Ergün Diler - Her şey oyun!

ORHANCAN

Ordinaryus
Sayın @ORHANCAN

Belirtmiş olduğunuz fasit insanlar topluluğunda AKP var mıdır, yok mudur ?

bu hücre yapılanması her hükümet zmanında kendi elemanlarını yerleştirmiş ve kılcallara inmiştir diye düşünüyorum..

AKP için de doktor t.çömez vardı.. şimdi ingilterede kaçak durumunda..
rahmetli Özal zaömanında ise daha çoklardı.. rahmetli kanun hükmünde kararnamelerle ki yaklaşık 500-550 kadar devleti yönetti.. çünkü kanun çıkması için meclis ve oylama vardı işin ucunda..

AYRICA şimdiye kadar ya C.başkanı ya da b.bakan beyaz renkli türk olurmuş.. yani bu sefer olmadı derken derken 10 sene sonra işler değişti.. bir suçlama yapmak istemiyorum ama acaba diye de düşünemiyor insan..

Dolayısıyla FASİT insanlar arasındaki tapınakcılar boş durmuyor.. sapık hristiyan tarikatı evangilistler boş durmuyor.. neo canlarda aynen öyle... yine yedi düvele karşı savaş devam ediyor...

AMA İNŞAALLAH cennet asa bahar günleri bizleri bekliyor...

levent48

Kıdemli Üye
@Dut_agaci konuyu o yıllarda yakından takip ettik...Bir kısım @ORHANCAN ın söylediği tevatürler ortalıkta dolaşsa da herhangi bir delile rastlanamadı...Saldırıyı yapan uzun süredir tedavi gören psikiyatri hastası kimseydi...Zaten tarım zehrinin pek azını (İnsan sağlığına fazla tesir etmeyecek kadar) enjekte edebilmişti...Siyanür benzeri kimyasallar kullanılmak suretiyle yapılan profesyonel bir saldırı değildi...

gunduzalp

Kısıtlı Erişim
Kısıtlı Erişim
Ben bugun Tayyib'i anlamadim. Adam hem kasetlerden sikayet ediyor, hem de yasal olmayan yollardan dinlenmis ve montajli Hocaefendi kaseti uzerinden siyaset yapmaya kalkiyor. Kendisinin tabiri ile "ulen" tenakuz everest tepesi olsa senin yaninda yikilirdi be :))

agbi

Yasaklı

aslında Bediüzzaman HZ. lerini (RA) zamanında da aktif olan 300 kişilik fasit insanlar 300 senedir ülkemizin peşinde.. muhakkak amaçlarını ulaşmak istiyorlar..

KASET olayları yeni değildir, chp den mhp ye kadar her alanda kendilerini göstermiştir.. Şahsen hem Hocamızı ve hem de diğer kasetleri dinleyen ve montajlayan bu ekibin işidir..

Ülkemizde istenen huzuru bozmaya, ilerlemesini engellemeye, büyümesini durdurmaya matuf hareketlerde bulunan bu şebeke şimdi de iki yumurtayı tokuşturup birini kıracak diğerini çatlatacak.. yani ya hükümet ya da cemaat zarar görecek .. ikisinden biri gidecek amacı var...

Zamanlamaya bakarsak, 17 aralıkta tüm 28 şubatcılar salındı.. g.doğuda paralel devlet ve özerklikler alanen konuşulmaya başlandı ve dersane olayı da o zamana denk getirildi...

Rahmetli M.Raşir EROL hz. lerinin (RA) şehadetinde de bunların parmağı var.. rahmetli Özalın (RA) şehadetinde de bunların parmağı var..bombalanan gazeteci-yazar-akademiyenlerin de ... büyük fotoğrafa bakarsanız net görürsünüz... ama maşalığını yapanlar da her camia içinde kılcallarda yerleşmiş uyuyorlar.. zamanı gelince uyandırılıp aktif gele getiriliyor..

PEKİ siyaset bu işin neresinde..?? işte B.O.Projesi eş başkanı olunca diyarbakır merkezli bir yeni oluşum düşünüldüğünde hareket zamanı geldi ve gerçek yüzü görüldü.. lütfen aşağıdaki video yu izleyelim..

Sayın @ORHANCAN

Belirtmiş olduğunuz fasit insanlar topluluğunda AKP, hükümet, hükümet referansıyla makama kavuşanlar, vekiller, il-ilçe-kasaba yönetimleri, teşkilat mensupları var mıdır, yok mudur ?

Rahmetli Seyda Hazretleri (k.s.) hakkında ilk defa böyle birşeyi sizden duyuyorum muhterem.

Konu hakkında sofilere de soralım, onlar duymuş mu ?

@levent48 @Meryem @cihad38 @zulk@rneyn @lafons7275

Kusura bakmayın ama size @Dut_agaci Orhancan ın mesajını gerçekten anlamak içinmi okudunuz?

ALLAH cc sevdiği kul Muhammed Raşit Erol Hoca ZEHİRLENMİŞTİR.

Zehirleyenler ile Mahmud efendi cemeatindeki İKİ ALLAH kulunu da şehit etmişlerdir.

hirahos

Kıdemli Üye
Rahmetli Seyda Hazretleri (k.s.) hakkında ilk defa böyle birşeyi sizden duyuyorum muhterem.

Konu hakkında sofilere de soralım, onlar duymuş mu ?

@levent48 @Meryem @cihad38 @zulk@rneyn @lafons7275

Mübarek Seyda Hz.lerine suikast için zehirli iğneyle saldırdıkları doğrudur. Lakin, irtihal sebeblerinin o iğne olup olmadığını bilmiyorum. O hadiseden sonra 2-3 sene daha yaşamışlardı... Yanlış hatırlamıyorsam 1993'de irtihal buyurdular. Allah Teala, şefaatlerinden mahrum etmesin.

hirahos

Kıdemli Üye

Türkiyede okul öncesi bitirmiş Eda hoca vardı. Kahirede benim bulunduğum senesi Selahaddin Eyyubi akıllı okul açıldı. Orada ingilizce öğretmenliği yapıyordu. Ne kadar zengin uşak var bu koleje aldılar. Halkın içinden fakir çocuğun alındığını görmedim.Üstelik eğitim dili de ingilizceydi. Türkoloji okuyam öğrenciler olimpiyatlara hazırlanırdı. Türkçe aşkı da palavra yani. Neyse Eda hoca gayet tesettürlü giyinmeye başladı uzun tunikler falan. Ünide açıkmış. Dedim iyi yer nasip oldu bak müslüman bir ülkede kapanmak nasip oldu gayet iyi örtünüyordu. Bana ne dedi biliyor musunuz

Amerikada olsam kot pantolon giyer başımı açarım. Hoca efendi gittiğiniz ülkelere göre davranın buyuruyor.

Şoklara giirdim. Bana bunun izahını yapamazsın ninja dedim ya kapasiten yetmez çünkü dini hiç bir mesnedin yok.Ne getirsen Allahın emrine tezad düşecek.Konuşmaya nasıl yüzünüz var anlamıyorum.

Bu zihniyet gerçekten tiksindiriyor bendenizi artık... Sanki İslam'ı yaşamak için değil, yaşatmamak için bilenmişler gibi... :rtfm: Bunlar nasıl Müslüman, hafsala almıyor. Allah şerlerinden Ümmeti muhafaza buyursun.

hirahos

Kıdemli Üye
Mesela içkinin bol tüketildiği, zinanın yaygın olduğu bir ülkede, Gülen'in emri icabı, acaba diyorum?! Kulağıma gelenler olmuştu, hiç ihtimal vermemiş, anlatanların şahsi husumetlerine yormuştum... Artık, acaba diyorum. HasbünAllah...

levent48

Kıdemli Üye
Bak @fethuşşeytan burda da @gündüzalp i beğenmiş...Bir terslik var bu işte...Yönetim bir el atsa iyi olur kanaatindeyim...

çelebiler

Kıdemli Üye
Ben bugun Tayyib'i anlamadim. Adam hem kasetlerden sikayet ediyor, hem de yasal olmayan yollardan dinlenmis ve montajli Hocaefendi kaseti uzerinden siyaset yapmaya kalkiyor. Kendisinin tabiri ile "ulen" tenakuz everest tepesi olsa senin yaninda yikilirdi be :))

Tayyip devletin başındaki kişidir.Devlet bu işleri yapar.Devletin başındaki Tayyip'de bunları kullanır.

Fetullah ne iş?Hoca ise bu işlerin içinde ne işi var?Bunun açıklamasını kimse yapamaz.Yapsa da kimse inanmaz.

ORHANCAN

Ordinaryus
Bu zihniyet gerçekten tiksindiriyor bendenizi artık... Sanki İslam'ı yaşamak için değil, yaşatmamak için bilenmişler gibi... :rtfm: Bunlar nasıl Müslüman, hafsala almıyor. Allah şerlerinden Ümmeti muhafaza buyursun.
kardeşimizin birisi birilerinden duyumunu aktarıyor.. doğru olup olmadığı çok çok meçhül.. belki de imkansız.. belki de böyle bir olay yok.. Hocaefendinin böyle sözü olmamasına rağmen kişinin böyle bir içinden geçen duyguları olabilir.. Ama % 100 gerçekmiş gibi düşünülerek çok muhterem kardeşimizi de olayı GERÇEKMİŞ gibi düşünüyor ve yine bodoslama cemaata verip veriştiriyor.. HANİ MASUMİYET KARİNESİ.. HANİ 5N1K düşüncesi... olayın doğruluğu bile şüpheliyken bilet kesiliyor... YAZIK Kİ NE YAZIK.. Bir de Müslüman ve mü'min olarak diğer kardeşi hakkında neler düşünülüyor..

ORHANCAN

Ordinaryus
Mesela içkinin bol tüketildiği, zinanın yaygın olduğu bir ülkede, Gülen'in emri icabı, acaba diyorum?! Kulağıma gelenler olmuştu, hiç ihtimal vermemiş, anlatanların şahsi husumetlerine yormuştum... Artık, acaba diyorum. HasbünAllah...

BOZACI'nın biri bir haber getirip yapıştırmış.. doğruluğu kesin değil.. ŞIRACI da almış o haberi allayıp pullayıp kendi kız kardeşi hakkında bile düşünemeyeceği düşünceye girmiş mi ACABA diyorum.. :D

ORHANCAN

Ordinaryus
Tayyip devletin başındaki kişidir.Devlet bu işleri yapar.Devletin başındaki Tayyip'de bunları kullanır.

Fetullah ne iş?Hoca ise bu işlerin içinde ne işi var?Bunun açıklamasını kimse yapamaz.Yapsa da kimse inanmaz.
hırsıza söz laf yok... hırsıza yakalayana ceza var bu ülkede kardeşim... Devletin başına geçen mü'min ve Müslümanlıktan çıkar ve bu işlerle meşgul olur diye bir düşünce olmaz...

çelebiler

Kıdemli Üye
hırsıza söz laf yok... hırsıza yakalayana ceza var bu ülkede kardeşim... Devletin başına geçen mü'min ve Müslümanlıktan çıkar ve bu işlerle meşgul olur diye bir düşünce olmaz...

Hırsıza ceza olduğu şimdi mi aklınıza geldi?Ya da savcıların aklına?Neden o savcılar önceki hükümetlerdeki yolsuzlukları araştırıp ortaya çıkarıp hırsızları cezalandıramaz mı?Üstelik yolsuzluklara karışanlar milletvekili de değiller dokunulmazlıklaı da yok.Neden bu yolsuzluklar için araştırma yapılmaz?

Yani gerçekten mesele hırsızlıkları ortaya çıkarmak ise buyrun burdan başlayın daha kolay değil mi?

Paralel yapı için önemli olanın kendi menfaatleri olduğunu siz görmüyor sunuz değil mi?

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

Mesut Yılmaz hükümeti de yolsuzlukla gitti. Hatta Mesut Yılmaz'da Tansu Çiller'de yüce divanda yargılandı.

İkisi de aptal..."Milli iradeye darbe yapıyorlar" demek akılarına gelmedi:)

Bu arada "kendi menfaatleri" nelerdir? O kadar kişi tanıyoruz mesela bir tekinin bile Çatalcadan Çamlıcaya oradan Urlaya villaları yok :) Yada Remzi Gür'ün bursuyla üniversite okuyup da 35 yaşında 6 gemicik sahibi olan biri yok:)Çok menfaatçi şu paraleller canım:)

vesselam

salimabi

Kısıtlı Erişim
Bismillah...

Mesut Yılmaz hükümeti de yolsuzlukla gitti. Hatta Mesut Yılmaz'da Tansu Çiller'de yüce divanda yargılandı.

İkisi de aptal..."Milli iradeye darbe yapıyorlar" demek akılarına gelmedi:)

Bu arada "kendi menfaatleri" nelerdir? O kadar kişi tanıyoruz mesela bir tekinin bile Çatalcadan Çamlıcaya oradan Urlaya villaları yok :) Yada Remzi Gür'ün bursuyla üniversite okuyup da 35 yaşında 6 gemicik sahibi olan biri yok:)Çok menfaatçi şu paraleller canım:)

vesselam
siz sütten çıkmış akkaşıklarsınız sahi dimi ninja

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

Ak Kaşık mı :) salimabi AK sizsiniz...İtalyan mutfağının nadir şeflerinden Murat Yazıcı'ya sorarsak biz kaşık değil tuzlukuz:)

vesselam

salimabi

Kısıtlı Erişim
bismillah...

Ak kaşık mı :) salimabi ak sizsiniz...İtalyan mutfağının nadir şeflerinden murat yazıcı'ya sorarsak biz kaşık değil tuzlukuz:)

vesselam

doĞru sahİ o kokan tuzluklar sİzmİydİnİzzzzzzzzzzz:):D:laugh::Cool::blink::p:p:p:p

Ninja_Kedi

Yasaklı
Bismillah...

Ne yaparsın salimabi, içinde taşıdığı AKP tuzu kokunca tuzlukta kokmaya başlıyor:)

vesselam

ORHANCAN

Ordinaryus
siz sütten çıkmış akkaşıklarsınız sahi dimi ninja

başkasına suçlayacağınıza sözü edilenlerin açıklamalarını sizden beklerdik salim ağa.... eğer ki bu haramiliğe savunursanız sizde olaydan manen pay alırsınız bilmiş olasınız muhterem kardeşim....