İmam Hatip Liseleri'nin tarihsel gelişimi

veri

Yasaklı
dese de demese de
ihale erbakan a kaldı.
arka bahçe meselesi daha bugün konuşuldu arkadaşlar arasında

sizin bir yıllık döneminizin etkisi hala sürüyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dese de demese de
ihale erbakan a kaldı.
arka bahçe meselesi daha bugün konuşuldu arkadaşlar arasında

sizin bir yıllık döneminizin etkisi hala sürüyor

ispatlamayan-serefsizdir.jpg

Tayyip erdoğan da ARKA BAHÇE DİYENLERLE YOLLARIMIZI AYIRDIK Demişti...

İSPATLAMAYAN SEREFSİZDİR!

Başbakan Erdoğan’ın ABD’den Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ı kastederek söylediği “Biz İmam Hatipler arka bahçemiz diyen zihniyetle yolumuzu ayırdık” sözüne hem Milli Görüş camiasından hem de İmam Hatip camiasından büyük tepki geldi.

Erdoğan’a büyük tepki

AKP’li Başbakan Erdoğan’ın ABD’den, Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı kastederek söylediği “Biz İmam Hatipler arka bahçemizdir diyen zihniyetle yolumuzu ayırdık” sözüne hem Millî Görüş camiasından, hem de İmam Hatip camiasından büyük tepki geldi.

Böyle bir söz yok!

Erbakan’ın kesinlikle böyle bir sözü ve açıklaması olmaması ve hatta bunu yalanlamasına rağmen eski ANAP Lideri Mesut Yılmaz ile gazeteci Cüneyt Ülsever’in ilk kez kullandıkları bu ifadenin Erdoğan tarafından da polemik konusu haline getirilmesi yeni tartışmaları gündeme getiriyor.

Tutanaklar "serefsiz” diyor

8 yıllık kesintisiz eğitim yasasının görüşüldüğü 14 Ağustos 1997 tarihli TBMM Genel Kurulu’nda bu konuda sert tartışmalar yaşanmıştı. Meclis tutanaklarına geçen konuşmalarda o dönemde RP Kayseri Milletvekili olan Şimdiki Melikgazi Belediye Başkanı AKP’li Memduh Büyükkılıç “Bu iddiayı gündeme getirenleri ispata çağırıyorum. İspat edemiyorsa SEREFSİZDİR diyorum” şeklinde konuşmuştu.

EBUBEKİR GÜLÜM / ANKARA

Başbakan Erdoğan’ın ABD’den Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ı kastederek söylediği “Biz İmam Hatipler arka bahçemiz diyen zihniyetle yolumuzu ayırdık” sözüne hem Milli Görüş camiasından hem de İmam Hatip camiasından büyük tepki geldi. En önemlisi Erbakan’ın kesinlikle böyle bir sözü ve açıklaması olmaması hatta bunu yalanlamasına rağmen, eski ANAP Lideri Mesut Yılmaz ile Gazeteci Cüneyt Ülsever’in ilk kez kullandığı bu ifadeleri, Başbakan Erdoğan tarafından da siyasi polemik konusu yapılması büyük tartışma çıkardı.

Başbakan Erdoğan’ın ‘arka bahçe’ açıklaması İmam Hatipler her gündeme geldiğinde siyasi malzeme olarak kullanılıyor. Ancak bu durum şu anda Erdoğan’ın lideri olduğu AKP’de siyaset yapan önemli isimler tarafından geçmişte ağır ve sert ifadelerle eleştirildiği ortaya çıktı. 8 yıllık kesintisiz eğitim yasasının görüşüldüğü 14 Ağustos 1997 yılında TBMM Genel Kurulu’nda bu konuda sert tartışmalar yaşandı. ANAP’lı Nejat Arseven’in “ Herkesin, eğitimin, maalesef, hiçbirimizin arzu etmediği şekilde, siyasîler tarafından yönlendirilmesi hususunda bizim de söyleyecek bazı şeylerimiz olduğunu bilmesi gerekirdi. Eğer, bir siyasî partinin lideri çıkıp da, bugün üzerinde tartışılan imam hatip okullarının kendi arka bahçesi olduğundan bahsederse, buradan, bu kürsüden, Refah….” sözleri büyük tepkiye neden oldu.

Öncelikle merhum Gaziantep Milletvekili Bedri İncetahtacı ve Mehmet Emin Aydınbaş, “Ne zaman söyledi ?” diye sordular. İncetahtacı daha da ileri giderek, “Ne zaman söyledi? Terbiyesiz herif... Yalan söyleme...” dedi. Ardından o zaman Refahlı şimdi AKP’li olan Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, “Ne zaman söyledi? Terbiyesiz herif... Yalan söyleme.. ... Ne zaman, arka bahçesi dedi?.” dedi. Aydınbaş, “Bu sözünü geri alsın” dedi. O dönemde Refah Partisi’nin Grup Başkanvekili olan AKP’li Salih Kapusuz’un Meclis tutanaklarına yansıyan tepkisi ise aynen şöyle olmuştu:

“Zaman zaman bazı sözcüler, kendi kafalarında oluşturdukları hayalî, birtakım varsayımlara dayanarak, birtakım iddialarda bulunuyorlar ve biz “bu iddiaları buyurun, ispat edin” dediğimiz halde, hep bunu, dedikodu olarak tekrardan ibaret bir tavır sergiliyorlar. Şayet, orta yere koyacakları bir beyan, açıklanmış olan herhangi bir açık ifade varsa, hodri meydan, buyursunlar, getirsinler; yoksa, biz, bunu böyle görmediğimizi, bunu söylemediğimizi müteaddit defalar ifade etmiş olmamıza rağmen, aynı şeyi tekrar etmiş olmaları, bir nevi iftiradır ve biz, bunu yapanları müfteri olarak ilan ediyoruz. (RP sıralarından alkışlar)”

Ertesi gün yani 15 Ağustos 1997 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda konuşan RP Kayseri Milletvekili, şimdiki AKP’li Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın sözleri ise daha ağır oldu. Büyükkılıç, şöyle dedi:

“Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum: Zaman zaman kendisinin yetkili olduğunu sananlar, imam-hatip liselerini, imam-hatip okullarını... Ben de imam-hatip menşeli doktorum; bunu da şerefle söylüyorum; şeref duyarım. Bazı yetkililer zaman zaman diyorlar ki, imam-hatipler -güya- bir siyasî partinin arka bahçesidir. Şimdi, ben ilan ediyorum; bu iddiayı gündeme getirenleri ispata çağırıyorum; ispat etmiyorlarsa, SEREFSİZDİR diyorum. (ANAP, DSP ve CHP sıralarından gürültüler, RP sıralarından alkışlar)”

08.07.2005 00:26

Kaynak: www.milligazete.com.tr

http://www.haberpan.com/ispatlamaya...mettin-erbakan-i-kastederek-soyledigi-haberi/

YORUMSUZ!

veri

Yasaklı
hata yapın
sonra da biz yapmadık deyin ne ala

arka bahçe meselesini hiç inkar etmeyin
bu sözü bahane edip kapatmaya malzeme yaptılar güzelim okulları.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ARKA BAHÇE diyenlere söylenen söz yukarda.

İSPATLAMAYAN SEREFSİZDİR!

Bu söz mecliste söylenmiş ve hiç kimse de çıkıp SEREFSİZ OLMADIĞINI kanıtlayamamıştır, yani arkabahçe dediğini kimse ispatlayamamıştır.

çünkü: olmayan şey ispatlanmaz.

Sizde müfteri durumuna düşmek istemiyorsanız, bu sözün muhatabı olmak istemiyorsanız sözlerinize dikkat edin.

tabi tercih sizin:)

veri

Yasaklı
sen önce erbakan hiç hata yapmışmıdır
yaptıysa nedir
onunla ilgili sözünü tut.
bırak tercihlerimi ben yaparım.
inkar politikası ile bir yere varamazsınız.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erbakan hiç hata yapmış mıdır diye ayrı başlık aç orda iyice kendini tatmin et:)

BU konu imam hatip liseleriyle ilgili ve sen geldin ARKA BAHÇEden bahsettin.

ARKA BAHÇE SÖZÜNÜ SÖYLEDİĞİNİ İSPATLAYAMAYAN SEREFSİZDİR demişler mecliste.

Tabiki senin tercihine ben karışamam.

Buyur devam et.

veri

Yasaklı
buyur sen kanıtla
millet yazmış çizmiş
duman olan yerde ateş vardır.

konuyla ilgili tekzip kararı
mahkeme kararı
tazminat davası
vb. var mı
elinizde
buyrun
veya susun.
şeref sizindir.
size iftira atılıyorsa buyrun kanıtlayın.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Tayyip erdoğan isviçredeki banka hesabı ile ilgili iddialara ne demişti:

"OLMAYAN ŞEYİN İSPATI İSTENMEZ! İddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir, ispatlayamayan müfteridir"

Tayyip Erdoğana yüzde yüz katılıyorum.

Kim ki iddia ediyorsa iddiasın ispatlamakla mükelleftir.

Erbakan arka bahçe dedi diyenlere hem de meclis kürsüsünden bunu söylemediği öyle bir şey olmadığı belirtiliyor ve İSPATLAYAMAYAN ********DİR deniyor.

Kim ki erbakan böyle dedi diyorsa ispatlayacak, ya da bu sözün muhatabı olacaktır.

takdir sizin.

veri

Yasaklı
tayyip erdoğanı ne de severmişsiniz.
denize düşen misali

neyse
senin dediğin ispat mükellefiyeti size düşer

üstteki mesajımda yazanları yaptınız mı?
ispat edinle bunlar olmuyor
iftiraya uğrayansanız hakkınızı söke söke alırsınız

iftiraysa ne yaptınız bu konuda
küfretmek dışında

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kesinlikle haklısın, sizin gibilerin yazılarını, konularını görünce kendimizi KOMEDİ PLATFORMUNda hissediyoruz, hissetmemek elde mi:)

agbi

Yasaklı
kesinlikle haklısın, sizin gibilerin yazılarını, konularını görünce kendimizi KOMEDİ PLATFORMUNda hissediyoruz, hissetmemek elde mi:)

Çok doğru

Konuları bilmeyen kişi DRAM ları bile komedi görür.

Amacınız atışma ise konuları saptırma ise LÜTFEN kendinize başka birini bulun.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hadi ya... dramları komedi görür ha, nerden biliyorsun?

yoksa üzümleri çift çift yiyen kör misali kendin mi öylesin?

:)

agbi

Yasaklı
KONU SOBETE edenleri bırakalım da konumuza dönelim.

Raif AMCA yı tanıma nimetini nasip eden ALLAH cc şükürler olsun.

RAİF amca nın imam hatip in temeli atması için yaşadıklarına bari saygısızlık yapmayalım.

NİMET e NANKÖRLÜK eden kavimlere AZAP gerekir.Galiba ayet ti kesin bilmiyorum.

İMAM HATİP leri SİYASAL YATIRIM GÖRDÜĞÜMÜZDEN bugünlere geldik.

veri

Yasaklı
bu söz erbakan a malolmuş
yüzlerce makalede haberde yazılmış çizilmiş

tekzip görmemiş
dava açılmamış
sus pus olmuşsunuz

sonra da ispatlaaa
neyi ispatlıcam
erbakan ın kötülüklerini kaydeden melek miyim ki

ispatlaması gereken milli görüştür
yayınlarsınız tekzibi