Hrİstİyaniz elhamdulİllah (??!!)

elemin

Profesör
kimse baki değil.
somut konuşmadığınıza göre kibir meselesini kenara atıyorum.

dershhane meselesine değinmişsiniz.
tayyip bu konuda kamuoyuna yalansöylüyor

hiç kimseyi devlet memurluğuna almıyor
alabilecekleri de 4 a veya 4 b statüsünde alınır ki
asgari ücretin biraz üstünde
iş garantisi de yok.

pohpohlamanız güzel de sonuç yok
ayaklarım hala yere basıyor.

lafons7275

Kıdemli Üye
Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
kimse baki değil.
somut konuşmadığınıza göre kibir meselesini kenara atıyorum.

dershhane meselesine değinmişsiniz.
tayyip bu konuda kamuoyuna yalansöylüyor

hiç kimseyi devlet memurluğuna almıyor
alabilecekleri de 4 a veya 4 b statüsünde alınır ki
asgari ücretin biraz üstünde
iş garantisi de yok.

pohpohlamanız güzel de sonuç yok
ayaklarım hala yere basıyor.

Başbakana, Tayyib şekliyle hitabınız bile, içinde bulunduğunuz durumu özetler mahiyettedir.

-Sana 7 oy verdim, yap dediğimi ! Ağzı, bize yakışmamaktadır.

Kamu personeliyim. İmamlar dahil 4b.li olarak işe alınır, sonradan kadroya geçirilirler.

Kadroya geçmeyen 4b.liler bile neredeyse benimle birlikte maaş almaktadırlar, bu konuda yanlış yönlendirilmişsiniz.

Kibir konusunda somut konuşurum, hatta ondan fazla kalem hususunda somut konuşurum. Ama üzülmenizi istemiyorum, konuşmayacağım.

Kimseyi pohpohlamadık, pohpohlamayız. Yüzü karşı methetmek, müslümanın belini kırmaktır. Biz kardeşlik görevimizi yerine getirdik ve getireceğiz. Siz nasıl istiyorsanız öyle anlayınız muhterem.

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Lafons videoyu izlemedim, butun bolum varsa, onu eklersen daha iyi olur. Ama Ehl-i Sunnet'e muhalif birsey varsa, benim yerime yanlis demen yeterlidir, lakin iyice anladiktan sonra tabii ki.

Afrika'da Cemaat suanda cok faal bir sekilde hizmet ediyor. Tanzanya olsun, Nijer olsun, Nijerya olsun, Kenya olsun, Gana olsun, Senegal olsun, olsun da olsun. Akil almayacak bir sekilde muesselesme ve koordineli is yapiliyor. Ben mesela Fas da dahil bircok yerleri gormus birisiyim. En son Tanzanya'dan geldim. Cemaat orada bir Imam-Hatip lisesi acmis, Tanzanyali bir Seyh, Hocaefendi'den ricada bulunmus,- bizzat kendisinden dinledim- ve bu sene ogretime baslamislar. El-Ezher'den mezun bir abi de idareci olarak bulunuyor. Yalniz Mudur baska birisi.

Ardindan Nijer'de de cok guzel faaliyetler var. Gney Afrika nispeten digerlerine gore gelismis bir yer. Fakat Durban sosyal hayat bakimindan tehlikeli.

Tanzanya'da arkadas bana Sii-Ismaili insanlarin yaptigi Universite'yi gostermisti.

Ben orada yeni mezun olup da az bir ucret ile calisan, ve Ehli Sunnet icin Sii yayilimciligini engellemeye calisan insanlar gordum.

Vay efendim birisi cikmis birsey sallamis, buyur butun herseyi itham et! Ben oradaki kardeslerim adina ve gorduklerim namina bu adama hakaret etsem yuregim mi sogur?

çelebiler

Kıdemli Üye
Hıristiyanlar da,Yahudiler de Allah'a her zaman hamd ederler neden şaşırıyorsunuz?Hiç mi Hıristiyan ya da Yahudi görmediniz?

Hıristiyanlık ve Yahudilik te semavi dinler dediğimiz Allah'tan gelen vahiydirler.

Bugün ne kadar bozulmuş olsalar da Allah tan gelen dinin itikatları birdir.Elbette ki bizim bildiğimiz ve inandığımız pek çok şeye onlarda inanıyor ve biliyorlar.

Hatta sırf bu iki din değil pek çok batıl ve uydurma bildiğimiz dinde de vahyin eserlerini görmek mümkündür.Hamd etmek tüm dinlerde vardır.

garip70

Ordinaryus
Sadece hatırlatmak için mevzuuya dahil oldum, yoksa hiç ilgimi çekmedi.... Maalesef yazılanları da okumuş oldum, yorum yapmıyorum, sadece şunu söylüyorum:

Hepiniz şuurlu insanlarsınız... Söyledikleriniz büyük mahkeme önünde(mahşerde) bir kez daha enine boyuna irdelenecektir...
İnşallah ne dediğinizi biliyorsunuzdur ve sözlerinizi Allah huzurunda bir kez daha söylerken yüzünüz kara çıkmaz...

İşini ucunda mahşer ahalisi önünde rezil olmak da var...

Sadece hatırlatayım dedim... Yoksa konunuz benim hiç ilgimi çekmedi... Size kolay gelsin...

zebih

Kıdemli Üye
Bu toprakların temel sorunu, anasından babasından doğduğu andan itibaren civarında müslümanlarlı hayat yaşayanların İslamdan habersiz ve nasipsizlikleridir.

Kelime-i şehadet getirmek ve cumadan cumaya namaza gitmekten maada İslami bir vasfı haiz olmayanların, faşizan bir kalkış ile dine mukaddesata laf çakana kafa çakmayı İslam enstrümanı kabulü değil midir şuurun karnına bıçak sokmak?

Yok edep medep bize...

Bize sadece şuur lazım; illa şuur.

O gençlere Müslüman ile değil; İslam ile tanışma fırsatı veren hocalara teşekkür ediyorum.

Öğretilen İslam değil, kabul edilen İslam geleceğin mimarı gençlerin sermayesi olacak inşaAllah...

Derseniz hristiyan cennete gidecek diyor ne dersiniz? Yok öyle bir şey derim. Burada bir incelik var, bir tedricilik ve üslup meselesi bu... Bizim bu toprakların pek alışık olmadığı işinin düşmediği, garip karşıladığı uzaylı bir merhamet ve zeka...

Böyle baktığınızda rahatsınız; diğer türlü bir onlara çatmak, bir kendinize kızmak zorunda kalırsınız...

Gibi bir yorum da geliştirilebilir...

muadh

Yasaklı
siz hristiyan bıraktıklarına öğrettiklerini eleştiriyorsunuz
peki müslümanlığa dönderdikleri neye inanıyor ona bakmak lazım

gerçi hepsi lüzumsuz asıl bizzat cemaatçilere anket yapalım bakalım bunlar neye inanıyor :)

mavikuş

Profesör
hrıstiyan ve yahudi gelenekleri ile islamı yaşayan ve yaşamakta ısrar edenler için gayet normal ve onları en iyi ifade eden iki kelime

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu toprakların temel sorunu, anasından babasından doğduğu andan itibaren civarında müslümanlarlı hayat yaşayanların İslamdan habersiz ve nasipsizlikleridir.

Kelime-i şehadet getirmek ve cumadan cumaya namaza gitmekten maada İslami bir vasfı haiz olmayanların, faşizan bir kalkış ile dine mukaddesata laf çakana kafa çakmayı İslam enstrümanı kabulü değil midir şuurun karnına bıçak sokmak?

Derseniz hristiyan cennete gidecek diyor ne dersiniz? Yok öyle bir şey derim.

Kitap ehlinden öyleleri var ki, Allah'a inanırlar, size indirilene ve kendilerine indirilene inanırlar; Allah'a karşı saygılıdırlar; Allâh'ın âyetlerini birkaç paraya satmazlar. Onların da Rableri katında ödülleri vardır! Şüphesiz Allâh, hesabı çabuk görendir.Ali İmran 199

İsterseniz hemen karar vermeden önce biraz araştırın.