Erdoğan : Başkanlık Sistemine İhtiyaç Var

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
izzet cesur @IzzetCesur · 7 sa. 7 saat önce

Başkanlık Sistemi istediği yalnız Türkiye için değildir;

ta beş yüz yıl önce olduğu gibi

Halep, Lübnan ve Filistin içindir de

… CEMiL ERTEM

Sizin o aklınıza şaşıyorum.Yahu başkanlık sistemi ile şu Tayyip'in asıl maksat ve niyetinin ne olduğunu iyice araştırıp sorgulayın demedim mi ben size?Körükörüne taassupluğun Allah katında büyük bir vebal olduğunu ve akıl tutulmasından başka bir şey olmadığını kaç kere size hatırlattım?Siz hâlâ bu atgözlüklerini ne zaman çıkaracaksınızda aklınız başınıza gelecek?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
11030318_719487578170353_9184290097642643801_n.jpg

Dua Nur

Kıdemli Üye
Sizin o aklınıza şaşıyorum.Yahu başkanlık sistemi ile şu Tayyip'in asıl maksat ve niyetinin ne olduğunu iyice araştırıp sorgulayın demedim mi ben size?Körükörüne taassupluğun Allah katında büyük bir vebal olduğunu ve akıl tutulmasından başka bir şey olmadığını kaç kere size hatırlattım?Siz hâlâ bu atgözlüklerini ne zaman çıkaracaksınızda aklınız başınıza gelecek?

Miş İLE mIŞ ile anlaşılmaz. Başkanlığı yaşamak lazım:))))

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Dua Nur...

Bak kardeşim...Gerçekten size ve sizin gibilere meramımızı anlatmak, deveyi hendekten atlatmaktan daha zormuş..Yahu bu kadar da taassupluk olunmaz ki...Öyle kapılmışsınız ki; ucu bucağı görülmeyen, sonunun ne olacağı bilinmeyen bir maceraya, sele doğru gidiyorsunuz.Bu ülke bundan zarar görürse bu 76 milyonun vebalini nasıl üzerinize almaya cesaret edebiliyorsunuz?. Herşeyi toz pembe gören insanların akibetini biz hep tecrübe etmişizdir.Bunda hiç yanılmadık.Şahsen ben insan sarrafıyım.Tecrübelerim beni hiç yanıltmadı bu güne kadar...Ülkenin kaderiyle oynamak isteyen bu Tayyip bey'in asıl maksadı; bu ülkenin yönetimini kendi isteği doğrultusunda tamamen söz sahibi olmak, krallar gibi herkese emirler yağdırmak, kendi yandaşlarını kollamak, kimse ondan hesap sormasın diye yargı hukukunu tahakküm altına almak, depdebeli ve şatafatlı bir hayatın özlemiyle yaşamak ve de kendi akraba, eş ve dostlarının geleceğini garanti altına almak içindir.Bunun yanısıra siyonizmin bel kemiği olan CFR'den gelen talimatlarla ülkenin yönünü onlara göre tayin etmek ve buna göre hizmet etmek içindir. Halkın genel durumu, toplumun yozlaştırılması, hep AB kriterlerine göre kanunlar çıkarttırıp anayasaya işletmektir.BOP eşbaşkanlığı ile siyonizmin hizmetinde bulunup ülkemizi tamamen onların tekeline bırakmaya yöneliktir.İşte bunun içindir ki , şahsen ben herkesin bu hususta uyanması ve ona göre kendi kaderini çizmesi için kültürel ve ekonomi yönden bilgilendirilmesi, kapitalizmin ülkemizden def edilmesi içindir.Sizler bu anlattığım kısa uyarılarımı dikkate almayacak olursanız, ALLAH ŞAHİT OLSUN Kİ; YARIN RUZ-İ MAHŞERDE SİZLERİN YAKASINA YAPIŞACAĞIZ.ÜLKEMİZDE Kİ BU AHLAK VE MANEVİYAT YOKSUNLUĞUNDAN DOLAYI SİZLERDEN ALLAH'IN HUZURUNDA DAVACI OLACAĞIZ.BUNA GÖRE BU SÖYLEMLERİMİ TEFEKKÜR EDEREK OY ZAMANINDA SANDIK BAŞINA GİDİN.SİYONİZME UŞAKLIK ETMEK İÇİN GİTMEYİN...

TAYYİP BEY SİZE ASIL MAKSAT VE MERAMINI ANLATMAZ.BİZ ONUN NASIL BİR RUH YAPISINA HAİZ OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLDİĞİMİZ İÇİNDİR Kİ, HERKESİ BURADA UYARIYORUZ.KARAR SİZİNDİR.VEBAL SİZİNDİR.ONA GÖRE REY VERMEYE GİDİN.BU ÜLKENİN KADERİYLE OYNAMAYIN.YOKSA HEPDEN HELAK OLUP BU SİYONİZMİN EBEDİYYEN UŞAKLIĞINA BİZİ MECBUR BIRAKTIRMAYIN.

VİCDANINIZ RAHAT OLSUN.BEN SİZE BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİNİZ OLARAK BU UYARILARI YAPIYORUM.SİZLERİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.AKİBETİMİZ HAYROLA!..

FÎ EMANALLAH...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hacı Yakışıklı : Hukuken cumhurreis, fiilen başkan

Dua Nur

Kıdemli Üye
Erdoğan: Başkanlık için 400 sandalyeye gerek yok 335 yeterli

Erdoğan,

"335 SANDALYE DE YETERLİ"

“Bütün arzum, 7 Haziran seçimlerinden, birinci derecede parlamentoda yeni anayasayı, yeni Türkiye hedefiyle çıkartabilecek bir sayının ortaya çıkması. Bunu 400 olarak ilan ettim. Tabii gerekli sayı 400 değil, 367... Ve, yeni anayasa ile birlikte başkanlık sisteminin ne kadar önemli olduğunu işlemeye devam ediyorum. Sayın Ruhani bile baktım bu konunun üzerinde duruyor. Tabii onların sistemi bize göre biraz daha farklı... Ama bu konuda yoğunlaşmamız gerektiğine inanıyorum. 400 olmadı da diyelim ki 335 oldu, referandum şansı elde edildi."

"G20'NİN YARISI DİKTATÖR MÜ"

"Referandum şansının yakalanması dahi halkımız tarafından böyle bir oylamada olumlu netice verecektir, çünkü kamuoyu araştırmalarımızda biz bunu gördük. Çünkü artık burada da bir patinaj var, kişi başı milli gelirimizi 2023’te 25 bin dolar olarak belirledik. Bunu yakalamamız lazım, ama birileri paçamızdan çekiyor. Son zamanlarda Batı medyasında da, Türkiye’nin başkanlık sistemine yürüyüşünü engellemek isteyenler var. G20’nin yarısı başkanlık sistemi. O ülkeler dünyanın en iyileri. Onlar diktatör olmuyor, padişah olmuyor, onlar asıp kesmiyor, ama biz Türkiye olarak başkanlık sistemine geçersek böyle oluyoruz... Olmaz!”

http://www.ensonhaber.com/erdogan-baskanlik-icin-400-sandalyeye-gerek-yok-2015-04-09.html

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Türk siyasetini kökten değiştirmek için; Sözünde durmayana, mürailik yapana hak ve adaleti korumayana,HUKUKU KENDİLERİNE GÖRE DÜZENLEYENE, yandaşını kollayana bir daha ki sefere hiçbir zaman oy vermeyin!.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Tayyip'in asıl maksadı, koltuğu sağlama alıp muhalefet partilileri çökertmektir.Bundan sonrasında ise ülkede atını iyi oynattırmaktır.Asıl gayesi budur..

Dua Nur

Kıdemli Üye
Yiğit Bulut : Türkiye’deki ‘sülükler’ ve küresel gerçekler!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Betül Kayahan @aysebetulkhan · 21 sa. 21 saat önce

Halka soruyorlar "Neden Başkanlık Sistemi?" Halk: Koalisyondan bu memlekete hayır mı geldi?!

AB ülkelerinin tamamına yakını hep koalisyon hükümetleriyle yönetiliyor.Oralarda sıkıntı yok da biz de niye sıkıntı oluyor?.Demek ki bu ülkede, "tekbaşına iktidar olup malı nasıl daha çok götürürüz." diye hesaplar yapılıyor.Oysa bu ülkeyi soyanlar idamla yargılansa koalisyon daha iyi olur.Zira kimse kimseden habersiz mal götüremeyeceği aşikardır.AKP havuz sistemini uygulamaya cesaret etse bütçemize oluk oluk para akacaktır.Refah-Yol hükümeti bunu gerçekleştirmiştir.

AKP=KAPİTALİZM'dir.Bunlar, emekli ve işçinin ücretini düşük yapıp hemen bankaların yolunu gösteriyorlar.İşte bu millete en büyük zulümlerden biri de budur..AKP sırf zenginlere çalışıyor.Üretim yok, sanayi yok, fabrika temeli atmak yok...Hep tüketim ve israflara harcamalar var.Eee, üretim olmayınca bu ülkenin insanları nasıl geçinecek?.İsraflarla ülke mi kalkınır yahu?.Hep böyle kapitalizme boyun eğerek bizim haklarımız hep yahudiye siyonistlere mi gidecek?Bu nasıl bir düzendir Allah aşkına?AKP hesap yapmaya gelince işçi ve emekliye vereceği paranın hesabını ince okuyup sık dokuyorlar.Lakin israfa sıra geldiğinde hesap kitap yapılmadan şuursuzca ve hovardca paralar israf ediliyor.İşte sizin tekbaşına çok sevdiğiniz hükümetin kısaca analizi budur.

can feda

Profesör
Belgeniz varsa halka seçim meydanlarında anlatın, yargıya gidin. Hırsıza ortak olmayın

yargıya mı gidin...paralel ayağına...hem onları temizleyip...hem kendi bahçeniz yaptınız...madem yargıya gidilecekti...neden mecliste akladınız bakanlarınızı...