Gönüllük!

Hamra_

Profesör
Sanırım ilk kez yazıyorum sana gönüllük...

Uzun zaman olmuş yazmaya ara vereli...Şimdi ise yazamadığım kelimelerde boğuluyorum...Haykırmak,anlatmak ya da yazmak istiyorum...Ne dilim dönüyor, ne de kelimeler hizaya geliyor anlatmak istediklerime yönelince....

Validenin yokluğunu iyice hissetmeye başladım...Bir an önce dönse diyorum...

Hafta başında bi tanıdığın cenazesine gittim...Durup o an'ı, o sahneyi düşündükçe ben, ben'de değilim...Nasıl birşey bir saat önce muhabbet ettiğin,oturduğun anneni sadece 2 dk içinde yitirmek o gün anladım...Kızının anlatımı ile bir iki "hık" ve 2 dk'nın sonunda son nefes...Rabbim rahmetinle muamele eyle ve güzel bir sabır nasip eyle kızına...
Ve yine o gün anladım ki ne yaşanırsa yaşansın hayat devam ediyor...En büyük acı da çökse insanın yüreğine,en derin ok'ta saplansa hassas kalbine,en dayanılmaz zannedilen imtihanlarla sınansa da ademoğlu nefes almaya devam ediyor...

Rabbim cümlemize hergünü bereketli hayırlı ömürler ihsan eyle...

hiçim

Profesör
selam gönüllük
bugün deney diye bi film izledik etkileyiciydi Alman filmi
bir de Türk vardı oynayan
çay içiyorum
bu arada kitaplarım geldi "aşk ile hu"ya başladım
aşk...:(

ziruh

Kıdemli Üye
korkuyorum gönüllük
...

incitmekten, acı çektirmekten, insanları yaralamaktan korkuyorum

vefasızsın kelimesini duymaktan, sevdiklerimin terk edip gitmesinden, yapayalnız kalmaktan korkuyorum

anlatamamaktan, anlayamamaktan korkuyorum

biyerlere ulaşmayı, yol katetmeyi düşünürken aslında aynı yerde takılıp kalmaktan korkuyorum

dahası imtihanlarımdan ve kaderimden korkuyorum
...

peki ya nefsim senden !

...

evet evet aslında hepsinden çok nefsimden korkuyorum be gönüllük...

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük
hafta sonu ne çabuk geçti yaa
zaman gibi
yeğenimin doğmasına 10 gün kadar kaldı yaaa çok seviyorum onu. hafta içi ona battaniye ,tulum ve bi de ikili takım aldımm .. yaaa kendimi zor durdurdum herşeyi almak istiyrum onaa. kimbilir ne kadar yakışacak benim güzel yeğenime... Rabbim hayırlısıyla doğmasını nasip eder inşaAllah hayırlı salih nesillerden eyler...
kime benzeyecek acaba? elleri nasıl olacak? onun yanında çok kalamayacağım yaa :((( ama ben kuzumu özlerim
Rabbim onu çok seviyorum bu tuhaf mı acaba*? yani sevgide aşırı gitmek hayatımda kimseyi böyle sevmemiştim annemden bile çok seviyorum hem de doğmadan velet :DDd
yazılı hazırladım hafta sonu böğğ :SSS
kolay gibi ama kimbilir kaç alacaklar..
ayy gönüllüküm gidip hayal kurmak istiyorum

Enes

İhvan Forum Üye
sevgili gönüllük

uzun süredir aramakta olduğum teşhisi buldum...
Kişilik gelişimi "durağan" a dönen insanlar kimliklerini oturtacak boş yer arıyorlar!
Hasta ve yaşlılara yer verilmeyen bu dünyada kimliklere oturacak çok sağlıklı yerler olmasa da "afyon etkisi" ne kapılıp sevindiklerini zannediyorlar...

deve kuşunu bilirsin gönüllük
- uç demişler
- deveyim demiş
- o zaman yük taşı demişler
- kuşum demiş

öyle işte...

Her seferinde bir şekle oturtulmaya çalışılan kimlikler artık gittikçe biçimsizleşiyor absürd hallere bürünüyorlar...

Yedikleri "ara gaz" lar sayesinde kendilerini birşey sanmaya başlayan kimlik gurebaları bir müddet sonra hırçın, bağnaz ve mütekebbir oluyorlar...

Ben bunları neden yazıyorum ki gönüllük?

Ben sana daha çok genç bir insanın ekmek teknesinde hunharca katledilmesini, ardında küçük yaşlarda iki çocuk, içi korlanmış bir ana ve eş bırakmasını yazacaktım...

Ben sana insanlar hayattayken nasıl değersiz olurlar öldükten sonra nasıl kıymete binerler bunu yazacaktım

ve dahası;

Ben sana sitemler yazacaktım...
Kendimi azarlayacaktım
Avazım çıktığınca bağıracaktım...

olmadı... kimliksizlik ateşi bütün bunları unutturdu...

"bu insanlar neden böyle anne
neden anne!.."

.şüheda.

depresif polyanna
s.a
foruma bi göz atmak için girdim bir kaç günden sonra gönüllük konusuna yazdıklarını gördüm

dostça fikirlerimdir....

gönüllük
yalnızlık böyle bir şeymi?

biraz düşünürsen bu yalnızlığa sen itiyorsun kendini.aslında yalnız falan olduğun yok sadece sen kendini yalnız hissetmek istiyorsun bu hal seni garip bir şekilde memnun ediyor.

gönüllük
anne babaların boşanması normal mi?

evet bu gayet normal bir durum.bu durumu yaşayan bir insanın sölüyor olmasını göz önünde bulundurmalısın.onlar birbinden ayrılsada senin annen ve baban olmandan bişey kaybetmeyecekler.desen ki sen yaşamıyorsun bunu ben yaşıyorum nerden bileceksin diye evet haklısın zor bir durum kabul ediyorum fakat bu şekilde kalmaları daha iyi olmayacaksa diğeri daha mantıklı ve huzurlu olmayacakmı sence??

gönüllük
tuttuğum her dal neden elimde kalıyor?

böyle bişey yok.gördüğün gibi ben hala burdayım şartlar değişmiş olsada.hatta bu dalı bırakan sen olsan bile.bu demektirki her dal elinde kalmıyor sadece sen elinde kalanları görüyorsun yada şöle desek tuttuğun dallardan bir kaçı elinde kaldıysa sen sadece bunların gittiğine hayıflanıp duruyorsun boştan yere.buda mazoşist tarafından kaynaklanıyor kendini hüzne gömmekten acı çekmekten zevk alıyor gibisin.

gönülllük
bütün kapılarımı kapatmaın vakti geldimi?

bu mümkün değil.bu güne kadar kimse yapamamış sende yapamazsın.insanın doğasına aykırı bir durum o yüzden hiç aklından bile geçirmemelisin.

gönüllük
bugünler geçermi sence?

elbette geçecek.daha son konuşmamızda söledim hiç bir şey kalıcı değilki bu acılar kalsın.ayrıca Rabbim imtihan eder ihmal etmez diye mesajda çekmiştim sana.anlaşılan sölediklerimi duymuyorsun hiç ama neyse ben bir kez daha deneyeyim şansımıı...

gönüllük
ben bunları hakediyor muyum?

bu tamamiyle kader inancına ters bir düşünce olduğu için hiç birşey söylemiyorum.....

gönüllük
bunların cvbını sende bilmiyorsun değilmi:(

bak gönüllük bilmiyor ama ben biliyorum:)istersen foruma yaz cevapsız kalmasınn:)

selematle Allah yar ve yardımcın olsun

eyvallahhh

gönüllük bak hemen cvp gelmiş eski dosttan

hiçim

Profesör
nasıl başlamıştı bak nasıl bitti
en güzel duygular silindi gitti
nasılda sevmiştim bilirsin seni
ayrıldık sevgilim doymadım sana
arabesk hayatımı daha iyi hangi şarkı özetler ki "hasret rüzgarları"ndan başka...:(

Enes

İhvan Forum Üye
Sevgili gönüllük...

Bu tuşlara bu kadar sert basıyor olduğuma göre raydan çıkmışım demektir.

Bu insanları anlamak güç...

Herkes ayrı bir "çıtkırıldım" herkes ayrı bir "tafra" cılık herkeste ayrı bir "trip"

Ne güzel demiş İmam Şafii

denedim insanını dünyanın
sabah sabah cimriliklerle dolu
deriler yürüyordu
çektim kanaat kılıcını
en keskin yeri ile onlardan
ÜMİTLERİMİ KESTİM!

kendime bakıyorum aynı cimriliklerle dolu deriyi görüyorum...

fark etmiyor... insanlardan şikayetçi olacağım diye kendimdeki cüzzamı göremiyorum...

Kendimden de ümidi kestim!

nekwa

Kalbim seninle =)
Web sitesi
sayendesairoldumben.azbuz.com
Söyle gönüllük...

Neden kimse anlamaz birbirini,
sözlerinden neden hissedemezsin benliğini?

Ben anlıyorum diyen yalancı,yaşadım dese de değildir duyduğu aynı acı!

İstemiyorum kırılmasın kimse,üzmesin birbirini hem de hem de hiçkimse...

Sevsin istiyorum herkes birbirini ve sevenler kavuşsun istiyorum...

Biliyorum evet hala ben gibi bekleyenler var Keremini bilmese de...

Ve biliyorum ki Keremler var uğrunda yanmak için seviyor Aslı'nı...Feda etmeye razı hiç düşünmeden canını...Bu dünyada cennet olur elbet,yeter ki gönülden istesin insan...İstese herkes olabilir teşbihte hata olmaz bir Ali,Fatıma...

Neden ama neden anlamıyorum anlamak istemiyorum empati kurmaz insanlar birbirleriyle artık her yer can kırığı...biri de çıkıp dese toplasın biri bu canları...yok ama yok...düşüncelerimizde herşey.. lakin gün olur...kendimi bildim bileli anlamıyorum insanların dış görünüşle ilgili olmalarını güzellik 1 ila 5 yıllık ya kalp güzelliği sonsuz bir mutluluk...yok beniim böyle bir kaygım zaten ama yine de rahatsız oluyorum mutsuz olmalarından insanların benim de canım yanıyor onlar gibi...

ah be gönüllük;

bilirsin en ufak şeyi dert edinirim ben,bir insanın mutsuz üzgün yüreğinden...

hiçim

Profesör
grip oldum gönüllük fakat doktora gitmeyeceğim için ne gribi olduğumu bilemeyeceğim... nasıl gideyim doktora kolay sanki yazılılar okumalar not girmeler vs vs.i
amaan bee
anlaşlan akşam yine nane limon ve bilimum bitki çaylarıyla haşır neşir olacağım...
canım kuru fasulye pilav istedi
eve ayaklı askı aldım o kadar mutluyum ki artık herşey sandalyelerin üzerinde olmayacak askımı seviyorum
bugün sınıftakilere acayip kanım kaynadı,bi kaç kişiye sıfır verdim -kuvvetle muhtemel affederim- hastayken hiçbirşey çekilmiyor...

ravza gülüm

Paylaşımcı
ben buraya ilk defa yazıyorum gönüllük...ben hafızlık yaptım şimdi has yapıyorum..bu gün dersimi öğlene kadar bitrdim...yani rahatım bu gün ama içimde bi huzursuzluk var...kimle neyi paylaşmam gerektğini anlayamıyorum...büyümekten korkuyorum....şimdilik bu kadar sanırım zil çaldı misafir geldi..:)

Üyeihvan

Üye
merhaba gönüllük
bügün hiç hoş başlamadı tv musanın ölüm haberiyle sabah yıkıldım. hala da kendimde değilim.saat 22.28 hala hoşnutsuzluk devam ediyor...
Yarının bambaşka bir gün olmasını arzuluyorum. sabah ilk işim okula gidip öğle yemeği alamayan bi öğrenciye yemek fişi almak olacak.Bir Musa öldü bizlerde başka Musaların okumasına zerre katkıda bulunalım inş.Allahım yarın güzel bi gün olsun istiyorum...

Savm

Profesör
Esselam gönüllük..​

Suizansız dinleyenim...
Ben geldim gene biraz ağlak biraz zırlak bir haldeyim ...
içim dışımda dışım içimde gibi bişi bu sanırım..
yoruldum ..
diller akrep gibi zehirlerinde ölüyorum..
sözler havada nasılda uçuşuyor...
ahh be gönüllükcüm .. kimseye şikayetim yok kimseye ...
hata bende suçlu benim ...
nefes almam kafi sanırm ..
onuda almak isteselerde yaradan verdiğini almadıkça tütüyor işte..
kaç nefeslik ömrüm var bilmem ama bende bu candan bu tenden bu ömürden bu diyardan gitmek istyorum artık..
oldukça yorgunum ...
tükendim sanırm..
gönüllükcüm sabrımında gücü yetmedi..
katre katre dökülüyorum yer yüzüne..
olmayınca olmuyormuş ben beceremedim gönüllükcüm başaramadım..
bu hayatta yenilgilerle doluyum ..
her adımım yokluğa atılıyor bir gün becerebilirmiyim sence gönüllükcüm...
mutlu olmayı ..
yada mutlulk içinde güle bilmeği..
ağlamadan bir gün geçirmeği..
gülmeği özledim gönüllükcüm ..
gülebilmeği..
Beni dinlediğin için ..
tşkederim suizansız dostum..
eywallah..:flw

Enes

İhvan Forum Üye
Çocukluğumdan itibaren sayıkladığım sözleri yeniden kafama kafama vuruyorum...

Ya zaman hiç değişmiyor ya da ben değişmemek için zamana direniyorum...

Sevmekten söz etmeliyim sana bugün sevgili gönüllük...

Üstelik öyle iki karşı cinsin birbirine tutuşması anlaşılmasın bu sevgiden kasıt...

İnsanı sevmekten söz etmeliyim sana...

İnsan olduğu için sadece "eşrefi mahlukat" tohumundan filizlendiği için...

Sevmek insanları...

İnsanları kendini mutlu etmek için yaratılan varlıklar olarak görmeden sevmek...

Mutlu ettikleri zaman değil sadece mutluluk salgıladıkları zaman değil her zaman sevmek...

"iyi insan" ve "kötü insan" ayrımına gitmeden sevmek...

İnsanı sevmek insanlığından ötürü...

Yaradılanı sevmek yaradandan ötürü...

Demiş ya şemsi tebrizi "Şu hayatta tek başına inzivada kalarak, sadece kendi sesinin yankısını duyarak, Hakikat’ i keşfedemezsin.
Kendini ancak bir başka insanın aynasında tam olarak görebilirsin."

Başkasındaki aynalara aldırış etmeden kendi aynanı her zaman temiz tutmak...

Sevmek apayrı bir duygu...

Sevilmek, sevildiğini bilmek bir şımarıklık vesilesi olmaması lazım öyle değil mi?

Kırgın - kırık - dökük - yaralı olsa da kalbi patlatırcasına sevmek...

Sana sevgiden söz etmeliyim gönüllük...

Zor durumda kalsam da sevmeliyim...

Zorlansam da sevmeliyim...

İnsanlardan yüz sille yemişsem ve 101. yi yeme ihtimali çok yüksek olsa yine de sevmek...

101. silleyi dahi söküp suratından sevmek...

sevmek sevmek sevmek...

Hem insanları mutluluk kölesi gibi görmeden

Mutsuzluk salgıladıkları zaman dahi sevmek...

hiçim

Profesör
sana tokat atana öbür yüzünü dön :)
evet ya ben de bana çorba yapacak nane limon kaynatacak beni sevecek birini sevmek istiyorum gönüllük...:((( yaaa ne zaman duracak şu gözyaşlarım değil tabi :D burnumun akıntısı sümüklü böceğe döndüm resmen yaa kağıtmendil evin her tarfı
uyumak istemiyorum ama uyumam lazım uyumam ve uyanmam
kendimi çok da mutsuz hissediyorum hassasım alınganım kim ne dese ya gözyaşlarım ya burnum akıyo...
onu artık sevmiyorum ne bileyim işte bana çorba yapsa o da beni sevse belki severim yok yok ben kendimi seviyorum sadece onu da tam beceremiyorum insan kendini bile sevemezken başkalarını nasıl sever özüne nasıl ihanet eder ..
kabuktan ibaret bedenimiz bize neden bu kadar acı çektiriyor
ve özüm ,ruhum bütün sınavlardan kalıyorr :(((((((
OYSA BEN HUZUR ARAYAN KAFASI KARIŞIK Bİ KIZIM...

hiçim

Profesör
gönüllük...:(
anlaşılamamak benim yazgım bu mu nietszchenin dediği gibi bu da insanca pek insanca bir hal mi yoksa?
içimde tuhaf bi özlem var bana olan özlem... çok şükür Rabbime iyiyim ... dün bi dua keşfettim kendi kendime Rabbim iyiki beni hasta ettin bu sayede sağlığımın kıymetini bildim çook şükür Ona. aslında öyle çok şükretmeliyim ki Ona Onu sevdiğimi başka nasıl gösteririm geçen inançsız bir arkadaşım neden müslümansın dedi bence her müslümanın kendine sorması gereken bir soru...
dedim ki çünkü sonsuz bir aşk var evet beni karşılıksızca seven beni affetmek için bahaneler yaratan bi Rabbim var...geçen duydum yabancılar "bahaneler tanrısı " diyorlarmış Ona ...bizi okadar sevmese bize şah damarımızdan yakın olur muydu?
Rabbim seni çok seviyorum sevgine layık olamadığım için affet

Savm

Profesör
Esselam ...

Gönüllükcüm...

Suizansız dinleyenim.. çok üzgünüm bu gün ...
içim bir tuhaf dün konuştum kocamn kocaman gülüyordu yüzüme ...
bu gün aldığım haber beni yıktı sanki..
insanlar bir var bir de yok ..
yaşam ne kadar kısa aslında...
bunu daha net anlıyorsun böyle sevdiğin birini kaybedince ..
şimdi kim bana sabah kahvesine gelcek ...
gülen gözlerle nasılsın kızım diyecek ..
senin kahvenin tadı bişide yok kim diyecek ...
şimdi kim senin sohbetine doyum olmuyor diyecek ...
kim bana bilgisayarı öğret diyecek..
kim ...
şimdi ne yani sen yokmusun ...
gittimi sen şimdi...
yerin cennetin en güzel yanı olsun..
Gülen yüzlü pamuk şeker ...
seni seviyorum ..
gönüllükcüm bu gün çok üzgünüm..
neyse ..
bana müsade ..
bu günlük bu kadar ..
gönüllükcüm ..
dinlediğin için tşkederim..

Esselam..
:gul

hiçim

Profesör
selam gönüllük
ya ben çok tembel bi insanım yine bitmedi yazılılar kim okuyacak yarın onları bir sürü işimvar bugün bitirmeden yatmayacağım ben çalışkanım evet evet :D Allahın izniyle biter böğün
sabah annemle konuştuk özledim yaa hepsini de Rabim böyle ayrılıklar versin tabi de uzak yaaa :(
ne yani haytım böyle mi geçecek gurbet ellerde ben ne zaman ailemin yanında olacağım.
onlardan ayrılamam off Allahım ne verirsen hayırlısını ver.
bugün hiç evden çıkmadım
yükseklere kar yağdı. Allahtan çok şükür evimiz sıcak seviyorum evimi.
Rabbim kimseyi evsiz barksız bırakma sokaktaki insanların yar ve yardımcısı ol inşaAllah

Enes

İhvan Forum Üye
sevgili gönüllük;

Bugün sıradan günlerden biriydi...

Tek fark annem ve abim kutsal topraklara kanatlandılar...

Kendilerine henüz ulaşamadım...

İnş. sağ salim ibadetlerini yerine getirir geri dönerler...

Anneciğim duygulu bir sesle vedalaştı... ona daha fazla sarılasım vardı...

Abim de tam "hacı" havasına girmişti... bir olgunlul bir dinginlik :)

Allah bizlere de nasip etsin inş. güzel bir yolculuk güzel bir ayrılık...

Bugünü sana not etmek istedim öylesine...

Yalan ve yanlış olan karanlıkta kalan herşeye rağmen güzeş şeyler de oluyor hayatta...

Allahaısmarladık