Gülen mensupları imkanlar sunarız dediler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fakiri

Kıdemli Üye
Bu forumun ismi "İhvan Forum - Özgür Düşünce Paylaşım Platformu!" . Yoksa, bu özgürlük sadece size ve sizin gibilerine mi ait ?
Bence siz yanılıyorsunuz, çünkü, forum ismi ile ters düşecek bir davranışta bulunmaz diye düşnüüyorum.
Sizi anlamk için eski üye olmaya hiç gerek yok ! Çünkü, her mesajınız ne olduğunuzu ortaya koyuyor.

korakademik

Ordinaryus
Biri, bizi şu konularda aydınaltabilir mi acaba ?
Şia'ya mensup bir şii 'yi eleştridiğiniz vakit hemen siyonist , ABD'ci ve CİA'cı olursunuz !
Milli Görüşe mensub birini eleştirdiğiniz vakit yine siyonist ve AB'ci, ABD'ci olursunuz !
Cemaate mensup birini elştirdiğiniz vakit ise, Ergenekoncu olmaktan asla kurtulamazsınız !
Biz müslüman olduğumuzu nasıl ifade edebiliriz acaba ?
bak yukarda ne yazmışsın

e be arkadaşım ! O zaman o da CİA'ya o kadar yakın durmasın ! :)))
tutmuş bi de bunu demişsin
tam bir çelişki yumağı

Bu forumun ismi "İhvan Forum - Özgür Düşünce Paylaşım Platformu!" . Yoksa, bu özgürlük sadece size ve sizin gibilerine mi ait ?
Bence siz yanılıyorsunuz, çünkü, forum ismi ile ters düşecek bir davranışta bulunmaz diye düşnüüyorum.
Sizi anlamk için eski üye olmaya hiç gerek yok ! Çünkü, her mesajınız ne olduğunuzu ortaya koyuyor.

burda da yuvarlanmaya devam ediyorsun.

fakiri

Kıdemli Üye
Neyse sizin gibi sabit bir yerde durup yosun tutacağıma ; yuvarlanan taş gibi yosun tutmamam çok daha hayırlıdır. Çünkü, ben hiç hayatımda hendekten deve atlatmadım ! :))))

korakademik

Ordinaryus
mü'min sabit olur zaten
yosun da iyidir:D
pek çok hayra vesile olur.
deveyi gütmek için de deve çobanı olmak lazım:D fakiri

fakiri

Kıdemli Üye
mü'min sabit olur zaten

Yosunların faydaları tabi ki var.Aşağıdaki ansiklopedik bilgiler yosunalra ait :
dünyada tam 35 bin farklı deniz yosunu var. Ancak, sadece yüzde 1’i biliniyor. Yosunlar, vitamin, mineral ve amino asitler açısından son derece zengin. Cildimizin epidermis tabakasıyla büyük benzerlik gösteren yosunlar kendilerini zararlı dış faktörlerden - örneğin UV ışınları- korumak için çeşitli maddeler salgılıyorlar ki, bunlar kozmetik üretiminde kullanım için son derece önemli. İkinci benzerlik yağ depolamayla ilgili. Kışın yağ depolayan yosunlar, yazın bu yağları eritmek için yine bazı maddeler salgılıyor. Bu maddeler de inceltici ürün üretiminde anahtar görevi görüyor. Kurutulmuş deniz suyu ve yosunlar sayesinde bu olumlu etkiler kozmetiklerin kavanozlarının içine girebiliyor.
Siz bol yosunlu bir hayat diliyorum :))) Ayrıca çobanlık mesleğine bir hayli sempatim vardır. Çünkü, günümüzde güdülecek o kadar çok deve var ki !...:)))

korakademik

Ordinaryus
ansiklopedik bilgi için teşekkürler:D
sana çobanlık hayatında başarılar fakiri

ummuhan

Kıdemli Üye
Yosunların faydaları tabi ki var.Aşağıdaki ansiklopedik bilgiler yosunalra ait :
dünyada tam 35 bin farklı deniz yosunu var. Ancak, sadece yüzde 1’i biliniyor. Yosunlar, vitamin, mineral ve amino asitler açısından son derece zengin. Cildimizin epidermis tabakasıyla büyük benzerlik gösteren yosunlar kendilerini zararlı dış faktörlerden - örneğin UV ışınları- korumak için çeşitli maddeler salgılıyorlar ki, bunlar kozmetik üretiminde kullanım için son derece önemli. İkinci benzerlik yağ depolamayla ilgili. Kışın yağ depolayan yosunlar, yazın bu yağları eritmek için yine bazı maddeler salgılıyor. Bu maddeler de inceltici ürün üretiminde anahtar görevi görüyor. Kurutulmuş deniz suyu ve yosunlar sayesinde bu olumlu etkiler kozmetiklerin kavanozlarının içine girebiliyor.
Siz bol yosunlu bir hayat diliyorum :))) Ayrıca çobanlık mesleğine bir hayli sempatim vardır. Çünkü, günümüzde güdülecek o kadar çok deve var ki !...:)))

Allah iyiliğinizi vere üşenmediniz bunları buldunuz ha :))))))))))
süperdi

fakiri

Kıdemli Üye
Allah iyiliğinizi vere üşenmediniz bunları buldunuz ha :))))))))))
süperdi

Napim bacım ? Adam kendisini yosun kabul etmiş ..Ona insanlara ne kadar faydalı olduğunu açıklamak gerekiyordu ! Bilemse hayat küsğüp intihar etmesin diye kendisine moral vereyim dedim ! :)) O benim sempati duyduğum peygamber mesleği çobanlığı hakir görse de biz insanlık vazifemizi yapalım dedik ... :)

HENGAMe

Yeni
Neyse sizin gibi sabit bir yerde durup yosun tutacağıma ; yuvarlanan taş gibi yosun tutmamam çok daha hayırlıdır. Çünkü, ben hiç hayatımda hendekten deve atlatmadım ! :))))

mü'min sabit olur zaten

:glm:glm
adaşım hayli fazlaymış...

HENGAMe

Yeni
yosun değil abla,ama yosun olasım geldi...:D
muhabbete bak fetullah gülenden yosunun faydaları..
deli deli herkes deli:)

fakiri

Kıdemli Üye
-Sart midur???

Bir Gün Temelle Dursun otururlarken Temel Dursuna
-Ula uşağum pen politikaci olacağum.demiş
Dursun Temele dönüp
-Sen telimusun ki politikaci olacaksun.?.
Temel Dursun a dönüp:
-Sart midur?? demiş.

Şimdi Temel gibi ben de soruyorum: Buraya üye olup birşeyleri paylaşmak için deli olmak şart midur ? :)

HENGAMe

Yeni
okısmı anlamaz ben buraya üye olmadan öncede deliydim...:D
burdaki üyeleride bilmem ama akıllı olanlarda hayli fazla...
yanlış anlaşılmasın muhabbetiniz çok hoşuma gitti..
zekice cevaplar verilmiş karşılıklı...
dont panic yani...
reklam arası yapmış gibi oldum:p
buyrun kaldığınız yerde devam edebilrisiniz:)

TakVa

Ordinaryus
Bu olayın cemaatle bir ilişkisinin olduğuna inanmıyorum ben.
Çünkü cemaat böyle bir iş yapsa, bunu internet ortamında dağıtma ve parayla satma gibi cemaate göre "acemice" davranışlara girmezdi..
AK PARTİ ile beraber neredeyse koalisyon ortağı gibi çalışan bir oluşum, KPSS soruları için kendi konumunu, geleceğini tehlikeye atar mı? Atmaz bence.
Açıkça belli ki bu "adi" bir çetenin işi.

Ergenekondaki kafes dosyasında adı geçen kişiler olduğu anlaşıldı. Bu işin altındada Ergenekon var tabiki.

TakVa

Ordinaryus
Cemaat sınav sorularını çalmış :) bak sen şu ise ummuhan bu boş söylemlere itibar ediyorsun ya..cemaate kara çalmanın başka bir adı.Hareket kendi öğretmen kadrosunun KPSS sınavına girmesini dahi istemiyor ki..kendi yetişmiş personelini niye MEB e göndersin..ben izin alamama rağmen izinsiz olarak girdim kpss ye.Cemaatin bu tür çalma çırpma hırsızlık işleri ile işi olmadı olmaz da.Hükümeti cemaat üzerinden vurma çabasından ibaret.avuçlarını yalayacaklar herzaman ki gibi..

Manifesto kardeşim söylediklerinize katılmakla birlikte bazı kamu kurumlarındaki, kendilerinin gülen cemaatinden olduğu bilinen bazı kişilerin yaptıkları ortada. Öylesine acımasız ve haksız tutum içindelerki, bu hocaefendiyi bağlamz tabiki, bu tür şeylerin ona mal edilmeside doğru değil zaten. Ne yapsın hoca efendi gidinde şunları şunları yapınmı diyor. Ama bu insafsız insanlar malesef cemaatin adını kötüye çıkartıyorlar.

Adam birilerinin ayağını kaydırıp bir makama gelmiş, maaşının artması için iki yıl sonra bir üst makama terfi etmiş, ama terfi ettiği makamın maaşı yüksek olmakla birlikte pasif bir makam. Oda eski popüler makamında oturmaya devam ediyor. Sırada bekleyenler beklesin dursun umurunda bile değil, yani sanki çeteleşmiş görüntü veriyorlar.

Ama dedğim gibi, bu hocaefendiye maledilemez.Cemaat bu tür kişileri ayıklamalı.

ummuhan

Kıdemli Üye
okısmı anlamaz ben buraya üye olmadan öncede deliydim...:D
burdaki üyeleride bilmem ama akıllı olanlarda hayli fazla...
yanlış anlaşılmasın muhabbetiniz çok hoşuma gitti..
zekice cevaplar verilmiş karşılıklı...
dont panic yani...
reklam arası yapmış gibi oldum:p
buyrun kaldığınız yerde devam edebilrisiniz:)

Öyle hazırcılık yok :)

agbi

Yasaklı
VE KPSS OLAYI CEMAATE GELDİ DAYANDI
ve-kpss-olayi-cemaate-geldi-dayandi-1009101200_l.jpg

10.09.2010 17:10
javascript:ts('body',-1) javascript:ts('body',1)
Milliyet gazetesinden Tolga Şardan ve Türker Karapınar'ın haberine göre, 2010 KPSS sınavının kilit isimlerinden Ispartalı Baki Saçı’nın (24) tam ifadesine ulaşıldı.
Saçı, ifadesinde, KPSS sorularını “sana bir hediyem var” diyerek e-mail’ine gönderdiğini söylediği Berat Koşucu’nun, geçmiş yıllarda bir akrabasına da yine e-mail yoluyla Yüksek Lisans Sınav Soruları’nın geldiğini itiraf etti. Savcılığın, gözaltına alınıp serbest bırakılan Saçı’nın ifadesinde ortaya çıkan bu gelişmeler üzerine soruşturmayı genişleterek, geçmiş yıllarda gerçekleştirilen ALES sınavlarını da soruşturmaya dahil ettiği öğrenildi.
Saçı, ifadesinde, KPSS sınavıyla alakalı cemaat odaklı iddialarla ilgili de ayrıntılı bilgiler verdi. Saçı, üniversiteye hazırlanırken gittiği bir dershanede Fethullah Gülen cemaati mensuplarıyla tanıştığını, “sana imkânlar sunarız” diyen cemaate ait evlerde 4 yıl boyunca kaldığını ve cemaati bu şekilde tanıdığını belirtti.
Saçı, “Arkadaşım Berat Koşucu’nun bildiğim kadarıyla aynı cemaatle bağlantısı vardır ama ne derecede olduğunu bilmiyorum” dedi.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2010 KPSS sınavı Eğitim Bilimleri testindeki 116 sorunun, adını ve mail adresini veremeyeceği bir adayın e-mail adresine gönderildiğini kamuoyuna açıklamış ve bildiklerini savcılıkla da paylaşmıştı. Savcılık talimatıyla Isparta’nın Yalvaç ilçesi Sücüllü kasabasında yaşayan 24 yaşındaki Baki Saçı gözaltına alınmıştı. Ankara’ya getirilerek savcılık tarafından şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Saçı, daha sonra serbest bırakılmıştı.
Saçı’nın ifadesi üzerine gözaltına alınan arkadaşları İnanıcı ve Koşucu da serbest bırakılmışlardı. Koşucu, ifadesinde KPSS sorularını ele geçirmediğini öne sürerek, “Ben kimseye hediye göndermedim” demişti. İnanıcı ise, “Baki yanıma gelerek soruları flash diskine kaydetti” diye konuşmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın KPSS’nin yanı sıra, geçmiş yıllara dönük sınavlar çerçevesinde Saçı’nın ifadesindeki ALES sınavlarını da mercek altına aldığı öğrenildi.
‘4 YIL CEMAAT EVİNDE KALDIM’
Saçı, ifadesinde, KPSS ve cemaat odaklı iddialarla ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Yalvaç’ta lise son sınıfa giderken 2004 yılı içinde Gölcük Dershanesi’ne üniversiteye hazırlık için gittim. Dershanenin yöneticileri cemaatçi olup, Fethullah Gülen cemaatine bağlıydılar. Zamanla beni de bu cemaate yakınlaştırdılar. Ben bu şekilde cemaati tanıdım. Ancak, cemaat yönelik herhangi bir olaya karışmadım, herhangi bir etkinlikte bulunmadım.
Aynı yıl üniversiteyi kazanınca dershanenin müdür ve öğretmenleri Bursa’da ‘yerimiz, yurdumuz, evimiz var, senin bu evde kalmanı sağlarız. Ayrıca sana burs da veririz. Sana çeşitli imkânlar sunarız’ demeleri üzerine tavsiyelerine uyup ailemin ekonomik durumunun da iyi olmaması nedeniyle Bursa’da 4 yıl boyunca Fethullah Gülen cemaatine ait evlerde benim gibi öğrencilerle bir arada kaldık.”
‘ABİLER YÖNETİYORDU’
Saçı, ifadesine şöyle devam etti: “4 yıl boyunca toplam 4-5 değişik evde değişik şahıslarla kaldım. Bu evlerde abilerimiz vardı. Bu abiler evi yönetiyordu, evin temizliğinden yemeğine kadar onlar yapıyordu. Bazen toplu namazlar kılıyorduk. Bana herhangi bir baskı yapılmadı. Dinsel, siyasal anlamda bir eğitim de almadım. Bursa’da kalmış olduğum süre içinde cemaatin üyesiydim. Ancak okul bittikten sonra ilişkimi kestim.
Arkadaşım Koşucu’nun bildiğim kadarıyla aynı cemaatle bağlantısı vardır ama ne derecede olduğunu bilemiyorum. Mustafa Süleyman İnanıcı’nın ise herhangi bir cemaatle bağlantısı yoktur. Soruların Koşucu’ya ne şekilde geldiğini bilemiyorum. Bu sorular belki cemaat bağlantılı da olabilir. Cemaatten birileri Koşucu’ya göndermiş olabilir. Ancak tam emin değilim.”

HABERİN KAYNAĞI ?????????????????????????

Aşağıdaki haberin kaynağıda VAKİT

Türk Eğitim Sen'de tutuklama şoku

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki kopya iddiaları konusunda bazı cemaatleri suçlayan İsmail Koncuk'un başkanı olduğu Türk Eğitim Sendikası'nda tutuklama şoku yaşanıyor.

Sınavın yapıldığı tarihte Bursa'da öğretmenlik yapan sendika üyesi Özgür Fidan (32), dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Eylül başındaki son atamalarda Ankara'ya tayin olduğu belirlenen Fidan, 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmakla' suçlanıyor. Gazi Üniversitesi'nde İngilizce öğretmenliği bölümünde doktora yapan Fidan hakkında, piyasaya ve bankalara olan borcu sebebiyle çok sayıda dosya bulunduğu öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu da, Özgür Fidan'ın Bursa'da görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden gelen özel bir ekip tarafından Bursa'daki evinde gözaltına alınan Fidan'ın da aralarında bulunduğu zanlıların 'suç işlemek amacıyla kurulan örgütün üyesi oldukları' gerekçesiyle tutuklandıkları öğrenildi. Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No'lu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, Özgür Fidan'ın Bursa'da görev yaptığı sırada kendi sendikalarına üye olduğunu doğruladı. Bursa'da görev yaparken sendika yöneticileriyle birlikte okullarda denetim yapan Fidan'ın skandalın ortaya çıkmasının ardından Ankara'ya tayin istemesi dikkatlerden kaçmadı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, 28 Ağustos'ta düzenlediği basın toplantısında birtakım grupların kendi mensuplarına avantaj sağlamak için bu soruları ele geçirdiğini ve sızdırdığını ileri sürmüştü. Öte yandanAnkaramerkezli 12 ilde bugüne kadar yapılan operasyonlarda toplam 58 kişi yakalandı. Soruşturma kapsamında 3 kişi tutuklanırken emniyet, kopyayla ilişkili halen 13 kişiyi arıyor.

KOMİK SAVUNMA: KARİYER İÇİN YAPTIK!

Çete elemanlarının mahkemeye verdikleri ifadede suçlamaları reddettiği öğrenildi. Zanlılara, sınavlardaki kopya yöntemleriyle ilgili sorular sorulduğu, çete elemanlarının ise 'kariyer yapmak için girdim' savunması yaptığı belirtildi. Tutuklanan zanlılardan öğretim üyesi Oruç Ali. U.'nun polislik sınavları sorularını da ele geçirdiği kaydedildi. Oruç Ali U. "Soruların sızdığını göstermek için arkadaşlarıma internetten yayınlattım." şeklinde savunma yaptı. Şebeke adına sınava girdiği ileri sürülen Özgür F.'nin ise, "Bazı sınavlara girdiğim doğrudur. Sınavlara kendi kariyerim için girdim. Kopya çekmek ve soruları dağıtmak için girmedim." dediği aktarıldı. Elazığ Ülkü Ocakları başkanı olduğu belirtilen Zülfü B., sınav soruları konusunda kendinden yardım istendiğini doğrularken, kendisinin ise sadece ilgileneceği cevabını verdiğini savundu.zaman

ATIN İFTİRALARI İZİ ÇIKSA BİLE LEKESİ KALIR KAHROLSUN BU ZİHNİYET.

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Ummuhan hanım her zaman din düşmanı ve ergenekoncuların haber kaynaklarına itibar etmiştir...Bunun daha önce birçok örneğini gördük...
Mevlam akıl ve fikir hsan etsin inşaallah...

girdap

Ordinaryus
Bu işi cemaat yapmasa da, suçlamalar onların da aklını başlarına toplamasına vesile olur inşallah. Çünkü polis okulu sınavı sorularının sınavdan önce kurslarda elden ele dolaştığını sağır sultan bile duydu artık. Kul hakkına girildiği açık seçik belli olan bir işi bir İslami cemaatin yapması ortaya büyük bir çelişki çıkarıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...