İmam Hatip Liseleri'nin tarihsel gelişimi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sen MÜFTERİ nedir biliyor musun veri?

sen yeryüzünün her yerinde geçerli olan bir hukuk kuralını biliyor musun?

Gürültüye gerek yok.

İDDİA SAHİBİ İDDİASIIN İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR.

Bu hukuk kuralıdır.

dava açılırmış.

Peki Recep Tayyip Erdoğan "biç arka bahçe diyenlerle yolumuzu ayırdık" dediğinde TBMM kürsüsünden BU İDDİAYI (ARKA BAHÇE DEDİĞİNİ) İSPATLAYAMAYANLAR ********DİR dendinde Tayyip Erdoğan dava açmış mı?

hadi sen bunu bul sonra benden dava iste:)

veri

Yasaklı
senin dediğin ispat mükellefiyeti

erbakan dava açtığında gerçekleşir
o zaman ispat et derler adama

onun için ispata çağırma
meclis tutanaklarına geçmiş bir söz
70 milletvekili bu böyledir erbakan demiştir diyor
daha geçen gün yine tekrarlandı

sen o kadar milletvekiline yalancı mı diyorsun
bi doğrucu erbakan mı

arkadaşım varmı tekzibin
var mı davan onu soruyorum

soruyu tekralıyorum anlamamış olabilirsin

var mı tekzibiniz

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
onun için ispata çağırma
meclis tutanaklarına geçmiş bir söz
70 milletvekili bu böyledir erbakan demiştir diyor
daha geçen gün yine tekrarlandı

DAHA GECEN GÜN nerde oldu bu?

ve hangi 70 milletvekilidir bunlar?

Kaynak verebilir misin?

Lütfen bu kaynağı istiyorum.

komik olma arkadaşım, TBMM'e yapılan konuşmadan daha iyi tekzip olur mu yahu:)

Bu ülkenin parlementosundan herkesin gözünün içine baka baka BÖYLE BİR KONUŞMA OLMAMIŞTIR, VAR DİYEN İSPATLASIN, İSPATLAYAMAYAN SEREFSİZDİR deniyor sen hala tekzip diyorsun be arkadaşım:)

veri

Yasaklı
MHP GRUBU ADINA OKTAY VURAL (İzmir) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.
Sayın Başkanım, değerli milletvekilleri; tabiî, öncelikle sayın milletvekillerimizden ve sizden özür dilemek zorundayım; ama, maalesef, madde üzerinde konuşmama alışkanlığını yürütenlerle ilgili olarak ben de bugüne kadar dile getirenlerle ilgili bir hususu bütün milletvekilleri ve milletimizle paylaşmak istiyorum.
Bundan önce yapılan bir konuşmada "şu kadronun içerisinden veya bu kadroyla birlikte olduğunu bildiğiniz herhangi birisinin 'imam hatip liseleri bizim arka bahçemizdir' diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmasa bile yarın getiriniz. Bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar" diye bir ifadede bulunulmuştur.
15.8.1997 tarihli Hürriyet Gazetesinde "Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, 'Refah Partisi imam hatiplerin öz anasıdır' dedi."

Değerli milletvekilleri, partilerini, bir kurumun, cumhuriyetin bir kurumunun öz anası olarak gösteren zihniyet, aynen, partilerin birtakım okulları arka bahçesi olarak göstermekten daha ağır bir ifadedir. Dolayısıyla, bugün, bu ifadeyi kullanan Grup Başkanvekilinin buna ilişkin olarak açıkçası "haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar" nitelendirmesini kendilerine bırakıyorum.
Teşekkür ediyorum. (MHP ve DSP sıralarından alkışlar)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hahahahahaha çok yaşa yahu:)

İMAM HATİPLER ARKA BAHÇEMİZDİR iddiasına deli olarak bunu mu buldun:)

'imam hatip liseleri bizim arka bahçemizdir' diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmasa bile yarın getiriniz. Bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar"

Böyle denmiş, ama mhpli oktay vuraln denen zavalı kişi bula bula REFAH PARTİSİ İMAM HATİPLERİN ÖZ ANASIDIR sözüün bulabilmiş!

Utanmaz oktay vuraldan zaten ancak bu beklenir. kesin konuşurken ağzından da salyarak akıtıyormuştur oktay!

Ama sen sen ol veri oktay vurala uyma.

mahcup olursun.

Bak gördüğün gibi o da ARKA BAHÇE lafını ispatlayamamış başka yerlere sarılmış:)

Bu öz anası lafını da araştırmak lazım belki bu da yalandır!

veri

Yasaklı
http://www.tbmm.gov.tr

aramasını biliyorsan burda
başka yere sarılmış değilim sen o tutanakların tamamını okuyun
pislik gibi davrandığınız akp liler sizi nasıl savunmaya çalışıyor

tekzibi bulmak zor mu
yoksa tekzip etmeyi mi unuttunuz

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
veri komik olma, oraları ben senden iyi bilirim.

Bak:

BAŞKAN - Madde üzerinde, Fazilet Partisi Grubu adına Manisa Milletvekili Sayın Bülent Arınç konuşacaklar.
Buyurun Sayın Arınç. (FP sıralarından alkışlar)

FP GRUBU ADINA BÜLENT ARINÇ (Manisa) - Sayın Başkan, değerli arkadaşlarım; hepinizi, tekrar, saygıyla selamlıyorum.
Bu yasa tasarısının en önemli maddeleri geçti; bundan sonraki maddeleri, akademinin kuruluşu ve çalışma usulleriyle ilgili. Üzerinde hassasiyet gösterdiğimiz, ısrarla durduğumuz, belki de biraz duygusal konuştuğumuz -haklı olarak- maddeler, oylarınızla kabul edildi.

Bir meseleyi tekrar arz etmek istiyorum: Biraz evvel, 1951 yılından bu yana, imam hatip lisesinden mezun olmasının alametini göğsünde taşıyan ve bundan şeref duyduğunu ifade eden arkadaşımız konuştu. Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın Grup Başkanvekili ve yanında oturan değerli arkadaşlarımız bize söz attılar; dediler ki "imam-hatip liselerini arka bahçemiz kabul edenler, bugünkü durumdan mesuldürler."

Değerli arkadaşlarım, buna vesile olduğu için Sayın Şandır'a teşekkür ediyorum, içinde bulundukları haleti ruhiye belki bunu söyletiyor; bu, yanlış bir sözdür.

Şimdi size ifade ediyorum:

Şu kadronun içerisinden veya bu kadroyla birlikte olduğunu bildiğiniz herhangi birisinin "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu -bizzat kendi ağzından veya bir televizyon programında açıkça ifade ettiğini- biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmazsa bile yarın getiriniz; ama, bu sözler, imam-hatip liselerine açıkça düşmanlık eden kimselerin uydurdukları palavralardır ve iftiralardır. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar) Fazilet Partili ve geçmişte siyaset yaptığımız partiden herhangi bir kimse "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" sözünü söylememesine rağmen, bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)

http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem21/yil3/bas/b091m.htm

Kim konuşuyor: BÜLENT ARINÇ.

Ne diyor:

Şu kadronun içerisinden veya bu kadroyla birlikte olduğunu bildiğiniz herhangi birisinin "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu -bizzat kendi ağzından veya bir televizyon programında açıkça ifade ettiğini- biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmazsa bile yarın getiriniz; ama, bu sözler, imam-hatip liselerine açıkça düşmanlık eden kimselerin uydurdukları palavralardır ve iftiralardır. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar) Fazilet Partili ve geçmişte siyaset yaptığımız partiden herhangi bir kimse "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" sözünü söylememesine rağmen, bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar.

Burası sözün bittiği yerdir.

Ama konuşmak isteyen devam edebilir, utanması yoksa!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
http://www.tbmm.gov.tr

aramasını biliyorsan burda
başka yere sarılmış değilim sen o tutanakların tamamını okuyun
pislik gibi davrandığınız akp liler sizi nasıl savunmaya çalışıyor

tekzibi bulmak zor mu
yoksa tekzip etmeyi mi unuttunuz

akpliler bizi savunmuyor, kendilerini savunuyorlar, çünkü akpliler dediğiniz o kişiler o zaman bu hareketin içindeydiler bu bir.

Pislik gibi davranmaıdm ben hiç bir zaman bu iki.

Çirkinleşmeden yaz bu üç.

DAHA GEÇEN GÜN dedin hala bu daha geçen günü yazmadın bu dört.

Ben tekzip ettik vs. demedim ki bana papağan gibi durmadan tekzip tekzip diyorsun bu beş.

madem akpliler diyorsun akplinin dediğine niye inanmıyorsun, bak bülent arınç yok öyle bir şey diyor, takiyye yapma bu altı.

veri

Yasaklı
yalan haber tekzip edilir
yoksa doğrudur
bu uluslar arası bir kuraldır
tekzip edilmezse öyle kabul edilir

senin tekzip ettik etmedik diyen olmadı

hocanı sor ne zaman tekzip etmiş
yalansa niye tekzip edilmedi

veri

Yasaklı
Tekzip bir haberin konusu olan kişi veya kurumlar tarafından haberi yalanlamak, doğrusunu ifade etmek amacıyla yayımlanır. Tekzibin kelime anlamı da yalanlamak, doğru olmadığını açıklamaktır.

Konusu olduğu haberin; ilgili özel ya da tüzel kişi tarafından yalanlanmasıdır. Haberin yalan olduğunu söylemek isteyen özel ya da tüzel kişi o haber için tekzip yayınlar.

İdda edilen haberin, aksinin hukuken kanıtlanması ve bunun yayınlanmasıdır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ne güzel yazmışsın, ama boşuna yazmışsın zaten biliyoruz bunları.

Sen bi de MÜFTERİnin anlamını hukuken ne anlama geldiğini de anlat.

Sen bi de iddia sahibinin iddiasını ispatlamakla mükellef olduğunu anlat.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
veri komik olma, oraları ben senden iyi bilirim.

Bak:

BAŞKAN - Madde üzerinde, Fazilet Partisi Grubu adına Manisa Milletvekili Sayın Bülent Arınç konuşacaklar.
Buyurun Sayın Arınç. (FP sıralarından alkışlar)

FP GRUBU ADINA BÜLENT ARINÇ (Manisa) - Sayın Başkan, değerli arkadaşlarım; hepinizi, tekrar, saygıyla selamlıyorum.
Bu yasa tasarısının en önemli maddeleri geçti; bundan sonraki maddeleri, akademinin kuruluşu ve çalışma usulleriyle ilgili. Üzerinde hassasiyet gösterdiğimiz, ısrarla durduğumuz, belki de biraz duygusal konuştuğumuz -haklı olarak- maddeler, oylarınızla kabul edildi.

Bir meseleyi tekrar arz etmek istiyorum: Biraz evvel, 1951 yılından bu yana, imam hatip lisesinden mezun olmasının alametini göğsünde taşıyan ve bundan şeref duyduğunu ifade eden arkadaşımız konuştu. Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın Grup Başkanvekili ve yanında oturan değerli arkadaşlarımız bize söz attılar; dediler ki "imam-hatip liselerini arka bahçemiz kabul edenler, bugünkü durumdan mesuldürler."

Değerli arkadaşlarım, buna vesile olduğu için Sayın Şandır'a teşekkür ediyorum, içinde bulundukları haleti ruhiye belki bunu söyletiyor; bu, yanlış bir sözdür.

Şimdi size ifade ediyorum:

Şu kadronun içerisinden veya bu kadroyla birlikte olduğunu bildiğiniz herhangi birisinin "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu -bizzat kendi ağzından veya bir televizyon programında açıkça ifade ettiğini- biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmazsa bile yarın getiriniz; ama, bu sözler, imam-hatip liselerine açıkça düşmanlık eden kimselerin uydurdukları palavralardır ve iftiralardır. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar) Fazilet Partili ve geçmişte siyaset yaptığımız partiden herhangi bir kimse "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" sözünü söylememesine rağmen, bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar)

http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem21/yil3/bas/b091m.htm

Kim konuşuyor: BÜLENT ARINÇ.

Ne diyor:

Şu kadronun içerisinden veya bu kadroyla birlikte olduğunu bildiğiniz herhangi birisinin "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" diye bir yerde konuştuğunu, elinizde bir belge olduğunu, bir gazete kupürü olduğunu -bizzat kendi ağzından veya bir televizyon programında açıkça ifade ettiğini- biliyorsanız, lütfen, bu belgeyi, bugün olmazsa bile yarın getiriniz; ama, bu sözler, imam-hatip liselerine açıkça düşmanlık eden kimselerin uydurdukları palavralardır ve iftiralardır. (FP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar) Fazilet Partili ve geçmişte siyaset yaptığımız partiden herhangi bir kimse "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" sözünü söylememesine rağmen, bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar.

Burası sözün bittiği yerdir.

Ama konuşmak isteyen devam edebilir, utanması yoksa!

"Fazilet Partili ve geçmişte siyaset yaptığımız partiden herhangi bir kimse "imam-hatip liseleri bizim arka bahçemizdir" sözünü söylememesine rağmen, bunu bizim üzerimize yamamaya çalışanlar haindirler, müfteridirler, ahlaksızdırlar!"

Bülent ARINÇ.

Bundan daha büyük tekzip tanımıyorum:)

veri

Yasaklı
tekzip iftirayı attığını söylediğiniz kişilere yapılır
lütfen konuyu uzatmayın elinizde tekzip yok mahkeme kararı yok

bakın bugünkü haberlere iftiraya karşı açılan manevi tazminatından emekli paşamız 14 bin lira ek gelir sağladı mahkeme masrafları ile 20 bin lirayı bulur

ya kanıtlayın
kanıtlayamıyorsanız
erbakan o sözü söylediğini kabul etti denilir

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İyi o zaman şöyel anlatayım:

Son günlerde biliyorsun bir kayseri olayı var, hemen her gün kayseride yolsuzluk var deniyor.

Peki bana bi tane TEKZİP gösterir misin kayseride yolsuzluk iddiasıyla ilgili.

Yoksa akp, kayseri belediye başkanı vs. evet burda yolsuzluk var diye kabul etmiş mi oluyor?

**

Mesela başbakanın oğlunun bir GEMİCİK olayı vardır, rakipleri bunun haram parayla alındığını idda ediyorlar.

peki tayyip erdoğannın gemicik ile ilgili tekzip yayını var mı?

vs.vs.

Bunları yüzlerce şekilde çoğaltabiliriz.

ya saçmalıyorsun.

saçmalamakta bu kadar inat etmen hiç hayra alamet değil:)

Be arkadaş TBMMde bas bas bağırılıyor, bu söz söylenmemiştirrrrrrrrrrrrrrr; söylendi diyen ispatlamalıdır, ispatlayamayan serefsizdirrrrrrrrrrrrrrrrrr deniyor sen hala plak gibi tekzip diyorsun yahu:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
YA KANITLAYIN demişsin...

:)

KANITLAYACAK OLAN sensin be adamım!

İddia sahipi iddiasını kanıtlamak zorundadır be adamım!

Komik olma:)

veri

Yasaklı
verdiğin örnekler
milli görüşçülerin tavırlarını andırıyor
size iftira atanlara dava açmamak Allah a havale etmek gibi yol izleyebilirsiniz
ama dünyada işler öyle yürümüyor
alnınıza yazılmış
erbakan bu sözü söyledi artık deniliyor

bu iş de komik taraf yok
verdiğiniz iki örnek tekil ama erbakan ın söylediği sözü bahane edip imam hatipleri kapattılar.

ortada söylediğini söyleyen onlarca kişi onlarca haber mevcut
biri bile tekzip edilmemiş

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
doğrudur ben milli görüşçüleri andırıyorumdur.

sen de müfterileri andırıyorsun:)

kayseride akp yolsuzluk yaptı deniliyor, binlerce haber mevcut:)

Ama tekzip göstermediniz?

Hala bekliyorum.

Gösteremezseniz AKP KAYSERİDE YOLSUZLUK YAPTI demek olur mu?

??????????????

Veya tayyip erdoğan gemiciği haram para ile aldı denebilir mi? der misin?

Veya tekzip lütfen:)

veri

Yasaklı
yazılarımı okumuyormusun inat için mi anlamak istemiyorsun

kayseri meselesi davalık zaten
bir bakıma tekzip ediliyor

diğer meseleler siyasi meseleler herkes konuşur erbakan çok kilolu yaşlı denilebilir bunu ister tekzip eder ister etmez erbakan ın altınlarını da konuşmuyoruz

ortada mağduriyet var
imam hatipler hakkında söylenen sözler yüzünden
hala mağdur olanlar var
imam hatipler başları önde yürüyor

sen hala bana neler anlatıyorsun. erbakan ın yüzünden mağdur oldu bu çocuklar
bu çocukların mağduriyetini kaldırın
dava açın
iftira atanlara
yapamıyorsanız yapmadık demeyin
yapmışsınız ki dava açamıyorsunuz.

veri

Yasaklı
CHP'nin iddiasına mahkemeden tekzip

Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de avukat Yakup Erikel'e yönelik iddiaları mahkemece tekzip edildi. Erikel, iddiaların gerçeği yansıtmadığına yönelik karar aldırttı ve bu kararın CHP'nin sitesinde yayımlanmasını hükme bağlattı.