Hristiyanlara soru

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Bildiğiniz üzere biz güncellenen İncil'lere inanmıyoruz. Ama Hz. İsa'ya inanıyoruz. Hz. İsa, Hz. Meryem ve İncil hakkında Kuran-ı Kerim bize gerekli bilgileri aktarıyor.

Siz Kuran-ı Kerim'e inanmıyorsunuz? Peki peygamberimiz Hz. Muhammed hakkında ne düşünüyorsunuz?

@Mesihçi

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Zamanını bekliyordur,İnşaAllah hidayet nasip olur...

İnşallah kardeşim. Bildiğin üzere @Mesihçi geçenki başlıklarda baya bir hristiyanlığı anlattı ve bölümler paylaştı.

Şimdi @Dut_agaci kardeşimden öğrendim ki Peygamberimize (s.a.v.) inanıyormuş. O zaman Kuran-ı Kerim'e de inanması gerekir. Bu ikisi birbirinden ayrı düşünülemez.

Yazılarını okuduğumda Kuran-ı Kerim'in değişmediğine dair kanıt istemişti. Hani bir tarafından tutayım diyorum. olmuyor bir türlü. Onun için sormuştum.

SahraNur

Ordinaryus
İnşallah kardeşim. Bildiğin üzere @Mesihçi geçenki başlıklarda baya bir hristiyanlığı anlattı ve bölümler paylaştı.

Şimdi @Dut_agaci kardeşimden öğrendim ki Peygamberimize (s.a.v.) inanıyormuş. O zaman Kuran-ı Kerim'e de inanması gerekir. Bu ikisi birbirinden ayrı düşünülemez.

Yazılarını okuduğumda Kuran-ı Kerim'in değişmediğine dair kanıt istemişti. Hani bir tarafından tutayım diyorum. olmuyor bir türlü. Onun için sormuştum.
Zaten sizin de dediğiniz gibi,Efendimize inanması içimde öyle bir hisse yol açtı.İnşaAllah hidayetine vesile olan çıkar içimizde.belli mi olur belki de zamanı gelmiştir.
Bize düşen en güzel şekilde tebliğimizi yapmak değil mi?Gerisi Rabbimizden,nasip meselesi.İnşaAllah nasibinde Hak Dine mensup olmak vardır...

Konyaya bir hristiyanı tutup görütüyorlar Sultan Seyda Muhammed konyevi k.s hazretlerini görünce aşık oluyor ben böyle insan görmedim hayatımda diyor nazarından çok etkileniyor müslüman olup tövbe-tarikat alıyor..Elhamdülillah..evliyaullahın halleri böyledir Onların nazarları ölü ruhları diriltir onlara bu yetkiyi cenabı mevlamız vermiştir.Hadisi kudsi de rabbimiz teala buyuruyor ki bir kulum bana en çok farz ibadetlerle yaklaşır sonra nafile ibadetlere devam ede ede nihayet Ben(c.c),Onun tutan eli,yürüyen ayağı,gören gözü işiten kulağı olurum...

Mesihçi

Ordinaryus
Arkadaşlar gerekli cevaplar verilmiş konuya. Sizlerden ricam benimle ilgili ve Hristiyanlıkla ilgili başlıkları "Diğer dinler ve inanç sistemleri" kısmında açmanızdır. Buralarda cevap yazıyorum ama aslında buna hakkım yok. Benim buralarda dini konulara girmem normalde yasak. Çünkü "diğer dinler ve inanç sistemleri" nde yazılanları üye olmayanlar göremiyor. Yönetim, direk bana yönelik bir şey olduğunda hoş görüyor.

Diğer konuda hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. @Dut_agaci belirtmiş en doğru biçimde. Ben de sizler için dua ediyorum :)

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Kendince haklılığına inandığı sebepler saymıştı.

Size de sayar.

Dua edin, Müslüman olsun inşallah

eminim o da bizim hristiyan olmamız için dua ediyor :)

Allah cc katında tek din, İslâmdır.

Kardeşim @Mesihçi benim için dua etmesin. Kendime hakaret sayarım. Ben kendim ve kardeşlerim için "Allah'ım bize imanımızla ölmeyi nasip et" diye dua ediyorum zaten.

"Eşhedu enlâ ilâhe ill allah ve eşhedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu"

@Mesihçi nin yazdıkları benim herhangi bir kardeşimin imanını iğne ucu kadar zedelese benim yüreğim yanar.Aslan kesilmem bundandır.

@Mesihçi bir ara yazdıklarıyla bize İncil'den ahlak dersi vermeye bile çalışmıştı.Madem bu konuda iddialı o zaman hristiyan forumlara üye olsun ve orada yararlı olmaya çalışsın. Hristiyanların bu derslerine ihtiyaçları olduğu aşikar. O oltayla burada balık tutamaz. Çünkü Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) zaten güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildi.

Yok eğer bu İslami forumda olma niyeti islamiyete merak duyması ve öğrenmek istemesi ise merak ettiklerini sorsun, bizlerde bildiğimiz ölçüde cevap verelim.

@Mesihçi hakkındaki düşüncem budur kardeşim.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Kardeşim @Mesihçi benim için dua etmesin. Kendime hakaret sayarım. Ben kendim ve kardeşlerim için "Allah'ım bize imanımızla ölmeyi nasip et" diye dua ediyorum zaten.

"Eşhedu enlâ ilâhe ill allah ve eşhedu enne muhammeden abduhu ve resuluhu"

@Mesihçi nin yazdıkları benim herhangi bir kardeşimin imanını iğne ucu kadar zedelese benim yüreğim yanar.Aslan kesilmem bundandır.

@Mesihçi bir ara yazdıklarıyla bize İncil'den ahlak dersi vermeye bile çalışmıştı.Madem bu konuda iddialı o zaman hristiyan forumlara üye olsun ve orada yararlı olmaya çalışsın. Hristiyanların bu derslerine ihtiyaçları olduğu aşikar. O oltayla burada balık tutamaz. Çünkü Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) zaten güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildi.

Yok eğer bu İslami forumda olma niyeti islamiyete merak duyması ve öğrenmek istemesi ise merak ettiklerini sorsun, bizlerde bildiğimiz ölçüde cevap verelim.

@Mesihçi hakkındaki düşüncem budur kardeşim.

Burada söylediklerinin aynını @Mesihçi 'ye de söyledim :)

Dediğim gibi, onunda kendince sebepleri var

Ben nasıl herkesin müslüman olmasını istiyorsam, o da hristiyan olmasını istiyor

Biz salyangoz yemeğiz dedim, burda dolaşma dedim, falan dedim, filan dedim, adam inatçı, gitmek bilmiyor

Sanırım hidayeti yakındır, müslümanlar arasında sıkça geziyor :)

İleride onu menzile bile götürebilirim

Ne dersin @Mesihçi ?

çelebiler

Kıdemli Üye
Aşşağıdaki ayet neredeyse @Mesihçi yi anlatıyor.

Ali İmran 199

Ehlikitap'tan öyleleri var ki, Allah'a, size indirilene ve kendilerine indirilene inanırlar. Allah karşısında ürperirler; Allah'ın ayetlerini basit bir ücret karşılığı satmazlar. İşte bunlar için Rableri katında kendilerine özgü ödüller vardır. Allah, hesabı, çabucak görüverir.

Aşşağıdaki ayet neredeyse @Mesihçi yi anlatıyor.

Ali İmran 199

Ehlikitap'tan öyleleri var ki, Allah'a, size indirilene ve kendilerine indirilene inanırlar. Allah karşısında ürperirler; Allah'ın ayetlerini basit bir ücret karşılığı satmazlar. İşte bunlar için Rableri katında kendilerine özgü ödüller vardır. Allah, hesabı, çabucak görüverir.
Neresi anlatıyor?

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Bir insanın en kutsal değerlerine kafanıza göre hakaret ederseniz o insan sinirlenir. Bu, bu kadar basittir. Aynı tonda eleştirileri ben İslam için yapsam şu anda mücahitler kapımdaydı. Bir kendinize batırın iğneyi artık...

@Mesihçi yukarıdaki yazını yönetici başvuruları kısmına yazmıştın.

mücahitlerden boşuna korkuyorsun.Onların senden daha mühim işleri var.Kendini bu kadar önemseme.Sen aslında kendi gölgenden korkuyorsun. Oysa Allah'tan ve onun ilahi adaletinden korkmalısın.

Senin bir Hristiyan olarak bir islami forum sitesinde yönetici olman ya da mücahitlerin senin kapına gelme olasılığı aşağıdaki olasılıklarla aynı:

1- Nato'nun zulme uğrayan müslümanlara seyirci kalmaması,
2- İsrail'in Filistin'de işlediği savaş suçlarından dolayı İnsan Hakları Mahkemesinde yargılanarak cezalandırılması,
3- Türkiye'nin müslüman bir ülke olarak Avrupa Birliğine girmesi,
4- İslamofobi efsanesinin gerçeğe dönüşmesi. (Kendini gerçekleştiren kehanet)
5- ABD'ye müslüman bir başkanın atanması.

Bahsi geçen iğneli atasözümüzün devamını biliyorsundur. Yukarıda yazdıklarım çuvaldızdı.

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
Ben Türk'üm ve bin yıldan uzun süredir, Alparslan buralara gelmeden dahi önce burada yaşıyordum. Ben bu toprakların yerlisiyim. Hiç kimse bana dışarıdan gelmiş muamelesi yapamaz.

Kutsal Kitap'taki ahlaki öğreti sizin gibi önyargılarla dolu insanlar için ağırdır. Kavrayamazsınız. Bize hiç bir ahlaksızlık normal gelmez. Gerçek bir Hristiyan ahlaksızlığı hoş görmez. Biz kimseyi sömürmediğimiz gibi bu topraklardan haksız yere tekme tokat atıldık. Beni yargılarken Osmanlı ve Türk ordusunda kendilerine karşı savaştığım Avrupalıların değil, bu yurdun insanları olan gayrimüslim Türklerin sınıfına koymanız gerekir. Çanakkale'de şehit olan binlerce gayrimüslimin adını değiştirmekle, Kurtuluş Savaşı'nda Türk ordusunda Yunan'ı ezen gayrimüslimleri savaştan sonra kovalamakla olmaz bu işler. Benim atalarımdan herhangi biri ne Avrupalı olmuştur ne de onlardan yana saf tutmuştur. Yine hiç bir atam hayatında kimseyi sömürmemiştir. Kimseye zulm etmemiştir. Aksini iddia edenin alnını karışlarım.

@Mesihçi yukarıdaki yazıyı BEN UTANDIM Ya Sizler UTANDINIZMI ? UTANMAKTAN öte diyelim DÜŞÜNDÜNÜZMÜ ? başlığı altında yazmıştın.

Eminim insanlık tarihinin yalnız sizin ve atalarınızın tarihinden ibaret olmadığını biliyorsundur.Sizden önce bu topraklarda kimler vardı? Ne oldu onlara?

Kısacası Yunus'un dediği gibi:

Mal sahibi mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi
Mal da yalan mülk de yalan
Var biraz da sen oyalan

Son olarak Veda Hutbesi:

Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah'tan korkmaktadır. Allah yanında en kıymetli olanınız O'ndan en çok korkanınızdır.

Leylifer

Kıdemli Üye
konu diğer dinler ve inanç sistemleri topicine taşındı, buradan rahatça devam edebilirsiniz...

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
konu diğer dinler ve inanç sistemleri topicine taşındı, buradan rahatça devam edebilirsiniz...

@Kimya_ı Saadet forumun üstündeki kalemin kelamı kısmı forum üyelerimizin yazdığı ve paylaştığı yazılar bölümüdür, ayrıca şiirleriniz bölümü de öyledir. Foruma açtığınız ve size ait olan konuları raporlarsanız yöneticilere gerekli yerlere taşırlar.

kardeşim yukarıdaki yazıyı @Erdem kardeşim ben foruma yeni üye olduğum sıralarda selamun aleyküm arkadaşlar başlığı altında yazmıştı.

ben de her yazacağım yazıyı önce kalemin kelamında arattım, eğer başlık olarak bulamadıysam kalemin kelamında açtım.

Belki @Erdem kardeşimin yazdıklarını tam olarak anlayamamış olabilirim. benim gibi yeni başlayan diğer arkadaşlarımın da öğrenmesi açısından konu açarken ki püf noktaları söyler misiniz? Mesela benim yanlış yerde açtığım başlıkları bize örnek gösterebilirsiniz. böylelikle yanlış yerde başlık açmaz ve sizin de vaktinizi almamış oluruz.

Leylifer

Kıdemli Üye
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?130268-Erdo%C4%9Fan-dan-Kerry-ye-yan%C4%B1t-Gazze-ye-gidece%C4%9Fim

mesela bu konu haber içerikli fakat siz bunu kalemin kelamında açmışsınız, gündem başlığında açsanız daha güzel olurdu ve konu oraya taşındı, eğer forumu biraz incelerseniz her konunun ait olduğu yerleri göreceksiniz, eğlence içerikli sohbet içerikli konuları hasbihalde açabilirsiniz vs... şimdilik çıkmam gerekiyor, daha uzun vaktimin olduğu gün teker teker anlatırım inşaAllah...