forumdan çekiliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
adamın yukarıdaki iletisine bak birde senin aziz dediğin için söylediğine bak :) bunlar kulp ararlar elleri yanar yoksa çay içemezler sorgu yok sual yok ne anlatacan!!

Allah CC aşkına anlat ya hu :)

Bektaşiye sormuşlar "abdestsiz namaz olur mu" diye "Ben kıldım oldu" demiş

Havas diyor ki Allah CC dan başkası övülmez, övgü yalnız Allah CC a dır diyor

Bir alt satırda AZİZ diyerek bir başkasını övüyor

Ne diyelim

HAVAS YAPTI OLDU mu diyelim

Bir söyleşi de sizlerin mantığındaki bir alim mevlana celaleddin rumi KS ya "MEVLANA" denemez diyor. Çünkü Mevla Allah Cc dır, Allah CC için söylenen başkası için söylenemez diyor

Ama hem kendisi, hem diğer müslümanlar esmaül hüsnadan bir güzel isimle birbirine hitap ediyor.

Üstelik Kuranda bile Allah CC Rasulallah SAV efendimizi kuranda RAHİM diyerek anlatıyor

Biz de "Bu böyledir" dediğimizde "kulp takıyor, sorgulamıyor" vs diyorsunuz

Helal olsun size ne diyelim

Ayrıca beni tartışmanıza alet etmeyin, fikriniz varsa söyleyin. Beni ve yazdıklarım karıştırmayın....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yahu adamı şimdi de müslüman mı yaptınız? sizde bir alemsiniz bir karar verin bir dinden çıkarıyorsunuz bir dine alıyorsunuz :)

Abuk subuk konuşma.

BEN bu forumda hiç kimseye MÜSLÜMAN DEĞİL demedim.

Diyen varsa onlara yaz bana değil.

Tekrar edersin bana iftira atmış olursun, müfteri olursun.

Anlaşılan o ki çekilmeyecek

Büyük ihtimalle öyle, çekiliyorum diyerek konu açıp dikkat çekmek istiyor.

adams77

Kanalizasyoncu
BEN bu forumda hiç kimseye MÜSLÜMAN DEĞİL demedim.

Hadi ya tüh baltayı taşa vurduk şimdi...

Birileri dinden çıkarıyor sen dine alıyorsun :) yahu şu tuşlara öyle basıyorsunuz ki sanki sizi haklı çıkaracak biraz daha sert bas fazla belkim işe yarar :)

alanyali07

Kıdemli Üye
sendemi şiddetle uyarıldın kalbimi okumayamı başladın?:)zanni konuşma..

ben içimde neyse onu söyledim sende söylene göre cevab yazarsın..

bula bula bir ipek fularla kafir olduysak ..ne diyim bilmiyorum?:D

bana bildirildi ..yazdırıldım diyen ne oluyor?bilimyorum..

talha hocam hadis kabul eder fakat kuran çerçevesinde..

sallama şimdi..talha hocanı ben de dinledim..Buhari müslim kütübü sitteyi ve mezhepleri kabul ediyor ,Kurana göre doğru yanlış felan demiyor :) sen daha hocam dediğin adamı tanımamışsın hacı..
Talha Hocan teymiyye ekolünden..yani senle hiç alakası yok..sen Yalnız Kuran söylemindensin..apayrı uçlardasınız..

onu bunu bırak da sen daha forumda mısın yahu ?
hani bazı insanlara "yüzsüz" derler ya,aklıma o kelime geldi..ama sana demiyim hadi.. :D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Hadi ya tüh baltayı taşa vurduk şimdi...

Birileri dinden çıkarıyor sen dine alıyorsun :) yahu şu tuşlara öyle basıyorsunuz ki sanki sizi haklı çıkaracak biraz daha sert bas fazla belkim işe yarar :)

abuk subuk yazma diyorum ısrar ediyorsun abuklukta.

Ben kimseyi dinden çıkartmadım, kimseyi de dine almadım, bu benim yetkimde olan bir şey mi ki saçma sapan yazıp bi de sırıtıyorsun?

Ayıp ediyorsun arkadaşım.

Ya adam gibi yaz ya sus.

adams77

Kanalizasyoncu
Ya adam gibi yaz ya sus.

Sizin oradan uçak mı geçiyor.. antenlerin zayıflıyor anlayamıyorsun galiba yardımcı olmak isterdim ama saat geç oldu kusura galma kardaş hem anlatsamda anlamazsın boş ver vur yastığa kafanı yat sabah olunca unutursun nasıl olsa heheh :) sırıtmadan olmuyor bu işler

adams77

Kanalizasyoncu
Ya adam gibi yaz, ya da sus.

bocsh ver sen işine geleni beğen işine gelmeyene abuk subuk de

Neyse ben susayım da sen aç kal :) yada ben edebimden susayım da nasıl dı yaa karıştırdım gece gece neyse sen akıllı birine benzirsen anlarsın artık hee :)

adams77

Kanalizasyoncu
çok sırıttım mı ne konudan çekileyim de susturdum sansınlar...

adams77

Kanalizasyoncu
Ya ADAM gibi yaz, ya da ADAMS gibi yazmaya devam edeceksen ben yokum... buyur sen bu müfteriliğine devam et.

Geç kaldın ben çoktan marsa ulaştım sen beğeni arkadaşın ile takıl artık :) sen yaz o beğensin sen yaz o beğensin adam gibi haaa

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
10 dakikada 3 yalan söylüyoruz

Araştırmalara göre, bir kişi eğer isterse 10 dakikada üç yalan söyleyebiliyor. Dünyada bir ekol olan Psikiyatri Profesörü Paul Ekman'ın tedrisatından geçenlerse bu yalanları 10 dakika içinde anlayabilme yeteneğine sahip
YAŞAM 13 Eylül 2014, Cumartesi

• 570535459201200150.jpg

Yüzümüzdeki 46 kas dahil toplam 84 kas hareketini bilimsel dayanaklar ile gözlemlerseniz yalanı tespit edebilirsiniz. Yalan söylerken gözlemlediğiniz kişiye 'tam 12'den vuran' soruları sorarak onun ifadelerinde, sesinin tonunda ve hızında, aktardığı hikayenin bütünlüğünde, tutarlılığı ve akışında yalanın izlerine rastlayabilirsiniz. Beden dili ve yüz mimiklerindeki saniyelik değişimleri değerlendirerek karşınızdakinin size doğruyu söyleyip söylemediğini anlarsanız. Tabii bu işin eğitimini aldıysanız! Psikiyatrist Prof. Dr. Paul Ekman'ın yalanı tespit ederken kullandığı 'Temel Duygu ve Mimik Çözümlemeleri' adlı teknik, TV dizilerine konu olmuş. Üstelik Ekman, geçmişten günümüze incelediği insan mikro mimikleri ve yüz hareketleri tanımlama sistemi ile okullarda eğitimi verilen davranış biliminin temellerini de atmış bir isim. Sadece okullar değil FBI, CIA çok zor bazı davaları bu tekniği kullanarak çözdü. NASA, Apple, Google, Disney gibi kurumlar ise Ekman'ın yöntemiyle birçok projeye şekil verdi. Paul Ekman'ın geliştirdiği ve dünya genelinde önemli kurum ve kuruluşların kullandığı davranış bilimi teknikleri eğitimleri artık Türkiye'de. Nisan 2014'den bu yana Sola Unitas Akademi ve Paul Ekman International işbirliğinde verilen eğitimler ilk mezunlarını verdi bile... Akademi'de yalanı anlamak üzere İngilizce eğitim alan 19 kişinin arasında Türkiye'nin üst düzey yöneticileri de var, devlet yönetiminden isimler de... Sola Unitas Akademi'nin kurucularından Umut Kısa kariyerinin zirvesindeyken işi gücü bırakıp, bu eğitimleri Türkiye'ye getiren isim. Umut Kısa, Paul Ekman eğitimlerini tamamladıktan sonra, Ekman laboratuvarlarında görev alarak onaylı eğitmen statüsüne yükselmiş. Kısa'dan yalanı anlamanın püf noktalarını öğrendik:

BU KİŞİLERE YALAN SÖYLERKEN DİKKAT!

Eğitimden geçen isimler hayatlarındaki değişimleri şöyle anlatıyor;
Seyhan Karasu/ İşe Alım Müdürü:
İşim işe alım olduğu için, adayların bize verdikleri bilgileri doğrulama açısından destek oluyor. İnsanlar yetkinlikler konusunda abartılı ifadeler kullanabiliyor, olmayan bir yetkinliğini varmış gibi sunabiliyor, eski işlerinde aldıkları ücret konusunda yalan söyleyebiliyor. Bu noktada eğitim sayesinde doğruya ulaşmak daha kolay oluyor.
Ebru Güngör/ İş Geliştirme Müdürü:
Büyük firmalarla bazı ortaklıklar, anlaşmalar, pazarlıklar, uzlaşmalar yapıyorum. Bu yöntem orada inanılmaz işe yaradı. Kritik bir toplantıda izlemede kalmayı tercih ediyorum. Mikro mimikleri yakalamak için bu şart! Kırılma noktasında doğru soruyu sorarak karşınızdakini çözümleyebilirsiniz. Mesela büyük bir anlaşma için karşı taraf 100 TL önerdi, ama bu yöntem sayesinde 20 TL'ye aldım.
Profesyonel poker oyuncusu:
Poker oyunculuğunda rakiplerin blöf yapıp yapmadıklarını anlamak çok önemlidir. Tecrübe ile rakiplerinizle ilgili önsezileriniz oluşur ancak her zaman risk çok büyüktür. Bu eğitim özellikle mikro mimikleri okumayı öğreneceğim için ilgimi çekti. Burada sözü edilen insanın tamamen bilinçsizce ve neredeyse yüzde 100 yaptığı küçük istemsiz kas hareketleriydi ve poker sırasında heyecan, stres, endişe, umut, sevinç pek çok duygu yaşarsınız. Bunları yaşayan rakibimi okuyabilme fikri beni cezbetti.

Sakın inanma!

Anlatılan şeyler gerçekten anlatan kişi tarafından yaşanmış olabilir mi? Yani hikaye ile anlatan kişi birbirine tutarlı mı? Zaman zaman başkasının yaşadığı bir hikayeyi kendi yaşamış gibi de anlatabilir kişi. Sesinin tonundaki tutarlılık da önemli işaretlerden biri olabilir. Yalan söylerken sesimiz birkaç ton alçalabilir örneğin.
Diyelim ki eşiniz çayını karıştırırken "Aşkım beni hiç aldattın mı?" diye sordunuz... Karıştırma işlemi kesintiye uğradıysa. "Hayır" cevabı tak diye gelmediyse. "Hayır" cevabı yerine duyduğundan emin olmanıza rağmen "Ne dedin aşkım?" ya da "Kim görmüş?" gibi sorular geliyorsa eyvah eyvah...
Yalan hikaye, yaşanmadığı için ayrıntı da barındırmaz ya da verilen ayrıntılar kurgudan ibarettir. Bir trenin vagonları gibi sistemli biçimde tık tık tık akar... Karmaşa yoktur, son derece düzenli, özenli, sıralıdır çünkü açık vermemek üzere üzerinde çok çalışılmıştır...
Genellikle söyleyenin zaman kazanmak için soruları tekrar etmesi yaygın bir uygulamadır. Yani, dikkat az ilerde bir yalan sızıntısı olabilir...

İçin rahat olsun inanabilirsin

Doğru hikaye içeriğinde zaman, yer bilgileri de barındırır hatta detay içerir; "Günlerden 2 temmuzdu, iyi hatırlıyorum çünkü o gün aynı zamanda 10. evlilik yıldönümümüzdü" gibi...
Doğru hikaye içindeki kişiler arasında etkileşimleri de barındırır, "Git dedim, gitmedi" gibi.
Anlatılanlar esnasında, aniden çalan kapı, telefon, odaya giren biri, yere düşen bir cisim, ayağı takılan bir insan gibi anlık gelişen bir olaydan bahsediliyorsa dinlediklerinize güvenebilirsiniz...
Anlatan kişi ayrıntı verdiyse üstelik bu "Fırtına koptu ve arka balkon camı tuzla buz" gibi olağandışı ise o zaman doğruluğa yakın sulardayız...
Kişi konuya kendi duygularını katıyorsa "Üzüldüm, "Şaşırdım", "Mutluluktan deliye döndüm" gibi, bu güvenirliliğe işaret edebilir.
Anlatırken "Üzerimde o gün beyaz gömlek, yok yok afedersin pembe gömlek vardı" gibi anlık düzeltmeler güvenilirlik işaretleri olarak algılanır.
"Hatırlamıyorum" ifadesi hem doğru hem de yalan ifade de geçer. Burada dikkate alınacak olan bu cevabın ne kadar hızlı geldiğidir.

kaynak

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?148946-10-dakikada-3-yalan-söylüyoruz

Bu yazı bu konu başlığına uyumlu gibi geldi bana.

Havas

Kısıtlı Erişim
Ya adam gibi yaz, ya da sus.

insanlar düşmanlarını belirlemek isterler ..demek bir numarada sen varsın?

nasılda düşünemedim?

bir saadet paritili..vay vay!:D

çokta gergin ,gestapo ajanı gibi emir yağdırıyor..

ben lafons çıkar dedim ama o değilmiş..

demek chp liler gibi her gün anayasa mahkemesine koşar gibi beni devamlı şikayet eden sendin..:D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
FORUMDAN ÇEKİLİYORUM diyen kişi benim ONA YAZMADIĞIM yazımı alıntı yapıp bana saldırıyor:)

Sana ben ÇEKİL demedim.

Sen ÇEKİLİYORUM dedin.

Buyur ÇEKİL.

Verda

Gales
Günün en popüler ismi oldun Havas :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...