IŞİD Gerçeği...

hirahos

Kıdemli Üye
Hadis ehli bu isid hakkinda ne düsünüyor merak ediyorum. Nasil oldu da simdiye kadar mehdi ile bir baglanti kurmasiniz. Halbuki mehdi ile ilgili rivayetler bu yasananlara uyuyor. Bu yasananlari mehdinin habercisi olarak görenler az degil.

Geçmiş yazılarımızı oku.

hirahos

Kıdemli Üye
IŞİD terör örgütünün saldırısı nedeniyle Irak ve Kürt bölgesinde sayıları milyonlarla ifade edilen bir göç dalgası oluştu.

Şabaklar (Şabaki) diye de adlandırılan topluluk da, aynı Yezidiler gibi yurtlarından kopmak zorunda kalan, göç yollarında büyük bir trajedi yaşayan etnik - dini gruplar içinde yer aldı.

hirahos

Kıdemli Üye
Bölge yol geçen hanına döndü. Zorda kalan müşrik olunca, kafirin merhamet damarı kabardı!

İngiliz Askerleri Irak'a Girdi!

14.08.2014

İngiliz askerleri, IŞİD'den kaçan Ezidileri kurtarmak için Sincar dağına operasyon yapıtı. Operasyonu manştlerinden duyuran İngiliz basını, ABD'nin de Irak kara operasyonu yapabileceğini iddia etti.

hirahos

Kıdemli Üye
Işid'i kullananlar ile bu manşetleri attıranlar aynı adres.

BvB7-16CQAAM1vD.jpg

elbiss

Ordinaryus
ALLAH ALLAH benim anlayamadığım Peşmergede silah mı yokta ağır silah yardımı yapılıyor gördüğüm kadarıyla oldukça iyi silahlarıda var ???...Bence peşmergenin silaha değilde hava gücüne ihtiyacı var diye düşünüyorum en azından yollarındaki engeller büyük oranda bombalansa kaldırılsa Peşmergenin ilerleyip mevzilere yerleşmesi alan kapması daha dogru olurdu diye düşünüyorum...

Hee illa peşmergeye silah yardımı yapılacaksa ki bence ellerinde var ama yinede ihtiyaçsa top atışı için binekler verilebilirdi...dağları mevzileri dövmeleri adına ama bence buda gerekli değil....çünkü Kuzey IRAK Merkezi IRAK Hükümetine bağlı bir bölge değilmiydi?...

Neden Merkezi Irak a bu yönde destek verilmiyorda...özellikle istihbarat ve hava kordinasyonları anlamında ... Kuzey Irak Peşmergeleri silah desteği alıyor....

Denilir ki...
Kuzey ırak korunacak amenna son ana kadar KESİNLİKLE korunsun ama ona yapacağınız en büyük yardım SİLAH değil Önlerini açabilmeniz olacaktır...Hee mermi ihtiyacı olur tedarik edilir ama silah biraz karışık soru işaretlerine beni götürür ki Bu silahların gelecekte farklı bünye içerisine gitmeyeceğini kim garanti edebilir...?...

Yanlış anlaşılmasın..Kuzey Irak ın insanlarıda bizim insanlarımız Irakta yani cografyadaki İsrail bile bizim insanlarımız bu konuda şüphe yok...Fakat benim merak ettiğim husus neden Irak ın Hava gücü ve topçu bataryaları aktif halde değil..?

İŞİD e bakıyorum adamlarda ne tank var ne uçak var nede dogru düzgün havan atışı yapabilecek bir obüsleri var....ırak hükümetine bakınca her bakımdan bir devlet İŞİD devlet dahi değil....

Yani ben şimdi ırak hükümetinin başbakanı olsam karşı ki tarafın zaaflarını ve eksiklerini bilmem gerekiyor ki hareket kabiliyeti yapabileyim demi işte bu yönde ırak hükümetinin devlet olduğu için istihbarat birimleride iyi değil mi?..

Evet oldukça o zaman ben olsam ne yapardım....hareket alanlarını belirlerdim havadan takip yönetemi ile sonrasında bu bölgelerin tayinlerini yapardım...sonrasında gece nakliyesi ile bölgeyi kurt kıskacına alacak şekilde gece indirmeleri yapardım ki bu indirmelerde araç nakliye işlerinide yapardım.yani tank ve obüsler....yavaş yavaş çember daraltması yapardım ki çemberin göbeğini 5 hafta havadan yerden döver ve ağlatırdım sonrasında geniş bir katıım ile kara harekatı başlatırdım ki bu kara harekatınada "HÜR KUŞ ÖZGÜR" ...sloganı ile yola süreçlerdim...

Lider olabilmek kararlar alabilmek çok önemli yoksa bazen sonuçlar pahalıya patlıyor..Ne denir Lider değilsen komuta altındaysan acımazlar abi...affetmezler.. Liderin taktik kurabilmesi önemli...

Gündemi izleyince Maliki istifa etmiş bana sorarsanız üzüldün mü diye valla tanımadığım için birşey diyemem ama varlığı yoktu yokluğuda yok yani :)

Bölgenin bu kadar abartılması yok efendim silah yardımları, yok efendim şu bu filan gerek yok efendim adam akıllı bir strateji ile girseniz sonuç olumlu olacak sanırım dünyadaki liderler biraz kararsız...

Söylediğim üzere Dünyada Lider eksikliği oldukça fazla...Eğer dünyada şöyle oldukça dirayetli bir lider duruşu olsa bu dünya İNSANLARI BARIŞ ile çok sağlam kazanımlar elde eder....

Abi İnsanların BARIŞ ı engelleniyor ise ve siz dünya liderleri prim veriyorsanız yanlış anlamayın banada kızmayın sakın DÜnyada ZULÜM ler ACI lar bitmez...

Belki yazılarımdan ötürü bana kızıyorsunuz ama kızmayın güzel liderler ben kötü birşey söylemiyorum...Sizlere kötüsünüzde demem hiçbir daim ama yanlış anlamayın silah dagıtmayla bu işler yürümez...herşey strateji ve taktikle ilgili...bunun yanında cografyayı tanımakta önemli...

Ben dünyada hiçbir insanın ölmesinden yana değilim heleki İŞİD içerisinde olan ne için savaştıgını bilmeyen sözde cihad ile kandırılan insanların ölmesinden bile yana değilim bir insan ölse benim için sanki 1000 insan ölmüş kadar acı veriyor...bir insan kötüde olsa aman dogruyu anlatın dogruyu söyleyin belki kazanırız diye son ana kadar sabırla bekleyebilen insanım yani işin özü ben insan üzmeyi sevmem ama bir sözüm varsa buda benim huyum söylerim...çünkü ben insanları seviyorum insanların ihtiyacı onlara dogruyu anlatabilmek...

SAVAŞ KÖTÜ BARIŞ ÇOK GÜZEL gibi..

Böyle.

hirahos

Kıdemli Üye
Işid Lideri Amerikalılarla İçli Dışlı.

Buy5nA1IEAMch_w.jpg:large

kilicarslan

Kıdemli Üye
koca irak ordusu pesmerge 5000 isidliyle bas edemiyor. Sanki mehdinin ordusu.

Isid sempatizanlarina göre gercekten öyle. Mehdi nin zuhur etmesiyle onun emrine gireceklerine inaniyorlar, buna delil olarak bundan önce bahsettigim mehdi rivayelerini gösteriyorlar.

2 Siyah bayrakli ordunun(al kaida, isis) Horasan taraflarinda cikacagi, bunlarin horasan diyarinda önlerine kim karsi cikan olursa yenilecegi ve suriye bölgesinde EBu Süfyan soyundan gelen birine karsi savasacaklari daha sunra bu bölgede mehdinin zuhr edecegi ve bu siyah bayrakli ordunun ona itaat edecegi seklinde rivayetleri gösteriyorlar.

--
Isid in ne kadar planli hareket ettigini abd de kabul ediyor. Bunlarin yaptiklari bana göre alamet falan degil, bunla bilincli sekilde bu alametleri kullaniyorlar. Daha dogrusu rivayetleri kullaniyorlar, siz ne dersiniz?

Muminaga

Yeni
Işid'i kullananlar ile bu manşetleri attıranlar aynı adres.

BvB7-16CQAAM1vD.jpg

Amerika'da israil yanlısı yayın yapan sahipleride yahudi olan Washington Post gazetesine kaynak oluşturacak gazete küpürleri oluşturmak için işbirlikçi cemaat işbaşında.
WP gazetesi IŞİD üzerinden Türkiye aleyhtarı siytonist bir kampanya yürütüyor. Bu kampanya ile amaçladıkları bir hedef var. Türkiyeyi teröre destek veren bi ülke olarak lekelemek ve bu leke üzerinde askeri siyasi ve ekonomik yaptırımlar için amerikan senato ve temsilcler meclisindeki neocon - siyonist lobiyi güçlü kılmak.
Hakan Fidan ve Ahmet Davutoğlu meselelerinde olduğu gibi siyonist israil ile işbirlikçiliğini daha bir üst seviyeye tırmanduırmak içinde ajan fetonun örgütü işbirlikçi cemaatin yayın organları şeref sizce siyonist kampanyaya hizmette bulunuyorlar.

IŞİD'e silah temin edilkdiği, lojistik destekte bulunulduğu iddiası üzerinden Türkiyeyi suçlamakta olan siyonist lobi bu iddiasına kaynak olarak işbirlikçi cemaatin yayın organlarını kullanıyor.

WPost gazetesi iddialarına kanıt olarak yerel kaynaklar diye bir ifade kullanıyor ve bu yerel kaynaklardan kasıt işbirlikçi cemaattir.

Siyonist işbirlikçisi örgütün elebaşısı f.gülen'in neoconlarla ilgili bir açıklaması geçen aylarda gündemde idi. Ve bu açıklama üzerinde yeterince durulmamıştı.
Ajan F.Gülen açıklamasında : ABD'de görünürde Obama'nın başkan olduğu görüntüsünün yanıltıcı olduğunu, ABD'yi yöneten asıl gücün Obama yönetiminden farklı bir odak olduğunu ifade ederek Türkiye hükümetinin bu güç ile anlaşarak hareket etmesini istemekteydi.
F.G'nin kast ettiği güç nocon ve siyonist lobisinden başkası değildir. Belli ki neoconlar ve siyonist lobi ile birlikte hareket ettiği ve Türkiye cumhuriyeti hükümetini de neoconlar ve siyonistlerle ittifaka girmesini sağlamaya çalıştığı anlaşılmaktadır.
Başakanın işbirlikçi cemaati manda yönetimi kurmakla suçlaması, Türkiyeyi amerika ve israilin dümen suyuna sokmaya çalışan çabalarından dolayı dolaylı yollarla da olsa cemaati-paralel yapıyı hainlikle suçlaması çok haklı ve yerinde bir tanımlamadır.
işbirlikçi cemaatin zaman gazetesi bir taraftan Türkiye'deki muhafazakar kesimi dikkate alan çelişkili ama çoğunda direkt siyonist yalakalığı yaparak abd'deki siyonist lobiye ve israile hizmette bulunurken, today's zaman gazetesi aracılığıyla da direkt olarak Türkiye aleyhtarı kampanyayı sürdürmektedir.
işbirlikçi cemaatin hainlikleri hainlikleri ve siyonist işbirlikçiliği bu şekilde son hızla devam ederken, sözüm ona vatanını çok seven milliyetçi (mhp, bbp) ulusalcı keppazeler de cemaat yörüngesine girmiş, cemaatin hainliklerine kör sağır ve dilsiz kalmaya devam etmektedirler.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Işidin tek faydalı tarafı PKK bela olması Pkkya iyi oldu dinsizin hakkından imansız gelir misali..

Muminaga

Yeni
Işidin tek faydalı tarafı PKK bela olması Pkkya iyi oldu dinsizin hakkından imansız gelir misali..
Tam tersi oldu. Yani IŞİD'in pkk'ye faydası çok oldu.
Birincisi, birbirleriytle iyi geçinemeyen Barzaninin peşmergeleri ile pkk ve ypg unsurlarını siperde yanyana getirdi.
Daha önce pkk ile göğüs göğüse çarpışmış peşmergeleri ve pkk/ ypg güçlerini kaynaştırmıştır.
Bu gelişme çok iyi irdelenirse görülecektir ki iler ki aşamalarda beraberinde çok tehlikeli ve riskli bir ortamın oluşmasına sebep olacaktır.

IŞİD Türkiye'yi hedef alan tehlikeli bi kaç gelişmeye de sebep oldu. Ancak bunları dillendirmenin de faydasından çok zararı var.

hirahos

Kıdemli Üye
Pkk +Pjak ile birleşip bizi vursunlar diye Peşmerge kürdüne silah yağıyor. Batı mesaj veriyor: "Sen ne yapcan Türkiye'yi, zor durumda kalınca onlar değil, senin dostun biziz! Gordun mü?"

Bizse çapulcu ve haşhaşi hainleriyle mücadeleyle meşgul olmaya devam.

Vay be: bir yandan haşhaşileri öbür yandan ışidi üstümüze salıp, bizi ve kuzey ırakı birbirinden yani Musul ve Kerkük petrollerinden uzak tutmaya çalışıyorlar. Bakalım numarayı kim ne kadar yutacak?!! Numara büyük beyler.

AB'den Kürtlere silaha yeşil ışık

AB ülkeleri Dışişleri Bakanları, Irak hükümetiyle anlaşan üye ülkelerin bireysel olarak peşmergeye silah gönderebilmesine onay verdi.

hirahos

Kıdemli Üye
Işid fitnesinin arkasında şianın da olduğundan şüphem kalmadı... Şia (yani İran), güya Işid tehlikesine işaret ederek göz korkutmaya çalışarak oyuna katılıyor!

Hizbullah'dan IŞİD iddiası

Nasrallah, IŞİD terör örgütünün elinde herkesi endişelendirecek kadar büyük imkanlar olduğunu savundu.

lafons7275

Kıdemli Üye
Tam tersi oldu. Yani IŞİD'in pkk'ye faydası çok oldu.
Birincisi, birbirleriytle iyi geçinemeyen Barzaninin peşmergeleri ile pkk ve ypg unsurlarını siperde yanyana getirdi.
Daha önce pkk ile göğüs göğüse çarpışmış peşmergeleri ve pkk/ ypg güçlerini kaynaştırmıştır.
Bu gelişme çok iyi irdelenirse görülecektir ki iler ki aşamalarda beraberinde çok tehlikeli ve riskli bir ortamın oluşmasına sebep olacaktır.

IŞİD Türkiye'yi hedef alan tehlikeli bi kaç gelişmeye de sebep oldu. Ancak bunları dillendirmenin de faydasından çok zararı var.

Işid tehlikesi geçince onlar yine birbirini yer.

hirahos

Kıdemli Üye
Muhammed Sami ‏@hirahos 3 sn.
Bir yandan da Türkiye'ye sığınanlar ile aramızda çatışma çıkartıp aktif dış politikanın faturası nasıl olurmuş göstermeye çalışıyorlar.

fakiri

Kıdemli Üye
Cübbelinin İsmailağa takımı Mehdi Aleyhisselâm'ın zuhurunun çok yakın olduğundan bahsediyor hayret !
Oysa, Cübbeli bakınız şu linkte ne demiş- ne demişti ?
Mehdi Aleyhisselâm Bu Yüzyıl Gelmeyecek !
https://www.facebook.com/video/video.php?v=1895314095733

İşte bunların yani Molla-Talebe çelişkilerini ve ne kadara cahil bir zümre olduğunu siz buradan
da çıkarabilirsiniz !