Hrİstİyaniz elhamdulİllah (??!!)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Aha şıracı da burada.

başkalarına "cahil" diyerek kendi cahilliğin mi örtebileceğini zannediyorsun.

Ne anlatırsam anlamayacağını söyleyerek cahilliğin peşinen kabul eden sen değilmiydin de gelmişsin isim vermeden kinayeli kinayeli "cahil" deyip duruyorsun.

Sözünü düz söyle kardeşim delikanlı gibi konuş.Direk sen böyle söyledin cahilsin de ama diyemezsin çünkü sen birşey anlamayacağını en baştan söylemiştin.

Yani laf anlamazın birisin öyleyse cahilde sensin halen ne vızırdıyorsun?

takib edersen üst mesajımda cahil tanımlaması yaptım... evet ben hüküm çıkartamam bu konuda cahilim, yanlız yazılı hükmü aktarırım...anlamassan açıklayayım ilmihal müslümanıyım.. alimlere tabi olurum.... direk kırılma amma illa istiyorsan evet cahilsin.. ve en acısı cahil olduğunu bilmiyor üstüne üstlük kabullenmek istemiyorsun ma bu senin cahil olduğun gerçeğini değiştirmiyor yalnız cahil olsan yine bir şey dersin geçersin ama sen ne kırmızı çizgi bırakmışın ne yeşil.. bunuda samimiyetimden yazıyorum....belki uslub olarak itici yazıyorum farkındayım lakin başka türlü çıkar yol bırakmıyorsunuz.... kaç kez dedim en yakın camiye gidin ve ya ben şöyle şöyle inanıyorum deyin karşılacağınız cevap eğer size cevap verenede aynı burdaki gibi inkar ettiklerinize devam gibi olursa,hiçte hoşlanmayacağınız bir cevap olacaktır.... ahiretinizi karartıyorsunuz farkında değilsiniz... 1400 yıldan beri gelen milyonlarca alimin hiç birinin demediğini demek size ateşten başka bir şey kazandırmayacak...size bu yanlış itikad nerden bulaştı bilmiyorum.. eğer forumlara sokulmuş inkarcı kafirlerden değilseniz, gelin bu yoldan geri dönün.. biliyorum bu yazdıklarımın hiç biri size fayda vermeyecek... ne yapalım, cahillğinizle yaşamak sefaletine devam edin o zaman....

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
takib edersen üst mesajımda cahil tanımlaması yaptım... evet ben hüküm çıkartamam bu konuda cahilim, yanlız yazılı hükmü aktarırım...anlamassan açıklayayım ilmihal müslümanıyım.. alimlere tabi olurum.... direk kırılma amma illa istiyorsan evet cahilsin.. ve en acısı cahil olduğunu bilmiyor üstüne üstlük kabullenmek istemiyorsun ma bu senin cahil olduğun gerçeğini değiştirmiyor yalnız cahil olsan yine bir şey dersin geçersin ama sen ne kırmızı çizgi bırakmışın ne yeşil.. bunuda samimiyetimden yazıyorum....belki uslub olarak itici yazıyorum farkındayım lakin başka türlü çıkar yol bırakmıyorsunuz.... kaç kez dedim en yakın camiye gidin ve ya ben şöyle şöyle inanıyorum deyin karşılacağınız cevap eğer size cevap verenede aynı burdaki gibi inkar ettiklerinize devam gibi olursa,hiçte hoşlanmayacağınız bir cevap olacaktır.... ahiretinizi karartıyorsunuz farkında değilsiniz... 1400 yıldan beri gelen milyonlarca alimin hiç birinin demediğini demek size ateşten başka bir şey kazandırmayacak...size bu yanlış itikad nerden bulaştı bilmiyorum.. eğer forumlara sokulmuş inkarcı kafirlerden değilseniz, gelin bu yoldan geri dönün.. biliyorum bu yazdıklarımın hiç biri size fayda vermeyecek... ne yapalım, cahillğinizle yaşamak sefaletine devam edin o zaman....

hocam hislerimize tercüman oluyorsunuz :D

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hocam sizce bu kişiler için ne yapılmalı , bir öneriniz , bir tavsiyeniz varmıdır?

evvela bize Hocam demekten vezgeç :)....sonra bu tiplere inan yapılacak bir şey yok...varsa faydalandırıcı konu aktarılır.. eğer abuk subuk yazarlarsa ki, düzgün bir şey yazdıkalrını şu ana kadar görmedik, yanlış inanıyorsunuz deyip geçmek gerekir diye düşünüyorum...yani başka söze ihtiyaç yok bunlar için...

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
bu tiplere inan yapılacak bir şey yok...varsa faydalandırıcı konu aktarılır.. eğer abuk subuk yazarlarsa ki, düzgün bir şey yazdıkalrını şu ana kadar görmedik,

Üstteki şu sözünüzle beni gece gece güldürdünüz.:D Allah da sizi güldürsün.

Gerçektende doğru.Bir hocanın dizinin dibinde olsa gıkı çıkmaz.Ama gelip burda kuran ayetlerinden ahkam çıkarır. :D

çelebiler

Kıdemli Üye

Allah razı olsun samimiyetinizden zerre kadar şüphem yok ama siz de herşeyin ilmihal olmadığını anlayın birazcık.

Ben bahsettiğiniz camide,bahsettiğiniz ilmihalin dersini iki kere aldım.Üç kere de dersini verdim.Yani Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihalini beş kere ders olarak işledim.Neredeyse kitabı ezberlemiştim.

Bu bahsettiklerim 20 seneden fazla vardır.Şimdi düşün ben yirmi seneden beri sadece ilmihalde mi kaldım sence?
Ona göre yukarıdaki sözleri bir daha değerlendir istersen.Söylediklerimin ispatını istersen de bahsettiğimi cami,hoca ve arkadaşlar hepsi hayatta ve halen birlikteyiz.Seni de hepsiyle tanıştırabilirim.

Şimdi istersen her yazdıklarımdaki cahilliklerimi ortaya koy.nerede bir cahillik yapmışım yaz bana,ona göre konuşalım hem ben cahilliğim neredeymiş bileyim hem de sana cevaplar vereyim ki sen de bakarsın ilmihal müslümanlığından kurtulursun.Taklit ile değilde daha bilerek yaşarsın dini.ne dersin?

hirahos

Kıdemli Üye
hocam sizce bu kişiler için ne yapılmalı , bir öneriniz , bir tavsiyeniz varmıdır?

3-4 gün önce size söylemiştik. Bu şahısların hakikatı aramak gibi bir endişesi, doğrusunu bulmak gibi bir derdi yok. Doldur boşalt yapmaktan başka bir işleri de yok. Mülayim ve güzel sözle, hikmetle yaklaşmıştınız halbuki... Tatlı dille. Ne oldu? Faydasız...

Emin olunuz 15 senedir bu tiplerle karşılaşıyoruz. Mermer gibi sert inadları var...

Bazen diyorum, bu fikirler Müslüman bir dilden çıkmaz, çıkamaz! Acaba, Müslüman görünerek iş mi tutanlardan? Lakin kalbleri ancak Allah bilir deyip hidayetlerine dua ediyoruz. O kadar.

hirahos

Kıdemli Üye

Bir gün uçaktayız. İstikamet Dubai ve Güney Afrika. Hemen önümüzdeki koltuklara dört siyahi çocuk oturdu. Üçü 14-15 yaşlarında, biri 17-18 yaşlarında, biraz daha büyükçe... Aralarında bir kaç defa Türkçe konuştular. Sanki bizlere duyurmak istercesine. Serde eğitimcilik var ya, uçak biraz yol aldıktan sonra kalktım çocuklarla biraz sohbet edeyim istedim.

- Nerelisiniz?
- G. Afrikalıyız.
- Neresinden?
- Durban ve Johannesburg'tan..
- Nereden gelip nere gidiyorsunuz?
- Türkiye'den "Türkçe Olimpiyatlarından" dönüyoruz, Güney Afrikayı temsil ettik...
- Güzel! İsimleriniz?

Tam hatırlamıyorum ama gayr-i müslim isimleriydi... Tek tek söylediler.. "Aaa", dedim

- Siz daha değiştirmediniz mi isimlerinizi?
- Yok, niye ki? dediler..
- Yani siz Müslümansınız diye düşündüm de?..
- Yok yok biz Hıristiyanız. dediler..

Ben şaşırmış gibi yaparak,

- Aaa gerçekten mi? dedim.
- Bunda şaşıracak ne varki? diye cevap verdi büyükçe olan. Türkçe olarak "Elhamdülillah Hıristiyanız" dedi. Bu sefer gerçekten şaşırmıştım.

- Elhamdülillah Hıristiyan mısın?! Dedim.
- Bir mahzuru mu var? dedi bana. Ben
- Hayır! Benim için yok. dedim.
- Kaç senedir kolejdesiniz? diye sordum hemence..
- 4-5 senedir. dediler. Ben samimi olarak şunu söyledim onlara;
- Hani dedim 4-5 senedir belki hocalarınız size İslamiyeti anlatmışlardır. Siz de merak etmişsinizdir. Belki böyle güzel bir dine girmek istemişsinizdir. Özenmişsinizdir Müslümanlara. Bakın size değer verip emek edip taa Türkiye'ye kadar getirmişler.. Hiç düşünmediniz mi İslamiyeti, Muhammed aleyhisselamı, Kuran'ı? dedim. Bana biraz rahatsız olarak bakıyorlardı. Sözümü kestiler ve konuşmayı şu şekilde sonlandırdılar;

- Bakın beyefendi, biz Hıristiyan doğduk öyle de öleceğiz. Bizim hocalarımız da aydın insanlar. Bize dinlerini anlatmazlar. Hele teşvik hiç etmezler. Hatta bizden Müslüman olmak isteyen arkadaşlarımız olduğunda onların Müslüman olmasını bile istemezler. Çünki biz hocalarımıza sorduğumuzda İslamiyetin nasıl bir din olduğunu, bize İslamiyetin çok zor bir din olduğunu söylerler. "Onu bu yaştan sonra öğrenmeye sizin gücünüz, ömrünüz yetmez. Anneniz babanız, çevreniz hep Hıristiyan. İslam'ı yaşamakta zorlanırsınız. Siz zaten dinsiz değilsiniz ki. Hristiyansınız. Müslüman olmanıza gerek yok. Siz sizin dininizi iyi yaşayın biz de bizim dinimizi.. sonuçta hepimiz cennete gireceğiz. Orada buluşuruz." diyorlar. Dedi.

Şaşkınlıkla dinliyordum. Nefesimi tutmuş öylece kalakaldım. Çocuk devam etti. "Benim dinim de hak sizin dininiz de, niçin hazır bildiğim bir dinim varken sil baştan bana yabancı olan o dini öğreneyimki?" dedi. "Bunu bize hocalarımız böyle öğretiyor." dedi. Üstüne basa basa tekrar sordum emin olmak için, "Bunu size Türkiye'den gelen Türk hocalarınız mı böyle söylüyor?" dedim. "Evet başka kim olacakki?" dediler.

Eşim de ben de ve bu konuşmayı dinleyen diğer bir kaç Türk'te bu hazır cevap karşısında şaşırmıştık. Cevapsız kaldık. Dudağımızı ısırdık. Ve yerimize oturduk.

| Ahmet Kemal Öncü - Afrika
http://www.facebook.com/ahmet.oncu

- See more at: http://gercekfethullahgulen.blogspo...amdulillah-hiristiyaniz.jpg.html#.UpMSeNJdWE5

bi husben muhteremin naklettiği bu hadisenin benzerlerini 4-5 yıl önce işitip bu forumda konuşmuştuk. Cemaatçiler şiddetle reddetmişlerdi (!)

Yanlış hatırlamıyorsam, Rusya okullarındaki elemanlar, Müslüman olmak isteyenleri geri çevirip, "gidin, ananınızın babanınızın rızasını alın öyle gelin" gibi abuk bir sebeble Müslüman olmaktan vazgeçiriyorlarmış.

Daha çarpıcı olanını hatırlatalım:

Hıristiyan (Katolik) Vatikan’ın Türkiye temsilcisi ve Gülen’in yakın dostu George Marovitch, bir Tv programında (yanlış hatırlamıyoram, Ceviz Kabuğu'nda) şunu açıkladı:

Fethullah hocamız bize söyledi: ‘Müslümanlar haddini bilsin, sadece kendileri mi Cennete gidecek!’ dedi

Bu Tv itirafının (ağızdan kaçırmanın), tekzib edildiğine rastlamadım. Sessiz sedasız Marovitchin bu itirafını hep geçiştirmişlerdir... Bir de gündüzalp'e sorun. Yok sormayın, onun yerine ben diyem: bu büyük bir iftiradır! :)

Yaaaa, neler gördük, neler yaşadık...

hirahos

Kıdemli Üye
@gunduzalp ...

Bu forumda seni ilkin, ilmi konularda isabetli, güzel yazılarla tanıyıp bahtiyar olmuştuk. Sonra baktık ki fanatik bir cemaat avukatı olup çıktın. Ve seni en hassas konularda ortalıkta hiç göremiyoruz. Sesin çıkmıyor. Mesela yukardaki Marovitch itirafına ne diyeceksin, merak ediyoruz. Çıkmadık candan ümit kesilmezmiş.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bi husben muhteremin naklettiği bu hadisenin benzerlerini 4-5 yıl önce işitip bu forumda konuşmuştuk. Cemaatçiler şiddetle reddetmişlerdi (!)

Yanlış hatırlamıyorsam, Rusya okullarındaki elemanlar, Müslüman olmak isteyenleri geri çevirip, "gidin, ananınızın babanınızın rızasını alın öyle gelin" gibi abuk bir sebeble Müslüman olmaktan vazgeçiriyorlarmış.

Daha çarpıcı olanını hatırlatalım:

Hıristiyan (Katolik) Vatikan’ın Türkiye temsilcisi ve Gülen’in yakın dostu George Marovitch, bir Tv programında (yanlış hatırlamıyoram, Ceviz Kabuğu'nda) şunu açıkladı:

Fethullah hocamız bize söyledi: ‘Müslümanlar haddini bilsin, sadece kendileri mi Cennete gidecek!’ dedi

Bu Tv itirafının (ağızdan kaçırmanın), tekzib edildiğine rastlamadım. Sessiz sedasız Marovitchin bu itirafını hep geçiştirmişlerdir... Bir de gündüzalp'e sorun. Yok sormayın, onun yerine ben diyem: bu büyük bir iftiradır! :)

Yaaaa, neler gördük, neler yaşadık...

konu ile ilgili sanırsam..

ilginç bir video... herkes izlemeli... nurettin beyden Allah (cc) razı olsun!!!

nurettin yıldız - kuranı tahrife çalışan fethullah gülen ve diğer münafıklar hakkında

zulk@rneyn

Profesör
kardeş başlığı görünce midem bulanıyor.Keşke güncellemeseydin.

googlede yapılan aramada buldum.
konu nun başlığına dikkat etmemişim.

bende pişman oldum.
benimde midem bulandı.

yöneticilere raporladım inşeALLAH BAŞLIĞI DEĞİŞTİRİRLER.