Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Zülkarneyn-23

Doçent
Sululuk yapmayıp da mehdi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz, bekliyorum. Kibirden Allah'a sığınırım.

ömerusta

Kıdemli Üye
bu söz size değildi..ömerustaya idi...abdulaziz bayındırın açıklamasını kopyalamış...Biz ondan ayet istedik..Karşımıza çıka çıka A. Bayındır çıktı.. :D

ulen hadisci al sana bir hadis size kim kurandan bir söz getirirse ona uyun iki kulağı kesik köle bile olsalar
pek iyi size bir kafir yukardaki ayetleri okusa ula bu kafirdir onun okuduğu olmzmı diyeceksin ?
bu nasıl bir din anlayışı hangi din mensubu böyle diye bilir ben bilemiyorum sahi siz hangi dindensinizki ayete değilde getirene bakıyorsunuz ?

Zülkarneyn-23

Doçent
cinni kullanabilirsinde melekler size itaat ederlermi_????Ayrıca ortalıkta şu anda savaş yok..acaba sen savaşı bilgisayar oyunlarında mı oynuyorsun? Biraz fazla kaptırmış sın galiba kendini bu ıoyunlara???:D
Melek, verilen görevleri yapar; önemli olan melekten isteyenin kim olduğu ve Allah katında isteklerinin karşılık bulma gücünün ne kadar kuvvetli olduğu. Allah hepimizi kibirden korusun.
Ahir zaman savaşları çoğunlukla manevi ortamda oldu ve oluyor.

Ahter

Kıdemli Üye
Zülkarneyn soruma neden cevab yok...Mehdinin görevleri nelerdir.Ve şu ana kadar hangi görevleri yapmış?

Ahter

Kıdemli Üye
ulen hadisci al sana bir hadis size kim kurandan bir söz getirirse ona uyun iki kulağı kesik köle bile olsalar
pek iyi size bir kafir yukardaki ayetleri okusa ula bu kafirdir onun okuduğu olmzmı diyeceksin ?
bu nasıl bir din anlayışı hangi din mensubu böyle diye bilir ben bilemiyorum sahi siz hangi dindensinizki ayete değilde getirene bakıyorsunuz ?
beyefendi hitab şekliniz şık olmadı...Lütfen hitabınıza dikkat edin...Ben sizden bir ayet istedim. siz 1 sayfa A. Bayındır felsefesini naklettiniz....Hala bekliyorum...ayet nerede..??!!

Zülkarneyn-23

Doçent
Zülkarneyn soruma neden cevab yok...Mehdinin görevleri nelerdir.Ve şu ana kadar hangi görevleri yapmış?

Mehdinin görevleri, Hz. Muhammed'in sahih hadislerinde yazılan her şey. Sayfalarca ne yaptığını yazacağıma bana şöyle sorun: Şu şu olay gerçekleşti mi gibi. Ben de gerçekleşip gerçekleşmediğini söyleyeyim.

ömerusta

Kıdemli Üye
Sululuk yapmayıp da mehdi ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz, bekliyorum. Kibirden Allah'a sığınırım.

mehdi hakkında bir ayet biliyormusunuz ? bilmiyorsanız nerden biliyorsunuz bu bilgileri gayıptan bilğinizmi var ?
sizin kitabınız kuran değilmi?

Ahter

Kıdemli Üye
Mehdinin görevleri, Hz. Muhammed'in sahih hadislerinde yazılan her şey. Sayfalarca ne yaptığını yazacağıma bana şöyle sorun: Şu şu olay gerçekleşti mi gibi. Ben de gerçekleşip gerçekleşmediğini söyleyeyim.

savaş oluyor diyorsunya....Melhamei kübra olduda biz bilmiyormuyuz..Yoksa sanal alemde mi oldu?

Zülkarneyn-23

Doçent
mehdi hakkında bir ayet biliyormusunuz ? bilmiyorsanız nerden biliyorsunuz bu bilgileri gayıptan bilğinizmi var ?
sizin kitabınız kuran değilmi?

Mehdi ile ilgili tabi ki ayet biliyorum ama tek tek hepsini yazarsam çok yer kaplar. Onun için mehdi ile ilgili özellikle kehf suresini iyi okuyun. Kehf suresi özellikle ahir zamanla ilgilidir.

Zülkarneyn-23

Doçent
savaş oluyor diyorsunya....Melhamei kübra olduda biz bilmiyormuyuz..Yoksa sanal alemde mi oldu?

Melhamei kübra oldu. Hem manevi alemde, hem de fiziksel alemde. Fiziksel alemdeki karşılığı arap baharı denilen ve müslüman ülkelerin kuzey afrikadan başlayarak işgal edilmesi olayı.

ömerusta

Kıdemli Üye
beyefendi hitab şekliniz şık olmadı...Lütfen hitabınıza dikkat edin...Ben sizden bir ayet istedim. siz 1 sayfa A. Bayındır felsefesini naklettiniz....Hala bekliyorum...ayet nerede..??!!

yukarda ayetler verildi ama siz o ayetlere iman etmiyorsanız bizim yapacak bir şeyimiz yok siz bayındırın tevsirini bırakın
ayetlere bakın yukarda mevcuttur ayetler

Ahter

Kıdemli Üye
Melhamei kübra oldu. Hem manevi alemde, hem de fiziksel alemde. Fiziksel alemdeki karşılığı arap baharı denilen ve müslüman ülkelerin kuzey afrikadan başlayarak işgal edilmesi olayı.
Madem bu savaş arab baharı ile tefsir ediliyıor, o halde haşa mehdi yenildi demekki??:)

Ahter

Kıdemli Üye
yukarda ayetler verildi ama siz o ayetlere iman etmiyorsanız bizim yapacak bir şeyimiz yok siz bayındırın tevsirini bırakın
ayetlere bakın yukarda mevcuttur ayetler
beyefendi bana cev
ab verecek bir ayet göstermediniz...zira yok......bir daha bakın...Kuranda 3 vakitten bahsedilir...Beş vakit namaz. Resulu Ekreme gayri metluv vahiyle bildirilmiştir...Resule hadislerine inanmayan ayetede inanmamıştır..

Zülkarneyn-23

Doçent
Madem bu savaş arab baharı ile tefsir ediliyıor, o halde haşa mehdi yenildi demekki??:)
Mehdi tek başına insan. Ne TV'si var ne de gazetesi.
Mehdi, Türkiye'den çıktı. Mehdiyi devlette tanıyanlar, mehdiye meclis, ordu ve ekonomik olarak destek vermediler. Allah da mehdinin bazı görevlerini tamamlattırdı ve görevi bitmek üzere. Kaybeden mehdi olmadı, kaybeden insanlık oldu. Bundan sonra kıyameti bekleyiniz. Tam olarak ne zaman kıyamet olur; onu Allah'tan başka kimse bilemez.

Zülkarneyn-23

Doçent
Eğer yazdıklarım yalansa, Allah bana bu yalanları tek tek göstersin. Allah'tan korkarım; sadece ve sadece doğruları size bildiriyorum.
Mehdi ile ilgili bilmek istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz; çünkü onu bizzat tanıyorum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
kısa yoldan gidelim :)

senin "mehdi" aşağıdakilerden hangisi? :)

images

images

images

mehdi-foto-9B25-9312-BF14.jpg

kendisini_mehdi_ilan_etti_h30025.jpg

hak-parti-genel-baskani-gunes-yakinda-mehdi-y-1808359_o.jpg

Ahter

Kıdemli Üye
Mehdi tek başına insan. Ne TV'si var ne de gazetesi.
Mehdi, Türkiye'den çıktı. Mehdiyi devlette tanıyanlar, mehdiye meclis, ordu ve ekonomik olarak destek vermediler. Allah da mehdinin bazı görevlerini tamamlattırdı ve görevi bitmek üzere. Kaybeden mehdi olmadı, kaybeden insanlık oldu. Bundan sonra kıyameti bekleyiniz. Tam olarak ne zaman kıyamet olur; onu Allah'tan başka kimse bilemez.
Yani Mehdi görevini tamamlamadan elvada mı edecek....Rica ederim....Mehdinin T.C. ihtiyacı mı var???? O güç kendisine Allah tarafından verilmiştir...Birilerinin yardımına ihtiyaç duyacak olan Mehdi mi olur??? mehdinin en önemli görevi ittihadı islamdır...Nerede????İttihadı islam olmadan bize kıyameti mi gösteriyorsun..Çok yazık...:D

ömerusta

Kıdemli Üye
beyefendi bana cev
ab verecek bir ayet göstermediniz...zira yok......bir daha bakın...Kuranda 3 vakitten bahsedilir...Beş vakit namaz. Resulu Ekreme gayri metluv vahiyle bildirilmiştir...Resule hadislerine inanmayan ayetede inanmamıştır..

yukarda izahı bir güzel yapılmıştır vede allameler hadislerle bildirmişlerdir fakat bayındır hocadan gelince içinize sinmemiştir sinsede sinmesede bu kadar güzel bir izah bu güne kadar yapılmamıştır hayır peygamber efendimizde ayetlerle amel etmektedirler hiç kurandan ayrı bir iş yaptığı vuku bulmamıştır peygamber efendimizin her sözü mutlaka kurana uyar uymazsa o söz peygamber efendimizin sözü değildir unutma ?

Zülkarneyn-23

Doçent
Yani Mehdi görevini tamamlamadan elvada mı edecek....Rica ederim....Mehdinin T.C. ihtiyacı mı var???? O güç kendisine Allah tarafından verilmiştir...Birilerinin yardımına ihtiyaç duyacak olan Mehdi mi olur??? mehdinin en önemli görevi ittihadı islamdır...Nerede????İttihadı islam olmadan bize kıyameti mi gösteriyorsun..Çok yazık...:D

Hz. Muhammed'in hangi hadisleri sahih, hangileri değil iyice okuyunuz. İttihatı islam diye size ittihadı münafıklığı gösterecekler; siz de islam zannedeceksiniz. Allah, mehdiyi bazı kişilere gösterdi. Mehdiyi bilmelerine rağmen devlet, ordu vs. ingiltere-israil-amerikanın peşinden ayrılmayarak mehdiye destek vermediler. Dolayısıyla insanlık bu imtihanı kaybetti.