Erbakan'ın sürpriz Güniz Sokak hamlesi

korakademik

Ordinaryus
Allah insana beyin diye bir organ vermiş

o beyni de dilinde güzelce kullansın diye

dilini kullanınca da cennetlik haslete kavuşsun diye

bilmem anlatabildi mi

agbi

Yasaklı
Agbi gercek olan birsey var.

Milli görüscülerin tek hedefi

Müslümanlari iktidardan indirip

CHP yi iktidar yapmak.

Kilicdaroglu CHP lilere Camilere gidin

diyor. Eskiden irtica diye birsey vardi.

Simdi Camilere gidin diye birsey var.

Nerden nereye geldik.

Burda size katılmıyorum.

NEDENM İ ?

MİLLİ GÖRÜŞ ü RUH olarak değil siyasi bazda gördüğün için.

Önce MİLLİ GÖRÜŞ çüleri ruh olarak ayır SİYASİ TEMELLİ lerden.

Ben MİLLİ GÖRÜŞ çüyüm ama asla siyasi temelli Milli görüşçü değilim.

SİZ MİLLİ GÖRÜŞ çüler dedinizmi o katogoriye bende girerim.

MİLLİ GÖRÜŞ ü ruh olarak kabul eden yaşayan HİÇ BİR KİMSE Asla MÜSLÜMANLARA karşı en ufak NEGATİV düşünmez

MİLLİ GÖRÜŞ ü siyahi bazda kabul eden SİYASİ RANT için her yolu mübah görür.

Dincsoy

Asistan
RP %22 ile birinci parti olunca Hak Parti oluyor.

AK Parti %46 ile birinci Parti olunca Batil Parti oluyor degilmi.

Isiniz gücünüz Insanlarin Dini duygularini sömürmek.

Birakin artik Insanlarin Dini duygularini sömürmeyi.

Birazda Ölümden sonrasini düsünün

Sevki yilmaz bile Insanlarin Dini duygularini sömürmeyi birakti.

Akp yüzde 46 aldi diye batil olmuyor

akp her seferinde batinin yaninda oldugu icin elestiriyoruz

bir sefer olsun efelenip geri adim atmadigi durumlar olmadigi icin elestiriliyor

tükürüp yalamadigi durumlar olmadigi icin elestiriliyor

her seferinde dik durmayip örnegi´n Rassmussen genel Sekreterligi,Dinimize hakaret eden papa karsilamasi, abd Maddi yardim yapacak diye agizlarindan salyanlar akaitarak ,,Madem abd nin vurmasina engel olamiyoruz Türkiye cikari icin destek olalim ,, dedikleri icin, Füce kalkani konusunda ,,Komuta Türkiye ye verilmez ise deyip sonra kivirtigi icin.

Bana bir olay gösterebilirmisiniz Basbakan in kivirtmadsigi bir olayi

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
BAK Ercan TEKİN

Aşağıdaki yazdıklarım bir enpati yani konulara vakıf olmayan yalnızca öğrenmek için gelen bir kişin düşünceleri.

1 ) Agbi diyorki " Mahmud efendi kendi kitabında SİYASET fitnedir Milli gazetedeki son beyanında LEGAL veya İLEGAL Hiç bir siyasi oluşumla ilişkimiz olmamıştır " Belgeleri ile birlikte getiriyor.

Buna karşılık

Ercan TEKİN diyorki " Nusretullah hocanın vaazları Mahmud efendinin ERBAKAN ı desteklediğini anlatıyor "

Bu durumda bir YALAN söylüyor yalan söyleyen Agbi mi ? Ercan TEKİN mi ? Mahmud Efendimi ? Nusretullah hocamı ? Ayrıca Ercan TEKİN Mahmud efendi Cemeatinde AK partiyi destekleyenleri HAİN anlamında imalarda bulunuyor.

ve düşüncelerini daha genişletiyor

Şimdi ben Allah cc izin verse nasip etse B,ir Dini oluşuma girsem Efendi veya Hoca nın siyasi seçimini kabul etmem mi gerekiyor ? Bildiğim kadarı ile ERBAKAN ı ilk siyasi yaşamında tüm İslam oluşumları desteklemiş fakat o günkü ortam Farklı idi bugünkü ortam Farklı Bugün TÜRKİYE yi yönetenler Beş Vakit Namaz kılıyor Eşleri tesettürlü evlatları tesettürlü İSLAMI yaşıyorlar kanımca yaşayabildikleri kadar.

Daha da genişletiyor düşüncesini

Ercan TEKİN in Forumuna gittim Forumunda İLK DEFA deyip Erbakan ile Mahmud efendinin Fotorafı var ama arkada Tayyip ERDOĞAN ın yüzü SP ablemi ile kamufle edilmiş gizlenmiş BU İSLAM a yakışırmı ?

Sonuç olarak diyorki

Ercan TEKİN in ve SP lilerin yorumlarına gelince değerlendirince

TÜRKİYE de kaç çeşit İslam var ?

İSLAM tek değilmi İSLAM kişilere göre değişiyormu ?

Yüzbinlerce kişi tarafından sevgi duyulan Mahmud efendi ve Hocalar SİYASETTE ayrımı düşünüyorlar ?

Herhangi bir İslam temelli oluşumda Farklı partileri destekleyenler BİRBİRLERİNE Hain veya İSYANKAR olarakmı görüyor efendiye İHANET ettiklerinimi düşünüyorlar ?

Şimdilik bu kadar Ercan TEKİN.

Yukarıdaki enpati dir ve düşündüğüm kadarı ile siz buna vesile oluyorsunuz bende karşı çıkıyorum bu düşüncenize.

Agbi yazdıklarımı çok dikkatli oku. Burada sana particilik
yapmaktan Allah'a sığınırım. Birçok bilmediğin hususlar var bu kötü birşey değil öğrenebilirsin ama bilmediğini inkar etmen doğru birşeyde değil. Sevdiğin benimsediğin değerlere ters gelse bile doğruyu kabullenmek erdemliktir. O yüzden sana bu yönden yazıyorum haberin olsun. Çekişmekten uzak durulsun.

1. Mahmud efendi ''siyaset fitnedir'' sözünü daha kitabında olduğunu iddia ettiğin yerin arkasını ve önünü ortaya koyamadın sadece fitnediri koydun baştan kaybettin. Hangi siyaset fitne derim bende sana? Şimdiki gibi sahtekarlık düzenbazlık yapan bazı siyasetçilerin siyasetimi yoksa Allah için şeriatın gelmesi için siyaset yapanlarmı? Bu iki farkı gözarada edemezsin Mahmud efendi hakkında birdaha sana diyorum bilmeden yorum yapmazsan senin faydana olur! Emin olmadığın konularda hüküm koymamalısın... İttekullah>Allah'tan kork.ve korkmalıyız....

2. Eğer Mahmud efendinin terbiyesine girmeyi kabul ettiysen şeyhine her konuda şeriata uygun olduğu sürece ittiba etmen farzdır. Şeyhini dinlemezsen bu senin terbiyen terbiyesizliğe edepsizliğe dönüşür ve o kapıda nasibini alamazsın. Mahmud efendi senin bildiğin gibi particiliklerle işi olmaz. Mahmud efendinin derdi İslam hakim olsundur. Akp bugün İslam hakim olsun için çalışırsa hepimiz akpyi destekleriz hatta önden koşarız. Ama sen zinayı suç olmaktan çıkartan yasa çıkartırsan senin İslamı hakim kılma derdin yoktur tam tersine avrupa ve amerikaya uşaklık derdin olduğu anlaşılır.
Mahmud efendi amerikaya azabı elim der hep. Avrupayada öyle der hele israile çok beddua ederler. Bu şeytani siyonist çetelerden medet uman hiçbir siyasi oluşum ülkemizi maddi ve manevi anlamda ihya edememiştir.

3. Türkiyede evet birçok İslami görüş var. Bunu bilmemen garip. İslam dini hakkıyle ehli sünnet yolu olandır ve siyaset sahasında şeriat özlemi için çalışanlardır. Bugün Türkiyede sözüm ona dini bazı çevreler şeriatın gelmemesi için büyük maddi yardımlarla holdingleşme yolunda hızla ilerliyorlar. Neler mi yapıyorlar?
a) Dinler arası diyalog çalışmaları yapıp yahudi ve hristiyanların cennete girebileceği itikadını ortaya atıp herkesin bu islam haricindeki dine girebileceği imasında bulunulmuş olunuyor.
Hayrettin Karaman'ın kitabında ne yazıyordu?
‘’Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapla ilgili devamlı vurgulanan şey; Allah’a iman, ahrete iman ve amel-i salihdir. Kur’ân bir çok ayette bunu söylüyor; yani ‘Peygambere iman edin’ demiyor.’’ (Polemik Değil Diyalog, s.37)
Bu gibi ifadeler ülkemizde misyonerler tarafından ifsad yapmaları için de fırsat sağlamış oluyor. İş ciddidir AKP iktidarının yasalaştırdığı vakıflar kanuna göre APARTMAN KİLİSELERİ virüs gibi heryerde türemeye başlamasıda bu işin boyutunu gösteriyor.

b) Vehhabi-Şia-Nusayri-Mütezile gibi sapık mezhep hareketleriyle Suudi Arabistan ve İran-Suriye tarafından desteklenen ülkemizde bazı meşhur hocalar tvlerden veya mecmualardan toplumumuzun ehli sünnet itikadlarının ifsadı için milyonlarca dolar harcamaktadırlar.

c) Mealcilik hareketiyle insanlarımızı radikal islamcı yapmaya çalışan oluşumlarda dikkat çekiyor.

d) Ehli sünnet mezhebinde olup dini imanı sakat olan siyasi partilerin peşlerinde koşturan hatta milletvekilleri dahi çıkartan cemaatlerinde oluşu söz konusudur. Bu cemaatlerin finansörleri elbette avrupa ülkeleri ve amerikadır.
Kimse cemaatin içinde kitap satıp yardım toplayıp banka kuramaz, tv kanalı açamaz veya gazete kuramaz veya holding binaları gibi cemaat mekanları açamazlar.

Türkiye'de sözüm ona böyle İslami çevrelerde var!
Şimdi İslam'ı ecdadımız gibi hakkıyla yaşamayamı çalışalım yoksa bu bozuk hareketlerin ağlarınamı takılalım?
Bizler Sultan Fatihin torunlarıyız bizi asla aldatamazlar bunun için ölene dek bu ifsad hareketleriyle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Agbi eğer düşmanını tanısaydın bugün kü düşüncelerini çoktan terkederdin. Ama henüz tanıyamamışsın. Allah sana düşman kim dost kim ayırt etme kabiliyetini versin.
ves'selam

TakVa

Ordinaryus
Mahmut hoca bir Allah dostu ama herşeyden önce bir insan. O da siyasi tercih yapabilir, oy kullanabilir. Erbakan'a sempati duyabilir, ruhen anlaşıp birbirlerini sevebilir. Cemaatine Erbakan'a oy vermesi yönünde telkindede bulunabilir.

Gayet normal şeyler bunlar. Bir çok cemaat lideri nasıl Ak Partiye oy vermesi yönünde cemaatine telkinlerde bulunabilirse, bunu mahmut hoca yaptığında suçmuş gibi lanse etmek doğru değildir.

Anladığım kadarıyla, Ercan Kardeşimiz cemaatin müdavimi ve orada alınan bir kararı anlatmaya çalışırken, bu durum forumda siyasi propaganda gibi algılanıyor. Bence değil, cemaatin desteği milli görüş için, ve oy oranı yüzde bir civarında.

Mahmut hoca cemaatinden olup Ak Partiye oy verenlerde var.

Sonuçta hoca oy kabinine girip kimseyi gözetlemiyor, orada insanlar vicdanlarıyla başbaşa kalıp tercih yapıyor.

İnsanları germeye gerek yok. Cemaatten olur ama son anda bişey olur ak partiye oy verir, bu da gayet normaldir.

Mahmut efendinin Erbakanı desteklemesi neden sorun oluyor çok şaşırtıcı.

Mahmut efendi Saadet partisini beğenir ve iktidarını ister, ama onun üzerinde başka bir güç Ak Partinin iktidarını murad ettiyse Ak Parti iktidar olur. Ki öylede oluyor.

Cemaatler birbirlerinim siyasi görüşlerine saygılı olmalı.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Mahmut hoca bir Allah dostu ama herşeyden önce bir insan. O da siyasi tercih yapabilir, oy kullanabilir. Erbakan'a sempati duyabilir, ruhen anlaşıp birbirlerini sevebilir. Cemaatine Erbakan'a oy vermesi yönünde telkindede bulunabilir.

Gayet normal şeyler bunlar. Bir çok cemaat lideri nasıl Ak Partiye oy vermesi yönünde cemaatine telkinlerde bulunabilirse, bunu mahmut hoca yaptığında suçmuş gibi lanse etmek doğru değildir.

Anladığım kadarıyla, Ercan Kardeşimiz cemaatin müdavimi ve orada alınan bir kararı anlatmaya çalışırken, bu durum forumda siyasi propaganda gibi algılanıyor. Bence değil, cemaatin desteği milli görüş için, ve oy oranı yüzde bir civarında.

Sonuçta hoca oy kabinine girip kimseyi gözetlemiyor, orada insanlar vicdanlarıyla başbaşa kalıp tercih yapıyor.

İnsanları germeye gerek yok. Cemaatten olur ama son anda bişey olur ak partiye oy verir, bu da gayet normaldir.

Mahmut efendi Saadet partisini beğenir ve iktidarını ister, ama onun üzerinde başka bir güç Ak Partinin iktidarını murad ettiyse Ak Parti iktidar olur. Ki öylede oluyor.

ALLAH razı olsun.
Çok takdir ettim sizi. Gerçektende sağduyulu ve yapıcı bir yorumda bulundunuz.:flw
Teşekkür ederim saygınızdan dolayı çok memnunuz. :flw
Dediğiniz gibi insanlar istediği siyasi oluşumda yer alabilir. Herkesin buna saygı duyması gerekiyor.
Seviyeli yorumunuzdan dolayı tekrardan ALLAH razı olsun:flw

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Burda size katılmıyorum.

NEDENM İ ?

MİLLİ GÖRÜŞ ü RUH olarak değil siyasi bazda gördüğün için.

Önce MİLLİ GÖRÜŞ çüleri ruh olarak ayır SİYASİ TEMELLİ lerden.

Ben MİLLİ GÖRÜŞ çüyüm ama asla siyasi temelli Milli görüşçü değilim.

SİZ MİLLİ GÖRÜŞ çüler dedinizmi o katogoriye bende girerim.

MİLLİ GÖRÜŞ ü ruh olarak kabul eden yaşayan HİÇ BİR KİMSE Asla MÜSLÜMANLARA karşı en ufak NEGATİV düşünmez

MİLLİ GÖRÜŞ ü siyahi bazda kabul eden SİYASİ RANT için her yolu mübah görür.

Agbi Saadet partisi Allahin Partisi degildir.

Milli Görüsde Islam Dini degildir.

Milli Görüsteskilati yok olunca

Islam Dini yok olmayacak.

Erbakan yok olunca

Bunlar benim görüsüm.

Gülzar-ı İrfan

..............
Hayret konu hala devam etmede...:)
Herkese rağmen..

ALLAHA EMANET OLUN

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Akp yüzde 46 aldi diye batil olmuyor

akp her seferinde batinin yaninda oldugu icin elestiriyoruz

bir sefer olsun efelenip geri adim atmadigi durumlar olmadigi icin elestiriliyor

tükürüp yalamadigi durumlar olmadigi icin elestiriliyor

her seferinde dik durmayip örnegi´n Rassmussen genel Sekreterligi,Dinimize hakaret eden papa karsilamasi, abd Maddi yardim yapacak diye agizlarindan salyanlar akaitarak ,,Madem abd nin vurmasina engel olamiyoruz Türkiye cikari icin destek olalim ,, dedikleri icin, Füce kalkani konusunda ,,Komuta Türkiye ye verilmez ise deyip sonra kivirtigi icin.

Bana bir olay gösterebilirmisiniz Basbakan in kivirtmadsigi bir olayi

Doğu da Allah'ındır, batı da. Her nereye dönerseniz Allah'ın yüzü (kıblesi) orasıdır. Şüphesiz ki Allah, kuşatandır, bilendir.

Bakara 115

Basbakan Doguyada gidiyor Batiyada gidiyor.

Ah siz bunu bir görebilseniz.

agbi

Yasaklı

mahmud efendi AÇIK ça beyan etmiştir.

LEGAL veya İLEGAL hiç bir siyasioluşumla İLİŞKİMİZ olmamıştır.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Sen adını MÜFTERİ MAKSUT yap daha iyi edersin!

yazıklar olsun sana.

Bu kadar utanmazlık olmaz yahu.

Allah senin gibileri ıslah eylesin.

Gözü acilanlar Milli Görüsü terk ediyor.

Allah senin gözünün acilmasini nasip etsin.

74 de CHP yi iktidar yapan Erbakandir.

Saadet Meclise girerse yine CHP iktidar olur.

99 secimlerinde Fazilet Meclise girdi.

Ecevit Basbakan oldu.

agbi

Yasaklı
Agbi yazdıklarımı çok dikkatli oku. Burada sana particilik
yapmaktan Allah'a sığınırım. Birçok bilmediğin hususlar var bu kötü birşey değil öğrenebilirsin ama bilmediğini inkar etmen doğru birşeyde değil. Sevdiğin benimsediğin değerlere ters gelse bile doğruyu kabullenmek erdemliktir. O yüzden sana bu yönden yazıyorum haberin olsun. Çekişmekten uzak durulsun.

1. Mahmud efendi ''siyaset fitnedir'' sözünü daha kitabında olduğunu iddia ettiğin yerin arkasını ve önünü ortaya koyamadın sadece fitnediri koydun baştan kaybettin. Hangi siyaset fitne derim bende sana? Şimdiki gibi sahtekarlık düzenbazlık yapan bazı siyasetçilerin siyasetimi yoksa Allah için şeriatın gelmesi için siyaset yapanlarmı? Bu iki farkı gözarada edemezsin Mahmud efendi hakkında birdaha sana diyorum bilmeden yorum yapmazsan senin faydana olur! Emin olmadığın konularda hüküm koymamalısın... İttekullah>Allah'tan kork.ve korkmalıyız....

2. Eğer Mahmud efendinin terbiyesine girmeyi kabul ettiysen şeyhine her konuda şeriata uygun olduğu sürece ittiba etmen farzdır. Şeyhini dinlemezsen bu senin terbiyen terbiyesizliğe edepsizliğe dönüşür ve o kapıda nasibini alamazsın. Mahmud efendi senin bildiğin gibi particiliklerle işi olmaz. Mahmud efendinin derdi İslam hakim olsundur. Akp bugün İslam hakim olsun için çalışırsa hepimiz akpyi destekleriz hatta önden koşarız. Ama sen zinayı suç olmaktan çıkartan yasa çıkartırsan senin İslamı hakim kılma derdin yoktur tam tersine avrupa ve amerikaya uşaklık derdin olduğu anlaşılır.
Mahmud efendi amerikaya azabı elim der hep. Avrupayada öyle der hele israile çok beddua ederler. Bu şeytani siyonist çetelerden medet uman hiçbir siyasi oluşum ülkemizi maddi ve manevi anlamda ihya edememiştir.

3. Türkiyede evet birçok İslami görüş var. Bunu bilmemen garip. İslam dini hakkıyle ehli sünnet yolu olandır ve siyaset sahasında şeriat özlemi için çalışanlardır. Bugün Türkiyede sözüm ona dini bazı çevreler şeriatın gelmemesi için büyük maddi yardımlarla holdingleşme yolunda hızla ilerliyorlar. Neler mi yapıyorlar?
a) Dinler arası diyalog çalışmaları yapıp yahudi ve hristiyanların cennete girebileceği itikadını ortaya atıp herkesin bu islam haricindeki dine girebileceği imasında bulunulmuş olunuyor.
Hayrettin Karaman'ın kitabında ne yazıyordu?
‘’Kur’an-ı Kerim’de Ehl-i Kitapla ilgili devamlı vurgulanan şey; Allah’a iman, ahrete iman ve amel-i salihdir. Kur’ân bir çok ayette bunu söylüyor; yani ‘Peygambere iman edin’ demiyor.’’ (Polemik Değil Diyalog, s.37)
Bu gibi ifadeler ülkemizde misyonerler tarafından ifsad yapmaları için de fırsat sağlamış oluyor. İş ciddidir AKP iktidarının yasalaştırdığı vakıflar kanuna göre APARTMAN KİLİSELERİ virüs gibi heryerde türemeye başlamasıda bu işin boyutunu gösteriyor.

b) Vehhabi-Şia-Nusayri-Mütezile gibi sapık mezhep hareketleriyle Suudi Arabistan ve İran-Suriye tarafından desteklenen ülkemizde bazı meşhur hocalar tvlerden veya mecmualardan toplumumuzun ehli sünnet itikadlarının ifsadı için milyonlarca dolar harcamaktadırlar.

c) Mealcilik hareketiyle insanlarımızı radikal islamcı yapmaya çalışan oluşumlarda dikkat çekiyor.

d) Ehli sünnet mezhebinde olup dini imanı sakat olan siyasi partilerin peşlerinde koşturan hatta milletvekilleri dahi çıkartan cemaatlerinde oluşu söz konusudur. Bu cemaatlerin finansörleri elbette avrupa ülkeleri ve amerikadır.
Kimse cemaatin içinde kitap satıp yardım toplayıp banka kuramaz, tv kanalı açamaz veya gazete kuramaz veya holding binaları gibi cemaat mekanları açamazlar.

Türkiye'de sözüm ona böyle İslami çevrelerde var!
Şimdi İslam'ı ecdadımız gibi hakkıyla yaşamayamı çalışalım yoksa bu bozuk hareketlerin ağlarınamı takılalım?
Bizler Sultan Fatihin torunlarıyız bizi asla aldatamazlar bunun için ölene dek bu ifsad hareketleriyle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Agbi eğer düşmanını tanısaydın bugün kü düşüncelerini çoktan terkederdin. Ama henüz tanıyamamışsın. Allah sana düşman kim dost kim ayırt etme kabiliyetini versin.
ves'selam

CEVAP 1 : Cild numarasını ve sahifesini verdik hala okumadınızmı ?

CEVAP 2 : Mahmud efendi İSLAM alimidir siyasi alim değildir ve kendisi bunu açıkça beyan etmiştir MİLLİ GAZETEDE Legal ve İlegal SİYASİ OLUŞUMLA ilişkimizolmamıştır bizim görevimiz bellidir.

CEVAP 3 : Bu doğru TÜRKİYE de çok İslami görüş çeşidi vardır siz bile SİYASET yüzünden cemeatinizde bölünmeler olduğuu söylemedinizmi ? Mahmud efendi çok haklı SİYASET fitnedir demekle.

CEVAP b : Katılıyorum Hatta Gittiğim TÜRK devletlerinde bunları çok gördüm bereket YASEVİ Hz leri ve Şeh Şamil in etkileri daha devam ediyor.

CEVAP c : Daha sonra cevaplayayım.

CEVAP d : Cübbeli Ahmet Hoca nın radyosu var değilmi ? Birde galiba yakında Tv olacak.Açabilir asla da YARGILAYAMAM ama sizin para toplayıp BANKA açma konusunda İFTİRANIZI kabul etmiyorum.

BEN KENDİMİ VE CEMEATİMİ çok iyi tanıyorum BEN şunu Bu şunu dedi diye de YORUM yapıp kendime yol çizmem SİZ KENDİNİZE bakın İmalarda bulunduğunuz Cemeatte ve tüm cemeatlerde Oluşumlarda SIZMALAR mutlak vardır DÜNYA NİMETİ için de var olanlar vardır.bak sizden bir örnek Cübbeli nin yakınına sızan kişi JET SKİ vede Klise Fotoraflarını basın a sızdırmadı mı SİZ HALA AYNI YERDEMİSİNİZ ?

Ben size soruyormuyum veya yazıyormuyum YAZMAM çünkü ben siz değilim ama mecbur ettin beni Cübbeli Ahmet Hoca Bunca sene hiç çalışmamış ama Lux bir yaşamı var YAŞAYABİLİR bende olsa yaşarım Jet Ski yede binerim Avrupaya da denize girmek için giderim BEN YAPMADIĞIM ŞEYLERİ TENKİT ETME hakkını kendimde görürürm.

agbi

Yasaklı
Agbi Saadet partisi Allahin Partisi degildir.

Milli Görüsde Islam Dini degildir.

Milli Görüsteskilati yok olunca

Erbakan yok olunca

Bunlar benim görüsüm.

MİLLİ GÖRÜŞ : İslam a Hizmet ve Vatan a hizmettir.

MİLLİ GÖRÜŞ teşkiletı Parti tabanlı ise DÜŞÜNCELERİNİZDE YERDEN GÖĞE KADAR haklısınız.

İSLAM da ERBAKAN a endeksli değildir KİMSE yede ihtiyacı yoktur ALLAH cc koruması altındadır buradada size katılıyorum.

Özetlersek

MİLLİ GÖRÜŞ mücadelenin bir rehberidir NE SP ne Ne Erbakan a ekdeslidir.MİLLİ GÖRÜŞ Kişiler ve oluşumlar üstüdür.

Diğer anlamda

İSLAM a hizmet & vatan a hizmet in SOSYAL İSMİ dir.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
CEVAP 1 : Cild numarasını ve sahifesini verdik hala okumadınızmı ?

CEVAP 2 : Mahmud efendi İSLAM alimidir siyasi alim değildir ve kendisi bunu açıkça beyan etmiştir MİLLİ GAZETEDE Legal ve İlegal SİYASİ OLUŞUMLA ilişkimizolmamıştır bizim görevimiz bellidir.

CEVAP 3 : Bu doğru TÜRKİYE de çok İslami görüş çeşidi vardır siz bile SİYASET yüzünden cemeatinizde bölünmeler olduğuu söylemedinizmi ? Mahmud efendi çok haklı SİYASET fitnedir demekle.

CEVAP b : Katılıyorum Hatta Gittiğim TÜRK devletlerinde bunları çok gördüm bereket YASEVİ Hz leri ve Şeh Şamil in etkileri daha devam ediyor.

CEVAP c : Daha sonra cevaplayayım.

CEVAP d : Cübbeli Ahmet Hoca nın radyosu var değilmi ? Birde galiba yakında Tv olacak.Açabilir asla da YARGILAYAMAM ama sizin para toplayıp BANKA açma konusunda İFTİRANIZI kabul etmiyorum.

BEN KENDİMİ VE CEMEATİMİ çok iyi tanıyorum BEN şunu Bu şunu dedi diye de YORUM yapıp kendime yol çizmem SİZ KENDİNİZE bakın İmalarda bulunduğunuz Cemeatte ve tüm cemeatlerde Oluşumlarda SIZMALAR mutlak vardır DÜNYA NİMETİ için de var olanlar vardır.bak sizden bir örnek Cübbeli nin yakınına sızan kişi JET SKİ vede Klise Fotoraflarını basın a sızdırmadı mı SİZ HALA AYNI YERDEMİSİNİZ ?

Ben size soruyormuyum veya yazıyormuyum YAZMAM çünkü ben siz değilim ama mecbur ettin beni Cübbeli Ahmet Hoca Bunca sene hiç çalışmamış ama Lux bir yaşamı var YAŞAYABİLİR bende olsa yaşarım Jet Ski yede binerim Avrupaya da denize girmek için giderim BEN YAPMADIĞIM ŞEYLERİ TENKİT ETME hakkını kendimde görürürm.
1)Mahmud Efendinin o sözünün önünü ve arkasını foruma ekleyemediğinizden dolayı hiçbir anlam ifade etmez onu kastediyoruz. Madem böyle bir söz ortaya attınız sizde bu mesuliyetinizi yerine getirin ve cümleyi tam alalım.

2)Mahmud Efendinin Milli Gazeteye verdiği o basın bildirisi kendisinin soyismini kullanan furkan dergisinin sahibi saadettin ustaosmanoğlunun furkan dergisinde Mahmud efendi hakkında akplidir gibi yalan iftira atan ve Cübbeli Ahmede olsun diğer Efendi hz'lerine sadık olarak yanında duranlara iftiralar atan o saadettin ustaosmanoğlunun furkan dergisindeki çıkarttığı iftiralara cevaben verilmiş bir basın bildirisidir. Daha kaç defa açıklayacağız bunu? Çok defa açıkladık değilmi halen neden kabullenmek istemiyorsunuz. Mahmud efendi ulemadır ve ulemanın başıdır ve böylece umerayı yönetebilecek kabiliyetede sahiptir elhamdulillah. Mahmud efendi siyaset yapmaz, particilik yapmaz ama şeriat için hakim olsun için destek verir bizde bunu savunuyoruz! Takva kardeşimiz içtenlikle bu savunduklarımıza açıklık getirmişler Allah kendisinden razı olsun.

Cevap d) Radyo sahibi ortaklıklarla olunduğunu duymuştum tv kadar büyük bir para gerektirmiyor radyolar!
Cübbeli hocanın babası mal varlığı olan güçlü bir zengindir. Zaten varlıklarını hep Allah yolunda harcadıklarını biliyoruz.

Para toplayıp banka açtılar demedik yanlış anlamışsınız tam tersine kimsenin gücü yetmez bu kadar cemaatten para toplamakla tv kanalı açmak banka kurmak daha büyük maddi güç ister demek istedik.
Bunlar cemaatten toplanacak paralarla yapılacak işler değil daha büyük finansörlerin olduğunu iddia etmiyorum kesilinlikle var olduğunu söylüyorum.

Hangi cemaattensin bir türlü çözemedim Erenköymü Gülen cemaatimi?

Şimdi bir cemaatin bankası yokmu inkar mı ediyorsunuz? Hadi oradan o kadar cahil değiliz. Biz o zenginlikleri ortaya çıkartsak burada yazacak yüz bulamayabilirsiniz ne için o cemaatleri savunmak için. Cübbeli hocanın kendi gücüyle tv kurması mümkün değil tabi zengin ihvanlar ortak olup kurabilirse ne mutlu hizmet olurdu. Dua etmek lazım hizmet içinse niyet müslümanın herşeyi olsun. Ama bazı cemaatlerin hızlı şekillerde büyümesi holdingleşme kıvamına gelmesi bu finansörlerin nereden geldiği şüphesini ortaya koyuyor. Kesinlikle finansörler Türkiyede ki bazı cemaatleri etkisi altına almak amaçlı çalışmalar yapmaktadır. Kökü siyonizmdir!

Bunu görememek zor değil yeterki etrafınıza bakın neler oluyor dünyada?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Gözü acilanlar Milli Görüsü terk ediyor.

Allah senin gözünün acilmasini nasip etsin.

74 de CHP yi iktidar yapan Erbakandir.

Saadet Meclise girerse yine CHP iktidar olur.

Ecevit Basbakan oldu.

Yuh artık, eceviti başbakan yapan bahçeli iken, bunu tüm dünya, hatta körler bile görmüş iken sen bunu yazabiliyorsun.

Ne deyim sana.

İçini erbakana, saadete, mili görüşe kin ve nefret bürümüş.

Kin ve nefret gözünü kör etmiş.

Bu abuk subuk yazıya oturup ciddi ciddi cevap vermek beyhude olur.

nokta.

korakademik

Ordinaryus
beyhude cevap vermek yerine susmayı tercih etsen
müslümanları suçlamak yerine
kısa bir bilgi nakletmen yeterli iken
müslümanı rencide edice cevaplarla şeytanı sevindirmen niyedir
milli görüşte bunu mu öğretiyorlar

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"MÜSLÜMANLARI SUÇLAMAK YERİNE....."

Agbi gercek olan birsey var.

CHP yi iktidar yapmak.

Ben bu yazıya yazıyorum;

Ecevit Basbakan oldu.

Ben yine bu yazıya yazıyorum, adam gelip beni MÜSLÜMANLARI SUÇLAMAKLA itham ediyor!!!

Müslümanları suçlayan ben miyim bu yazıları yazan mı?

yoksa siz milli görüşçüleri müslüman saymıyor musunuz?

Vah sizin zihniyetinize!

Vah sizin düşüncenize!

Yazılanları okumaktan aciz birisi gelmiş beni müslümanları suçlamakla itham ediyor!

peh.....

1999 yılında eceviti başbakan yapan mhp ve bahçeli iken bu iftirayı atanı göremiyor ve beni müslümanları suçlamakla itham ediyor.

Sen önce yandaşın müfteriyi gör.

sonra konuş.

ya da en iyisi mi sen:

SUS!

korakademik

Ordinaryus
hala aynı tavır
kime cevap verdiğin umurumuzda değil
ama tavırlarınızla
milli görüş düşmanlığını artırıyorsunuz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ah canımmmmmmmm milli görüşü de düşünürmüş:)

CHP yi iktidar yapmak.

Sen önce mili görüşü müslüman düşmanı ilan edenleri gör sonra konuş.

"milli görüşçülerin tek hedefi MÜSLÜMANLARI İKTİDARDAN İNDİRMEK" diyen zihniyeti görmeyen senin milli görüşü düşünmek komik:)

korakademik

Ordinaryus
sen kendi yazdıklarını okuyor musun canımmmmmmmmmmm
sanmıyorum
sen ilgili üyelere hakaretini görmüyorsun da
onların sana olan hakaretlerini niye görüyorsun.
sen dilini tutabilsen
zaten karşındaki üslübunu düzelticektir.

milli görüş uzun yıllar hizmet etmiş
cihad ruhunu kaybetmiş bir topluluk olarak hala varlıklarını devam ettiriyorlar
tabii ki kardeşlerimi düşünücem
mili görüşü sadece son hükümetleri içine hapsetmek sizin gayretiniz
biz daha uzun döneme bakıp milli görüşü takdir ediyoruz
güya salyalarını akıttığın insanlar da benimle aynı görüşte
bugünkü milli görüşte kalanlara itiraz ediyorlar
bugünkü yaptıklarınıza itiraz ediyoruz
çünkü cihad müslümanlara karşı yapılmaz
kafire karşı yapılır
bu sizin kaybettiğiniz
hala 1996 da kaldınız
bosna ve çeçenistan davasındaki gibi
gayret etseniz
RABBİM yine sizi iktidar mı istiyorsunuz iktidarla ödüllendirecektir rabbim cömerttir
kaybettiğinizi bulmanız umuduyla

tabi sözüm size değil
gerçek milli görüşçü arkadaşlara