Gönülden, ÖzüM'e Lisan ile...

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben bugün doğmuşum,dertli dünyaya gözlerimi bugün aralamış,anneciğime bugün kavuşmuşum.Nasıl bir dünyaya geldiğimi farkeder gibi ağlayarak gelmişim.Nazlı nazlı anneciğime bakıp,gözleriyle teselli edilmişim.Evet, o günden bugüne 26 sene,dile kolay 26 senedir bu dünyanın kahrını çekiyorum... Dile kolay 26 senedir nefis ve şeytanla savaşmaya çalışıyorum...26 senelik günahlara ağlıyor,26 senelik hayırlara hamd ediyor,şükrediyorum.

Şaka maka 30 a merdiven dayamışım,günler,aylar,seneler ne kadar hızlı geçiyor,ne kadar hızlı eskiyor! Evet, ben bugün doğmuşum,bazılarına benzememek adına doğum günü kutlamıyorum lâkin,hayırlı dualarınız ile hayatıma hayır serpmenizi ümid ediyor,bir cümlecikte olsa,kalpten gelen dua yağmurlarınızı üzerime yağdırmanızı rica ediyor,Rahmet rahmet inen dualarınızın; ruhumu ıslatmasını bekliyorum! Çünkü,ne zaman ruhuma dua yağsa,inşiraha eriyorum! Çünkü,ne zaman ruhuma dua çarpsa benlik duvarımı yıkıyorum! Çünküü çünkü,devamı tespih gibi dizilir de, zamandan çalıp,gerilemek istemiyorum!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Lisâna değen her kelime,
cümle, (hayat) oluşturur.
Dikkatsiz seçilen her kelime,
Hayırsız cümle,(hayat) olur!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
sen heybemdeki cümleleri istiyor bana KONUŞ diyorsun

Harfleri tek tek topladım zahmetle, ama sen,cümleleri mi çaldın! Cümle hırsızım, bana ne kaldı ki,ne konuşsun bu lisânım? Cümlelerimi çalman bişe değildi de,cümlelerimin manasını kozasından zamansız çıkardın...Zamansız gelen bebek gibi heyecan yükledin kalbime.Ama bu heyecan, güzel bir heyecan değildi.Bu heyecan,zamansız ortaya attığın cümlelerimin, mana afetiydi!

Cümle hırsızım,gerekli cümlenin gerektiği zaman manasını doğurmazsan, en büyük afet olur düşer kalbine...Evet, mana afetini duydun mu bilmem ama, ben o afeti yaşadım,yaşattım! Yeri geldi cümlelerimin manasını gereksiz yağdırdım,yeri geldi cümle=mana kalabalığı biriktirip,kalpleri yıkadım!Kısacası cümle hırsızım,çaldığın cümlelerimle ben hayr/şer, hepsini yaşadım!.

Şimdi cümlelerim sende,ama sevinme! Cümlelerimin yükü o kadar ağır ki, eğer bilseydin,cümlelerimi hibe eder,heybeme asla dokunmazdın! Ama mâlesef geçmiş zaman,cümlelerim sende,yükleri sende...Korkak olup,cümlelerimi sakın satma! Yoksa,kalırsın dut!

Ben mi ne yapacağım?

Benim payıma düşen, altın gibi sükût!

Sadece susacağım

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Ruhumu sıksalar hüzün damlar,
Kurutsalar,yanar içimde hatıralar

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Kalbim gurulduyor,
Aç ama,kimse doyurmuyor

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Derinlere olta attıkça anıları yakaladım,
Yakaladığım her anı, bitmemiş, kalmış yarım!
Kalp denizinde her duyguyu pişirdim,tattım,
Ama doyamadım,her oltada ayrı acıktım

Olta atmayacağım artık,
Elime geçen anılar sanki çok şık
Taşı,yosun sardı yumuşacık
Beni paklar, buz gibi yalnızlık!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Ölüm, tüm cümleleri süpürüyor

...

mü'HÜR

Rabbim tüm şehitlerimize rahmet etsin,geride kalanlara sabır ihsan etsin inşaAllah!

mü'HÜR

Ordinaryus
Yarınları topluyoruz,ahirette çıkaracağız...
Bugün kullanmadığımız günü,ahirette nasıl karşılayacağız?
Çıkan sonuçtan memnun olacakmıyız?

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Duygularım lâl mi oldu
Neden yazamıyorum, kalemim mi soldu
Neyi düşünsem elime gelmedi,
Hangi harfe el attıysam yok oldu

Yazamıyorum,harfler bağlanmıyor kelimelere
Yazıp yazıp silmekten utandım,yoruldum sile sile
Duygularım hem lâl hem kıt,konuşmuyor,duymuyor
Kalemim paslandı bekleyee bekleye

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Zinciri bağla kalbime,çek kendi kalbine
Kalbim zincirinle sana gelecekse,
Zor günler aşkının imtihanı olacak,
Kalp imtihanını kalbine yük etme

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Bazen dili törpülemek lazım,yoksa şeytan barınır içerisinde
Kalbi bulandırmaya gerek yok,kes dilini,sükut gelsin dile

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Gece, sabaha teslim olmuş mahkum,
Aşkına kapılıp koğuş arkadaşı olmuşum!
Sabah,hayır getirsin hanelerinize
Ben, gece ile kaybolmuşum!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Mime cim ekleyenlere anlam veremiyorum!

mü'HÜR

Ordinaryus
Sen sükûta bürünsende, ben mealini yaşarım,
Zamanla tefsirini çözer,ayet ayet seni şakırım

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Gece ile güneş savaşa başlamıştı,"çözümü yok! ya o, ya ben" dedi gece.Güneş ise haykırdı,"sen kimsin? sende ışık yok,yol yok sana karışan kaybolur gider" Gecenin cevabı ise,hazır ve netti,"sana ulaşan, suni sıcaklığını alır,sonra ise esen rüzgarla seni unutur gider" Böyle savaşıp dururlarken, en sonunda gök haykırdı,"gece, bir sen doğ,bir güneş, ama kimin kimi seçeceğine karışmayın" dedi.Evet bu adaletli yol, gecenin de,güneşin de çok hoşuna gitmişti ve dünya var olduğundan beri hangisi kaç arkadaş biriktirdi, kim kime galip geldi çözülmez bulmaca gibi...

Bulmacanın parçalarından birisi de; benim!

Kişi, sadece kendi seçimini bilir ve yaşar, yada yaşatırlar; işte gönlüme düşen vâyem;

Gece, serin ve derindi, aktı geçti... Ben yüzme bilmediğim için, gecede boğuldum! Yüzenler güneşe yanaştı,ben ise, gecede kayboldum.Sürükledi gece beni ,derinlerin sırrını dinletti.Sırlara karıştım,gece ile arkadaş oldum.Sormayın öğrendiklerimi; gecenin kulağı var, kimseye emanet edemem bildiklerimi! Gece ben,ben gece oldum,ben gecede yok oldum! Etrafım zifîriyken kimseyi,hiçbir şeyi görmemek huzur veriyor ruhuma.

Can acıtanların yüzü karanlık,ruhumu kefene saranların kalpleri görünmüyor! İşte tam da bu yüzden geceye hayran,geceye minnettarım! Ne güzel, herkes karanlık,kimse yok; harf yok,kelime yok,cümle yok,mana yok,beden yok,ruh yok! Heryer karanlık,heryer de zifîri bir şok! Hafıza kaybına uğramış gibi,karanlıktan gayrısına beynim tok!

Not: Güneşe haksızlık yaptığımı sanmayın sakın ha! Benim ruhuma güneş girmemiş,kapalı ruhumun perdeleri.

O yüzden, heryer zifîRi... O yüzden, gece,gönlümün vâyesi!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Rabbimiz'in asla izni olmadığı halde,başlarını açıp islama hizmet(!) adı altında kahramanlık(!) yapanlara hayranlık besleyenler, medreselerde islama hizmet adına para almadan hocalık yapanlara enayi(!) diyorlar.Ne garip bir dünyada yaşar olduk...

Okula gidenlere sırf belgesi var diye hürmet gösterenler,medrese eğitimi alan küçücük çocuklara burun kıvırıyorlar ya,savaşta gelir,pkk da... Halbuki, islam öyle bir ilim kaynağı ki, mesela psikolojide gördüğümüz,psikologların dile getirdiklerini peygamber efendimiz yüzyıllar önce dile getirdi.Bugün,suyu üç yudumda içmenin,tuzla yemeğe başlamanın sağlığımıza şöyle şöyle yararı var diyenlerin bir sıfır geriden geldikleri ortada; islam,hepsini yüzyıllar önce çözmüştür. Sadece dünyevi ilim alanlar,islami eğitim alan medrese talebelerinin önünde eğileceklerine,birde burun kıvırıyorlar ya,ne demeli kelimeler lâL kalıyor.

Kendi medresemize bakıyorum,o küçük görülen çocuklara bakıyorum,aldıkları ilimlere bakıyorum ben kıskanıyorum, birileri burun kıvırıyorlar(!) Allahu Ekber! Çocuklar; hat sanatı,osmanlıca,arapça lisan,okul dersleri,hafızlık vs ilimler alıyorlar ve bu kadar muhteşem ilimler alırlarken, birileri ömürlerinde çokta lazım olmayacak ilimlerle bu çocuklara kafa tutuyorlar ne komik! Ve,okumadıkları için değil,okul okumadıkları için yani o dünyevi belgeye sahip olmadıkları için bilgisiz,kültürsüz(!) insanlar olarak bakılıp,küçük görülüyorlar.Halbuki onların aldıkları ilimler hem dünyevi,hem uhrevidir! İslam ile yoğunlaşmış bir insana kimsse cahil diyemez zira o,iki dünyayı kapsayacak ilimlere sahiptir!

Okumak, sadece okul okumaktan ibaret değildir önce bunu kavrayalım! Ahlakı,güzelliği sadece bedene,dünyevi özelliklere ingirgediğimiz sürece maneviyatın kokusuna kalplerimiz tıkalı olacaktır.Karaktere değil de mala mülke baktığımız sürece, asla zengin olamayacağız, kalplerimiz, fakirleşmeye mahkum kalacaktır!

Neyse...

mü'HÜR

Ordinaryus
Yine Suriye'den yanlışlıkla(!) bir atış daha yapılmış..Ama bizler hakediyoruz;hiçbir zaman birlik olmayı öğrenemedik! Suriye resmen savaş istiyor yorumlara bakıyorum milletin derdi hala devlete laf atmak.Yahu bazen başımızdakini beğenmesekte düşmana karşı birlik görünmek gerekir.Suriye'yi eleştiriceklerine hala kendi ülkeleriyle uğraşıp,düşmanı sevindirenlerin akıllarına şaşıyorum! Savaş isteyenlerin akıllarına şaşıyorum! Şuan savaş çıksa Türkiye'ye destek verecek tek ülke dahi yok!

Gelişi güzel,gerisini düşünmeden savaşı ateri oyunları gibi görenler,gerçek savaşın ne olduğunu biliyorlar mı? Türkiye büyük ülke herkesle baş eder gibi cümleler ile hülyalara dalanlar,acı bir rüya göreceklerdir! Hani diyolar ya, "biz azınlıkta olsak Rabbim yardım eder,imanımız yeter" Azınlık olan,iman gücü ile savaşacak ülkemde kaç yüzler var? Ülkemde Osmanlıyı yaşatan kaç yüzler var? Maalesef, iman gücü ile kazanırız inşaAllah, diyemiyorum.Rabbim en hayırlısını bilir! Rabbim hakkımızdan ne hayırlı ise,onu bizlere yaşatsın inşaAllah.

mü'HÜR

Ordinaryus

Sol Yanını Feda Et Ruhuma...

Rüyamı gökyüzüne astım, düşsün gerçekleşsin diye.
Dua dileklerimi düğümleyerek bağladım kalp ağacına,
Belki, uzayıp meyvelerini salar sağır ruhuna!
Sus ey yar! dualarıma hurafe diyip aminini esirgeme...

Düğümlerimi açmak mıdır amacın itiraf et!
İşin zoor, ben onları nefesimle mühürledim,
Ayetlerini bir bir şakıyıp,mealinle süsledim
Kimse dokunamaz,çektim büyük bir set...

Ey yar,gökyüzüne astığım duamsın
Gönlüme sakladığım muskam,
Nâçar gönlüme zemzemim, şifaam!
Kalbim, aşkımı tartıp sana yollasın...

Ey yar,sürmeli gözlerini hediye eyle bana
Namahrem kalbin,mahremim olsun,
Vâye nasibimiz,kaderimiz birlikte huzur koksun
Kalbimiz bir atsın,sol yanını feda et ruhuma...

Sesini süsleyip,kalbime duyurdum
Aşkın, kalp mizanımda ağır bastı
Aşkın, içtiğim en güzel şaraptı
Ruhum sarhoş,sallanıyorum!

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Gece beni sobelerken,saklananlar nerede?
Fonda hüzün çalarken,gözlerim, gözyaşlarımı sıkıyor,
Damla damla ruhum akarken, dişlerim kenetleniyor,
Boğazımda kan! sesim boğuluyor;harf kurtaranlar,nerede?

Gece beni silerken,kalemi tutan yâr nerede?

Geceye yaz beni,hani ilham? görünmüyor...
Kalem mi? Kalbimi tut,mürekkep değil kan damlıyor
Şiiri kanla yazan,aşkı kanla besleyen aşıklar nerede?

...

mü'HÜR

mü'HÜR

Ordinaryus
Gece beni yakarken,katreler nerede?
Kavruldum, zifîri oldum,kalbim tütüyor,
Kokusunu alan var mı? kalbim yanıyor,
Bu kadar acı çekerken,inşirah nerede?

...

mü'HÜR