Hepiniz oradaydınız

Muminaga

Yeni
geçmişte o kadar çok saldırdınızki cemaatcilerle okadar kankaydınız ayrılmaz bir parçaydınızki sizin cemaatten olmadığınızı hiç düşünmedim. hatta veri nicli üyeye cemaatle ilgili birşey söylediğimizde ısrarla ben cemaatten değilim diyordu sizde onun en yakın destekcisiydiniz. sizin saldırılarınızdan o kadar canım yandıki forumu terkettim.
evet forumu sizin yüzünüzden terkettim.siz, veri, agbi ve bir iki kişi daha var. şimdi kimin kime buğzetmesi gerekir bir düşünün bakalım. tıpkı bedduacılar gibi hareket ediyorsunuz. kankalık yapa yapa sizede bulaşmış demekki. benim çok canımı yaktınız ama ben size beddua etmiyorum. kalplerin içindekileri bilen bilir kimden razı olup olmayacağını ben ona güveniyor ve bütün kalbimle inanıyorum.gerisi vız gelir tırıs gider

bayan olduğunuza inanmak zor.
gerçekten durum bu.

veri ile en başından beri anlaşamıyoruz.
agbi ile bu biraz farklı oldu. Ercan ile tartışmalarımızda agbi keyften dörtköşe oluyormuş ben o zaman bunu fark edemedim. agbi AK partilidir biliyordum. belki bu sebeple birlikte hareket ediyor gibi dışardan bir izlenim uyanmış olabilir.

ben 1,5 sene veya 2 sene önce cemaati tanımıyordum. yakından tanımadığım iç yüzünü bilmediğim cemaati ne eleştirdim ne de savundum.
cemaati ben bu forumda tanıdım. videolardan, f.gülen'in konuşmalarından falan tanıdım. cemaatin iç yüzünü öğrendikten sonra eleştirmeye başladım. yani daha evvel cemaat yanlısı olup sonra dönmüş değilim.

sizinle de siyasi tartışmalarımız oldu,
ancak sert tartışmamız ortadoğu ülkelerine satılan türk dizilerindeki sahneler ile ilgiliydi.
siz o mesajınızda bir şeyler yazdınız bende üstüne çok gittim.
"o mesajı ben yazmadım, komşumuzun oğlu bilgisayarın başına oturup yazmış" dediniz.
o mesele orda kaldı.

sizden ricam beni sakın ola ki geçmişteki o konuya çekip tartıştırmayın.
siz uzatsanız bile ben devamını getirmeyeceğim.

agbi ve veri beraber hareket ettiğim iddianız kuruntudan ibarettir ve yanlıştır.

ayrıca, cemaat yanlısı olduğum şeklinde şeklinde ileri sürdüğünüz tüm iddialar ön yargı ve zandan ibarettir ve hiç biri doğru değildir.
bundan böyle zanlarla hareket etmeyiniz size tavsiyemdir.
Selametle Kardeş

Azimli

Ordinaryus
bayan olduğunuza inanmak zor.
gerçekten durum bu.

veri ile en başından beri anlaşamıyoruz.
agbi ile bu biraz farklı oldu. Ercan ile tartışmalarımızda agbi keyften dörtköşe oluyormuş ben o zaman bunu fark edemedim. agbi AK partilidir biliyordum. belki bu sebeple birlikte hareket ediyor gibi dışardan bir izlenim uyanmış olabilir.

ben 1,5 sene veya 2 sene önce cemaati tanımıyordum. yakından tanımadığım iç yüzünü bilmediğim cemaati ne eleştirdim ne de savundum.
cemaati ben bu forumda tanıdım. videolardan, f.gülen'in konuşmalarından falan tanıdım. cemaatin iç yüzünü öğrendikten sonra eleştirmeye başladım. yani daha evvel cemaat yanlısı olup sonra dönmüş değilim.

sizinle de siyasi tartışmalarımız oldu,
ancak sert tartışmamız ortadoğu ülkelerine satılan türk dizilerindeki sahneler ile ilgiliydi.
siz o mesajınızda bir şeyler yazdınız bende üstüne çok gittim.
"o mesajı ben yazmadım, komşumuzun oğlu bilgisayarın başına oturup yazmış" dediniz.
o mesele orda kaldı.

sizden ricam beni sakın ola ki geçmişteki o konuya çekip tartıştırmayın.
siz uzatsanız bile ben devamını getirmeyeceğim.

agbi ve veri beraber hareket ettiğim iddianız kuruntudan ibarettir ve yanlıştır.

ayrıca, cemaat yanlısı olduğum şeklinde şeklinde ileri sürdüğünüz tüm iddialar ön yargı ve zandan ibarettir ve hiç biri doğru değildir.
bundan böyle zanlarla hareket etmeyiniz size tavsiyemdir.
Selametle Kardeş
o olaydada o mesaj bana ait değil dedim. bana ait olsaydı hiç gocunmadan yazdığım mesajın arkasında dururdum. açıklama yaptığım halde inanmamakta ve insanların inanmamasını sağlamakta o kadar ısrarcıydınızki ne yapsam sizin mesajlarınızın ardı arkası kesilmedi. ben okuyunca o kadar üzüldümki tansiyonum yükselmiş ve acile zor yetiştirdiler. gözlerimi açtığımda kolumda serum takılıydı. ama yinede size beddua etmiyorum.
insanları zannetmekle suçluyorsunuz ama siz yalancı çıkartmak için elinizden geleni yapıyorsuz. bende cemaatcimiş gibi algı oluşturduysanız bu sadece benim suçummu yoksa cemaatcilerle kanki olan sizin suçunuzmu önce oturup bunu düşünmek lazım. neyse bende hiçbir şeyi uzatmaktan yana değilim.ben yalancı değilim ve beni yalancılıkla suçlayanların yalanları patır patır dökülüyor ve bende sadece seyrediyorum. ve bunları gördükcede içimden geçen tek şey alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diyorum.dilerim birgün birisinin sizi üzmesiyle sizde gözlerinizi acilde açmazsınız.
selametle kardeşim.

dostluk

Kıdemli Üye
gercekten sanal hayattaki dialoglara bu kadar onem vermek cok sakincali..

beni ilgilendirmez belki lakin yaslari kucuk olan insanlarin veya forum hayatina yeni atilan kisilerde bu hassaslik daha fazla goruluyor..

olk forumlarla tanistigimda acikcasi bu hastaliga bizde tutulmustuk..allaha bin sukurki artik kendi kendimi tedavi ettim 2 yildan fazla forumlara girmedim girdimse bile ayda yilda bir..suan ise sadce ihvanforuma giriuorum,diger forumlardaki sifrelerimi bile unuttum..

resmen bir hastalik internet..

rabbim gerektigi kadar hasta olmayacak sekilde internetten faydalandirmayi nasip etsin yoksa ne esine ne cocuklarina nede ahbaplarina vakit ayiramiyorsun..

o olaydada o mesaj bana ait değil dedim. bana ait olsaydı hiç gocunmadan yazdığım mesajın arkasında dururdum. açıklama yaptığım halde inanmamakta ve insanların inanmamasını sağlamakta o kadar ısrarcıydınızki ne yapsam sizin mesajlarınızın ardı arkası kesilmedi. ben okuyunca o kadar üzüldümki tansiyonum yükselmiş ve acile zor yetiştirdiler. gözlerimi açtığımda kolumda serum takılıydı. ama yinede size beddua etmiyorum.
insanları zannetmekle suçluyorsunuz ama siz yalancı çıkartmak için elinizden geleni yapıyorsuz. bende cemaatcimiş gibi algı oluşturduysanız bu sadece benim suçummu yoksa cemaatcilerle kanki olan sizin suçunuzmu önce oturup bunu düşünmek lazım. neyse bende hiçbir şeyi uzatmaktan yana değilim.ben yalancı değilim ve beni yalancılıkla suçlayanların yalanları patır patır dökülüyor ve bende sadece seyrediyorum. ve bunları gördükcede içimden geçen tek şey alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diyorum.dilerim birgün birisinin sizi üzmesiyle sizde gözlerinizi acilde açmazsınız.
selametle kardeşim.

fakiri

Kıdemli Üye
140120140822476109253_2.jpg

140120140803306102240_3.jpg

Milli görüşe saldırıyorsun ama konuyla alakası ne milli görüşün?
haberi yapan rotahaber sitesi.
ULAN diyen bizzat BAŞBAKANIN kendisi.
Görüntü mü sizi bu kadar rahatsız etti?
"HAŞHAŞİLERLE" bir arada olmuşsunuz, bunun için mi bu kadar dellendin?
İNLERİNE KADAR GİRECEĞİZ dediklerinizin İNLERİNDE AÇILIŞ YAPMIŞSINIZ SIRITARAK bunun için mi dellendin_?

Biz ta o zamanlardan yani, eskiden beri demişizdir ki, AKP ve Tayyip Bey bu diyalogçularla yola çıktığı için çok pişman olacaktır. O zamanlar bizi dinlemeyenlerin ibretli hâlini şimdi herkes görüyor ve anladı...Biz, basiretleri bir bir ortaya koyuyoruz ve çıkarıyoruz. Milli Görüş camiası da bir başka basiretsizlerin toplandığı yerdir. Onlar için de tarafımızdan gerekli açıklamalar yapılmıştır ve yapıldı! Bu forumda eski yazdıklarıyla şimdiki yazdıkalrı arasında hiç bir fark olmayan bir üye olduğumuz için Rabbimize şükrediyoruz ki, bizi basiretsizlikten ve yanlış yolara sapıp, hevasına uymaktan muhafaza buyurmuştur. Meselenin özü budur.

Azimli

Ordinaryus
gercekten sanal hayattaki dialoglara bu kadar onem vermek cok sakincali..

beni ilgilendirmez belki lakin yaslari kucuk olan insanlarin veya forum hayatina yeni atilan kisilerde bu hassaslik daha fazla goruluyor..

olk forumlarla tanistigimda acikcasi bu hastaliga bizde tutulmustuk..allaha bin sukurki artik kendi kendimi tedavi ettim 2 yildan fazla forumlara girmedim girdimse bile ayda yilda bir..suan ise sadce ihvanforuma giriuorum,diger forumlardaki sifrelerimi bile unuttum..

resmen bir hastalik internet..

rabbim gerektigi kadar hasta olmayacak sekilde internetten faydalandirmayi nasip etsin yoksa ne esine ne cocuklarina nede ahbaplarina vakit ayiramiyorsun..

çok doğru söylüyorsun kardeşim.interneti yeni bağlattığımız dönemlerde bende aynı hastalığa yakalanmıştım ve ihvan forum hiç kapatmadığım bir forumdu. düşün yani hiç çıkış yapmıyordum. komşumun oğlu açık bıraktığım sayfaya benim uslubum olmayan bir mesaj bırakıncaya kadarda yapmadım.ve o mesajdan dolayı özür diledim. ama bunu fırsat bilenler yalancılıkla suçlayıp üzerime üzerime gelince sağlığımdan oldum. sanalı gerçekten ayıramıyacak kadar hastalanmışım. ama her şerde bir hayır gizliymiş. ihvan forumu terkettim. tam bilmiyorum ama belkide iki yıl girmedim. başka hiçbir forumada böyle bağlanmadım.