümanlara hizmete niyet etmiş hemen herkese, her Partiye, her cemaat liderine teşvikler gelmiştir. Mürşid-i Kamillerin ahlakıdır. Onlar hizmet etmek isteyenlere köstek değil destek olmuşlardır. Sadece Erbakan ve Mnp'ye değil. Nur cemaatine, Süleymanlı cematine, öncesinde Menderes'e sonrasında pekçok mütedeyyin kimseye... Cemaatler ve partiler adına bu teşvikleri ve edilmiş övücü/teşvik edici kelamları alıp; biz mutlak Hakkız, mutlak sahibiz; biricik biziz, Müslümanların yegane ÖNDERİYİZ diye kullanmaya çalışmak; hatalarını saklamak ve çıkar (menfaat) içindir. Bu tavır; hizmet edip ayaklara düşmekten yüz çevirdiklerinin; edilen övgü ve teşvikleri yitirdiklerinin; başa çıkıp tekebbüre saplandıklarının alametidir. Allah Teala tekebbür sahiplerini alçaltacağını vaad etmiştir. Ve Allah Teala, sözünden cayıcı değildir.

Tarikat-ı Muhammediyye ve Mürşid-i Kamilleri, kendi kibir ve çıkarlarına perde edenler tez zamanda tevbe edip bu tehlikeli oyunlarına bir son versinler. Kendi başlarına, filanın falanın ismini öne çıkarmadan, kendisiyle beraber isim zikretmeden diledikleri kadar siyasete bulansınlar, istedikleri kadar yazsınlar, çizsinler, konuşsunlar, tenkid etsinler, taraftar ve muhalif olsunlar; kendi bilecekleri iştir. Yeter ki Tarikatleri kullanmasınlar. İçinde insan olan eve bir çift kelam dahi yeter.

Ves'selam.

hirahos hocam sizi biliyorumki temiz iyi niyetlisiniz gercekten samimi düsüncelerinizi yaziyorsunuz..Allahc.c. razi olsun..

Ercan Tekin kardesimiz sevgisini daha cok ortaya cikaran samimi art niyetsiz bir kardesim..

_GURABA_ ya gelince kendisi YALANCI MÜFTERI nin teki oldugu kendi sahit oldugum gözlerimle gördügüm,konudaki aciklamasindan cikti ortaya..Ercan Tekin kardesle ilgili konularda gözümüzle görüp bilmedigim fakat kendisine güvenimiz oldugu icin inanirim sadece isin bu kismi böyle.Aksini isbat eden birisi delilleriyle isbat edene dek..

FAKAT Nusretullah hocama attigi sohbetini dinleyenler 10-15 kisi demesi VALLAHI BILLAHI TALLAHI YALANdir..Biz ne hocamiz milli görüsü anlatiyor diye sohbetine gidiyoruz,nede milli görüsü anlatacak diye sohbetten soguyoruz,kaciyoruz..Biz kalbimizdeki nurun sevgisiyle hasretiyle sohbetlerine gidiyoruz,O bizim Efendi hazretlerimizin bize gönderdigi vekili yau vekili..Biz o gözle bakarak görerek gidiyoruz..Dersliysen bu böyledir..gerisi bizi ilgilendirmezz..

Aylik sohbetlerine gelenler en azz 70-80 kisi bunu erkek kadin iki katini düsün,birde almanya gibi kafirin icinde oldugunu düsünün,birde camilerin sizin mahalledeki caminiz gibi iki adimlik olmadigini düsünün,almanyadaki ihvanin yüzde 70 nin hanim ihvan oldugunu düsünün onlarinda kendileri gelemediklerini düsünün uzaklik bakimindan(hocamizin söyledigi)..ha birde bu gelenlerin duyuru,reklam ilan vs olmadan geldigini düsünün kulaktan kulaga misali...Yau sadece benim evimden büyük olarak 4 kisi gidiyorrr.

Senin YALANCI IFTIRACI oldugun bendenizin yazdigi mesajlari görmezden gelmen verecek cevabin olmadigindanda bellidir..Birsey yazacaksaniz 40 kere düsünün bir kere ya yazin ya da yutun BUNUN UCU NEREYE GIDECEK diye düsünün yazi dizisi düzmeyin..,ve ucu gidecekte merak etmeyinnn..size öncedende yazmistim bunu yazdigina pisman olacaksin..(forum gibi dünyanin dört biryerinden ulasabilinen yerlerde böyle birseyi yazdigin,hocami basite alinabilecek cümleler kurdugun icin)

ismini cismini bilmiyoruz fakat dersliysen zaten inaniyorsundurki bu isler madde ile sinirli degil, (bu kadar tepkili olmam nefsim veya baska birsey icin degil emin oldugum sohbet ortamindan ve hocamin hakki icin,en önemliside forum köselerinde yazdigin icin..

Senin yazdiklarin samimiyet acisindan bu ne perhiz bu ne lahana tursusu dedirtiyor insana..

ha sunuda yazim senin gibiler hocalarida birbirine düsüren cinsten..bizim gibilerde ameli takvasi ibadeti ilmi olmayan hatta ihlasi olmayanda olabilir fakaat hocasinin vekilinin ihvaninin birlik beraberliginin bozulmasina gönlü razi olmayan bu kücücük aciz haliyle elinden geldigince elinin uzandigi yerlerce düzeltmeye ugrasan caba gösteren bir aciz kul.. ...anlayin artik..vesselam..(tekrarda yaziyorum kimsenin siyasi görüsü bizi ilgilendirmiyor)

Ha sunuda yazim ben cemaatimin hocasiyla hatta seyhimle vekiliyle irtibatliysam veya yakiniysam veya her zaman yanindaysam veya istedigimde ulasabiliyorum diye bir konumum varsa misalen böyle dahi olsa kimse yanindaki hocayi tutupta Efendi Hazretlerimizin diger bir vekilini veya hocasini asagiya düsüremez haysiyeti asagi düsüremez..bizim gözümüzde hepsi ayni hepsi basimizin taci gönülerimizin sultani.özelliklede bilinen büyük hocalarimiz..Kimsede hicbirine tek bir söz bile yazamaz..Bunu yapacakca Efendi hazretlerimiz basimizda Allah uzun ömür versin saglikla hayatta ancak o yapar..Kimseye laf düsmez,,HADDINIZI BILIN!

bunlar hocalarin icinde alismislar kiymet bilmekten edebten bihaberler..sözün özü..

ibrahimi

Has Uşak
Eyne'l mefer kardeş sen hocanı koruyor olabilirsin haklısın.Guraba kardeş de bu konuda yanılıyor olabilir zann ediyor olabilir.Bu da tamam.Hatta o kısmı çıkartalım aradan bir hocanın sohbetine çok kişinin gelmesinden kimsenin huzursuzluk duyacağını zannetmem.100 soru insin 99 soruya farketmez.Geriye kalan 99 soru daha önemli ve cevaplanmalı.

Konuyu takip ediyorum.Guraba kardeş bazı sorular yöneltmiş ben onların cevaplarını merak ediyorum.Diğer ihvanlarımız da bunları merak ediyorlar.Ama görüyorum ki mesajlar sen kimsin hangi hocaları tanıyorsuna gidiyor verilen bir cevap yok.sorular boğuntuya gidiyor.

ercan tekin kardeşim ben senden ilk mesajdaki ve daha sonraki mesajlardaki iddaalara cevap vermeni istiyorum.Çünkü burada Mahmud Efendinin ismini sürekli kullanan sensin.Açık ve net cevaplar,başka cevaplar yazma ve konuyu başka yere çekme.Efendinin ismini kullandığın için cevaplamak da sana düşüyor.

Aksi taktirde siyasi mesajlara büyüklerin karıştırılmasına izin vermeyeceğiz yönetim olarak.
Selamlarımla.

Mesajlarim silinmesin Erdem kardes..

Su karariniz cok yerinde olur büyüklerin parti konularina bu forum ortamlarinda dahil edilmemeleri..

_Guraba_ da hangi hocalarla görüsüyormus aciklasin bu konu karsilikli cevap verilmesi gerekiyor..

ibrahimi

Has Uşak
mesajlarınız silinmedi birleştirildi efendim.fevriliğinizi ve çıkışlarınızı hocanızı koruma heyecanına veriyorum.ama daha dikkatli olmalısınız yoksa mesajlarınıza müdehale etmek zorunda kalacağım.

burada gurabanın anlatmak istediği de zaten siyasete büyüklerin bulaştırılmaması.ilk mesajın ana fikri o.yanlış anlaşılmasın ben kimseden taraf değilim.ercan tekine ve gurabaya da aynı mesafedeyim.ilk soruyu o yönelttiği için ve sordukları bu forumda olağan şeyler olduğu için bu sorular cevaplanmalı.Selamlarımla.

serhen

Asistan
Ercan Tekin ile olan şahsi problemlerinizi forum üzerinden değil de özel mesaj yoluyla çözmeye çalışılsa daha güzel olmaz mı,ha Ercan Tekin ,Efendi hazretlerinin ismini kullanıyor diye iddiada bulunuyorsanız,bunu ıspatlamanız gerekir ki iddia sahaibi sizsiniz,tanımıyorsanız,sorar soruşturur aslı varmı yokmu öğrenirsiniz,bizler de kim neci öğreniriz,Ercan Tekin de iddiada bulunan kardeşlerimize abilerimize mantıklı bir teklifde bulundu,ama kabul görmedi,konu sahibinin il mesajına bakılınca da konunun bilgilendirmeden çok şahsi mesele olduğu çelişkiler içerdiği anlaşılıyor,sırf Ercan Tekin'e kızacağım diye alimlere bile dil uzatılıyor,particilik yapılıyor diyor diyor ama Erbakan Hoca'ya dil uzatılıyor,hani konu başlığı da tam konuyu açan kişiye hitap ediyor

Dogru tesbitiniz Erdem kardesim,bizi bilen bilir fevri veya cok cikislari olan birisi degilim,,Haksizlik oldugu en önemliside hocalarimiza laf atilinca bu böyle oluyor..birde direk irtibatli hocama olursa nasil susabilirim anlayisli olun Allah icin..aslinda ihvanimada laf söyletmem ama GURABA güven vermedi samimiyetsiz olarak görüyorum..Kusuruma bakilmasin insaallah kardesim..

ibrahimi

Has Uşak
Ercan Tekin ile olan şahsi problemlerinizi forum üzerinden değil de özel mesaj yoluyla çözmeye çalışılsa daha güzel olmaz mı,ha Ercan Tekin ,Efendi hazretlerinin ismini kullanıyor diye iddiada bulunuyorsanız,bunu ıspatlamanız gerekir ki iddia sahaibi sizsiniz,tanımıyorsanız,sorar soruşturur aslı varmı yokmu öğrenirsiniz,bizler de kim neci öğreniriz,Ercan Tekin de iddiada bulunan kardeşlerimize abilerimize mantıklı bir teklifde bulundu,ama kabul görmedi,konu sahibinin il mesajına bakılınca da konunun bilgilendirmeden çok şahsi mesele olduğu çelişkiler içerdiği anlaşılıyor,sırf Ercan Tekin'e kızacağım diye alimlere bile dil uzatılıyor,particilik yapılıyor diyor diyor ama Erbakan Hoca'ya dil uzatılıyor,hani konu başlığı da tam konuyu açan kişiye hitap ediyor

Foruma maal oldu için iddaalar özel mesaj sistemini devreye sokmak istemedik.Herkes iddalara yerinde cevap versin istedik Serhen kardeş.İlk mesajı okursan iddaları ve yapılanları zaten göreceksiniz kardeşim.Selamlarımla.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
GURABA öncelikle sen iftira ediyorsun bunu ispatlıyorum çünkü isim veremiyorsun çünkü Efendiye yakın değilsin çünkü aslı astarı olmayan iddialarını ard arda sürdürüyorsun!

Eğer isim verseydin ki vermedin benim Efendi hz'lerine yakın olup olmadığımı rahatça öğrenebilirsin.
Sana bir numara veririm oradan ulaşırsın sorarsın kim kime yakın kim kime uzak diye.
Emir kipi felan geçiceksiniz bu işleri siz hem iftira edeceksiniz hemde sözde ilmi bir yazıyla ayet hadisle bağdaştırmaya çalışacaksınız asıl sizin karşınızda çocuk yok. Hem toplum önünde SEN YALANCISIN, SEN İFTİRACISIN gibi ispatsız kaynaksız ithamlarda bulunacaksın sonra edepden dem vuracaksın hadi oradan hadi oradan! Senin gibilerle Zeki Müren tarzı konuşulmaz çünkü ispatsız toplum içinde insanlara iftira damgası yapıştıranlar bugün en büyük zulmü Mahmud efendiyede böyle yapıyorlar ama bize ağır gelir biz O'nun kadar güçlü değiliz!
Lafları kıvırmadan ne ifadelerle söylüyorum KİMSİNİZ SİZ?

Yani kendinizi gizleme telaşı neden?
Kim olduğunuzu bilmek istiyoruz ki sizinle ona göre muhattap olalım değilmi.

Önce güzelce yazın ben şuyum diye ona göre yazışalım.
İkincisi hakkımdaki iddialarınız geçersizdir her türlü ispatlarım Efendi hz'lerinin evinde video görüntüm var onu geçen koyduk internete ama tedbir amaçlı kaldırdık bunu görenler görmüştür. Efendi hz'lerinin baş hizmetlilerinden üçünü tanıyorum görüşüyorum. İsimlerini özelden talep etseydin verirdim beni sordurabilirdin neden böyle yapmadın da gelip burada şahsımı hedef alarak YALANCI İFTİRACI SAHTEKAR gibi ithamlar ile beni suçlamaya kalkışıyorsun?

Sen Efendi hz'lerinin yanındaki her hizmetlisinin Milli Görüşçü olduğunu biliyorsundur o yüzden isim veremiyorsundur!

Şimdi sen gruba eğer davanda haklı olduğunu düşünüyorsan ve Efendi hz'lerine gerçekten yakın olduğunu söylüyorsan baş hizmetlisinin ismini söylemelisin.

Önüne gelen her kişi İsmailağa adına konuşamaz senin daha kim olduğunu bilmiyoruz amacının ne olduğunuda ama amacın hayırlı değil onu biliyoruz. Biz Efendi hz'lerinin hizmetlilerinle sizi telefondan olmazsa özelden görüştürelim şahsımızın gerçekte neye hizmet ettiğini kendilerinden öğrenin.

Burada insanların hak ve hukuklarını hiçe saymanın bedeli burada sorulmasada merak etmeyin ahirette alacağız!

Erdem kardeşim bu gruba Efendi hz'lerine yakın olsaydı baş hizmetlisini tanırdı daha isim veremedi de ben bu adama ne söylücem yahu ne yazayım bu adama ? Kim ki bu adam ne yazayım? Önce kim olduğunu yazak seceresi nedir bileceğiz, sonra Efendi hz'lerine yakınmı değilmi baş hizmetlisinin ismini söyleyerek ispatlayacak ve o baş hizmetliye ulaşıp benim ismimi soracak.
Ondan sonra ne derse cevap veririz.

Ama şunu açıkça söylüyorum Efendi hz'leriyle hiçbir ilişkimizin olmadığını iddia edenler NEDEN YÜZLEŞMEKTEN KAÇINIYORLAR?

GELİN İSPAT EDELİM DİYORUM AMA HAYIR DİYORLAR O ZAMAN SİZ İSPAT EDİN İDDİALARINIZI DİYORUM ONUDA BECEREMİYORLAR NE YAPACAĞIZ YAHU AMA BELLİ AMAÇ ŞUDUR ÇAMUR AT İZİMİ KALSIN MAHMUD EFENDİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ BİLİNMESİN BİZİM EKMEĞİMİZE TAŞ KOYMASINLAR SİZİ GİBİ HEYETÇİLER SİZ!!! AMAÇ BU HERHALDE!

ibrahimi

Has Uşak
Hocam kimse benim niyetimi anlamıyor.Herkes kategorize etmeye çalışıyor.Ne senle ne guraba ile sorunum yok.İlk önce bunu bir anla.Adam sana seceresini sormadı ki sana soru sordu kaç sayfadır soruyor.Sen o musun,bu musun diyorsun.Kimse kim? Sen cevabını ver tatmin olur,olmaz bu kamuoyunun ve onun bileceği iş.Yoksa bu tartışma kısır döngüya gidiyor.

Ukubat adlı kullanıcı ile yaptığın tartışmada Efendi Hz.Ks'nun resmini izinli kullandığını yazıyorsun İFTİRA ATIYORSUN... Efendi Hz.Ks'nun resime müsadesi Arifan Dergisinde yayınlanmasınadır, sizler gibi internet forumlarında ucuz siyasi söylemlerinize malzeme yapılsın için değildir.

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin ''Ben Efendi Hz.Ks'ya sordum ki, dedim ki. Efendi Hz. sizin resminizi avatarım yaptım, sitemize açılış resmi yaptım ve her söylemimde sizide bunlara alet ediyorum müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen ve diyemiyorsan YALANCISIN..!

Milli Görüşcü İhvan forumu açmışsınız, bundan Efendi Hz.Ks.'nun müsadesi var diyorsun İFTİRA ATIYORSUN..!

Burada herkesin huzurunda diyebilirmisin '' Ben Efendi Hz.Ks.'ya sordum ki, dedim ki, Efendi Hz internette site forum açıyoruz ismi Milli Görüşcü İhvandır, içeriği siyasettir, müslümanları ihvanımızı partilere göre ayırmak sınıflandırmaktır tabi sizin resimlerinizide koyuyoruz müsadeniz varmı..?'' eğer bunu demediysen, diyemiyorsan YALANCISIN..!

Örneğin bu ve benzeri sorular.Bunları cevaplamak çok zor olmasa gerek ercan tekin.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Efendi hz'lerine böyle bir sitenin kurulmasının sorulacağı yönünde bize Efendi hz'lerine yakın bir büyüğümüz haber vermişlerdir. Bizde o beyanı buna göre yaptık. Fakat bu sitenin Milli Görüşde sadık kalan ihvanlarca açılması demek ki heyet ekibi başta olmak üzere kayanları rahatsız etmiştir. Biz guraba gibilerinden bunu anlıyoruz. Efendi hz'lerini etrafda AKPYİ destekliyor yalanını daha nereye kadar sürdürebilirlerdi ki? İşte karşılarında Efendi hz'lerinden birinci ağızlardan haber alanlar çıktı ve oyunları bozuldu elhamdulillah.

İkincisi o resim yayınlanması konusuna gelince bizzat Efendi hz'lerinin evinde tüm hizmetli hocalarında huzurunda bu işi sordum ve dedikleri müsade verilmiştir oldu ama sadece arifan için değil genel olarak çünkü ARİFANDA YAYINLANAN RESİMLER MÜSADE KAPISINI AÇMIŞ OLDU ZATEN sitemizde de yayınlanmasının sebebi budur. Biz Efendi hz'lerinin hiçbirzaman sözünün dışında hareketi kabul etmiyoruz ama gurabaya sesleniyorum adın nedir kimlerdensin ses yok çünkü öğreneceğiz kim olduğunu ve seceresi ortaya çıkacak değil mi o yüzden isim vermiyorsun ama biz yalancı, sahtekar ve iftiracı kimliğe sahip olsaydık ismimizi sizin gibi gariplerden yapıp maskelerdik!

Not: Nusretullah hocaya saldıran sataşan grup HEYET EKİBİDİR ÇÜNKÜ Nusretullah hoca sadakatli davrandığı için akpye geçmediği için heyet ekibinin daima iftiralarına maruz kalmıştır. Efendi hz'leride bu iftiralara malesef maruz kaldığı gibi hatta Efendi hz'leri gitsede bize şeyhlik yolu açılsa diye ellerini sıvazlayanlarıda biliyoruz!!!!!!!!!!!! Edepden mahrum kalmak ne büyük gaflettir.

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Bu Forumda birbirleri ile çelişen çok mesajınızı getirebilirim tekrar.

Bunuda bırakalım.

Erdem le çok zıtlaşmama rağmen Erdem Bu konuda haklı MİLYONLARCA KİŞİLER TARAFINDAN sevilen Mahmud efendi gibi bir Allah kulunu ASLA SİYASETE mal etmemeliyiz vede yanından geçirmemeliyiz.

BELGE diyorsunuz O zman daha önce de sordum siz e Cübbeli Hocanın Jet Ski ve Kilise ziyaretler BUNLAR BELGE şimdi ben haşa Mahmud efendi ile mi ilişkilendirmeli ve irtibatlandırmalıyım.Haşa ALLAH a SIĞINIRIM

Gureba galiba size Yasin Yayınlarından Efendinin SİYASET hakkında görüşünü getirdi hala CEVAP vermediniz o yazı var ise sizin Efendiyi Mahmut Efendiyi siyasetle ilişkilendirmeniz MAHMUD Efendinin şahsiyatına manevi kişiliğine bana göre ABES le iştigaldir.

Münazara diyorsunuz benim 3 Şartımla ben kabulum ama siz bu şartları YAN ÇİZMEK için öne sürüyorsunuz.

Yahyalı Hz leride konu oldu bunada karşıyım.

Şimdi konuyu bilmeyenler size sorarlar MADEM ERBAKAN ın arkasında böyl ALLAH cc sevdiği kullar var neden İKTİDAR olamadı ? Bakın ben sormuyorum ama soranlar veya okuyunca düşünenler olur.

Birde Mahmud efendiye sevginiz yalnızca SİYASET lemi sınırlı YAPMAYIN

Ben bu Forum da Cemeatinde olmasam bile Ona yakın konu açtım Mahmud efendi cemeatine karşı NEGATİV DÜŞÜNENLER için ANALİZ ettim bilgilendirdim.

Sorarım size o sizin gazeteniz KAÇ KERE YER VERDİ ERZİNCAN OLAYLARINA ?

İşte şu kişinin telefonunu vereyim şunun vereyim diyorsunuz acaba o mu ki o olsa bile konuşmam.

Sizin çarpıklığınız MİLLİ GÖRÜŞ ile PARTİCİLİĞİ aynı parelelde kullanmanız.

MİLLİ GÖRÜŞ RUHTUR Yani İslam a Hizmet + Vatan a hizmet tir Mahmud efendi de MİLLİ GÖRÜŞ çüdür KOTKU Hz leride Yahya efendide

Ben Tekrar ediyorum ERBAKAN ilk yola çıktığınla şimdiki arasında fark var asla Dinen demiyorum bu Farka İCRAATLARINA itirazım

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Bunuda bırakalım.

Erdem le çok zıtlaşmama rağmen Erdem Bu konuda haklı MİLYONLARCA KİŞİLER TARAFINDAN sevilen Mahmud efendi gibi bir Allah kulunu ASLA SİYASETE mal etmemeliyiz vede yanından geçirmemeliyiz.

BELGE diyorsunuz O zman daha önce de sordum siz e Cübbeli Hocanın Jet Ski ve Kilise ziyaretler BUNLAR BELGE şimdi ben haşa Mahmud efendi ile mi ilişkilendirmeli ve irtibatlandırmalıyım.Haşa ALLAH a SIĞINIRIM

Gureba galiba size Yasin Yayınlarından Efendinin SİYASET hakkında görüşünü getirdi hala CEVAP vermediniz o yazı var ise sizin Efendiyi Mahmut Efendiyi siyasetle ilişkilendirmeniz MAHMUD Efendinin şahsiyatına manevi kişiliğine bana göre ABES le iştigaldir.

Münazara diyorsunuz benim 3 Şartımla ben kabulum ama siz bu şartları YAN ÇİZMEK için öne sürüyorsunuz.

Şimdi konuyu bilmeyenler size sorarlar MADEM ERBAKAN ın arkasında böyl ALLAH cc sevdiği kullar var neden İKTİDAR olamadı ? Bakın ben sormuyorum ama soranlar veya okuyunca düşünenler olur.

Ben bu Forum da Cemeatinde olmasam bile Ona yakın konu açtım Mahmud efendi cemeatine karşı NEGATİV DÜŞÜNENLER için ANALİZ ettim bilgilendirdim.

İşte şu kişinin telefonunu vereyim şunun vereyim diyorsunuz acaba o mu ki o olsa bile konuşmam.

MİLLİ GÖRÜŞ RUHTUR Yani İslam a Hizmet + Vatan a hizmet tir Mahmud efendi de MİLLİ GÖRÜŞ çüdür KOTKU Hz leride Yahya efendide

Ben Tekrar ediyorum ERBAKAN ilk yola çıktığınla şimdiki arasında fark var asla Dinen demiyorum bu Farka İCRAATLARINA itirazım

Resimler kapıyı açmış size

O zaman sizin mantığınızla devam edelim Cübbeli hoca efendi nin yanında o zaman o resimler bizlerede kapı açsın Jet Ski ye binelim Kiliseleri ziyaret edelim ben bu konudada Cübbeli Hoca yı tenkit etmiyorum O kendi düşüncesi ve yaşamıdır.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Agbi Mahmud efendinin siyasette aktif olmadığını ve konumu itibariyle olamayacağını herkes biliyor bizim derdimiz desteklediği adresin yanlış belirtilmemesi doğrusunun söylenmesidir.
Neden anlamıyorsun yahu neden başka yerlere çekiyorsun yahu nedir derdin nedir?

Efendi hz'lerinin tüm hizmetli hocalarının yanında söyledik bu sözleri sitemizdede kullandığımız söylendi zaten neden başka yerlere vuruyorsun düz mantık düz kontak metoduyla yine tosluyorsun!

Son olarak Cübbeli hocayla uğraşma jet ski ve kilise muhabbetini durmadan yazıp durma sakın ayıplanırsın. Bari sen bu meselelere dinsiz imansızların itikad ettiği gibi itikad etme jet skiye binmek harammı? Kilise ziyaret etmek harammı? Nedir hükmü de gelip Cübbeli hocayı alt etmeye uğraşıyorsun? Ne büyük adamsın sen!
Sen varya sen hem Erbakanın tüm fikirlerine katılırım dersin hatta karşısında olanlarında karşısında dururum dersin birde bakarız Erbakan hocayı ilk tenkit etmeye çalışan bu sözlerin sahibi bu ne çelişkili bir ruh halidir bu ne haldir yahu? Ne milli görüşü anlamışsın ne Erbakan hocayı hiçbirşeyi anlamamışsın yada daha açık söyliyim anlamak istemiyorsun en iyisi bizimle muhattap olma çünkü sana saygımız kalmadı hakkını çoktan kaybettin. Erdem kardeşimden rica ediyorum sürekli şahsım ile kişiselleştirmeye çalıştığı problemlerini diğer konularada çekmeye uğraşan bu agbiden rahatsızım çocuksu münakaşalarla uğraşacak vaktimiz yok ciddi meselelerle de karşımıza gelemiyorlar doğrularla yüzleşmek gündemlerinde bile yok nedir bu samimiyetsizliğin ta kendisidir! o yüzden agbi abi senden gına geldi bize ne yazsak ne açıklasak neyi ispat etsek sana yaranılmaz. o yüzden taassubunu bizle paylaşma git başka konularda ismimizi yerden yere vur ama artık muhattap olmasan iyi olur.
Bu varlık perdesini kaldır oradan, kalsın baki Yaradan.
Nefsin belasından kurtulup hakka gidelim, cemali ba kemali seyredelim.

agbi

Yasaklı
Agbi Mahmud efendinin siyasette aktif olmadığını ve konumu itibariyle olamayacağını herkes biliyor bizim derdimiz desteklediği adresin yanlış belirtilmemesi doğrusunun söylenmesidir.
Neden anlamıyorsun yahu neden başka yerlere çekiyorsun yahu nedir derdin nedir?

Efendi hz'lerinin tüm hizmetli hocalarının yanında söyledik bu sözleri sitemizdede kullandığımız söylendi zaten neden başka yerlere vuruyorsun düz mantık düz kontak metoduyla yine tosluyorsun!

Bu varlık perdesini kaldır oradan, kalsın baki Yaradan.
Nefsin belasından kurtulup hakka gidelim, cemali ba kemali seyredelim.

Ercan TEKİN

‘’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Bu doğrumudur ?

Doğrudur

Bu düşüncede olan bir kişi ye siz nasıl yakıştırma yaparsınız.

Birde diyorsunuz ki

bizim derdimiz desteklediği adresin yanlış belirtilmemesi doğrusunun söylenmesidir

Lütfen ben bu Forum da ve tüm çevremde Mahmud Efendinin herhangi bir siyasi partiyi desteklediğini duymadım işitmedim DİYEN de YALAN SÖYLER İFTİRACIDIR.

Mahmud Efendi evet doğrudur MİLLİ GÖRÜŞ çüdür.Lütfen MİLLİ GÖRÜŞ ruhunu siyasetle karıştırmayalım.

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Mahmud efendini,n düşüncesi yukarıda AKSİNİ İSPAT et edemiyorsan da SUS lütfen yanlış yorumlayanlar NİFAK a yönelir.

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Bunuda bırakalım.

Resimler kapıyı açmış size

O zaman sizin mantığınızla devam edelim Cübbeli hoca efendi nin yanında o zaman o resimler bizlerede kapı açsın Jet Ski ye binelim Kiliseleri ziyaret edelim ben bu konudada Cübbeli Hoca yı tenkit etmiyorum O kendi düşüncesi ve yaşamıdır.

Ercan TEKİN

‘’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Bu doğrumudur ?

Doğrudur

Bu düşüncede olan bir kişi ye siz nasıl yakıştırma yaparsınız.

Birde diyorsunuz ki

bizim derdimiz desteklediği adresin yanlış belirtilmemesi doğrusunun söylenmesidir

Lütfen ben bu Forum da ve tüm çevremde Mahmud Efendinin herhangi bir siyasi partiyi desteklediğini duymadım işitmedim DİYEN de YALAN SÖYLER İFTİRACIDIR.

Mahmud Efendi evet doğrudur MİLLİ GÖRÜŞ çüdür.Lütfen MİLLİ GÖRÜŞ ruhunu siyasetle karıştırmayalım.

’Particilik haramdır. Milleti bölmek demektir. Milleti felakete sürüklemek demektir. Particilik Peygamberin(sav) yoluna aykırıdır. Bunlar milleti aldatmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sahabe-i Kiram bizim gibi mi yaptı.? Onlar tefrikayamı düştüler bizim gibi.? Birbirlerine bizim gibi saldırdılarmı.? Birbirlerinin kalbini kırdılarmı.? Yok, ama biz particilik için birbirimizi yiyecek durumlara geldik. ALLAH(c.c.) Muhafaza Etsin. Bu günde bizi tefrika, yani particilik ve kadın fitnesi yıktı.’’ ALLAH(c.c.) Dostlarından İnciler Sayfa 105 Yasin Yayınevi

Mahmud efendini,n düşüncesi yukarıda AKSİNİ İSPAT et edemiyorsan da SUS lütfen yanlış yorumlayanlar NİFAK a yönelir.

Bakın buda bir düşünce doğru luğunu araştırmadım.

Yahyalılı Hacı Hasan Efendi Hazretleri'nin "Biraz da ihvandan bahsedeceğim" isimli şiirinden bir dörtlük:

Bazınız partiler* ardına koşar
Hazret'in gözünden inanın düşer
Asfaltı bırakıp dağlardan aşar
Size öğüt verir halim kalmadı

Bana müsade Cuma vakti Günah a girmeyeyim kendimi tutamıcam.

ALLAH cc Tüm islam alemine Cuma gününü şeklen değil RUHEN YAŞAMAYI NASİP ETSİN.amin

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.

Dünden beridir ukubat gibi aynı şeyleri yapıştırıp duruyorsun. Ukubatada anlatamadık sanada! Neyse sabırla anlatacağım ama sizden ricam iyi okuyun iyi anlayın sonra boşa yazmış olmayalım.

Particilikle neyin kastedildiği ortada İslamın hakim kılınması için 61 partiye bu milleti bölmek evet HARAMDIR. Hakkın yolu tektir ona işaret ediyor Mahmud efendi hz'leri. Ama tek hakkı hakim kılacak yönetimin olması FARZDIR.!!!
Bunu detaylı şekilde yazacağım ve detaylı şekilde niyetimizi ortaya koyacağım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...