Hiç kaybetmeyen adam: Erbakan

serhen

Asistan
"Türkiyedeki siyasetçilerin hayallerini toplasanız, Erbakanın yaptıklarına erişemez"
( Bilge Kral Aliye İzzet Begoviç)

Hikem

Kıdemli Üye
Herhalde yaşı veya siyasi tarih bilgisi müsait değil.İsteyen istediği gibi düşünebilir, fakat siyonistlerinhocayı , sizden daha iyi tanıdığı bir gerçek.Bu toprakların çocuklarının gerçek tarihi öğreneceği günler uzak değil!

arifan yolcusu

Profesör
Herhalde yaşı veya siyasi tarih bilgisi müsait değil.İsteyen istediği gibi düşünebilir, fakat siyonistlerinhocayı , sizden daha iyi tanıdığı bir gerçek.Bu toprakların çocuklarının gerçek tarihi öğreneceği günler uzak değil!
bu cümleleri bilge kral için kurmadığınızı varsayıyoruz...

semih_TEK

Doçent
her hocayı ekranda gördüğümde
sadece üzülüyorum

forumdayim

Profesör

bu düsüncenize katiliyorum....

yasim 52, siyasi bilgim bence yeterli, ama sizin isinize gelmediginden yetersiz görebilirsiniz... ama yasayanlar biliyor...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Peygamberimiz 63 yasinda ben Allah ima kavusmak istiyorum dedi

Hocada 84 yasinda ben koltuguma kavusmak istiyorum dedi

İstihya

Doçent
Peygamberimiz 63 yasinda ben Allah ima kavusmak istiyorum dedi

Hocada 84 yasinda ben koltuguma kavusmak istiyorum dedi

:)

Farklı bir pencereden bakalım bide adamlarını yetiştirip gömlek değişim tabiri ile başa mı geçirme hedefinde dersiniz Hoca...

Hikem

Kıdemli Üye
bu düsüncenize katiliyorum....

yasim 52, siyasi bilgim bence yeterli, ama sizin isinize gelmediginden yetersiz görebilirsiniz... ama yasayanlar biliyor...

Yaşınıza hurmet ederim.Bu meselelere , insanların siyasi ictihadları noktasından bakmak gerekir.Her fikir, insani açıdan , muhteremdir, lakin muteber olmayabilir.Vesselam.

Hikem

Kıdemli Üye
:)

Farklı bir pencereden bakalım bide adamlarını yetiştirip gömlek değişim tabiri ile başa mı geçirme hedefinde dersiniz Hoca...

Kıyaslama çok çirkin olmuş.Kıyas konusunda biraz mantık kitabı okumanızı öneririm.

Bu sözümüz İstihyaya değil, Maksut İbrahime, İstihyadan özür dilerim.

İstihya

Doçent

arifan yolcusu

Profesör
Mehdi kaybetmez : )

bacı daha dün sen bu el aziz grubunu kaale almayın demiyor muydun:)
üç beş tane edepsiz (bu başlığa konu olanları kasttetmiyoruz) yüzünden tüm camiayı lekelemek ayıptır...
bu ihvanlar da hiç usul kaide yok mudur, bir türlü anlamadık...
adam hiç kaybetmeyen demiş mi,
evet demiş ama hocanın hangi işi için hiç kaybetmediği belli mi hayır...
hooop genelleme yapılıyor...
bu işler yanlış işler
vesselam...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Kıyaslama çok çirkin olmuş.Kıyas konusunda biraz mantık kitabı okumanızı öneririm.

Bu sözümüz İstihyaya değil, Maksut İbrahime, İstihyadan özür dilerim.

Peygamberimizin yolundan gidiyoruz diyenler

icin kiyaslama cok güzeldir.

|SEÇKiN|

Profesör
bugün bu ülkede din adına olumlu ne varsa bunda ilk pay sahiblerinden biri muhterem hocamızdır...
o sahneye çıktığında neydik, bugün ne haldeyiz....

muhterem arifan yolcusu, değerli kardeşim...
erbakan hocaya olan sevgini, muhabbetini anlıyorum... ama,
siz her şeyden evvel müslümansınız güzel kardeşim. söylediklerinizin nereye varacağını hesap etmeksizin gösterilecek bir sevgi tezahürü sizi mahvedebilir!
sözleriniz şirk kokuyor!
eğer bir fâkih bir kuyumcu hassasiyetiyle sözlerinizi fıkh'ın terazisine koysaydı, sizi tevbeye davet edebilirdi.
şunu unutmayın muhterem abim, ben de, sizler de, erbakan hoca da... şu kişi de, bu kişi de... bizler faniyiz, ama Allahın dini bakidir. ne yani erbakan hoca olmasaydı, bu millet dininden mi çıkacaktı tamamen! ne yani erbakan hoca olmasaydı bu din, bu dava yerlerde mi sürünecekti?
unutmayın güzel kardeşim, bu dinin, bu davanın sahibi Allah Teala'dır. bizler onun dinine hizmet etmekle şerefleniriz, ve bir vasıtayızdır sadece. eğer biz olmazsak, ya da bu davaya hizmet etmezsek onu bizden alır, başkalarının omuzuna koyar, bizim yerimize onları şereflendirir Rabbim. onun için zor mu var?
o ilk yazıyı yazan el aziz kardeşimiz de, yasin hatipoğlu da... ve sizin yazdıklarınız da... üzgünüm ama, hesapsız hendesesiz söylenmiş, ayarı, miyarı bozuk sözlerdir...
lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın, ben sizin erbakan hocamızın savunucusu olmanızı eleştirmiyorum kardeşim, fıkhî hassasiyetlerin sinir uçlarına dokunduğunuzu söylemek istiyorum.
ben sadece kardeşlik vazifemi ifa etmek istedim, Rabbim cümlemizi sırat-ı müstakim üzre sabit eylesin.

serhen

Asistan
@arifan yolcusu sakın Hoca'nın bu ülkede kaç imamhatip ,KuranKursu,Yüksek İslam ensütüsü açtığını söyleme ,mazallah şirke girersin,hemen tövbe et.

|SEÇKiN|

Profesör
@arifan yolcusu sakın Hoca'nın bu ülkede kaç imamhatip ,KuranKursu,Yüksek İslam ensütüsü açtığını söyleme ,mazallah şirke girersin,hemen tövbe et.

bak kardeşim, Allahtan kork. ben kimsenin yaptığı hizmetleri falan inkar etmiyor, eleştirmiyorum. bunların takdiri evvel Allah Teala'nın, sora bu milletindir. fakat söylenen sözlere dikkat edilmesi, mayın üzerine basılmamasını hatırlatmak istedim. yanlış bunun neresinde, ille de sürekli övgü, yağcılık mı gerekiyor...

önce yazılanları içindeki alıntıyla beraber güzelce oku, sora yaz... sapla samanı karıştırırsan ortaya böyle çirkin bir amigoluk görüntüsü çıkar vesselam!

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
bacı daha dün sen bu el aziz grubunu kaale almayın demiyor muydun:)
üç beş tane edepsiz (bu başlığa konu olanları kasttetmiyoruz) yüzünden tüm camiayı lekelemek ayıptır...
bu ihvanlar da hiç usul kaide yok mudur, bir türlü anlamadık...
adam hiç kaybetmeyen demiş mi,
evet demiş ama hocanın hangi işi için hiç kaybetmediği belli mi hayır...
hooop genelleme yapılıyor...
bu işler yanlış işler
vesselam...

İronî olduğunu anlarsınız diye düşünmüştüm ama : ) Nasip olmadı...

Yazıyı yazan zihniyet Erbakan Hoca'yı Mehdi olarak gördüğü için Hoca'nın hiç kaybetmeyeceğini düşünüyor, mesele bu...