Fatih Erbakan : Ak Partililer İnançlı Dindar Samimi Aynı Yolda Yürüdüğümüz İnsanlar

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
401730.jpg

Fatih Erbakan, milletvekili adaylığıyla ilgili konuştu

Erbakan: "Milletvekili adaylığımla ilgili, Erbakan hocamızın 40-50 sene kurmaylığını yapmış, birlikte bu davaya hizmet etmiş büyüklerimizin görüşlerini alıp değerlendireceğiz"

http://www.trthaber.com/haber/gunde...vekili-adayligiyla-ilgili-konustu-166966.html

Yahayy

Kıdemli Üye
Erbakan'ın nihai hedefine ulaşılmış oldu işte ne güzel, Osmanlı hilafeti gibi babadan oğula geçecek bir hanedanlık.
Koskoca Milli Görüş camiası, kala kala,
Bağdat Caddesinde gece yarısı babasının aldığı spor arabayla hız yaparken yakalanan,
çorabını bile Versace'den alan,
düğünlerini derneklerini çırağanlarda, şeratonlarda yapmaya alışmış,
Ferrarilerin içlerinde tatillerde, Dubailerde fink atmaya alışmış
Yeşil Oligark bir veliahta kaldı ise, yazık...

Sizin hareketiniz zaten bitmiş demektir, boşuna çırpınmayın.
Bu adam ne anlar fakirin halinden be, bu adam bir çorabına yüzlerce lira vermeye alışmış,
yemeğini dadıların elinden yemeye alışmış, tatil planını kış ayından yapmaya alışmış bir aristokrat...
Ebu Zer Gıfari neye asasını kaldırıp karşı geldi ve sahrada kefensiz öldü ise, bu adamlar işte o şeye sahip.
Seçilsin, gelsin Numan Kurtulmuş'un yaptığı gibi genel başkan seçilip
biraz palazlansın Ak Parti'den gelen ilk teklifi anında değerlendirecektir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Aşağıdaki yazı alıntıdır lakin düşüncelerime tercüman olmuştur:)

Öncü adamlar vardır, milyonların düşünüp yapamadığını onlar yapar. Dağlar üzerindeki karları çığ gibi boşaltmak için sadece bir çığlık bekler bazen! Necmettin Erbakan “çığlık” olmuştur. Erbakan ile Erdoğan “zıt ve düşman” kutuplar gibi gösterilse bile Türkiye’nin yeni kuşakları onları “öncü adamlar” olarak tanıyacaktır. Necmettin Erbakan Türkiye’nin ufkunu açan liderdir! Kısıtlı kadrolarla adam yetiştiren Erbakan oldu, bunları sahaya süren Erdoğan oldu! Birileri “gömlek değiştirme” hikayesine öyle inandı ki düşmana yapılan hilenin farkına varamadı; hâlâ varmak istemeyenleri biliyoruz. Bunları yolun başında söyleseydik “hayaldi, hayal kaldı” sloganıyla ortada gezerdik.
Yakın Türkiye Tarihi hakkında doğru okumalar yapmak isteyenler ve önümüzdeki 10 yıllık süreç hakkında öngörüde bulunmak isteyenler Necmettin Erbakan’ı, ideallerini ve yaşadığı dönemin olaylarını iyi bilmek zorunda! Erbakan’a kök söktürenlere “kök söktüren” Erdoğan’dır! 1997 ve sonrası ile 2002 ve sonrasının yakın şahitlerinin ilerleyen zamanda söyleyecek çok sözleri olacak.
Rahmetli Necmettin Erbakan o kadar zekiydi ki bunu düşmanları bile onaylıyordu. Erbakan, 28 Şubat sonrası aynı siyaset tarzıyla devam etseydi müslümanlara nefes dahi aldırılmayacağını biliyordu. Fırtınanın kasırgaya dönüşeceğini iyi okuyan Erbakan partiyi yenilikçi/gelenekçi diye ayırarak bölünmenin esasında hayırlı bir iş olacağını bilerek hareket etti, zira ortada bir sürü yasaklı vekil vardı, yasakların büyümesi böylece önlendi. Bu yasakları getirenler “Nihayet Erbakan’ın partisini böldük” diye ziyafet şölenlerinde sarhoş zafer naraları atarken onun aklından büyük Türkiye macerası bir an olsun gitmiyordu.
Recep Tayyip Erdoğan İstanbul gibi bir metropol şehrin imtihanını geçmiş, Erbakan kadrolarının tüm detaylarını bilen bir kişilik olarak halkın teveccühünü de kazanmıştı. Erbakan halkı iyi tanıyor, Erdoğan liderliğindeki bir oluşumun yeniden iktidara geleceğini biliyordu. Bu sebeple kendi efsanesini bitirmeye karar veren yine Erbakan’ın kendisidir.
“Milli Görüş gömleğini çıkardık” diyen irade, Milli Görüş çizgisinin Ak Parti’ye öngördüğü şiardır.
Peki Erbakan’ın Ak Parti ve Erdoğan’a söylediği sözler ne olacak diyenler var! “Bunlar daha çocuk, bunlar siyaseti bilmez, bunlar siyonistlerin yolundan gidiyor” sözleri Erbakan’a ait! Peki Erbakan yıllarca kendi gölgesinde yetişen kadroları bilmiyor muydu? İhanet eden “one minute” diyebilemez!
Ak Parti’ye en sert eleştiriler Erbakan’dan geldi. Hatta onun yaptığı muhalefeti ulusalcılar, solcular hatta komünistler bile yapamadı. O sebeple Erbakan konuştu, düşmanlar sustu! Erbakan’ın zekası, dostu da düşmanı da susturdu! Arada kendine yol açabilen Ak Kadrolar Türkiye’nin büyümesini ve en önemlisi sağlık reformlarını gerçekleştirdi. Sağlık reformu Erdoğan’ın en büyük kozuydu, zira “her işin başı sağlık” diyen bir toplumuz! Elbet önce iman! Ancak imanımızı boğmaya çalışan tek dişli canavarlara karşı reformlar ekonomiden başladı. Ak Parti artık halkın çeşitli kesimlerinin de desteğini almıştı! Ulusalcı Laikler ise tüm muhalefet işini Erbakan’a bırakmış, Erbakan’ın öğrencisi Erdoğan’ı dövdüğünü sanarak serin ağaç gölgelerinde keyif yapıyordu.
Erbakan, darbecilerin anlamaya erişemeyeceği bir ustalıkla Ak Parti’ye oy kazandırmış; bu dengeyi çok sağlam tutmuştur.
Abdullah Gül’ün Fazilet Partisi lideri olmak için aday olduğunu ve seçimi kaybettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? Abdullah Gül o seçimi kaybetmeseydi asla cumhurbaşkanı olamazdı. Zira Abdullah Bey’in akıbeti de siyasi yasaklılardan farklı olmazdı. Türkiye’nin tarihine vurulan büyük damgayı görüyorsunuz. Bu damga cuntanın değil milletin mührüdür!
Erbakan, 28 Şubat 1997’nin ardından gelecek 2002-2007 darbelerini de engellemiş, Ak Parti’ye paratoner olmuştur. Aksi takdirde bizler yılın belirli aylarında birkaç darbeyi kınamakla yetinirdik.
Numan Kurtulmuş da Saadet’in başındaydı değil mi? Orada kalsaydı Ak Parti’nin seçmeninden %7-8 civarında gelen oy Ak Parti’nin azalmış güçle iktidara gelmesine sebep olurdu. Necmettin Erbakan, Kurtulmuş’a yol vermiştir. Ve en önemlisi Numan Kurtulmuş bugün Ak Parti’de siyaset yapmaktadır.
Erbakan en çok kimlere kızıyordu? Abdullah Gül’e ve Recep Tayyip Erdoğan’a! Sonuç ne oldu? Her ikisi de hem Başbakanlık makamına hem de Cumhurbaşkanlığı makamına oturdu! Planı yapan taşları yerine iyi oturtmuştu. Çünkü o, zaferin, planları bilen Allah’tan geleceğine inanıyordu.
Erbakan’ın ne kadar rakibi varsa onları iyi bir şekilde hatırlayan bile yok, isimlerini telaffuz eden bile yok! Ama Erbakan unutulmayacak ve hakkı bir gün teslim edilecek. Erbakan güçsüz değil, tam tersine çok güçlüydü. Bugün Erbakan dilediği hedefleri yapsaydı çoktan 2023 vizyonunu görmüştük. Kaybeden cuntacılar, kazanan Erbakan’ın nezdinde millet oldu!
Necmettin Erbakan’ı bir kez daha hayırla yâd ediyoruz. Türkiye’nin tüm inanç kesimleriyle birlikte İslam toprağı olduğu unutulmadan dünya lideri olduğu günleri göreceğiz, Allah isterse olur!

DESIFRE

Yasaklı
Akpli ler Düne kadar BBp i de övüyorlardi simdi ise fatih Erbakan a sarmis Durumdalar Erbakan in inancli insanlar ifadesini alintiyorlar ki Inancli olduklarini inkar eden yok SIKIYSA konusmanin devamini da buraya tasisinlar anlasilan konusmanin devaminda akp ye sarf ettigi elestiriyide kabul ediyorlar :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Erbakan'ın nihai hedefine ulaşılmış oldu işte ne güzel, Osmanlı hilafeti gibi babadan oğula geçecek bir hanedanlık.
Koskoca Milli Görüş camiası, kala kala,
Bağdat Caddesinde gece yarısı babasının aldığı spor arabayla hız yaparken yakalanan,
çorabını bile Versace'den alan,
düğünlerini derneklerini çırağanlarda, şeratonlarda yapmaya alışmış,
Ferrarilerin içlerinde tatillerde, Dubailerde fink atmaya alışmış
Yeşil Oligark bir veliahta kaldı ise, yazık...

Sizin hareketiniz zaten bitmiş demektir, boşuna çırpınmayın.
Bu adam ne anlar fakirin halinden be, bu adam bir çorabına yüzlerce lira vermeye alışmış,
yemeğini dadıların elinden yemeye alışmış, tatil planını kış ayından yapmaya alışmış bir aristokrat...
Ebu Zer Gıfari neye asasını kaldırıp karşı geldi ve sahrada kefensiz öldü ise, bu adamlar işte o şeye sahip.
Seçilsin, gelsin Numan Kurtulmuş'un yaptığı gibi genel başkan seçilip
biraz palazlansın Ak Parti'den gelen ilk teklifi anında değerlendirecektir.

görende murat 124 e biniyorsun zannedecek...:)

Yahayy

Kıdemli Üye
görende murat 124 e biniyorsun zannedecek...:)

Şuan neye bindiğimin bir önemi yok.
Ama devlet idaresine müşteri olan birinin, Ferrari F430 larda Dubailerde filan işi olmaz bunlar boş işler.
Ne kadar param olursa olsun Sheraton'da, Hilton'da, Çırağan'da gün gece yapmayı filan düşünmem,
F430'a 50 bin TL Kasko ödemeyi de düşünmem, bunun da bir sınırı var.

Benim lüks aracım olabilir ama hiç bir zaman Bağdat Caddesinde yarış yapacak bir şahsiyetim olmadı, olamaz da.
Bu nimetten ne anladığınla, ona nasıl yaklaştığınla ilgili bir şey.
Benim için Murat 124 ile bindiğim aracında müthiş derecede önemli bir farkı yok, Allah hangisini nasip ederse ona binerim.

Bu davanış stiline sahip birine mi kaldı Milli Görüşün dümeni, yazık...

Yahayy

Kıdemli Üye
yezidi çizer üstünden geçerim, amma, Peygamberler ve sahabeler hariç, yaratılmış ne kadar insan var ise, Hz. Muaviye Efendimizin zerresi etmez...

O senin kuruntun hacı kusura kalma, ben Allah'a kulak verdiğimde öyle demiyor.

Hucurat - 13

Şüphesiz, Allah katında en değerliniz, O'na karşı gelmekten en çok sakınanızdır.

Tabi ki ben yine sizin kuruntularınızı değil, Allah'ı dinleyeceğim.
Bir insan peygamberi dünya gözü ile gördü diye yaratılmışların tümünden üstün olmaz,
öyle insanlar vardır ki, hem de Hristiyanız diyenlerden, Musa A.S Kavminden, ve yahut önceki ümmetlerden
Muaviye'den de, Aşere-i Mübeşşere dediklerinizden de Allah katında daha üstün olabilirler, olasıdır.
Bu değer ancak Allah katındadır ve Allah ölçer, ölçüsünü de koymuştur, üstünlük ancak Takva iledir.
Anadan doğma, Kureyşi doğarak filan bu üstünlük elde edilmez.
Her zamanki gibi, bunda da kuruntularınız ve gereksiz övücülüğü devreye koyuyorsunuz.

Allah ise her zaman ki gibi sizi yalanlıyor.

Hucurat - 13

Şüphesiz, Allah katında en değerliniz, O'na karşı gelmekten en çok sakınanızdır.

Vakıa Suresi:

10, 11. (İman ve amelde) öne geçenler ise (Ahirette de) öne geçenlerdir. İşte onlar (Allah'a) yaklaştırılmış (Mukarrebun) kimselerdir.
12. Onlar, Naîm cennetlerindedirler.
13, 14. Onların çoğu öncekilerden, azı da sonrakilerdendir.

Peygamberin ise kendisi için bile böyle bir iddiası yoktur, siz dininizi koyun postu ulemasından öğrendiğiniz için,
Kur'anı da Ruhul Beyan sandığınız için bunlar normal, atalarınızı bulduğunuz dini muhafaza ediyorsunuz bir şey diyemem.
Senin peygamberin böyle diyor, sen ise O'nu yalanlıyorsun.

“Resûlullah(a.s) buyurdular ki: “Bir kulun: “Benim, Yûnus İbnu Mettâ’dan hayırlı olduğumu” söylemesi uygun olmaz. Onun nesebi de babasınadır.” Buhari, Enbiya 35, Tefsir, Nisa26, Tefsir, En’am4, Tefsir, Saffat 1; Müslim, Fezail 166, (2376); Ebu Davud, Sünnet 14, (4669, 4670).

“Ey Osman, şehadet ederim ki şu anda Allah sana ikram etmektedir.” Resulullah (s) hemen müdahale eder: “Allah’ın ona ikram ettiğini nereden biliyorsun” Kadın: “Anam babam sana feda olsun ya Resulullah, peki Allah (ona etmesin de) kime ikram etsin?” Resulullah(s) buyurur: “Bakın, Osman’a (Allah’ın takdir ettiği) ölüm ulaşmıştır. Ben-şahsen- onun için hayır ümit etmekteyim. Fakat -Vallahi- ben, peygamber olduğum halde, bana ve size ne yapılacağını bilmem.”
U
mmu’l-Ala (r) ilave ediyor” “Vallahi, bu olaydan sonra hiç kimseyi asla tezkiye etmedim. (Yani ahiretteki durumu hakkında konuşmadım)”

Buharî’ (K:91, B:27)

“Resulullah (s) Uhud şehitleri için ‘Bunların lehinde (Allah katında) şehadet ederim” deyince, Ebu Bekr(r) ‘Ey Allah’ın Resulu, biz de onların kardeşleri değil miyiz?’ der. Bunun üzerine Resulullah (s) buyurur: ‘Doğru, fakat benden sonra neler yapacağınızı bilmiyorum ki”

[7] (Muvatta, K:21, B:14, hadis: 32).

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bir insan peygamberi dünya gözü ile gördü diye yaratılmışların tümünden üstün olmaz,

iman etme şartı ile, Peygamberler hariç en üstün olmuşlardır...sen istesende böyledir, istemesende..... Hadisi Şeriflere imanın olmadığı için, uzun uzadıya gerek görmüyorum....

sana ayeti kerimeler yeterli gelir umarım....

Muhammed, Allah’ın Resûl’üdür. Onunla beraber bulunanlar da kâfirlere karşı şiddetli, kendi aralarında ise pek merhametlidirler. Sen onların rükû ve secde ettiklerini görürsün. Onlar, Allah’ın lütfunu ve rızasını ararlar. Yüzlerinde ise secde izi vardır. Onların Tevrat’taki vasfı budur. İncil’deki vasıfları ise şöy*ledir: Onlar filizini çıkarmış, sonra gitgide kuvvet bulmuş, kalınlaşmış ve göv*desi üzerinde yükselmiş bir ekine benzer ki, ekincilerin pek hoşuna gider. Al*lah’ın onları böylece çoğaltıp kuvvetlendirmesi, kâfirleri öfkeye boğmak için*dir. Onlardan iman eden ve güzel işler yapanlara Allah mağfiret ve büyük bir mükâfat vaat etmiştir.[1]

İman edip de hicret eden ve Allah yolunda cihat eden kimselerle onları barındıran ve onlara yardım eden kimseler ise gerçek müminlerin tâ kendileridir. Onlar için günahlarından ba*ğışlanma ve cennette tükenmez bir rızık vardır.[2]

İslam’da önceliği olan Muhacirler ve Ensar ile onları güzellikle takip ederek örnek alanlar ve onları ha*yırla yâd edenlere gelince… Allah onlardan razıdır, onlar da Allah’tan razıdırlar. Allah onlara, içinde ebedî olarak kalmak üzere, altlarından ırmaklar akan cen*netler hazırlamıştır. Bu ise en büyük kurtuluştur.

Yahayy

Kıdemli Üye
iman etme şartı ile, Peygamberler hariç en üstün olmuşlardır...sen istesende böyledir, istemesende..... Hadisi Şeriflere imanın olmadığı için, uzun uzadıya gerek görmüyorum....

sana ayeti kerimeler yeterli gelir umarım....

Muhammed, Allah’ın Resûl’üdür. Onunla beraber bulunanlar da kâfirlere karşı şiddetli, kendi aralarında ise pek merhametlidirler. Sen onların rükû ve secde ettiklerini görürsün. Onlar, Allah’ın lütfunu ve rızasını ararlar. Yüzlerinde ise secde izi vardır. Onların Tevrat’taki vasfı budur. İncil’deki vasıfları ise şöy*ledir: Onlar filizini çıkarmış, sonra gitgide kuvvet bulmuş, kalınlaşmış ve göv*desi üzerinde yükselmiş bir ekine benzer ki, ekincilerin pek hoşuna gider. Al*lah’ın onları böylece çoğaltıp kuvvetlendirmesi, kâfirleri öfkeye boğmak için*dir. Onlardan iman eden ve güzel işler yapanlara Allah mağfiret ve büyük bir mükâfat vaat etmiştir.[1]

İman edip de hicret eden ve Allah yolunda cihat eden kimselerle onları barındıran ve onlara yardım eden kimseler ise gerçek müminlerin tâ kendileridir. Onlar için günahlarından ba*ğışlanma ve cennette tükenmez bir rızık vardır.[2]

İslam’da önceliği olan Muhacirler ve Ensar ile onları güzellikle takip ederek örnek alanlar ve onları ha*yırla yâd edenlere gelince… Allah onlardan razıdır, onlar da Allah’tan razıdırlar. Allah onlara, içinde ebedî olarak kalmak üzere, altlarından ırmaklar akan cen*netler hazırlamıştır. Bu ise en büyük kurtuluştur.

Bu ayetlerin neresinden durumu ne olursa olsun bir sahabi , Takva ehli bir ümmetten yahut Resulullah'tan önceki İslam ümmetlerinde mukarrebun bir kuldan Allah katında üstündür gibi bir mana çıkardın. Sanırım siz geçmiş ümmetlerin İslam ümmeti olduğunu düşünmüyorsunuz, adı sanı olmasa da bir elçi ve ona iman eden herhangi bir topluluk ile Resulullah ve ona iman eden sahabileri arasında fark yoktur, sizin islam algınız baştan yanlış.
Siz İslam olduk bilinci idrai değil, Muhammedi olma farkı yaşamak ve ayrıcalıklı olmak istiyorsunuz, hayır Allah'ın iman etmiş ümmetleri arasında arada geçen zaman haricinde bir fark yoktur, önce siz İslamı öğrenmeniz gerek, burdan bu anlaşılıyor.

Hadi Al-i İmran 110 'u yazsan "Siz insanlık içinden çıkarılmış en hayırlı topluluksunuz" bunu bu şekilde anlamanı konuşabiliriz ama verdiğin ayetelrin söylediklerinle alakası yok.

Allah , "Allah katında en üstününüz Allah'a en çok saygı göstereniniz" diyor
sen hayır Allah'ım iman etmesi yeter peygamberi bir kere görse yeter diyorsun, Allah ile cebelleşiyosun, bu nasıl Kuran imanı cidden problem var abi kısura bakma, hocalarını doğrulamak için Allah'ı yalanlamaktan çekinmiyorsun.

Allah mukarreb kulların çoğunluğu önceki ümmetlerdendir diyor bunu göz ardı ediyorsun, peygamber A.s veda hutbesi gibi kesinliği bulunan bir hadis'te üstünlük ancak takva iledir diyor bunu göz ardı ediyorsun. Sonra millete hadis inkarcısı diyorsunuz, işinize gelmediğinde ayet dahil bir kalemde siliyorsunuz halbuki.

Kusura kalma ben bu anlayışı kendi malını öven cahil bir esnafın tutumuna benzetiyorum, yani ne oluyorsa bu cahilane tutumdan oluyor zaten,
olmaz benim peygamberim en üstün olacak,
olmaz benim peygamberimi bir kere gören dünyaya gelmiş geçmiş en üstün insan olacak,
olmaz benim velim ulemam Allah'ın sırlarına muttali Allah'ın en yakın dostlarından olacak,
böyle uzar gider...

İslam, ümmet, iman, resul, kitap kavramlarınız tamamen , çarptılıp cahilane bir surete büründürülmüş, Kur'anın açık burhanlarını bile görmezden gelip hayır böyle diyebiliyorsunuz net olarak, örneği yıkarıda.

"Üstünlük ancak Takva ile, Allah'a yakınlık iledir, Allah'a yakın kulların ekserisi önceki ümmetlerdendir" diyor Allah açıkca hayır diyorsun, bu nasıl Kur'an imanı söyler misin?

Sent from my iPad using Tapatalk

ihvanistanbul

AkhenAton
Bu tartışmanın asıl sebebi bana kalırsa Efendimiz sav.'i konumlandırılan yer. Ben ve diğer kardeşlerim Efendimiz sav'i Cihanın gözbebeği, Peygamberlerin en üstünü olarak gördüğümüz için haliyle ümmetini de ümmetlerin en üstünü olarak görüyoruz. Haliyle O sav'in mübarek ashabı da diğer peygamberlerin as. ashabından üstün olarak görüyoruz.