Gönüllük!

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük :(
iyi değilim kendimi kötü hissediyorum içimde çözemediğim bi sıkıntı var Rabbim hayra çevirsin inşaAllah...
gönlüküm,ağlamak geliyor içimden halbuki herşey güzel ve yolunda...eskileri hatırlayıp üzülmenin ne lüzumu var.. küllenen acılardan yanmakta neyin nesi..:(
hala içimin acıması falan... ne güzel sözler söylemişsin Rabbim kalplerimize su gibi serpilen sen bizi affet,koru.. senden başka güvenecek dostumuz yok gerçekten.. senden başka sığınacak bir kapımız yok çooook şükür Rabbim sahip olduğum olmadığım herşeye binlerce kez şükürler olsun...

hiçim

Profesör
selamün aleyküm gönüllüküm,
Yüce Rabbime çok çok şükür çook iyiyim azcık yorgunluk dışında ee 8 saat dersin üzerine normal olsa gerek...
bugün 11lerde deney yaptık pek tutmasada :D yine de güzeldi. su döngüsünü anlatmak.
10.sınıflarda konu bitince klasik örtmen modu türkü söylettim muhammede sesi çok güzel.
bir de kızlar tarzıma bayılıyormuş havaya girdim acayip seviyorum şımarmayı azda olsa :))
içtiğim adaçayına sulanan öğrencime bir adet adaçayı verdim sonra geri aldım :D haftaya verme sözüyle...
velimize gittik okuldan sonra yemekler,kekler,çay sefası...ve hala yiyorum Allahım içimdeki canavarı durdur lütfen...

Azra

Eylül yüzlü kız...
Merhaba gönüllük…

Birkaç gün önce parmak uçlarımı sızlatan öfkemi gelip sana yazmayı düşündüm ama vazgeçtim…

Gönlümden geçmedi, öylesine düşündüm…

Sana gönlümden geçeni yazmak istiyorum sadece. . .

Parmak uçlarıma kadar sızlatan öfkemi
Yine parmak uçlarımla söndürdüm öyle geldim!..

Durgunum şimdi…

Suskunum…

Sakinim…

Yoruldum insanlardan...

Çok şey yazmayacağım gönüllük ama biliyor musun
artık hiçbir şeye ş a ş ı r m ı y o r u m . . .

her şey bizim için ve her şeye hazır olacaksın bu alemde…
şuanki ruh halim bana hazır olduğumu söylüyor ama ben sanki inanmıyorum...

off gönüllük... neyse, tamam bitsin. . .

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllüküm,
"benziyor günlerim bir istasyonun bekleme salonuna gözlerim dikili demir yoluna.." diyen nazım'ı öyle iyi anlıyorum ki birkez daha ...
zaman aşırı hızlı akıp gidiyor bense suya düşmüş saman çöpü gibi-!- akıntıya kapılmış gidiyorum.. hızdan şikayetim yokta,akibetimi merak etmiyorda değilim...
babamı özledim..

hiçim

Profesör
ay değil mevsim değil bir ömür geçti sensiz keşke böyle sevmeseydim ağlıyorum çaresiz...
gelsen usulca çok beklettim mi desen,baksam yüzüne konuşmadan sevgiyle...biraz desem...biraz ama olsun desem -açıklama yapmaya çalışsam ama anlatamasam kendimi- kızararak yeniden sussam...
sonra ceketinin cebinden bir elma çıkarsan,kırmızı şöyle en misketinden ve uzatsan bana... ama asıl o değil vermek istediğim diyerek elini yine sol göğsünün üstündeki cebine atsan... vereceğim ama şimdilik orda kalmalı sana verebilmem için desen gülümsesek yine...
sonra bana simit alsan..birazını yiyip gerisini martılara saklasam,vapura binsek bir yere gitmek için değil sırf martılara simit atmak için...
yaşlı bi amcanın tartısına çıksam 50 kuruşa tartılsam..ve 50 kg çıksam...
üsküdara gitsek tamda vakit ikindi...ayazma da namaz ne iyi...
denizin kokusunu içimize çekerek sahilden mezarlıklara doğru çıksak hep sevmişizdir...
mezarların sessizlikleri beni ürkütür diyerek sessizliği bozsam ama saçmaladığımı anlayıp yeniden sussam... sonra otobüse binsek...çamlıcaya üsküdardan direkt otobüs vardır heralde yoksa çayımızı nerde içeriz... var sayarak binsek... çantama sıkıştırdığım mavi termosumla san çay doldursam... ben yine aceleyle içmeye çalışırken dilimi yaksam... sen gülümüsesen halime alay etsen hatta... bunda bile sabırsızsızsın diyerek beni sinir etsen.. yüzüne baksam kızmak için sana ama kızamasam aşkımdan... sadece baksam sana ve ne güzel yaratılmış desem... ne güzel bakıyorsun desem...sen bir-iki memleket meselesi açsan o çok bilmişliğinle ülkeyi,düünyayı kurtarsan ben yine san hayran kalsam yahu bütün bunları nerden biliyorsun anlamıyorum ki desem... senin aklın ermez deyip :) gülümsesen beni sevdiğinden biliyorum uğraşmaların desem.. gıcıklık yapacaksın ya yok öyle birley desen... sonra somurtup sussam ben... elini kalbinin üzerine koysan,sor bi bakalım ne diyor desen ... bak işte seviyor çıksa... sonra elime bi dal-çöp alıp yürümeye başlasam aslında koşmak hatta uçmak hissiyle...
seni Allah için seviyorum ama kendim içinde seviyorum elimde değil desen...
desen ki ben seni çok...

nekwa

Kalbim seninle =)
Web sitesi
sayendesairoldumben.azbuz.com
Ah be gönüllük konuşmuyorum nicedir senle...

Sanki kaçıyorum evet evet kaçıyorum senden çünkü işime gelmiyor sözlerin hiç...
Susmak zorundasın rahat etmem için...Ya da susturmak zorundayım hep...

Mevlam istediklerini hayırla verecek biliyorsun çünkü sen Mevla yarattığı kulunu darda,zorda bırakmaz buna inanıyorsun :)

şimdilik hoşçakal...

vér@

SuSTuM..
Bende uzun süredir sana uğramayanlardanım..

Sesini ne kadar kısmaya çalışsamda sen fısıltılarını hiç eksik etmiyorsun dimi?Sanki hayatla el ele verip beni kördüğüm gibi düğümlemeye çalışıyosun..Sanki fazla oldu be gönüllük..Ben hayatın bana karşı olduğunu biliyodum da seninde ona hak verdiğini bilmiyordum..Neler geliyo dimi bu insanoğlunun başına..Ve neler de gelmeye devam edicek..Alıp başımı gidesim var..Uzaklara hemde çok uzaklara..Ama sende benimle geliceksin dimi?Seni bırakamıcam hiç bir zaman dimi?Geliceksende lütfen fısıldama ve hiç bir şekilde hayatla ortak olma..Herşeyi sallamaya başladım..Meşkul olacak farklı farklı şeyler buluyorum kendime sadece seni duymamak için..Anla beni lütfen..Benim gücüm yok biliyosun dimi gönüllük?

hiçim

Profesör
ah gönüllük başım acayip kalaba,
yazılılar başladı öğrencilerden çok ben yoruluyorum,bu sene bir de lise çıktı..:S
deminden beri 3 ayrı yazılı hazırladm kafam 1500 -bu deyime bayılıyorum deyimse eğer :D-
herneyse ev sahibemizle terasta yine yeniden pazar kahvaltısı yaptık bugün erken kalktım gerçekten de erken kalkan yol alıyor,evi temizledim,merdivenleri yıkadım,kendimi yıkadım saat 11 di daha halbuki normalde 12.30ta yataktan kalkarız hafta sonları ama bugün istisna olacakmış gibime geliyr :D hep te enerjik olamam yaa
herneyse kahvaltıdan sonra ne yaptım hatırlamıyorum ıvırzıvır sonra yemek telaşı akşam arkadaşlar geldiler oturmayaepey güldük eğlendik bugün iğrenç espriler yapsamda yinede güldürdüm bikaç kişiyi.. ayrıca yaptığım yeşil fasulyede çok tuttu..:)
istesem çok becerikliyim aslında :p da isteme kısmını becerebilsem :D
seviyorum seni gönüllük :D aslında sen diye birşey yok o zaman kimi seviyorm :D kendimi tabiki evet bugün beni çok seviyorum...:D

Savm

Profesör
Esselam ...
Gönllük...

Saatlerin devir daim yaptı vakilerdeyiz..
Gönüllük vakit geç..
Ve ben senin kapında sana kimseye söyleyemediklerimi söylemeye geldim:)
suizansız dinleyenim bak gene sana geldim...
bu gece çok kırıldımm bir o kadar da üzdüler can kafesim daraldı gönüllük...
hala ağlıyorum halaa...
canıma dokundu be gönüllük nasıl bu kadar kolay söyleyebiliyorlar ...
Dilleriyle sözleri...
nasıl...
Ve bu kadar acıta biliyorlar yürekleri...
Allahım bilmezlermi Dilleriyel cennetee ve Dilleriylede cehenemmemde yer edineceklerini...
ahh be gönüllükk bilseler nasıl kalabalıkım şaşarlarr ...
bilseler nasıl yalnızım onada şaşarlarr...
hani bir söz vardırr yaa gönüllük...
Ben olda bil derler ben olda bil..
Hz Mevlana söylemiş bu mubarek sözü...
gönüllük sözler keskinn kelam acıı ...
bilmezler üzülen yürekteki yaradanıı...
bende onun aciz bir kuluyum bilmezlermi diyesi geliyor insanınn...
sonra şu söz geliyor aklaa..
Efendimiz ne güzel söylemiş...
Bilmiyorlar Bilseler Yapmazlardı...
canıma dokundu gönüllük ...
Eyy sahibim beni unutmadığın için ..
Sana sonsuz hamdolsun...
titreyen yüreye inşirah sunan yaradanım biliyorumki sen varsın ve biliyorumki kalpler sende layıksak layık eyleyene bu hali yaşatana hamdolsun...
yer yüzünde dertlerimi kan olup akıtan sahibime hamdolsun...
ahirete bırakmayana hamdolsun...
ahh be gönüllük ..
bu gece oldukça doluyum sanırm...
gene uzattım sözü gene uzun uzun dinledin beni ...
bi vefa olan canlara inat...
Vefalısın ...
Vesselam gönüllük vefalısın...
hayırda kal gönüllük..
Esselam..

:gul

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük,
ah be gönüllüküm korkunç bi baş ağrısı yaşıyorum-korkunç sıfatı baş ağrısından önce yakışıyo :D-
evet korkunç derecede başım ağrıyor. lisedeydim bugün yerel saat hesaplamalarını anlatacağım derken kendimi fazla paraladım..
ah ah gönüllüküm çay içmeyi seviyorum
gönüllüküm 2 hafta kaldı
onu şimdiden öyle çok seviyorum ki

hiçim

Profesör
gönülllllllllllllllllüüüüüüüüüüüüüüüükkkkkkkkkkkkk
duyda inanma :p aşıkım aşık :)))))))))
:D
oley heyo vebenzeri

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük
evet hala aşığım :D yani şimdilik böyle :D
bugün 29 ekim provaları vardı öğrencilerle geyik sohbet muhabbet bolca istiklal marşı,bando,alkış
öğrenci milleti çok fena yaaa
onun dışında burda havalar soğudu..
kaloriferlerimiz yanıyo ev sahibi geldi havasını aldı iyi sıcak bir yuva bir insan daha ne ister
masaüstümde sevdiğim bi foto :D
öyle işte gönüllük ama hüzünlüyüm yine de duyarsız insanlara,para için çıkar için herşeyi yapan insanlara karşı sadece dua edebildiğim için
ezilen yok sayılan kardeşlerimizin haberlerini duyupta onlara yardım edemediğim için :(

Azra

Eylül yüzlü kız...
bütün dertlere,kederlere,sıkıntılara,vefasızlıklara,
değersizlere,yalancılara ve gülmenin değerini bilmeyenlere inat olsun diye bir kahkaha atalım mı gönüllük?!

Ferid'i bilirsin gönüllük...

babasına sormuştu hani; "ne yapmalıyım baba?
babası; bir kahkaha atmalısın oğlum,bir kahkahanın halletmediği hiçbir mesele yoktur.
Gözünü oyarlarken bile bir kahkaha at, acı duymazsın...
Gül ve geç" demişti...

Fakat Ferid gülememişti, ağlamak istiyordu. . .

ama ben gülebiliyorum hâlâ...
bütün olumsuzluklara rağmen gülebiliyorum. . .

Her şeyi geride bırakıp bir kahkaha atalım mı gönüllük!

sabah sabah içimden gülmek geldi, yapacak bir şey yok, gülelim... :)

. . .

iyiki varsın gönüllük... :) :gul

hiçim

Profesör
selam gönüllük
gönlüm hoş değil bugün aslında ne zamandır,yalandan bir manik hali ve sonsuz depresiflik... nedir kendimle alıp veremediğim bilmiyorum hakikaten yorgun hissediyorum sanki tüm dünyanın yükü omuzlarımda oysa ben

dostluk

Kıdemli Üye
hep bir şeyler eksik,Gönlümde derman yok inan bir nefeslik..

Ne bir avuntu nede biraz ümit..ne oldu bana ? nedir bu sessizlik..

İçimde bir şey acıyor ,Bir kasvet,bir duman..

Dünya dar geliyor inan ,ahir ömrümüzü ediyorlar talan..

hiçim

Profesör
ömrümce hep adım adım her yerde seni aradım
ömrümce hep adım adım heryerde seniiii aradııııııııım
ben kalbimden başka yerde inan seniii bulamadım
ben kalbimdeeeeeen başka yerdeee inan seniii bulamadımmm
selamün aleyke gönüllük
sıkıntıdayım
sorumluluklardan
sorumlu olmaktan
becerememekten bıktım

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Alice'ye ithafen.

Biz bu şehrin asi çocuklarıyız oğlum.Söyleyemeyiz sevdiğimize,sevdiğimizi.Utanırız,yüzümüz kızarır.Başımız öne eğiktir hep.Ne demişti şair; BİZ MAHCUP VE ONURLU ÇOCUKLARIZ.Oğlum biz asi çocuklarız.Kavgada yoğrulmuşuz biz.Delikanlılığımız oradan gelir.Sevdiğimizin sokağından geçeriz biz,yüzünü görelim diye.Yüzünü görünce, başımız öne eğilir nedense?Delikanlı çocuklarız.Sevdiğimizden öte kanayan coğrafyalarımız vardır yeryüzünde bizim.Kanayan coğrafyalarımızın kanı durmadan sevemeyiz biz.Coğrafyalarımız bizim canımızdır,kanımızdır ve varoluş sancımızdır.Coğrafyaları bizler taşırız yüreğimizde.Sınırsızdır yüreğimiz bizim.Sevgi üstüne sevgi alır.Bir diken acısını bile paylaşırız biz yüreğimizde.Sevdiklerimizi sevdiğimize tercih ederiz.

hiçim

Profesör
selamün aleyke gönüllük
sana uğrayanlar oluyor seviniyorum
seviyorum yaaa gönüllüküm
herşeyi seviyorum
şükrediyorum binlerce kez Rabbime bana verdiği vermediği herşey için
O nu çok seviyorum gönüllük Rabbimi çok seviyorum keşke Onun bizi sevdiği kadar ben de sevebilseydim Onu ama insan nankördür demiş ya Rabbim kitabında nankörüz-
nankörüm
nankör
acaba nankör kelimesini kim bulmuş nan kör
çok tuhaf bikaç kez nankör diyince abes oluyor.
neyse konuyu dağıtmayayım gönüllüküm sıcak yuvamızda çok mutluyum ÇOk şükür Rabbime
yakında yeğenimde olacak onu öyle seviyorum ki
onu dünyadaki herşeyden daha çok seviyorum belki kendi çocuğum olunca pabucunu dama atarım ama olsun şimdilik onu seviyorum işte
adı ne olacak acaba neye benzeyecek ya da o da beni sevecek mi?
bugün rüyamda köpekler gördüm gönüllük çok tırstım yaaa
rüyamda sürekli kedi köpek ya da pis tuvaletler :S
bigünde beyaz atlı prens neyim görsem
babaannemle konuştum telefonda onu da çok seviyorum
ya acayip sevgi yüklüyüm gönüllük
seviyorum sevmeyi
akşam yemeğimiz tam bi komediydi ya ev sahibimiz yemek getirmiş ama tavasının sapı elimizde kaldı japon yapıştırıcı tutar mı acaba?:D
bu arada :(( Rabbim sen sokakta kalan evsizlere yardım et.
çay içmeyi seviyorum gönüllüküm
yaaa şiir yazmak istiyorum ama şu sıralar öyle ruhsuzum kiii

hiçim

Profesör
bugün buraya ilk kar yağdı sevinçli bir hayecan kapladı içimi ve her sevinçli heyecanım gibi kısa sürdü.. kar mükemmel Rabbime çok şükür evimiz sıcacık ama o çamurlu yollar ayağının buz tutması ve burnunun bunlar biraz sinir bozucu ve bu daha ilk gün zira nisana kadar sürermiş bu durum
göçmen kuşlar gibi güneye gitmek istiyorum ben
tropikal iklim kuşağında bi ülkeye sanki orda olsam çok mu mutlu olacaktım insan kendini götürdükten sonra her yer aynı
of be gönüllüküm
acayip derecede "testere" serisine dalmış durumdayım filmi sevdim kurgu müthiş ve felsefesi aslında yaşamımızı gerçekten ne kadar kıymetli kılıyoruz ne kadar şükrediyoruz
nefsimin saçmalıklarına yenilmekten ne zaman kurtulacağım
yine de seviyorum dışarıda hala kar yağıyor ışıkların altında öyle büyüleyici bir güzellik ki Rabbim seni seviyorum