İhvan-Forum İzin Kağıdı

agbi

Yasaklı
Ummuhan Hnm

İlginç

Aşağıyı tıklarmısınız

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=30249&p=332727&viewfull=1#post332727

Ne beyan etmişsiniz.

Bana diyorsunuz ya

Deyin de dediklerinizi hatırlayın.

Ummuhan’dan :HOŞÇA KALINıZ
0Shareummuhan abla verilen karar dolayısı ile hemen ayrılmak istediginden
bir aciklama yapamamisdi,simdi boyle bir aciklama geregi duydugu icin bizde acizane kendi yazisini buraya ekliyoruz

elciye zeval olmaz derler;)

buyurun

Forumda yaklaşık bir yıldır bulundum, kimi zaman paylaşım denilen konular da kimi zaman forum tartışmalarında, kimi zaman polemiklerde yazdım, hep doğru bildiğim, inandığım ve yaşadığım ölçüde...

Yönetime herkes aferin ne güzel.... diye alkış tutarken, ben dostça yanlış ve aksayan yönleri sürekli yazdım... hep memnun olacaklarını düşündüm zira eleştiri dosttan gelir diye bilirim ve öyle hareket ederim ben öyle yetiştirildim (zaman zaman yönetime özel de yazdım, bazıları görmezden gelip cevap vermese dahi).... rahatsız oldular.....

Fikirlerine uyduğum aynı fikri taşıdığım aynı cemaate sempati duyduğum insanları dahi yeri geldi eleştirdim, çünkü yazdıkları benim inandığım bütünleştiricilikten uzak (En iyi cemaat biziz, en iyisi benim hocam...v.b türü) yazılardı, bu yazılar da nifak ve gereksiz tartışmadan başka bir işe yaramıyordu...

Zaman zaman alaysı yazdım zira yapım öyledir ( en başta yeri geldiğinde kendisiyle alay edebilen tuhaf insanlardan biriyim ) sanal reel son derece doğrucuyumdur, haksız gördüğüm ne söz ne hareket ne yazı karşısında susmam, sonucu ne olursa olsun...
Burada da reelde olduğum gibi olmam foruma ve bazı kardeşlere ağır geldi kaldıramadılar, kendisi yalan olan doğruları söyleyenden huzursuz olur,...
Son gün olan olayı burada uzun uzun yazmama gerek yok... o gün de yalan üzerine gitmiş olmam aynı cemaat taraftarlarını aynı şekilde rahatsız etti yönetime şikayet edilmişim (alicenin açıklaması) rahatsızlık verdiğim yönünde, haberim dahi olmadan -ertesi gün öğrendim ki- rahatsızlık verdiğim gerekçesi ile 3 gün ceza verilmiş...

Forum yönetiminin kararıdır, -bana göre- haksız olsa da karar karardır
Saygı gösterdim, akabinde foruma daha fazla yük olmamak ve bazıları na rahatsızlık vermemek için üyelikten ayrılmak istedim....
Kırk senedir hizmet ve diğer hayatımızda forum yoktu gene olmaz olur biter ...
Kaybedenlerden olmayız inşaAllah....

Forumda ya da değil, hiç kimsede hakkım yoktur..... Hakkı olduğunu düşünen ya da hakk ını aldığım kimseler de dilerim helal ederler...

Forum sayesinde tanıdığım özel insanlar oldu - aynen benim yazacaklarımı yazdıklarını düşündüklerim fikir ve gönül birliğim olanlar – sizler bana ulaşmak isterseniz sofuoğlu, Arzu, amca... yardım edecektir

Sofuoğlu Kardeş, bana sizin adınız ile bunu yazmamı sağladığınız için ayrıca teşekkür ederim....

Hepinize selam sevgi ve dua ile......

ummuhan

Peki bunun tam tersi mevcut değil mi forumda? yani saadete sataşan akp liler? cüppeli hocaya sataşanlar vs?

İkiside mevcut kendimizi kandırmayalım.

Herkes kendinden sorumludur.

Ben kendimden sorumluyum.

Yazdığımı çürütecek mesajım konum var ise beni çürütün ayrıca Erbakan için açtığım konular açılan konulara cevap vermektir Cübbeli ahmet hoca konularından uzaklaşayım dedim çünkü çizgi aşılmaya başlamıştı.

mü'HÜR

Ordinaryus
Herkesin yaptığı o zaten, birileri birilerine cevap için hocaları,siyaset liderlerini kullanıyorlar.

Ayrıca yazım özele değil geneledir.

tebeyyün

Doçent
"Müminler, ancak kardeştirler.Onun için iki kardeşinizin arasını düzeltin.Allah'a karşı gelmekten sakının,böylece rahmet edilenlerden olasınız."(Hucurat 10)

Müminler birbirini sevmede, birbirine acımada tek bir vücut gibidirler.Vücudun bir organı hastalandığında diğer organlar da uykusuzluk ve ateşle onun acısına eşlik ederler."(Müslim,birr:66)

Dün okudum ve iman ettim! Bir problem olduğunda konu hemen Allah ve rasulü tarafından çözülürmüş...

Ayrıca hucurat suresi7.ayetin başında ;"Ayrıca Allah rasulünün aranızda olduğunu bilin..."

Allah rasulü bizi ne zaman terk ettiiiiiiii :(

Sofuoglu

Ordinaryus
:)
hep ayni agbi.....!

biraz once forumda "ben(!)ler omru uzatiyor"(mus) diye bir yazi okudum
Allah omrunu uzun etsin emi agbi.........!

ummuhan

Kıdemli Üye
İzin isteyen varmı acaba ?

Yok kardeş ben kendim izin istemem bak yukarda da var (güzel oldu okudum yönetime olan düşüncelerim yenilendi sen de bi oku bak neler demişim :)) en az on gün yollarlar ben de bi kaç on daha ilave eder yazmam :)

Sen de izin istemiyosun demi :)

ummuhan

Kıdemli Üye
:)
hep ayni agbi.....!

biraz once forumda "ben(!)ler omru uzatiyor"(mus) diye bir yazi okudum
Allah omrunu uzun etsin emi agbi.........!

Ya sofu linki verilen konuyu okudumda amma gime diyen olmuş kıskanılmamak mümkün değil anladın mı :) kimse gidiyom demiş nasılsa gitmez dememiş bir bak hele çok zevk alacaksın :)

Veee

Fakiri nerdesin?!?

agbi

Yasaklı
Ya sofu linki verilen konuyu okudumda amma gime diyen olmuş kıskanılmamak mümkün değil anladın mı :) kimse gidiyom demiş nasılsa gitmez dememiş bir bak hele çok zevk alacaksın :)

Veee

Fakiri nerdesin?!?

Kendini bu kadar beğenen.

Varmıdır acaba forumda başka.

-Muhammed-

Profesör
Elveda..

Buraya gelişim Kurban bayramında Hicr Suresini dinlemekle oldu. Zaten biliyordum ihvanı önceden. Yıllar önce. Ancak böyle nasipmiş aranızda olmak. Geldiğim gibi herkes şaşırdı ancak ben burdaki ortama hayran kaldım. Bu ailenin içinde olmak onca dosta sahip olmak gerçekten çok güzel. Burada çok daha fazla bulunmak isterdim ancak sınavlarım sebebiyle en az 6 ay olamayacağım. Kitaplara gömülmek mecburiyetindeyim. Nadiren belki uğrayabilirim ne var ne yok diye. Şimdi sizlere sözüm beni tanıyan tanımayan herkes hakkını helal etsin. Kiminizi sözlerimle belki kırdıysam affedin beni. allah yar ve yardımcınız olsun.

Allah'a emanet olun.

İnşallah birgün tekrar görüşmek ümidiyle.

Selamun Aleykum..

cicek demeti

Sükut
ve aleykum selam can kardesim daha yeniydim ben o serefi tadamadim can kardesimle tanismayi...ama hayirlisi inseallah...helal olsun hakkim varsa rabbim yar ve yardimcin olsun...slm ve dua ile...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Var ise hakkımız helal olsun kardeşim
Derslerinde Rabbim muvaffak kılsın, yar ve yardımcın olsun,
Hakkında hayırlısı olsun
Allaha emanet ol, unutma sakın bizi ara ara uğra :)

ibrahimi

Has Uşak
işin içinde ders oldumu diyebilecek birşey kalmıyor.Allah yardımcın olsun,ara sırada olsa uğra.görüşebilmek dileğiyle.

|SEÇKiN|

Profesör
selametle sevgili muhammed, yolun açık olsun... Rabbim yar ve yardımcın olsun ve muvaffak kılsın sizleri...

_Berceste_

bir tutam delilik...
insALLAH ALLAH emeklerinin karsiligini verir...ALLAH yar ve yardimcin olsun...
Kendini fazla özletme ara sira ugra :)

ALLAHa emanet ol

eylül

Veled-i kalbî
hele diyorum, bizim yeğen görünmüyor ortalıkta...

Allah yardımcın olsun, 6 ay dediğin de ne ki; gözünü kapatmadan geçip gidiyor.

Rabbim muvaffak eylesin, güzel haberlerle aramızda görürüz inşaAllah..

Duadasın Muhammed ;)

zeynephanne

Aşka Meftûn…
Rabbim Yar ve Yardımcın olsun güzel yürekli kardeşim..
hayırla gidip hayırla dönesin inşaAllah..
zihnine açıklık versin Mevlam..Muvaffak eylesin seni..
duadasın Can..

K

Kaçak

Guest
Aziz Muhammed ;
Öncelikle unutmaki , kızlar veda eder ....
İkincisi unutmaki kızlar ders çalışır ...
6 ay boyunca ders çalışırsan , genetik mutasyona dahi ugrama ihtimalin var bunu göz önünde bulundur ...
Netice olarak ;
Gösterdigin iradeyi tebrik eder ...
Bir ömür sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim ...
Allah muaffak etsin inş.
Selamlar ...

ummuhan

Kıdemli Üye
Aziz Muhammed ;
Öncelikle unutmaki , kızlar veda eder ....
İkincisi unutmaki kızlar ders çalışır ...
6 ay boyunca ders çalışırsan , genetik mutasyona dahi ugrama ihtimalin var bunu göz önünde bulundur ...
Netice olarak ;
Gösterdigin iradeyi tebrik eder ...
Bir ömür sağlık mutluluk ve esenlikler dilerim ...
Allah muaffak etsin inş.
Selamlar ...

.......... ve kızlar çok konuşur ahkâm keser :eek:leyo: