Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

ELİF

Yeni
Mehdi as'ın yardımcısı az sayıda ama 1 tane değil. Esasen, fizik ötesi alemde biz yapacaklarımızı yapıyoruz şu an. Ama sizleri bilgilendirmeyi de eksik etmiyoruz.

Eksik edin lütfen çok rica ediyoruz bu bizler için bir eksiklik değil bilakis gereksiz hayal ürünü fazlalik oluyor..her zaman dediğim gibi size de yazik.. kimse sizin hayal dunyanizda yasadiklarinizi bilmek ve dinlemek zorunda değil. Sahsen psikolojik rahatsizliginiz oldugunu dusunuyorum. Eğer halen gitmediyseniz de lütfen bir psikiyatra gidin. Eğer tahmin ettigim rahatsizliginiz varsa da doktorunuzu dinleyin kabullenin.. yoksa Allah korusun fizik otesi dediginiz yerde savaş yapayim derken farkinda olmadan intihara kadar gidebilirsiniz..kendinizden mesulsunuz rahatsizliginiz soylenip tedavi olmazsaniz vebalsiniz..

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zülkarneyn-23

Doçent
Eksik edin lütfen çok rica ediyoruz bu bizler için bir eksiklik değil bilakis gereksiz hayal ürünü fazlalik oluyor..her zaman dediğim gibi size de yazik.. kimse sizin hayal dunyanizda yasadiklarinizi bilmek ve dinlemek zorunda değil. Sahsen psikolojik rahatsizliginiz oldugunu dusunuyorum. Eğer halen gitmediyseniz de lütfen bir psikiyatra gidin. Eğer tahmin ettigim rahatsizliginiz varsa da doktorunuzu dinleyin kabullenin.. yoksa Allah korusun fizik otesi dediginiz yerde savaş yapayim derken farkinda olmadan intihara kadar gidebilirsiniz..kendinizden mesulsunuz rahatsizliginiz soylenip tedavi olmazsaniz vebalsiniz..

Bana bulunduğunuz itham üzerine, size cevap olarak, Allah kelamı olan bir ayeti hediye ediyorum:

Kalem 2: Onlardan önce Nuh’un kavmi de yalanlamıştı. Onlar kulumuzu yalanlayıp “Bu bir delidir” dediler ve kulumuz (tebliğ görevinden) alıkonuldu.

ELİF

Yeni
Bana bulunduğunuz itham üzerine, size cevap olarak, Allah kelamı olan bir ayeti hediye ediyorum:

Kalem 2: Onlardan önce Nuh’un kavmi de yalanlamıştı. Onlar kulumuzu yalanlayıp “Bu bir delidir” dediler ve kulumuz (tebliğ görevinden) alıkonuldu.

Peki..Teşekkürler

fakiri

Kıdemli Üye
Hayretle müşahade ediyoruz ki, forum görevlileri MEHDİNİN ARKADAŞIYLA :confused1::blink::swoon: kanka olmuşlar, ona teşekkür ediyorlar ve ondan teşekkür alıyorlar. !

Sanırım biz ölmüşüz de ağlayanımız yok!
:agla:

Susturucu

Üye
Hadis:
“Bu ümmetin ömrü bin (1000) seneyi geçecek fakat bin beşyüz (1500) seneyi aşmayacaktır.”

Hicri 1500'den önce kıyameti bekleyiniz çünkü Mehdi as zuhur etti. Hadis böyle olmasına rağmen, tam gün ve tarih olarak ne zaman kopacağını Allah'tan başka kimse bilemez.

Bu ay sonu itibarıyla güneş, kendine göre batıdan doğacak; kıyametin son büyük alameti de tamamlanacak; münafıklık ve kafirlik adım adım artacak. Kıyamet de hicri 1500'den önce kopacak.

Neden edemiyorsun yemin ? bak şu anda benim gözümde yalancı sahtekarısın tekisin ve her ne kadar burdakiler senin saçmaladığını bilsede gösterdiğim şeylerle kesin olarak görmüş durumdalar. sen şimdi önce şu imajını bizim açımızdan göründüğün yalancı ve sahtekar konumundan kendini bi kurtar. sana bunun için bi fırsat verdim. dedim ki bu yemini et bende senden özür dileyecem yanlış anlamışım kusura bakma diyecem ve konusunu açmayacam bi daha. tek yapman gereken sölediğim yemini etmen. değilim değilim deyip duruyorsan kendini temize çıkar ve bende sorcağım şeyler varsa sorarak burdaki konuşmamıza devam edelim.

Zülkarneyn-23

Doçent

Neden edemiyorsun yemin ? bak şu anda benim gözümde yalancı sahtekarısın tekisin ve her ne kadar burdakiler senin saçmaladığını bilsede gösterdiğim şeylerle kesin olarak görmüş durumdalar. sen şimdi önce şu imajını bizim açımızdan göründüğün yalancı ve sahtekar konumundan kendini bi kurtar. sana bunun için bi fırsat verdim. dedim ki bu yemini et bende senden özür dileyecem yanlış anlamışım kusura bakma diyecem ve konusunu açmayacam bi daha. tek yapman gereken sölediğim yemini etmen. değilim değilim deyip duruyorsan kendini temize çıkar ve bende sorcağım şeyler varsa sorarak burdaki konuşmamıza devam edelim.

Sohbetimizi kısır döngü üzerine soktun. İthamına çoktan cevap verdim, daha üzerinde durmak istemiyorum.
O yüzden gelin, hep beraber Mehdi as. hakkında gerçekleri daha çok konuşalım ve bundan sonra ümmetin başına neler gelecek onu konuşalım.
Dediğim gibi, bu ay sonu çok önemli bir döngü; münafıklık ve kafirlik çığ gibi büyüyecek.

Susturucu

Üye
Sohbetimizi kısır döngü üzerine soktun. İthamına çoktan cevap verdim, daha üzerinde durmak istemiyorum.
O yüzden gelin, hep beraber Mehdi as. hakkında gerçekleri daha çok konuşalım ve bundan sonra ümmetin başına neler gelecek onu konuşalım.
Dediğim gibi, bu ay sonu çok önemli bir döngü; münafıklık ve kafirlik çığ gibi büyüyecek.

Gene aynı şeyi yapıyorsun bak dostum. kısır döngüye sen soktuğun için ben çıkış noktası veriyorum. bak o kadar şey verdim o kadar ispat koydum ilk mesajımdan beri edeceğin tek bir yeminle yukarda verdiğim yemini ettiğin anda bunların hepsini geri aldığımı söleyecem ve özür dileyecem senden. ve sonra soru soracaksam mehdi yle ilgili vs. ama işte şu anda sen benim gözümde yalancı ve sahtekarsın bu durumu düzeltmen lazım. tek bi yeminle bunu düzeltebileceğini sölüyorum sana.

çok zor değil o kişi ben değilim diyorsun demi ? heh işte ben sana inanmıyorum ve o kadar şey koydum hepsi ortada. ama sana diyorumki o yemini edersen bunların hepsini geri çekicem ve senden özür dileyip bi daha konusunu açmayacam.

Zülkarneyn-23

Doçent
Bu ay sonu itibarıyla kafirliğin, münafıklığın çığ gibi büyüyeceğini teyit eden hadis:

(O VAKİT) KİŞİ MÜMİN OLARAK SABAHA ERER DE KAFİR OLARAK AKŞAMA KAVUŞUR. MÜMİN OLARAK AKŞAMA ERER, KAFİR OLARAK SABAHA KAVUŞUR. BİRÇOK KİMSELER AZICIK BİR DÜNYALIK MUKABİLİNDE DİNLERİNİ SATARLAR.” (Tirmizi, Fiten 30, (2196).)

Bu ay sonunda güneş batıdan doğacak.

ömerusta

Kıdemli Üye
biri şu adama hss.....r demiyor ben deyim bari

Morad Moradi

Paylaşımcı
Hayretle müşahade ediyoruz ki, forum görevlileri MEHDİNİN ARKADAŞIYLA :confused1::blink::swoon: kanka olmuşlar, ona teşekkür ediyorlar ve ondan teşekkür alıyorlar. !
Sanırım biz ölmüşüz de ağlayanımız yok!
:agla:

Admine gönderdiğim mesaj

Erdem' Alıntı:
Morad Moradi' Alıntı:
Admin kardeş,
Bir ricada bulunacağım.
"Hz.Mehdi (as) hakkındaki bir ifşaat" konuyu kitler misin?

Günlerdir topik amacının dışına çıktı, sulandırmalar yapılıyor.

Kolay gelsin

ve aleyküm selam.
yayın kurallarımız gereği, kolay kolay konu kilitlemiyoruz kardeşim. anlayışın için tşk.
selamlarımla.

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu ay sonu itibarıyla kafirliğin, münafıklığın çığ gibi büyüyeceğini teyit eden hadis:

(O VAKİT) KİŞİ MÜMİN OLARAK SABAHA ERER DE KAFİR OLARAK AKŞAMA KAVUŞUR. MÜMİN OLARAK AKŞAMA ERER, KAFİR OLARAK SABAHA KAVUŞUR. BİRÇOK KİMSELER AZICIK BİR DÜNYALIK MUKABİLİNDE DİNLERİNİ SATARLAR.” (Tirmizi, Fiten 30, (2196).)

Bu ay sonunda güneş batıdan doğacak.

acemi bir mehdinin yardımcısı olduğun belli oldu
güneşin batıdan doğması mehdi as ölümünden sonra olacak yada en iyi ihtimalle zaferinden sonra olacaktır
benim bildiğim en son alametlerdendir

bir ay sonra olacakmış!!
sahte mehdine söyle böyle kendini forumlarda ifşa ve ifşaatlarda bulunmasın

fakiri

Kıdemli Üye
Admine gönderdiğim mesaj

Arkadaşım,
Bu forumun işleyiş mantalitesini herhalde kavrayamadınız henüz ! Forum, burada yazılan ve asılan yazıların asparagas, yalan, dolan ve iftira veyahutta gıybet, bühtan olduğuna asla bakmaz-bakmıyor; ya neye bakıyor asılan yazının hitve rayting alışına bakıyor ... Dikkat edersen son günlerin yegâne hit alan konusu da bu "Mehdinin İşaretleri" konusu...
Böylebir konuyu kitle dediniz mi, sizin forum düşmanlığı yapnalardan bir farkınız kalmıyor.

Morad Moradi

Paylaşımcı
Arkadaşım,
Bu forumun işleyiş mantalitesini herhalde kavrayamadınız henüz ! Forum, burada yazılan ve asılan yazıların asparagas, yalan, dolan ve iftira veyahutta gıybet, bühtan olduğuna asla bakmaz-bakmıyor; ya neye bakıyor asılan yazının hitve rayting alışına bakıyor ... Dikkat edersen son günlerin yegâne hit alan konusu da bu "Mehdinin İşaretleri" konusu...
Böylebir konuyu kitle dediniz mi, sizin forum düşmanlığı yapnalardan bir farkınız kalmıyor.

Acaba ahirette adminleri şöyle hesaba çekseler yanılır mıyım?
"Dini bir forum açtın. Güzel bir iş. Ancak sahabe ve evliyalara yapılan hakaretlere ve yazılanlara müdahale etmedin. Onları teşvik ettin."
Acaba admin kardeşlerimizin cevabı ne olur.

Bu forum sıradan bir forum değil Dini bir forum
Sorumluluk ister..Aksi vebal olur..
Ne yapalım, ahirette diyecekler mi acaba "Özgür düşünce platformu" diye..

Susturucu

Üye
"Dini bir forum açtın. Güzel bir iş. Ancak sahabe ve evliyalara yapılan hakaretlere ve yazılanlara müdahale etmedin. Onları teşvik ettin."

Başka bi konuda yazdım ama burdan cevaplarsan sevirim. bu zülkarneyn ciddiye alınacak biri değil herkes gördü zaten boşverin onu.
Şimdi kaç tane mehdi ile ilgili mütevatir hadis var ve bu hadislere toplu halde nası ulaşabiliriz. her yerde ''mehdi hadisleri mütevatirdir'' diyor ama hangileri olduğu sölenmiyor. bu konuda yardımcı olurmusun

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Mehdi as gelmiş olduğuna göre günümüzde yaşıyor. Mehdinin boynuzlu bineğe biniyor denilmesi, herhalde boynuzlu öküze vs. binmesi değil. Mehdi as, örneğin istanbuldan antalyaya gidecekse boynuzlu öküze binecek hali yok; bu tabi ki Motosiklet.
Bu hadisi Mehdi as'a sorduğumda böyle cevap vermişti.
Sence boynuzlu at günümüzde neye karşılık geliyor ? Sen hiç gerçekte boynuzları olan at gördün mü ?
Yani hadisin kaynağı sensin

Bu mudur kaynağın?

lafons7275

Kıdemli Üye

Çok güzel yazmışsın. Ama biz de böyle bir ortamda bulunmamızdan dolayı mahşer günü kınanır mıyız?

En'am:68 - Ayetlerimiz hakkında ileri geri konuşmaya dalan kimseleri gördüğünde, onlar başka bir söze geçinceye kadar onlardan yüz çevir. Şayet şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra zalim toplulukla beraber (kesinlikle) oturma!

Zülkarneyn-23

Doçent

acemi bir mehdinin yardımcısı olduğun belli oldu
güneşin batıdan doğması mehdi as ölümünden sonra olacak yada en iyi ihtimalle zaferinden sonra olacaktır
benim bildiğim en son alametlerdendir

bir ay sonra olacakmış!!
sahte mehdine söyle böyle kendini forumlarda ifşa ve ifşaatlarda bulunmasın

Youtube veya google'da "ison" veya "ison kuyrukluyıldızı"; eğer yabancı diliniz varsa "ison comet" yazınız. Çıkan sonuçları lütfen inceleyiniz. ison, bu ay sonu itibarıyla güneşin çevresini dolaşmış olacak. Bu da güneşin kendine göre batıdan doğmasına takabül eden andır; Allah sonumuzu hayretsin, ama malesef, münafıklık ve kafirlik çığ gibi büyüyecek bu tarihten sonra.

Zülkarneyn-23

Doçent
Yani hadisin kaynağı sensin

Bu mudur kaynağın?
Mehdi as'a sordum ve o da öyle cevap verdi.

Yoksa hiç bir yerden boynuzlu at nedir, Mehdi as'ın bineğinin gözlerinden ışık çıkarın ne anlama geldiğini bilemezdiniz. Sonuçta bu boynuzlu at motorsiklet; gözlerinden ışık saçan binek ise arabadır.

Hatta başka hadiste deccalin eşeğinin kulakları arası mesafesi 40 arşındır. Bunu da Mehdi as açıklamasaydı bilemezdiniz. Deccalin eşeği de "uçak". O 40 arşın da uçağın kanat açıklığı.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Youtube veya google'da "ison" veya "ison kuyrukluyıldızı"; eğer yabancı diliniz varsa "ison comet" yazınız. Çıkan sonuçları lütfen inceleyiniz. ison, bu ay sonu itibarıyla güneşin çevresini dolaşmış olacak. Bu da güneşin kendine göre batıdan doğmasına takabül eden andır; Allah sonumuzu hayretsin, ama malesef, münafıklık ve kafirlik çığ gibi büyüyecek bu tarihten sonra.

Araştırdık

Henüz 4 ay önce keşfedilen ISON kuyruklu yıldızı için, bazı gökbilimciler şimdiden yüzyılın kuyruklu yıldızı demeye başladılar. Çünkü ISON o kadar parlak ki, bu yılın sonlarına doğru Güneş'e yaklaştığında, yalnız geceleri değil, gündüzleri bile çıplak gözle görülebilecek.

ISON'un Güneş'e mesafesi şu sıralarda Jüpiter yörüngesi kadar uzak. Çok sönük bir yıldız gibi ancak güçlü teleskoplarla bakıldığında görülebiliyor. Fakat bu sönük noktanın parlaklığı ISON Güneş'e yaklaştıkça gittikçe artarak en yakın noktasında doruk noktasına çıkacak ve ondan sonra daha birkaç ay Dünya'dan görülebilecek.

Bu tür yörüngelere sahip kuyruklu yıldızlara Güneş traşlayıcısı (Sun grazer) denmekte. ISON, 28 Kasım'da en yakın noktasına geldiğinde Güneş ile mesafesi sadece 1 milyon km olacak. Güneş – Dünya mesafesinin 150 milyon km olduğu anımsandığında Güneş sıcaklığını ne derecede duyacağı tahmin edilebilir.

ISON'u Eylül 2012'de iki Rus gökbilimcisi Vitali Nevski ve Artyom Novichonok keşfettiler.

ISON adı Rus bilimcilerin yürüttükleri Uluslararası Bilimsel Optik Ağ (International Scientific Optical Network) programının baş harflerinden gelmiş. NASA yetkilileri ISON'un parlaklığından önemli ölçüde toz ve gaz sürüklediğinin anlaşıldığını söyleyerek, çekirdek büyüklüğünü şimdilik 1 – 10 km arası olarak tahmin etmekteler.

Güneş'e en yakın noktasından geçtikten sonra ISON hala Güneş'e düşmeden veya parçalanmadan yoluna devam ediyorsa en yüksek parlaklığa ulaşacak. Bu aşamada Ay kadar büyük olmasa da, Ay kadar parlak olup gündüz bile uzun kuyruğu ile çıplak gözle görülebilecek.

Fakat yine NASA'dan Don Yeoman, henüz bunu söylemek için çok erken diyor. Geçmişte de bazı kuyruklu yıldızlar uzaktayken büyük görünüp Güneş'e yaklaştıkça eriyip parçalanmışlar veya gaza dönüşerek küçülmüşlerdi. Yeoman "Kuyruklu yıldızlara bu konuda güven olmaz. 1973'teki Kohoutek kuyruklu yıldızı için de benzer sözler söylenmişti ama Kohutek sıcağı görünce buharlaşmıştı" demekte.

Buna karşılık ISON'un yarısından küçük olan Lovejoy kuyruklu yıldızı 2011'de Güneş'in çok yakınından geçerken gökbilimcilerin tahminlerinin aksine yok olmadan yluna devam etti ve parlaklığını çok artırdı. ISON eğer parçalanırsa parçaları yörüngesi üstünde bir inci dizisi gibi görünecek.

Ison'un Dünya'ya bir zarar verme olasılığı yok. Bize çok uzaklardan geçecek. Ancak parçalanmadan ve buharlaşmadan yoluna devam ederse gerçekten yüzyılın uzay gösterisinin yıldızı olacak. Yörüngesi Dünya'nın Kuzey kutbu üstünden geçtiği için de Kuzey yarımküreden gece boyu sürekli görülebilecek.

http://bilimania.com/haberler/3833-yuzyilin-kuyruklu-yildizi-geliyor

Nerde diyor güneş batıdan doğacak diye

Hatta güneşe yakın geçeceğinden dolayı buharlaşma ihtimali bile varmış