Haziran 2011 Genel Seçim Anketleri Burada

Haziran 2011 Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Atacaksınız?

• Akp

Oy: 139 65.6%
  • Mhp

Oy: 15 7.1%
  • Chp

Oy: 4 1.9%
  • Sp

Oy: 32 15.1%
  • Bdp

Oy: 2 0.9%
  • Has Parti

Oy: 16 7.5%
  • Bbp

Oy: 8 3.8%
  • Dp

Oy: 5 2.4%
  • Dsp

Oy: 0 0.0%
  • Diğer

Oy: 5 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    212

hirahos

Kıdemli Üye
Sp de, Has da, %20leri ancak bizim forumda görebilirler... :)

İki parti de foruma püskevüt dağıtmalı... :blink:

amca

Profesör
EĞER ;

Eğer, ABD ye uşak olmak istemiyorsan ;

Eğer, Kürt devletinin kurulmasına ülkenin bölünmesine gönlün razı değilse ;

Eğer, Siyasete kasetlerle yön verilmeye çalışıldığını görüyorsan ;

Eğer, Yazıcıoğlu nun nasıl neden öldürüldüğünü bilmek istiyorsan ;

Seçimlerde Tek Bir Şansın Var MHP...

Ve işte Son seçim Anketi Tahminlerim...

AKP : % 35
CHP : % 30
MHP : %25
Bağımsızlar : % 5

Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
EĞER ;

Eğer, ABD ye uşak olmak istemiyorsan ;

Eğer, Kürt devletinin kurulmasına ülkenin bölünmesine gönlün razı değilse ;

Eğer, Siyasete kasetlerle yön verilmeye çalışıldığını görüyorsan ;

Eğer, Yazıcıoğlu nun nasıl neden öldürüldüğünü bilmek istiyorsan ;

Seçimlerde Tek Bir Şansın Var MHP...

Ve işte Son seçim Anketi Tahminlerim...

AKP : % 35
CHP : % 30
MHP : %25
Bağımsızlar : % 5

Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler....

Görelim Mevlam Neyler Neylerse Güzel Eyler...

Göreceğiz bakalım.MHP barajı aşarsa öp başına koy!Rüyaların hayır olsun.Kendi masabaşında anket yaparsan %100 bile MHP alabilir.

Senin ki züğürt tesellisinden başkabir şey değildir.Kendinizi bari kandırmaya çalışmayın.Halep ordaysa arşın da burdadır.

Bakalım MHP barajı aşamadığında bu siteye uğrayabilecek misin?.Yüzün varsa sen yine uğra da bize uzaktan selam gönderirsin....

30 YILLIK SİYASİ HAYATIMDA ÖYLE TECRÜBELER EDİNDİM Kİ BU MİLLETE NE ANLATSAK KENDİMİZ ANCAK DİNLİYORUZ.MİLLETİMİZİN KULAĞI SAĞIR, AKLI YAVAN OLMUŞ.NE AKILLA HAREKET EDİYORLAR NE DE MANTIKLARINI KULLANIYORLAR.TAASSUP VE SAPLANTI RUHLARINA İŞLEMİŞ BİLDİKLERİNİ OKUYORLAR.ŞAHSEN BEN SİZİN GİBİ DEĞİLİM.ÜLKEME VE MİLLETİMİZE ZARAR ERMEK İÇİN, KİM ZARARLI İŞLER YAPIYORSA BABAMDA OLSA ONA ASLA OY VERMEM.BEN HİZMETE BAKARIM.BEĞENİYORSAM TAKDİR EDERİM BEĞENMİYORSAM "HADİ SANA GÜLE GÜLE ADİOS" DERİM.İŞTE BENİM HERKESTEN FARKLI YANIM BUDUR...

veri

Yasaklı
YSK'nın yeni dağılımı Ak Parti'yi vuracak

Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan illerin milletvekili sayılarındaki yeni dağılım AK Parti'yi vuracak. Dağılım AK Parti'nin parlamentodaki sandalye sayısını 19-20 azaltacak.
Haberi Kaydet Arkadaşına Gönder
23 Mayıs 2011 12:21 - 21 Yorum - 19,604 Okunma

Bilal Çetin'in haberi
12 Haziran seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan illerin milletvekili sayılarındaki yeni dağılım AK Parti'yi vuracak.
Milletvekili sayısı düşen illerdeki milletvekillikleri AK Parti’nin parlamentodaki sandalye sayısını 19-20 azaltacak.
YSK’nın yaptığı yeni dağılıma göre İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyük illerin milletvekili sayıları artarken küçük illerin ise milletvekili sayıları azaldı.
YSK’nın belirlediği illere ve milletvekili dağılımına göre; Konya’nın 16’dan 14’e, Afyon ve Tokat’ın 7’den 5’e, Trabzon’un 8’den 6’ya, Yozgat’ın ise 6’dan 4’e düştü. İstanbul’un milletvekili sayısı 70’ten 85’e çıkarken, Ankara’nın 29’dan 31’e, Antalya’nın 13’ten 14’e, Bursa’nın 16’dan 18’e, Diyarbakır’ın 10’dan 11’e, Gaziantep’in 10’dan 12’ye, İzmir’in 24’ten 26’ya, Kayseri’nin 7’den 9’a, Kocaeli’nin 9’dan 11’e, Sakarya’nın 6’dan 7’ye, Tekirdağ’ın 5’ten 6’ya, Şanlıurfa’nın 11’den 12’ye, Şırnak’ın 3’ten 4’e, Van’ın ise 7’den 8’e çıktı. Milletvekili dağılımının değişmesinin en çok AK Parti’yi etkileyeceğine dikkat çekiliyor. Konya, Afyon, Tokat, Yozgat ve Trabzon’da düşen iki milletvekilinin AK Parti’yi etkileyeceğine dikkat çekiliyor. Afyon’da AK Parti’nin 5, CHP ve MHP’nin birer milletvekili bulunurken 12 Haziran’da AK Parti’nin 4, MHP’nin ise 1 çıkartması hesaplanıyor. Tokat’ta ise AK Parti’nin 5, CHP ve MHP’nin birer milletvekili bulunurken AK Parti’nin 3, CHP ve MHP’nin yine birer vekil çıkartması bekleniyor. Trabzon’da AK Parti’nin 6 olan milletvekili sayısı 5’e düşecek. Yapılan hesaplamalara göre AK Parti’nin toplamda 19- 20 milletvekili kaybetmesi bekleniyor.
BÜYÜKLER DENGELEYECEK
Milletvekili dağılımının yeniden belirlenmesi nedeniyle İstanbul’daki sayı büyük önem taşıyor. AK Parti İstanbul’da artan 15 milletvekilinin 10’unu almayı hedefliyor. Ankara, Kayseri, Bursa, Gaziantep ve İzmir’de artan vekil sayısının en az birini almayı hedefliyor. Ancak bu illerde artan vekil sayısının CHP ve MHP’nin milletvekili sayısını artırması bekleniyor.
BUGÜN

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
YSK'nın yeni dağılımı Ak Parti'yi vuracak

Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan illerin milletvekili sayılarındaki yeni dağılım AK Parti'yi vuracak. Dağılım AK Parti'nin parlamentodaki sandalye sayısını 19-20 azaltacak.
Haberi Kaydet Arkadaşına Gönder
23 Mayıs 2011 12:21 - 21 Yorum - 19,604 Okunma

Bilal Çetin'in haberi
12 Haziran seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan illerin milletvekili sayılarındaki yeni dağılım AK Parti'yi vuracak.
Milletvekili sayısı düşen illerdeki milletvekillikleri AK Parti’nin parlamentodaki sandalye sayısını 19-20 azaltacak.
YSK’nın yaptığı yeni dağılıma göre İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyük illerin milletvekili sayıları artarken küçük illerin ise milletvekili sayıları azaldı.
YSK’nın belirlediği illere ve milletvekili dağılımına göre; Konya’nın 16’dan 14’e, Afyon ve Tokat’ın 7’den 5’e, Trabzon’un 8’den 6’ya, Yozgat’ın ise 6’dan 4’e düştü. İstanbul’un milletvekili sayısı 70’ten 85’e çıkarken, Ankara’nın 29’dan 31’e, Antalya’nın 13’ten 14’e, Bursa’nın 16’dan 18’e, Diyarbakır’ın 10’dan 11’e, Gaziantep’in 10’dan 12’ye, İzmir’in 24’ten 26’ya, Kayseri’nin 7’den 9’a, Kocaeli’nin 9’dan 11’e, Sakarya’nın 6’dan 7’ye, Tekirdağ’ın 5’ten 6’ya, Şanlıurfa’nın 11’den 12’ye, Şırnak’ın 3’ten 4’e, Van’ın ise 7’den 8’e çıktı. Milletvekili dağılımının değişmesinin en çok AK Parti’yi etkileyeceğine dikkat çekiliyor. Konya, Afyon, Tokat, Yozgat ve Trabzon’da düşen iki milletvekilinin AK Parti’yi etkileyeceğine dikkat çekiliyor. Afyon’da AK Parti’nin 5, CHP ve MHP’nin birer milletvekili bulunurken 12 Haziran’da AK Parti’nin 4, MHP’nin ise 1 çıkartması hesaplanıyor. Tokat’ta ise AK Parti’nin 5, CHP ve MHP’nin birer milletvekili bulunurken AK Parti’nin 3, CHP ve MHP’nin yine birer vekil çıkartması bekleniyor. Trabzon’da AK Parti’nin 6 olan milletvekili sayısı 5’e düşecek. Yapılan hesaplamalara göre AK Parti’nin toplamda 19- 20 milletvekili kaybetmesi bekleniyor.
BÜYÜKLER DENGELEYECEK
Milletvekili dağılımının yeniden belirlenmesi nedeniyle İstanbul’daki sayı büyük önem taşıyor. AK Parti İstanbul’da artan 15 milletvekilinin 10’unu almayı hedefliyor. Ankara, Kayseri, Bursa, Gaziantep ve İzmir’de artan vekil sayısının en az birini almayı hedefliyor. Ancak bu illerde artan vekil sayısının CHP ve MHP’nin milletvekili sayısını artırması bekleniyor.
BUGÜN

Zannedersem AKP bunun hasabını yapmış olmalıdır.Yoksa Dimyat'a giderken evde ki bulgurdan olur kanaatindeyim.....

veri

Yasaklı

Zannedersem AKP bunun hasabını yapmış olmalıdır.Yoksa Dimyat'a giderken evde ki bulgurdan olur kanaatindeyim.....

akp nin kendi hesabı olabilir
ama kendi isteği dışında olaylar gelişirse ne olacağı belli olmaz
ben akp nin bağımsızların başarısına göre
hükümet kurma sayısının biraz altında millet vekili çıkarmasını bekliyorum...

mhp nin meclise girmemesi lazım

veri

Yasaklı
koalisyonun Türkiye'ye bir faydası olacağını düşünmüyorum.

akp ye olan hıçları yüzünden

chp-mhp-bdp nin koalisyona razı olduklarını hepimiz tahmin edebiliriz...
mhp dahil hükümet olma şansı olmayan tüm partilerin sahadan çekilmesi lazım...

artık chp gibi tek yürek tek cephe partisi oluşturmalıyız...

partileşemezsek bu seçim olmaz sonraki seçimlerde koalisyon dönemi yaşanıcaktır...

bu riske karşı bizler neler yapmalıyız neler yapıyoruz

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
sen fanatik refahlıydın öyle mi?

yeme bizi:)

fanatik refahlı olan birisi saadet partisini eleştirebilir, bugünki yönetimi vs. eleştirebilir ama hiç bir zaman asla ve asla milli dögüşçüler, mili güreşçiler gibi şeyler yazmaz!
Ben zamaninda fanatik refahliydim,ister inan ister inanma.
Milli-Görüscüler yerine Milli-dövüscüler veya milli-güresciler terimlerini kullanmamin sebebi hakiki milli-görüs ruhunu benimsemis olan kardeslerimi tenzih etmek icindir.
yani milli-görüs icinde yamuk insan yokmu,fitneye alet olan,iftira atan,kardesine düsman muamelesinde bulunan dengesiz yokmu? VAR.
Iste bende bu dengesizleri kastediyorum.Her milli-görüscünün dengesiz olmadigini bildigim icinde bunlara milli-görüsle hicbir ilgileri olmadigindan,hatta zarar verdiklerinden Milli-dövüscü diyorum.

"şahitmiş, kimse parçalayıp gitmemiş":)

Fanatik refahlıya bak, kendini uyanık herkesi kör mü sanıyorsun be adam!

nasıl parçalamamışlar, fazilet kapasında bunlar ayrı baş çekmedi mi? hala kongre diyorsun, kongreden sonra ayrılmadılar uyan da balığa gidelim!

Faziletin kapatılmasını beklediler, fırsattan istifade kapanınca milli görüşü parçalayıp kendilerine ayrı bir parti kurdular, pes fanatik refahlıya bak daha neyin ne olduğunu bile bilmiyor!
Ben o günleri cok iyi hatirliyorum.
Abdullah Gül,Tayyib erdogan,Bülent aric gibi isimlerin nasil dislandigini cok iyi hatirliyorum.
Bülent aric kürsüye ciktiginda bir grub dengesiz tarafindan nasil yuhalandigini,abdullah gül liderlige aday oldugunda nasil dislandigini cok iyi hatirliyorum.partiyi babalarinin maliymis gibi istismar edenler,davayi kendi tekellerindeymis gibi görenler numan kurtulmus olayindada oldugu gibi o zamanlardada sahnedeydi.
Numan kurtulmus nasil dislandiysa bunlarda o sekilde dislanmisdi.Partide fitne cikmasinin tek sebebi bu dislama hareketiydi.tabi ser gücler bu yarayi görünce tuzak kurdular ve dislananlar bu tuzaga düsdü.ben partiden ayrilmalarini hicbir zaman desteklemedim,keske ayrilmasalardi,keske birlik beraberlik icinde hareket edilseydi ...fakat "kücük olsun BENIM OLSUN" cular,"O ne derse O" seklinde islama aykiri istisareden uzak bir metodla parti yönetenler sayesinde olanlar oldu.

"sp nin veya has partinin veya bbp nin baraji asma imkani yokken bunlara oy kullanmak chp nin isine yarar..."

Bak bu söz de senin!

Fanatik bir refahlı bu sözü asla yazmaz, çünkü bilir ki refah partisi barajı aşamazsınız apye oy verin felana oy verin diyenlerle ömür boyu uğraşmış bir zihniyeti temsil eder!

ben senin bildigin o futbol takimi tutar gibi parti tutan dar kafali at gözlüklü fanatiklerden degilim,hicbir zamanda olmadim.
Akil isin ucunu düsünmektir.
AKP kusursuz degildir,kabul...fakat chp den veya mhp den iyidir,dogrumu?
DOGRU!
Ortada yüzde 10% luk bir baraj varmi?
VAR!
Sp nin veya has partinin veya bbp nin bu baraji asma imkani varmi?
YOK!
Bir müslüman iki kötü arasinda kalirsa daha hafifini desteklemelimi?
EVET!
Kimdir o?
AKP!
neden akp,neden sp degil?
Cünkü onlarin iktidar olma ihtimalleri sp den daha yüksek,sp ye oy verirsen bu oy bosa gider,dolaysiyla chp nin ve mhp nin isine yarar.
CHP veya mhp zihniyeti kimdir,nedir,ne yapmak isterler?
Biri dindiz donsuzlarin partisi,osmanliyi batiran ittihad terakkinin devami,milletimizi milli ve manevi degerlerinden kooaran,bacilarimizi soyan soytarilarin partisi...digeride milletimizi Türk-Kürt catismasina itmek isteyenlerin türkcü kanadi,gercek türklükle ilgisi olmayan kavmiyetci...
Bunlarami destek olalim?
Bu durumda AKP ehveni serdir.
Sevmesekte,sp li veya bbp li olsakta desteklemeliyiz düsüncesindeyim vesselam.

veri

Yasaklı
3 Kasım 2002 seçimleri sonucunda, yüzde 10 barajla AK Partinin 363, CHP'nin 178, bağımsızların 9 milletvekili kazandığı hatırlatılıyor.

Barajın yüzde 5 olduğu varsayımında ise meclis aritmetiği tamamen değişiyor. Bu durumda parlamentoya 7 siyasi parti giriyor.

Bu senaryoya göre AK Parti 266 sandalye ile birinci parti oluyor. CHP 117 milletvekili ile ana muhalefet görevini üstlenirken bugün mecliste temsil edilmeyen 5 parti parlamentoya girmeyi başarıyor.DEHAP 53, DYP 44, MHP 34, GP 28, ANAP 8 milletvekilliği elde edebiliyor.

Rapora göre bölgesel etnik bir parti kimliğini taşıyan DEHAP'ta parlamentoya girmeyi başarıyor. DEHAP; Türkiye genelinde yüzde 6.2 oy ile Adana, Adıyaman, Ağrı, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, İçel, İstanbul, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Iğdır gibi illerden 53 milletvekilliği kazanabiliyor.

Bu durumda 2002 seçim sonuçlarına göre AKP 97, CHP ise 61 sandalye kaybediyor. AKP tek başına hükümet kuramıyor, hükümet kurmak için gerekli olan çoğunluk AKP'nin içinde yer alması kaydıyla en az 2 partinin ortaklığıyla sağlanabiliyor. AKP'nin içinde yer almadığı bir koalisyon kurulması durumunda, CHP ile birlikte ANAP dışındaki 4 partinin ortaklığa girmesi gerekiyor.

veri

Yasaklı
Muhtemel senaryolar

Yukarıda belirttiğim gibi temel varsayımlar kabul edildiğinde iki ihtimal var demektir: AKP 275’i geçer ya da geçemez. AKP parlamentoda çoğunluğu sağladığı durumda tek başına iktidar olur. Ama bence gelecek dönemin en önemli siyasal gelişmesi ve tartışması vesayet demokrasisine son verecek yeni bir anayasanın yapılıp yapılamayacağı olacaktır. Bu açıdan ilginç 3 senaryo söz konusu:

1- AKP 330’dan fazla milletvekili kazanarak referandum çoğunluğu elde eder. Bu durumda AKP seçim bildirgesinde vaat ettiği yeni anayasayı gerekirse salt kendi çoğunluğuna dayanarak Meclis’ten geçirerek referanduma götürebilir.

2- AKP en az 295 civarında milletvekili kazanır. Bu durumda yeni Anayasa’nın referanduma götürülmesinde DTP milletvekilleri anahtar duruma gelirler.

3- AKP 276-295 arasında milletvekili kazanır. Bu durumda Anayasa için CHP’nin desteği şart olur.

AKP 276’nın altında kaldığında gündeme koalisyon senaryoları geliyor. İki senaryo öngörülebilir:

1- AKP’nin azınlık hükümeti kurmak için DTP’nin desteğine ihtiyaç duyması. Diğer bir ifadeyle DTP’nin anahtar parti olması. DTP’nin 35-40 arası milletvekili çıkaracağını kabul ettiğimize göre AKP’nin sandalye sayısının 240-275 arasında kalması bu senaryonun gerçekleşmesine yol açacaktır. Bu senaryoda bir diğer ihtimal de AKP-CHP koalisyonudur. Ancak CHP’nin son günlerde MHP ile ittifakı açıkça savunması bu ihtimali azaltmaktadır

2- AKP 240’ın altına düşer, CHP ve MHP birlikte çoğunluğu elde ederler ve Deniz Baykal’ın Muğla’da ilan ettiği gibi CHP-MHP koalisyonu kurulur.

Özetlersek, 5 senaryomuz var:

A- AKP çoğunluğu

A1- Referandum çoğunluğu (330+)

A2- Salt çoğunluk (295+); DTP referandum çoğunluğunda anahtar

A3- Salt çoğunluk (276+); CHP referandum çoğunluğunda anahtar

B- AKP azınlığı

B1- AKP azınlık hükümeti için DTP anahtar

B2- CHP-MHP çoğunluğu

Muminaga

Yeni
veri'nin veri'leri mi bunlar?
veri'siz kalasın
ak partinin 275 milletvekili elde edemeyeceği veya daha az m.vekili çıkaracağı verilerini nerden buldun?

veri

Yasaklı
endişemi dile getirdim..
seçim öncesi senaryolar konuşulur...
her seçim bu yapılır

tüm mesajlarımı okusaydın keşke:)
günaha giremimiş olurdu
bize 275 değil 330 ve üzeri millet vekili lazım
sevdamız koltuk sevdası değilse
anayasa değişikliği için 275 vekil yetmez

veri

Yasaklı
Güvenlik görevlilerine sordum: "Nerede bu insanlar?"
Cevaplarını duyunca kanımın üşüdüğünü hissettim: "Gece zorla evlerinden çıkarılıp götürüldüler."

PKK'lılar ve onların siyasi uzantıları koca kenti boşaltmışlardı.
İlçelerden, köylerden, mezralardan mitinge katılmak için Hakkâri'ye gelmeye kalkanları da döve döve geri göndermişlerdi.

Bize "Bir düşman diyarına girdiniz" mesajını vermek istiyorlardı.
Bizi halka "İşgalci" olarak göstermeye çalışıyorlardı.

Düşündüm: Sadece iradesi değil hayatı da gaspedilmiş bu insanların seçim sandığında özgürce tercihte bulunmaları mümkün mü? Özgür olmayan iradelerin oylarıyla seçilenlerin milletvekillikleri meşru kabul edilebilir mi?

Miting sonrası sohbet ettiğimizTarımve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker düzeltti: "Sadece dirilerin değil, ölülelerin bile iradelerini gaspettiler."

"Nasıl" diye sordum. Anlattı: "Seçimde diyelim ki bir sandıkta 200 seçmen kayıtlı. Bunların 100'ü oyunu kullanıyor. Akşama doğru sandık kurulu başkanı odayı kapatıyor, oyunu kullanmayanların yerine pusulaları mühürleyip sandığa dolduruyor. Geçen yerel seçimlerde Diyarbakır'ın bir ilçesinde 57 oy farkla başkanlığı kaybettik. Tutanakları getirttim, incelettim. Hastanedekilerin, yatalakların, kötürümlerin yerine oy kullanılmış. Dahası mezardakilere de oy kullandırılmış. En az 55 ölünün sandığa gittiğini tespit ettim! Sonuçlara itiraz ettim. İşleme bile koymadılar!"

Bir ayrıntı daha aklımı kurcaladı: Hakkâri'de 10 bini aşkın geçici köy korucusu devletten maaş alıyor. O gün Hakkâri'de kaçı vardı dersiniz? Sadece biri.

hirahos

Kıdemli Üye
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin oy oranının yüzde 7-18 aralığında olduğunu söyledi. Seçmenin, yüzde beş ile yüzde yedilik bir bölümünün atadan dededen kalma takım tutar gibi kalıp particilik yaptığını iddia eden Pamukoğlu, bu seçmenlerin o partiyle öleceklerini söyledi. İşte Pamukoğlu'ndan ilginç seçim analizleri;

Kaynak : http://www.internethaber.com/pamukoglu-partisinin-oyunu-acikladi-348260h.htm#ixzz1MvWjW7OL

Zeybek: Yüzde 51 oy bekliyoruz

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, DP olarak Türkiye genelinde yüzde 51 oy beklentisi içinde olduklarını söyledi.

haber7

:)

Muminaga

Yeni
saadet partililere gıcıklık olsun diye söylüyor. :)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
  • Akp

1.115 47,15%
  • Mhp

235 9,94%
  • Chp

235 9,94%
  • Sp

436 18,44%
  • Bdp

43 1,82%
  • Has Parti

556 23,51%
  • Bbp

237 10,02%
  • Dp

140 5,92%
  • Dsp

5 0,21%
  • Diğer

49 2,07%

Benden başkası farkına vardılar mı bilmiyorum ama; çaktırmadan sinsice,

Bu sitede SP düşmanlığı yapılıyor.Niye derseniz daha iki gün önce SP, Has partiyi geçiyordu.Şimdi az önce baktım Has Parti SP'ye tam 120 fark atmış.Şimdi soruyorum bu 120 adet fark üyeler nereden geldi?Bunlar adminler tarafından şişirme midir?.Ne çabuk bu siteye 120 kişi geldi ve gitti?Bunlar geçen seçimde de yaptılar bunu.

Hilelik yapıyorsunuz ve SP'ye çok haksızlık ediyorsunuz.120 adet oyun hesabını verin bakalım nasıl verecekseniz?...