Hepiniz oradaydınız

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hepiniz oradaydınız be!!!

140120140803306102240_3.jpg

http://haber.rotahaber.com/bank-asyanin-acilisini-erdogan-yapmis_429413.html

DEĞERLENDİRMEM:

Hey gidi günler hey!

Bir tarafta Tansu Çiller.

Bir tarafta Abdullah Gül.

Bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan.

Bir tarata FETHULLAH GÜLEN!

Asya finans şubesinin açılışını yapıyorlar!

Ne kadar mutlular!!!

O zamanlar HAŞHAŞİler yoktu...

BEDDUALAR yoktu...

Henüz ÖKÜZ ÖLMEMİŞ, ORTAKLIK BOZULMAMIŞTI!

DERSANE çıktı öküz öldü!!

dostluk

Kıdemli Üye
ne alaka okuzle ortaklikla sayin erdogan ve melih gokcekte milli gorusteyken cok iyiydi hele o bekaroglunu bile o secimde oyule bir haratetle sa unmustuki sadeli kardeslerimiz..simdi onlar paryiden gidince onlarinki ihanet gomlek cikarmK oluyorda neden vemaat hikumetinki cikarlari kalmauinca ..... oldu yaziyorsunuz..

cemaatin yaptigi devlet babasina karsi gelmektir..bir baba cocugunun her dedigini yapar yapar yapar bir defa yapmadimi ondN kotusu olmaz isyan eder heleki bu konu parayla isle ilgiliyse..

neyyse sizler herseferinde bakmak istediginiz yerden bakar yorumlarsiniz..

hem bu konu ayyni baslikla acildi basligi degistirildi ,suanda forumda var,belki bu konunun bir iki konu altindada guncellenmis hatta..siz forumdaki konulara vakif degilmisiniz?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Dostluk kardeşim ne yazdığını pek anlamadım ama pek alakadar benzetmelerde bulunmamışsın. Bizim menfaatimiz yalnızca Allah rızasıdır, sadece bundan uzak olanlarla anlaşamayız.

Muminaga

Yeni
manifesto'da aynı bu isimle konu açmış idi.

yine o konu başlığı için : forum tarihinde ilk kez ULAN'lı konu başlığı açıldığını rapor etmiştim.

Ulan hepiniz oradaydınız be!!! -bu nasıl bir hitap ve densizlik böyle?

forumda herhangi birine ULAN diye hitap ederseniz ne olur?
Ki burda ULAN diye hitap edilen!! Cumhurbaşkanı ve Başbakan

hirahos

Kıdemli Üye
İhanet ettiler dediğiniz Erdoğan, Gül ve ayrılanları da hocanız partiye almıştı. Şimdi reva mı:

Ulan hoca, madem ihanet edecekleri niye aldın partiye? Bunlar partiye alınırken hepiniz ordaydınız.

Akıl ve izan var mı? Bu soruda. Sizin sorunuzda akıl ve izan var mı?

Saadetçiler, kendinizi bu kadar ALÇATMAYIN bence. Yazıktır. Müslümana yakışmıyor.

Muminaga

Yeni
İhanet ettiler dediğiniz Erdoğan, Gül ve ayrılanları da hocanız partiye almıştı. Şimdi reva mı:

Ulan hoca, madem ihanet edecekleri niye aldın partiye? Bunlar partiye alınırken hepiniz ordaydınız.

Akıl ve izan var mı? Bu soruda. Sizin sorunuzda akıl ve izan var mı?

Saadetçiler, kendinizi bu kadar ALÇATMAYIN bence. Yazıktır. Müslümana yakışmıyor.
Durumdan kendilerine vazife çıkarıyorlar.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
manifesto'da aynı bu isimle konu açmış idi.

yine o konu başlığı için : forum tarihinde ilk kez ULAN'lı konu başlığı açıldığını rapor etmiştim.

Ulan hepiniz oradaydınız be!!! -bu nasıl bir hitap ve densizlik böyle?

forumda herhangi birine ULAN diye hitap ederseniz ne olur?
Ki burda ULAN diye hitap edilen!! Cumhurbaşkanı ve Başbakan

erdogan_ulan_o_gun_hepiniz_oradaydiniz_h16877.jpg

http://www.egeport.com/siyaset/erdogan-ulan-o-gun-hepiniz-oradaydiniz-h16877.html

erdogan_ulan_hepiniz_oradaydiniz_h56333.jpg

http://www.haberekspres.com.tr/politika/erdogan-ulan-hepiniz-oradaydiniz-h56333.html

ULAN HEPİNİZ ORDAYDINIZ diyen bizzat başbakanın kendisi.

Başlığı da BEN seçmedim, haber sitesinin verdiğinin aynısını alıntı yaptım.

DENSİZLİK diyecekseniz sanırım ilk önce ULAN diyen başbakanı diyeceksiniz!!!

Yazarken frene basarsanız iyi olur!

hirahos

Kıdemli Üye
Aslında şaşırmak doğru değil... Bir zamanlar, ulusalcılar-kamalistler-aleviler, hükumeti yıkmak için saldırıyorlarken, saadetçiler de onların kuyruklarına takılmıştılar. Tuncay Özkan'ın kanalına çıkıp "Gazan (Allah için seferiniz) mübarek olsun Tuncay, çok iyi bir iş çıkarıyorsunuz, tebrik ederiz" şeklinde en üst perdeden darbe goygoyculuğu yapmışlardı.

Cemaatin kuyruğuna takılmaları kendilerine o zamanlardan miras kaldı. Bu tiynete ve zihniyete yakışıyor. Tabiatlarının gereğini yapıyorlar.

manifesto

Yasaklı
erdogan_ulan_o_gun_hepiniz_oradaydiniz_h16877.jpg

http://www.egeport.com/siyaset/erdogan-ulan-o-gun-hepiniz-oradaydiniz-h16877.html

erdogan_ulan_hepiniz_oradaydiniz_h56333.jpg

http://www.haberekspres.com.tr/politika/erdogan-ulan-hepiniz-oradaydiniz-h56333.html

ULAN HEPİNİZ ORDAYDINIZ diyen bizzat başbakanın kendisi.

Başlığı da BEN seçmedim, haber sitesinin verdiğinin aynısını alıntı yaptım.

DENSİZLİK diyecekseniz sanırım ilk önce ULAN diyen başbakanı diyeceksiniz!!!

Yazarken frene basarsanız iyi olur!

Densizlik derken başbakanı kastetmiş olmalı

Muminaga

Yeni
Densizlik derken başbakanı kastetmiş olmalı
densizlik derken seni ve senin gibileri kast ettim.
cumhurbaşkanı ve başbakanın resimlerinin bulunduğu içeriğin konu başlığına ULAN diyerek açıkça cumhurbaşına ve başbakana ulan diye hitap eden her kim ise o densizlik yapmış olur.

f.gülen'e emekli vaiz denildiğinde tepki gösteren kişinin bunun kat kat misline kalkışması densizlik değil de nedir?

topaç gibisin.
bir kaç ay önce başbakana bu hitabın doğrultulmasına en sert tepkiyi verecek olan bir kişinin şimdi bu hitaba yalakalık yapması o kişinin karakterini ortaya koyar..

elbiss

Ordinaryus
İnsanların yaptıkları Mimari yapılara fazla takılı kalmaması gerek...Mimari yada Finans yapıları nasıl desem döngüsel olarak değişkenlik gösterir...Bugün Asya Finans kapanır 1-2 yıl sonra Farklı isimle başka isim gelir...Finansla uğraşan insanların illa ki ikinci hatta 3 cü seçenekleri olur...Bu konuda sıkıntı yaşayanlar gariban mahsum insanlardır herneyse..

Deshane konusunda ayrım yapılmadığı için belli sıkıntılar olmuş durumda gözüküyor her iki tarafında insiyatif degerlendirme açıklamalarına bakınca gerçektende öyle...

Durum değerlendirmesi yapıldığında bilinmesi gereken şu var Türkiye Eğitim Sisteminde hiç görülmediği kadar çok kaliteli ve önde olmak durumda içimizdeki fitne ve toz bulutlarını engellemek için şuurlu ve bilimçli yetişen eğitim kalitesinden son deme kadar istifade eden geriden gelen güzel gençler lazım...kaliteli eğitim verilir ve eğitimde büyük devrim olursa doguda güneydoguda yaşanılan bilinçsizlik hakimiyeti ve yönlendirme durumlarıda ortadan kalkar..

Türkiye Dershane alanında Eğitimde Kolejleşme yapamıyorsa ki çeşitli kaygılardamn öyle gözüküyor o zaman Türkiye kendine Bağlı Eğitim Yuvalarını Kolejlere çevirecek devamında ögretmenlerini yaz tatili döneminde 3 aylık bir eğitim projesi ile kalite standartını arttıracak devamında ara dönem içinde Eğitimde kalite standartı ile ilgili çalışmalar okullar arası yurt dışı organizasyınları gezileri ögrencilerin bilim ve tekonoloji teknopark ları ama burada nasıl desem bir müzeyi gezer gibi gençler olmamalı gençler tam aksine teknolojinin içinde olmalı..

Milli Eğitimde Kolejleşme çalışmaları ve taban projeleri zaman geçmeden altyapıları hazırlanması gerekir kanaatindeyim....Her ilde açılacak geniş çaplı teknopartlarda ögrencilerin hafta sonları seçilmişlerin teknopartta degerlendirme imkanları olacak..teknopart ın bilim insanları vasıtasıyla gençlere projeler bununla birlikte tezler ve üzerinde geliştirilecek yeni fikirler ile çalışmalar yapılack Tekno part lar geniş alanlara kurulmuş olup tam manasıyla 5 kattan olması idealdir...

Çeşitli yaş gruplarından ögrenciler alıp yetiştirilirken teknopartlar içerisinede derslikler koyarak ögrencilerin bilgi akış ve seviyeleri hatta denmeler yaparak ögrencilerin daha verimli olmaları sağlanacak..

Türkiyenin daha güçlü daha dirayetli daha öncelikli olabilmesi için Türkiye yeni atılımlarla yeni sistemlerle yeni projelerle ve yeni idealist alt yapılarla ilerlemesi olagan olmalıdır....Türkiye eğitimm kurumlarında üniversitede yer alan güzel kardeşlerimiz hem kendilerini geliştirme adına TeknoPartlarda eğitim ve çalışmalar yaparken yaşça küçük kardeşlerine dersler ve veri bilgi paylaşımı da yapacaklar

Eğitimde istenilen durum şu olacak...

Ortak hedef ve gayeye birlikte çalışmayı beraber çalışmayı devamında beraber kazanmayı ögrenecekler...Gençlerimize ezmeyi yada yarışta yıkıp geçmeyi ögretmeyecek tam aksine birlikten nasıl kuvvet ve güç dogdunu gösterip örnek sonrada samimi model olup göstereceksiniz..

Yetenekli gençlerin teknopartlarda belirlenip tam manasıyla yetiştirilmesi ve karakter analizi yapılıp iyi insan ülkeye faydalı olabilecek diye not degerlendirilmesinden geçen güzel gençlerimize her yıl belli kontejan açıp gerekli tam donanımı aldırdıktan sonra belli kontejanla bu gençleri Devlet kademelerinde rütbeli yerlere ve eksik ihtiyaç yerlere atamanız gerek..unutmayalım ki kaliteli yetişmiş ahlaki ve edebi yapısı sağlam gençlerin ülkeye daha fazla hizmeti olacaktır..

Sınavlarda haksızlık olmaması içinde belli kontejan dahi açılmış olsada yukarıda sınavsız desemde akranlarıyla sınava girecekler ama akranları 85 alıyorsa bu gençlerimiz 75 ile girebilmeliler..çünkü ülke için beyin bilgisi paha biçilemezdir...ondan faydanalınacak çok etmen olur..

Ülkemizdeki sistematik eksiklikler oldukça fazla sistem eksiklerini ülkemizde giderdikçe daha fazla kalkınma ve Modernleşme atılımı olacak ama hayatımızda varlıgımızda ve ebediyetimizde ne yaparsak yapalım İslamiyeti gençlere çok iyi anlatmalıyız..Bunun için diyanetin kesin manada ilk fırsatta TV kanalını kurması gerek..TV çalışmasına çok büyük hazırlık yapmasına gerek yok TRT kanalının bir tanesi kendilerine tahsis edilebilir adınada TRT Diyanet koyabilirsiniz...Şuan ki dünyanın eksiği Din ve İslamiyet in anlatım eksikliğidir..

Ülkenin gençleri anlamlı anlamsız bir çok insandan dini ögrenmekte kimisi şanslı olurken kimiside yanlış ögretiler ve uygulamalarla yükleniyorlar...devamında şunu söylemem gerekirse İslamiyet insan öldürmeyi kesinkez yasaklamıştır...Allahın verdiği can ancak Allaha aittir bunuda unutmayalım..

Diyanet TV nin Cuma hutbeleri gibi canlı banttan konuşmaları sohbetleri halkın sorularına yanıtlar anlamlı güzel programlar Peygamberimiz HZ MUHAMMED S.A.V ın güzel ahlakı güzel davranışlaro Allah olan sonsuz sevgisi hayatı vb bir çok konuda anlatımlar bununla birlikte tüm peygamberlerin yeniden hazırlanmış belgeselleri hayatları ashabı keyf vb din anlatım sunumları

Din ve İslamiyet üzerine anlatılacak çalışılacak çok iş var insanlara Diyanet tarafından belli organizasyonlar düzenleyerek halkımızın belli kısmını çekilişle kurayla noter tastikli ücretsiz umre çekilişleri ve gönderimleri olmalı ...

Allah ve onun kudretinin sistematiğinin anlatılması ifade edilmesi....Allahı anlatacak yeni belgeseller yeni plan ve çalışmalar yeni Türkiye Planlaması dogrultusunda Yeni Diyanet Yapılaşması ...Din anlatımını Tekelden özeller anlatımlara resmi anlatım ve çalışmaların gelmesi..

Din birleşimi ve paylaşımı ile ilgili paylaşımlar fikir ve öneri çalışmaları cemaatlerle ilgili ortak birleşim toplantılar kulisler ve cemaatlere bir araya getirecek söyleşiler toplantılar islamiyet ile ilgili eksiklikler hatalar görüşülüp bir arada toplanması..Altın Oran Mucizesinin konuşturulması yeni belgeselin hazırlanması konusunda yardım ve araç gereç envanterlerin sağlanması ...video çekiminin 1.5 saate kadar ilgi çekide hazırlanmasına yardımcı olunması..

Dini çizgi ögretim ve eğitim belgesellerin gösrsellerin reklamları hazırlanması halkı birleştirecek bir araya getirecek kamu spotu reklamlar ...

işin özü çok çalışacaksınız arkadaşlar gerinize bakmadan adım atarken yorulduğunuzu hissetmeden şevkle arzuyla sadace Allah için ilerleyeceksiniz...Durmayacaksınız bir proje çalışması bitmeden diger bir proje gelecek digeri bitmeden bir diger proje gelecek nasıl fitneler bitmeden bir digeri geliyor ise sizlerde islamiyette böyle olacaksınız siyah ile mücadelede yeni ve sürekli olacaksınız yatmayacaksınız insanları ezmeyeceksiniz insanları üzmeyeceksiniz insanların kaplerini vicdanlarını haklarını ezmeyeceksiniz aksine insanlara dogrular için yardımcı olacaksınız sürekli dogruları gerçekleri samimiyetle ihsanla ihlas ile anlatacaksınız ahklaki ve vicdani yapımız önde Peygamberimiz HZ MUHAMMED S.A.V le olacaktır...sizler adım atın Allah yardım edecektir sizler çalışma yapın yardım gelecektir ama durdugumuz yere ekmek gelmez :)9

yeni bir yapılanma ve projeler benimserken her gelen projede bir öncekinden daha güzel olacak ...Çok yattık değilmi artık çalışma zamanı gelsin mi bence gelsin :) artık İSLAMİYET için çalışacaksınız önderliğinizi ve gücünüzü ve farkındalığınızı koyacaksınız hadi güzel insanlar diyerekten ..Ne yapılırsa yapılsın Cemaatleri bir araya getirmeniz önceliğiniz olsun Birlikte dogan güç daha kuvvetlidir...daha sağlamdır..

Böyle.

fakiri

Kıdemli Üye
Eğer, bir hastalık zamnında tedaviş edilemezse kronikleşir, kanser tehlikesi başgösterir ! Kişi bunu anlayınca da kudurur !
İşte, bu Milli Görüş sevdalılarının hâli budur !

Azimli

Ordinaryus
densizlik derken seni ve senin gibileri kast ettim.
cumhurbaşkanı ve başbakanın resimlerinin bulunduğu içeriğin konu başlığına ULAN diyerek açıkça cumhurbaşına ve başbakana ulan diye hitap eden her kim ise o densizlik yapmış olur.

f.gülen'e emekli vaiz denildiğinde tepki gösteren kişinin bunun kat kat misline kalkışması densizlik değil de nedir?

topaç gibisin.
bir kaç ay önce başbakana bu hitabın doğrultulmasına en sert tepkiyi verecek olan bir kişinin şimdi bu hitaba yalakalık yapması o kişinin karakterini ortaya koyar..
düne kadar cemaatcilerle birlikte saadete öyle bir saldırışınız vardıki ben sizi cemaatten zannediyordum. demek menfaatleriniz ters düşünce sizde tiynetinizi belli ettiniz

Azimli

Ordinaryus
Eğer, bir hastalık zamnında tedaviş edilemezse kronikleşir, kanser tehlikesi başgösterir ! Kişi bunu anlayınca da kudurur !
siz ara sıra kuduruyorsunuz herhalde zira aynaya bakan kendisini görür

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

140120140822476109253_2.jpg

140120140803306102240_3.jpg

Milli görüşe saldırıyorsun ama konuyla alakası ne milli görüşün?

haberi yapan rotahaber sitesi.

ULAN diyen bizzat BAŞBAKANIN kendisi.

Görüntü mü sizi bu kadar rahatsız etti?

"HAŞHAŞİLERLE" bir arada olmuşsunuz, bunun için mi bu kadar dellendin?

İNLERİNE KADAR GİRECEĞİZ dediklerinizin İNLERİNDE AÇILIŞ YAPMIŞSINIZ SIRITARAK bunun için mi dellendin_?

Muminaga

Yeni
düne kadar cemaatcilerle birlikte saadete öyle bir saldırışınız vardıki ben sizi cemaatten zannediyordum.
dünde bugünde zanlarla hareket ettiniz ve ediyorsunuz.
dünde bugünde yanlış içindesiniz.

ben hiç bir zaman ve hiç bir yerde cemaati savunmadım. beni cemaatçi ad edebilecek veya cemaatçi olarak yansıtabilecek hiç bir tavır içinde olmadım.
demek menfaatleriniz ters düşünce sizde tiynetinizi belli ettiniz
benim menfaat peşinde biri olduğum sonucunu nerden çıkardınız?
AK partiyi destekliyorum ve oyumu daha önce verdiğim gibi yarın tekrar vereceğim, evet bu doğrudur.
ama bugün bu saate kadar HÜDAPAR hariç AK parti veya başka bir partinin il/ilçe binasına burosuna gitmiş değilim.
bir menfaat sağlamış değilim.

şahsımla ilgili olarak zanla ve art niyetle, ve iftira ile bana yönelttiğiniz iddialarınız sebebiyle Allah sizden razı olmasın.
haklı sebeplerle sizden buğz ediyorum.

hirahos

Kıdemli Üye
Güya "Faizsiz" bankacılık açıyoruz ayağıyla siyasileri başlarına toplamışlar. Asya finans. Faizsiz bankacılık diye yola çıkılıp nasıl faizli bankaya dönüştüğünü gözlerden kaçırın bakalım... :rtfm:

Azimli

Ordinaryus
dünde bugünde zanlarla hareket ettiniz ve ediyorsunuz.
dünde bugünde yanlış içindesiniz.

ben hiç bir zaman ve hiç bir yerde cemaati savunmadım. beni cemaatçi ad edebilecek veya cemaatçi olarak yansıtabilecek hiç bir tavır içinde olmadım.

benim menfaat peşinde biri olduğum sonucunu nerden çıkardınız?
AK partiyi destekliyorum ve oyumu daha önce verdiğim gibi yarın tekrar vereceğim, evet bu doğrudur.
ama bugün bu saate kadar HÜDAPAR hariç AK parti veya başka bir partinin il/ilçe binasına burosuna gitmiş değilim.
bir menfaat sağlamış değilim.

şahsımla ilgili olarak zanla ve art niyetle, ve iftira ile bana yönelttiğiniz iddialarınız sebebiyle Allah sizden razı olmasın.
haklı sebeplerle sizden buğz ediyorum.
geçmişte o kadar çok saldırdınızki cemaatcilerle okadar kankaydınız ayrılmaz bir parçaydınızki sizin cemaatten olmadığınızı hiç düşünmedim. hatta veri nicli üyeye cemaatle ilgili birşey söylediğimizde ısrarla ben cemaatten değilim diyordu sizde onun en yakın destekcisiydiniz. sizin saldırılarınızdan o kadar canım yandıki forumu terkettim.
evet forumu sizin yüzünüzden terkettim.siz, veri, agbi ve bir iki kişi daha var. şimdi kimin kime buğzetmesi gerekir bir düşünün bakalım. tıpkı bedduacılar gibi hareket ediyorsunuz. kankalık yapa yapa sizede bulaşmış demekki. benim çok canımı yaktınız ama ben size beddua etmiyorum. kalplerin içindekileri bilen bilir kimden razı olup olmayacağını ben ona güveniyor ve bütün kalbimle inanıyorum.gerisi vız gelir tırıs gider