Erbakan'ın İlk Siyasete Girişi, Dünden Bugüne...

|SEÇKiN|

Profesör

seyyah agbey,agbi size gore!! hakli sanirim

sevgili sofuoğlu bak şimdi abim,
evvelâ gereksiz mügalatayı sevmem. birine destek vermek amacıyla, hakkı, hakikatı asla çarpıtmam. birşeye inanıyorsam savunurum, hepsi o kadar.
şimdi konuya dönelim,
şeriat genel bir kavramdır. kanun ve vaz edilmiş yasalar bütünü gibi kavramların karşılığıdır. "İslâm şeriatı" derseniz bu öznel bir mahiyet arzeder ve o zaman size hak veririm. ama sadece "şeriat" derseniz bu genel bir kavramdır. meselâ tıpkı "anayasa" sözcüğü gibi. tekil olarak düşündüğünüzde soyut bir kavramdır, ama "tc. anayasası" diyerek öznel bir mahiyet içinde dillendirirseniz bu somut hale gelmiş olur. mesele bundan ibarettir muhterem abim, bunu büyütmenin, tartışmanın gereği de yok zaten. hatta bunları bilmek için alim, ulema olmağa da gerek yok. felsefi bir kavram değil bu çünkü, hukuki ve sosyolojik buudları olan bir kavram ve tanımlamadır.

agbi

Yasaklı
ayni nakarati ayri iki mesajda tekrarlayarak(hatta herkese ayni seyi yazarak) cigirtkanlik yapmanin anlami yok agbi
zaten bu hali ruhiyen herseyi acikliyorda neyse.......
biz okudugumuzu cok iyi anliyoruzda sen taasup icerisinde daha ne dediginin farkinda degilsin.
bak bakalim ne demissin!!!!

akabindede

diyorsun
e cahil degilsen,biliyorsan hangi dinin şeriatindan bahsediyorsun o vakit?
baskalarina anlamak icin oku diyecegine,
sen ne dedigini önce tart,ölç,biç ondan sonra yaz!!!
cunku ne dedigini bilmiyorsun, ve
cirpindikca batiyorsun!!!!!!!!!!!!

Sofuoğlu CEVAP VEREMEME Pisikolojisi ile aslında sen batıyorsun.

Benim kullandığım ŞERİAT Bir kavram syyah size açıklamış.

Bugün Hiristiyanlar gerçek senin ve benim düşüncemle SAPTIRILMIŞ DEĞİŞTİRİLMİŞ İncil i kabul ediyorlar ve sosyal yaşamlarını ona göre ayarlıyorlar.BEN İSLAM ŞERİATI DEMİYORUM nASIL hER ÜLKENİN aNAYASASI VARSA HER ÜLKENİN KENDİ dinine göre şeriatı VARDIR hAA BEN ONU TEMELİ OLAN Allah cc tarafından gönderilen Kitap ın değiştirilmiş olduğunu söylerim.

Hala ANLAMADINIZMI tekrar anlatayım isterseniz
.

Sayin agbi yazina destek vermem ile birlikte eklentidede Bulunmak istiyorum

Simdiye kadar gelmis gecmis Siyasetciler(ki Buna Recep tayip erdioganda söylüyor)

Israil karsisinda Dik durus sergileyememistir

1. recep tayip erdoganda farki ise gerek Medya ,Gerek Meydanda israile karsi görünüm verirken Atom energie Kurulunda israil aleyhine önerge verildiginde oylamayi terk ederek israil lehine davranmistir

2. Israilin Rüyasindaki ,hayalindeki OECD hayalini veto hakkini kullanmayarak gerceklestirmistir

Anlayacaginiz ONE MINUTE BALONU Pöf diye patlamistir

Bakın siz gerçekten Erbakan ı tanıyorsanız buyrub açtığım konuya Erbakan ın ilk siyasete atıldığı tarihten itibaren gelişmeleri irdeleyelim.

ve

KOTKU Hz leri neden Erbakan ı seçmiş ve yönlendirmiştir.

Bırakın konularda orda burda yazmayı.

Sofuoglu

Ordinaryus
sevgili sofuoğlu bak şimdi abim,
evvelâ gereksiz mügalatayı sevmem. birine destek vermek amacıyla, hakkı, hakikatı asla çarpıtmam. birşeye inanıyorsam savunurum, hepsi o kadar.
şimdi konuya dönelim,
şeriat genel bir kavramdır. kanun ve vaz edilmiş yasalar bütünü gibi kavramların karşılığıdır. "İslâm şeriatı" derseniz bu öznel bir mahiyet arzeder ve o zaman size hak veririm. ama sadece "şeriat" derseniz bu genel bir kavramdır. meselâ tıpkı "anayasa" sözcüğü gibi. tekil olarak düşündüğünüzde soyut bir kavramdır, ama "tc. anayasası" diyerek öznel bir mahiyet içinde dillendirirseniz bu somut hale gelmiş olur. mesele bundan ibarettir muhterem abim, bunu büyütmenin, tartışmanın gereği de yok zaten. hatta bunları bilmek için alim, ulema olmağa da gerek yok. felsefi bir kavram değil bu çünkü, hukuki ve sosyolojik buudları olan bir kavram ve tanımlamadır.

senin aciklamalarinla,hakli dediginiz kisinin savunduklari cok farkli seyler agbey,
gundeme mukabil,simdilik! bu tur konulardan cekiliyorum!
selametle

|SEÇKiN|

Profesör
senin aciklamalarinla,hakli dediginiz kisinin savunduklari cok farkli seyler agbey,

bu abim, benim agbiye haklı dediğim tek nokta şuydu:

Şeriat İslami kavramdır.

Arapça bir kelime yi genel anlamda kullanamazmıyız ?
Şerîat kelimesi diğer kanunlar için de kullanılabilir. "Musa'nın şerîatı", "Zerdüşt şerîatı" gibi.
Arapça bir kelime diye ille Araplarla ilgilimi olacak.

diğer kısımlarıyla alakalı görüş beyan etmedim. daha doğrusu hepsini okuma imkânım da olmadı maalesef...
zaten tartışma içeren sair kısımlarına görüş beyan etmeyi de düşünmüyorum.
genel bir ilke olarak beyan etmek istediğim işin bu mihver kısmıydı.
hürmet ve muhabbetle...

agbi

Yasaklı
bEYANINA GÖRE eRBAKAN DAHA usta OLDUĞUNU YENİ KABULLENİYOR.

Beyanına göre Çıraklık Kalfalık devrim bitti dediğine göre