Gülen mensupları imkanlar sunarız dediler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
İşin en acısı hükümeti ve nur cemaatini bitirmek adına odatv gibi din düşmanları ile beraber bu iddialara sarılan bazı sözde islami(!) gruplardır.

agbi

Yasaklı
SÖYLENTİLER & SÖYLENTİLER böyle gidiyor.

Oyle bir duruma geldiki

YADA BAŞINA KUŞ PİSLEYEN kişinin ilk Sözü F.Gülen ve cemeati yönlendirdirme

ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ise RUH olarak tam olarak karşısında olduğu ama TARAFGİRLİK neticesi ERGENEKON cu ve ULUSAL cıların FİTNE lerine ALET OLMALARI.

Bir kaç ayetin ışığında...

Ey İman edenler size bir fasık bir haber getirirse bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.(Hucurat-6)
Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.(Hucurat-12)
Hep birlikte Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah'ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Sizler birbirinizin düşmanları iken O, sizin kalplerinizde bir uzlaştırma meydana getirdi ve O'nun nimeti sayesinde uyanıp kardeş oldunuz. Bir de siz, bir ateş çukurunun tam kenarında bulunuyordunuz ve O, sizi tutup ondan kurtardı. Şimdi Allah'a doğru gidebilmeniz için size ayetlerini böyle açıklıyor.(Al-i İmran:103)
Aslında fazla söze gerek yok ayetler her şeyi açıklıyor.Müslümanların hafızaları oldukça zayıf..Daha dün Fadime Şahin, Ali Kalkancı olaylarını yaşadık.Ayetin ifadesiyle fasık birileri ortaya haberler attı.Bizde yuttuk.Arada geçen yıllar hepsinin foyalarını ortaya döktü...Şimdilerde de Ergenekon hala gündemde biliyorsunuz.Onun için ilk ayetin ifadesiyle "Pişman olmamak için" ölçülü olalım.Karşımızdakiler kardeşlerimiz yine hucurat suresinden; “Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin." (Hucurat-10)
Ve ne güzel buyuruyor Allah rasulü "Müslüman müslümanın kardeşidir. O, kardeşine zulmetmez onu sahipsiz bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacına koşacak olursa Allah da onun ihtiyacını giderir. Kim müslüman kardeşinin bir sıkıntısını giderecek olursa Allah da onun kıyamet gününün sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir. Kim bir müslümanın kusurunu örterse Allah da kıyamet gününde onun ayıbını örter."Buhari, Mezalim,3 Müslim Birr,58
Bekleyelim biraz sular durulsun acele etmemek lazım.
Not:Bahse konu cemaatle bağım yoktur.Savunma yapıyor diye düşünülmesin…

ummuhan

Kıdemli Üye
Biz de bekliyoruz kardeş zaten dua ederek... bu konudan müslüman ve mü'minlere bir zarar gelmesin diyerek ama dün o örgüte çalışan bir kaç kişi ile konuşurken konu buraya geldiğinde "bu kadar da tepkili olmayın sonuçta inançlı insanlar yerleşti diğerlerinin yerleşmesinden iyi değil mi?" deyince benim diyecek bir şeyim kalmadı gene... ya da tüm söylenmesi gerekenler öylece kaldı.....

Haber fasıkların yalan haberi ise çıkacak nasılsa gerçek ortaya ama yukarıdaki zihniyeti taşıyan insanların islam'a bir hayrı olmaz aksine çoook zarar verir bilesiniz...

agbi

Yasaklı
Biz de bekliyoruz kardeş zaten dua ederek... bu konudan müslüman ve mü'minlere bir zarar gelmesin diyerek ama dün o örgüte çalışan bir kaç kişi ile konuşurken konu buraya geldiğinde "bu kadar da tepkili olmayın sonuçta inançlı insanlar yerleşti diğerlerinin yerleşmesinden iyi değil mi?" deyince benim diyecek bir şeyim kalmadı gene... ya da tüm söylenmesi gerekenler öylece kaldı.....

Haber fasıkların yalan haberi ise çıkacak nasılsa gerçek ortaya ama yukarıdaki zihniyeti taşıyan insanların islam'a bir hayrı olmaz aksine çoook zarar verir bilesiniz...

Yalan HABERİ ÇIKARANLARDA bu YALAN haberi yayanlarda ÇIKARANLAR kadar MESUL dür.

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Haklısınız....ama cemaat değiller zaten örgüt olarak bakarsanız değişir belki görüşünüz :)
Bu ne demek ya . Örgüt ne demek. Ağzınızdan çıkanı biraz tartıp öyle konuşun. Bunu söylemek için ciddi kanıt lazım. Yoksa ben böyle düşünüyorum demek yetmez.

Ebu'l-Feth

Doçent
Ummuhan abla dan böyle bir haber ve beraberinde bu kadar acımasız yorumlar beklemiyordum şahsım adına...

Diyelim ki Hocaefendinin cemaati böyle bir işe karıştı... soruyorum size şimdiye kadarda CHP zihniyeti kpss, öss, polislik sınavı, askeri sınavlar v.s. bunlara karışıp da torpilin alasını yapmıyormuydu peki şimdiye kadar olan süreçte sol görüşlü bir yönetici istediği kadar kendi görüşünde veya akrabası olan kişileri makam ve mevki sahibi etmiyormuydu... şuan müslüman kimselerin başına bela olan o bürokrasi yöneticileri, yargıçlar, hakimler, komutanlar gökten zembille mi indi... Eskiden bu sınavlara girecek kimselerin anne-baba fotoğraflarının bile açık ve medeni olması şartı vardı ne tez unuttunuz... Şimdi cemaat karıştı, cemaatten insanlar bir yerlere geliyor diye bizim ihvan kardeşler bile veryansına düştü... hatta vatan, hürriyet, milliyet gibi bir münafığa ait haber kaynaklarını kullanarak yorum getiriyor... Pes hakikaten pes... ve burda da çoğu ihvan bildiğim kardeşlerim aynı kindarlık ve suçlamalarla (kimisi siyasi) bu olaya yorum getirmeye çalışıyor, inanın çok üzüldüm ve şok oldum... Rabbim (C.C.) merhamet etsin sizlerede banada... vesselam..

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Bie zamanlar müslüm gündüzü medyaya taşıyanlar. Danıştay saldırısında Alpaslan aslana islami kisve yakıştıranlar yine iş başında. Yazık bize ki bunlara çanak tutuyoruz.

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
KPSS soruları için kendi konumunu, geleceğini tehlikeye atar mı? Atmaz bence.

Bu yorum dikkatimi çok çekti...
Bir cemaatten bahsediyoruz hangi cemaat olursa olsun farketmez...Bu cemaatteki insanların yapmaları gereken ömürlerini hizmete vakfedip Allah'ın rızasını kazanmak için çabalamaktır...Ama siz burda cemaat kpss soruları için konumunu geleceğini tehlikeye atmaz diyorsunuz...Cemaatin kaygısı bu olmamalıdır...Eğerki o soruları çalarsak ne kadar çok kul hakkına girecez düşüncesinde olmalıdırlar...Sadece bir kişinin değil milyonlarca kişinin hakkına girilmiş olacak...Kimisi zor durumda tüm umudunu bu sınava bağlamış aileler bile varken sadece o kaygıyla çalmaz demeniz ne kadarda düşündürücü ve üzücü...
Çalmış yada çalmamış diye bir yorum yapamicam Allahu alem...Bende haktan bahsederken hakka girmek istemem...Rabbim cümlemizi ıslah etsin...

girdap

Ordinaryus
Ummuhan abla dan böyle bir haber ve beraberinde bu kadar acımasız yorumlar beklemiyordum şahsım adına...

Diyelim ki Hocaefendinin cemaati böyle bir işe karıştı... soruyorum size şimdiye kadarda CHP zihniyeti kpss, öss, polislik sınavı, askeri sınavlar v.s. bunlara karışıp da torpilin alasını yapmıyormuydu peki şimdiye kadar olan süreçte sol görüşlü bir yönetici istediği kadar kendi görüşünde veya akrabası olan kişileri makam ve mevki sahibi etmiyormuydu... şuan müslüman kimselerin başına bela olan o bürokrasi yöneticileri, yargıçlar, hakimler, komutanlar gökten zembille mi indi... Eskiden bu sınavlara girecek kimselerin anne-baba fotoğraflarının bile açık ve medeni olması şartı vardı ne tez unuttunuz... Şimdi cemaat karıştı, cemaatten insanlar bir yerlere geliyor diye bizim ihvan kardeşler bile veryansına düştü... hatta vatan, hürriyet, milliyet gibi bir münafığa ait haber kaynaklarını kullanarak yorum getiriyor... Pes hakikaten pes... ve burda da çoğu ihvan bildiğim kardeşlerim aynı kindarlık ve suçlamalarla (kimisi siyasi) bu olaya yorum getirmeye çalışıyor, inanın çok üzüldüm ve şok oldum... Rabbim (C.C.) merhamet etsin sizlerede banada... vesselam..

Bir yerlere dindar ve ahlâklı birilerinin gelmesini herkes ister kardeşim. Kendi adıma, cemaatten insanların bir yerlere gelmesine değil, ahlaksız yöntemlerle bir yerlere gelmesine veryansın ediyorum. Geçmişte uygulanan torpili, kayırmayı, zulmü şimdi biz kendi elimizle yaparsak ne farkımız kalır onlardan? Biz adil olmak zorunda değil miyiz? Hakka girmekten uzak durmak zorunda değil miyiz? Müslümanların ilkeleri nerede kalır o zaman?

Bu yorum dikkatimi çok çekti...
Bir cemaatten bahsediyoruz hangi cemaat olursa olsun farketmez...Bu cemaatteki insanların yapmaları gereken ömürlerini hizmete vakfedip Allah'ın rızasını kazanmak için çabalamaktır...Ama siz burda cemaat kpss soruları için konumunu geleceğini tehlikeye atmaz diyorsunuz...Cemaatin kaygısı bu olmamalıdır...Eğerki o soruları çalarsak ne kadar çok kul hakkına girecez düşüncesinde olmalıdırlar...Sadece bir kişinin değil milyonlarca kişinin hakkına girilmiş olacak...Kimisi zor durumda tüm umudunu bu sınava bağlamış aileler bile varken sadece o kaygıyla çalmaz demeniz ne kadarda düşündürücü ve üzücü...
Çalmış yada çalmamış diye bir yorum yapamicam Allahu alem...Bende haktan bahsederken hakka girmek istemem...Rabbim cümlemizi ıslah etsin...

Cemaatin kaygısı bu olmamalı elbette, katılıyorum.
Fakat öyle bir cemaatten bahsediyoruz ki, siyasetin içinde, bir çok kurumda kadrolaşma çabaları güden, bürokraside, emniyette, aklınıza gelen her yerde etkin olmaya çalışıyorlar. Dolayısıyla tabi olarak onların da kendilerine göre bir stratejileri var.
Tabiki yaptıkları her şeyi "hizmet" amacıyla yaptıklarını söylüyorlar. Mesela polis okulu soruları alınırken "biz hak gasbında bulunup bizden olmayanları mağdur ediyor muyuz acaba" denmiyor ki.. "Ne büyük bir hizmet, güzel arkadaşlar dolduracak kadroları!" diyorlar. Hâl böyle olunca hangi yöntemle yaparlarsa yapsınlar sadece sonuca bakıp hizmet ettiklerini sanıyorlar.

fakiri

Kıdemli Üye
Müslüman nasıl böyle bir mantık taşıyabilir beynim uçukladı !
Yani, başkalar haramları işlerken sesiniz çıkmıyordu; şimdi de herhangi bir cemaat mensupları işlediği zaman da sesisiniz çıkmasın ! İslâm Dininde böyle bir şey var mı ? Asıl "Pes Vallahi "dedirten mantık budur işte ! Hiçbir haramı işlemek bütün toplum işliyor diye müslümana caiz olmaz ve olamaz! Bunu böylece bilelim.

hirahos

Kıdemli Üye
Hizmet için her yol mübahtır diye inanılan bir yerde nefs u şeytana hizmet vardır. Başka değil. Cemaat sınav sorularını çalıyor anlamında söylemiyorum, öyle düşünenleri var diye söylüyorum. Rastlamıştık. Sınav sorusu çalıp dağıtma işine cemaate bağlı olanların karıştığına dair şu anda güvenilir bir bilgi yok. Doğan medyası yazıp çiziyor bu tarzda... O nedenle pek güvenmiyorum.

Ebu'l-Feth

Doçent
Müslüman nasıl böyle bir mantık taşıyabilir beynim uçukladı !
Yani, başkalar haramları işlerken sesiniz çıkmıyordu; şimdi de herhangi bir cemaat mensupları işlediği zaman da sesisiniz çıkmasın ! İslâm Dininde böyle bir şey var mı ? Asıl "Pes Vallahi "dedirten mantık budur işte ! Hiçbir haramı işlemek bütün toplum işliyor diye müslümana caiz olmaz ve olamaz! Bunu böylece bilelim.

Kıymetli ihvanım ben şimdi sesiniz çıkmasın demiyorum elbetteki bunun haklı bir yanı olmaz fakat bu kadar büyütmenin ve ağır eleştirilere tutmanın mantığı nedir onu soruyorum? ve zamanında bu ataist zihniyete sesiniz bu kadar gür çıkıyormuydu onu merak ediyorum, ayrıca şuan hala sistemin çoğu bunların elinde ve sizleride bu şekilde yönlendirebiliyorlar dolayısıyla bu pis sistemin içinde nasıl temiz bir iş yapmayı düşünebilirsiniz haaa yapılırsa da kötü mü olur hayır, en doğrusu güzel ve dinimizcede uygun olanın yapılması...

Açık söylemem gerekirse siz ihvanların kardeşlerinize bu kadar acımasız davranırken, elalemin pislikleri sizi yönlendirip ve yıllarca kanınızı emip dururken hareketsiz ve uyuşuk kalmanız hakikaten asıl 'pes vallahi'yi söyletir insana... Bırakında kardeşlerimiz bir yerlere gelsinler eminimki o mevkiler ve makamlar inanan insanların eline geçince adalet ve hakkaniyet daha güzel bir şekilde yansıyacaktır, hem sizlerin söylediğiniz iddia üzerine bir yorumdur ve benim kızdığım ve sizlere anlatmak istediğim budur.. iddia üzerine kardeşlerinizi asıp kesiyorsunuz... sizin için ihvanlık bu manaya geliyor demekki hakikaten bu suç kanıtlandığı veya gerçek olduğu ortaya çıktığı zaman (ben zannetmiyorum gerçek olabileceğini) o zaman seyredin bizim ihvan dediğimiz kardeşleri davul-zurna ile' hey ahali cemaattekiler böyleler, uymayın, onlara fırsat vermeyin' diyeceksiniz diye bekliyorum... bu lafımıda ortaya koyuyorum ve yarası olan alınsın olmayana vesselam...

fakiri

Kıdemli Üye
Kıymetli ihvanım ben şimdi sesiniz çıkmasın demiyorum elbetteki bunun haklı bir yanı olmaz fakat bu kadar büyütmenin ve ağır eleştirilere tutmanın mantığı nedir onu soruyorum? ve zamanında bu ataist zihniyete sesiniz bu kadar gür çıkıyormuydu onu merak ediyorum, ayrıca şuan hala sistemin çoğu bunların elinde ve sizleride bu şekilde yönlendirebiliyorlar dolayısıyla bu pis sistemin içinde nasıl temiz bir iş yapmayı düşünebilirsiniz haaa yapılırsa da kötü mü olur hayır, en doğrusu güzel ve dinimizcede uygun olanın yapılması...
Açık söylemem gerekirse siz ihvanların kardeşlerinize bu kadar acımasız davranırken, elalemin pislikleri sizi yönlendirip ve yıllarca kanınızı emip dururken hareketsiz ve uyuşuk kalmanız hakikaten asıl 'pes vallahi'yi söyletir insana... Bırakında kardeşlerimiz bir yerlere gelsinler eminimki o mevkiler ve makamlar inanan insanların eline geçince adalet ve hakkaniyet daha güzel bir şekilde yansıyacaktır, hem sizlerin söylediğiniz iddia üzerine bir yorumdur ve benim kızdığım ve sizlere anlatmak istediğim budur.. iddia üzerine kardeşlerinizi asıp kesiyorsunuz... sizin için ihvanlık bu manaya geliyor demekki hakikaten bu suç kanıtlandığı veya gerçek olduğu ortaya çıktığı zaman (ben zannetmiyorum gerçek olabileceğini) o zaman seyredin bizim ihvan dediğimiz kardeşleri davul-zurna ile' hey ahali cemaattekiler böyleler, uymayın, onlara fırsat vermeyin' diyeceksiniz diye bekliyorum... bu lafımıda ortaya koyuyorum ve yarası olan alınsın olmayana vesselam...

Bu sözlerin mugalatadan başka birşey değil azizim !
Hem "...haaa yapılırsa da kötü mü olur hayır, en doğrusu güzel ve dinimizcede uygun olanın yapılması.." diyorsun hem de ardından bir sürü laf salatasını ekliyorsun ! :confused1:
Sanırım siz daha bu konuların ciddiyetini kavrama şuuruna vakıf değilsiniz. :(

eylül

Veled-i kalbî

abla cidden bu örgüt meselesi nedir?

Nasıl bu kadar kendinden emin bu ifâdeyi kullanabiliyorsun?

ummuhan

Kıdemli Üye

KARDEŞ O SORULARIN ÇALINMASINDAN DAHA KÖTÜSÜ BÖYLE BİR ZİHNİYETE RAM OLMUŞ MÜSLÜMAN GÜRÜHUN ARTIYOR OLMASIDIR... AMAN DİKKAT....

Dün bizzat işittik daha öncede yazdığım gibi : "Ne var yani bu kadar eleştirecek sonuçta inançlı insanlar oralara görev alıyor siz müslümanların görev almasını mı istemiyorsunuz" diyen insana ben ne anlatabilirim dehşetle kalakaldık.... benim hırsızım iyidir zihniyetiyle nerelere gidileceği malum...

(Bu örgütün ilk vukuatı değil bu)

Allah kurtarsın!

eylül

Veled-i kalbî
Konu iddialardan ibaret olduğu için tarafımdan kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...