Fıkralar

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Kayserili'nin eşi ölmüş. Gazeteye gitmiş. En ucuzundan standart bir ilan vermek istemiş

Önüne konan kağıda istediği ilanı yazmış:

"Ayşe'yi kaybettim. Üzgünüm"

İlan görevlisi ilanı görünce uyarmış

"İsterseniz 6 kelimeye kadar uzatabilirsiniz. Üç kelime daha hakkınız var"

Kayserili "Aynı paraya mı?" demiş.

Görevli "Evet aynı paraya" diyince Kayserili üç kelime daha eklemiş:

"Satılık Toyota Var"

Ebu Computer

Kıdemli Üye
İki Yahudi arkadaş, piyasayı araştırmışlar ve o sene haki renkteki kumaşın moda olacağını öğrenmişlerdi. Bütün varlıklarını paraya çevirdiler. Piyasadaki bütün haki kumaşları satın aldılar. Depoları bu renkteki kumaşlarla doldu ancak kimsenin bu kumaşlara talip olmadığı görüldü. İki kafadar artik iflasın eşiğine gelmişlerdi.

Moiz ve Aron dertli dertli oturuyorlardı. Artık bıçağın kemiğe dayandığı bir gün kapı çalındı ve içeriye bir albay girdi:

"Siz de dedi haki renkte kumaş var mı?" Kulaklarına inanamadılar. Hemen atıldılar:

"Evet albayım var, gösterelim" dediler. Albay, dikkatle kumaşları inceledi. "Çok beğendim", dedi. "Bu sene askerlere 200.000, subaylara 50.000 adet haki renkte elbise yaptıracağız.
Ancak tabii ki benim tek başıma beğenmem yetmez.
Generalimin de oluru lazım. Bana bir parça numune verin. Yarın öğlen 12'ye kadar telgraf çekersem iptal ederim. Eğer telgraf gelmezse kumaşları kesip imalata başlayabilirsiniz."

O gece bitmek bilmedi. Kimi zaman ümitlendiler, kimi zaman "ya iptal olursa" diye düşündüler. Ertesi gün saat 11, 11.30, 11.45, gözleri yolda, korku ile postacıyı beklediler. Gelmesin diye dua ederek.

12'ye 5 kala postacı sokağın köşesinden gözüktü.

"Belki bize gelmiyordur" diye ümitlendiler.

Ancak postacı gelip kapılarını çaldı.

Moiz, büyük bir kederle koltuğa çöktü. Aron da çaresiz kapıyı açtı. Postacının elinde bir telgraf vardı.

Aron titreyen elleri ile telgrafı açtı, okudu ve sevinçle seslendi:

"Müjde Moiz, baban ölmüş!"

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Mısır hükümeti Kızıldeniz'in altına tüp geçit yaptırmak için ihale açar.

İhaleye İngiltere'den, Amerika'dan, Japonya'dan birer firma ve Türkiye'den de Temelin firması olmak üzere dört firma katılır. Firmaları teker teker mülakata çağırırlar ve teknik bilgi isterler.

İngiliz Firması:

- Biz iki taraftan da eşzamanlı olarak tüneli kazmaya başlarız ve denizin altında tam ortada buluşuruz.

Tüneller arasında maksimum 1 metre fark olur, 30 metre enindeki tünelde de 1 metreyi rahatlıkla düzeltiriz. derler.

Amerikan Firması:

- Biz de iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz. Maksimum 50cm fark olur derler.

Japon Firması:

- Biz iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz. Maksimum 20cm fark olur derler.

Sıra bizim Temel'e gelir.

Temel:

- lla biz de iki taraftan kazmaya başlarız. Ortada buluştuuuk buluştuk, buluşamadık iki tüneliniz olur ....

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Genç damat adayı, ailesiyle kız istemeye dünür giderler.

Kızın babası damat adayını şöyle bir süzdükten sonra,

- Evladım sigara alışkanlığın var mı ?

Damat adayı: – Yok efendim.

- Alkol kullanır mısın ?

- Kumar alışkanlığın var mı?

Damat adayı: – Hayır efendim.

- Çapkınlık gibi bir durumlar var mı?

- İyide her insanın mutlaka bir kötü alışkanlığı vardır. Senin hiç mi kötü bir alışkanlığın yok?

Damat adayı: – Var efendim. Ben çok yalan söylerim

ELİF

Yeni
1483310_491781427608162_2104304938_n.jpg

salimabi

Kısıtlı Erişim
Adamın birisinin arabasının lastiği tam akıl hastanesinin önünde patlar. Adam arabanın lastiğini söker. Ama lastikten söktüğü 4 bijon yuvarlanıp yağmur mazgalının içerisine düşer. Adam bakar mazgaldaki bijonlar görünmüyor bile, çaresiz oturup düşünmeye başlar. Olayı başından beri gören bir deli parmaklıkların arkasından adama derki :
- Arkadaşım sen ne yapıyorsun orada öyle?
- Sorma bilader, lastik patladı. Tam değiştirecektim bijonlar mazgala düştü.
- Düşündüğün şeye bak. Ondan kolay ne var. Bütün lastiklerden birer bijon çıkar. Lastiğe tak. Hepsinde 3 bijon olur. Seni lastikçiye kadar idare eder.
- Adama çok mantıklı gelir, hemen delinin dediğini yapar. Giderkende deliye der ki :
- Senin ne işin var bu akıl hastanesinde. Deli cevap verir :
- Biz burada delilikten yatıyoruz, salaklıktan değil :) :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Oflu hoca Cuma namazında içki içenleri fena azarlıyormuş:

-Paranızı sokağa atıyorsunuz. Kazanan kim? Meyhaneci. En büyük dükkan kimin? Meyhanecinin. En güzel ev kimin?

Meyhanecinin. Ya en güzel araba kimin? Meyhanecinin. Bu paraları veren kim? Sizin gibi kafasızlar!..

Aradan iki hafta geçmiş, Temel koşarak hocanın yanına gelmiş ve ellerine sarılıp öperek, teşekkür etmiş:

-Allah senden razı olsun hocam, senin verdiğin içki vaazı sayesinde hayatım kurtuldu da!..

Hoca çok memnun olmuş:

-Aferin, içkiyi bırakmanın mükafatlarını ahirette de göreceksin oğlum!..

-İçkiyi bırakmadum ki hocam, meyhane açtım!..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememiş. Bakan ne yaparsa yapsın, basın mensuplarına bir türlü yaranamıyormuş. Basının kendisiyle uğraşması bakanın canına tak etmiş, kendi kendine "Öyle bir şey yapayim ki; gazeteciler mat olsun" diye düşünürken, aklına parlak bir fikir gelmiş.

Bakanın bazi özel yetenekleri varmış, bu yeteneklerinden birini kullanarak basın mensuplarını etkilemeye karar vermiş.

"Bakan, pazar günü saat 10:00 da denizin üzerinde yürüyecek." diye hemen bir basın bildirisi yayınlamış.

Pazar sabahı saat 10:00 da tüm basın mensupları bildiride belirtilen yerde toplanmışlar. Bakan gelmiş ve elindeki bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başlamış. Basın mensupları şaşkınlıkla bakarken, bakan denizin üzerinde yürüye yürüye karşı kıyıya geçmiş.

Fakat ertesi günün tüm gazeteleride şu başlık varmış:

"Bakan yüzme bilmiyor!.."

Kaptan

Mecra Yazarı
Ya neden biz karadenizlileri hep boyle lanse ederler. Arkadas, yangin merdivenini ahsaptan yapan biz. Ahsaptan araba yapan da biz. Eeee niye hala israr ediyorsunuz.

Kaptan

Mecra Yazarı
Nasrettin Hoca evlenmeye niyetlenir. Eş-dost bir hatuncağızı öve öve öve göklere çıkarırlar.

-Şöyle huylu!
-Böyle soylu!
-Dünyalar güzeli...

Hoca'nın gönlünü çelerler. Evlenirler. Zifaf gecesi yüz görümlüğünü veren Hoca, gelinin duvağını kaldırır. Aman Allah'ım! Çirkin bir gelin.
Gelin hanım, kocasına sadakatini göstermek için:

-Hoca efendi, akrabalarından kime görüneyim, kime görünmeyeyim? diye sorar.

Hoca şaşkın:
-Aman hatun, bana görünme de kime görünürsen görün... der

Ebu Computer

Kıdemli Üye
KARISI KAYBOLAN ADAM :

Adamın biri polisi aramış :
“Karım alışverişe gitti. Dönmedi. 8 saat oldu. Ne olur onu bulun !” demiş.
Görevli polis sormuş :
“Karınızı tarif eder misiniz ?”
Adam anlamamış “Nasıl yani ?”
Polis : “Boyu ne kadar ?”
Adam : “Ne bileyim, bazen yüksek topuk giyer beni geçer, evde yalınayak benden kısa.”
Polis : “Göz rengi ?”Adam : “Bilemem, bazen yeşil bazen mavi lens takar, aslında galiba ela…”
Polis: “Saçı ne renk ?”Adam : “En zor soru. Her hafta başka bir renk desem ?”
Polis : “Üzerine ne giymiştir ?”
Adam : “Hiç dikkat etmedim valla…”
Polis : “Peki arabayla mı gitmişti alışverişe ?”
Adam : “Evet !!! Siyah Audi R8, süperşarj 3.5 litre V6 silindirli motor, 290 beygir. İçi geyik derisi taba renginde, LED farları var, sağ kapıda görünür görünmez hafif bir çizik var.”
Polis : “Tamam efendim, merak etmeyin...Karınızı bilmem ama kesin arabanızı bulacağız.!!.