Erbakan'ın İlk Siyasete Girişi, Dünden Bugüne...

kemalali

Profesör
İSPAT ET

Edemezsen Bu forum da seni İFTİRACI olarak ilan edicem ama yalnız bununla kalmıcam İDDİAN ın ruhu olarakta SANA AHİRETTE hesap sorucam.

Fakat siz ve sizin gibilerde yüz yokkki başka nicle girersininiz veya başka IP le.

senin mesajların silinmişse ben iftiracımı oluyorum. asıl iftirayı sen atmışsın.

Hangi ŞERİAT Gerçektir Hangi Şeriatı uygulayacağız ?

http://www.ihvanforum.org/dusunce-parki/62267-hangi-seriat-gercektir-hangi-seriati-uygulayacagiz/

http://www.ihvanforum.org/dusunce-parki/56777-gercek-seriat-2/

http://www.ihvanforum.org/serbest-kursu/83975-etlere-helal-damgasini-hahamlar-vuruyor/#post790669

agbi

Yasaklı
sen daha ne konuşunuyorsun. şeriati inkar ettiğine forumu takip edenler şahit. zerre kadar samimiyet yok

İSPAT ET

Edemezsen Bu forum da seni İFTİRACI olarak ilan edicem ama yalnız bununla kalmıcam İDDİAN ın ruhu olarakta SANA AHİRETTE hesap sorucam.

Fakat siz ve sizin gibilerde yüz yokkki başka nicle girersininiz veya başka IP le.

EVET DOĞRU HANGİ ŞERİATI uygulacağız adlı konu benim konum

Anlamak için okudunmu ?

Önce oku.

Hangi mesajım silinmiş ?

Siz hem İFTİRACI hemde yalancısınız ?

agbi

Yasaklı
sen daha ne konuşunuyorsun. şeriati inkar ettiğine forumu takip edenler şahit. zerre kadar samimiyet yok

İSPAT ET

EVET DOĞRU HANGİ ŞERİATI uygulacağız adlı konu benim konum

Anlamak için okudunmu ?

Önce oku.

Hangi mesajım silinmiş ?

Siz hem İFTİRACI hemde yalancısınız ?

Evet kemalali

Siz hem iftiracı hemde yalancısınız.

Evet israil dünyada şeriatla yönetilen tek devlet ama islam şeriatı ile değil kendi dinlerinin ( Değiştirilmiş ) emirleri ile yaşıyorlar bu Cümle geneldir şeriatla yönetim.

Bak C.Tesi onların dini günü bak öğren

tekrar ediyorum benim mesajım silinmedi YALAN söyleme

agbi

Yasaklı
Cumartesi Yahudilerin Dini günü tatil yapıyor Dinlerini yaşıyorlar bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

Pazar Hiristiyanların Dini günü tatil yapıyorlar bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

PEKİ BİZ CUMA GÜNÜ Ne yapıyoruz ?

Hiristiyanlarda evlilik Kiliselerde hele Katoliklerde Boşanma Papnın izni ile bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

PEKİ BİZİM EVLİLİKLERİMİZ NEREDE OLUYOR NEDEN İMAM NİKAHI YASAK

Kemalali size iki örnek verdim BİLGİNİZ artsın diye

bakış

Kıdemli Üye
Sn agbi ve sn kemalali.Bazı şeylerde ihtilaf halindesiniz.Ama ikinizde akpartilisiniz,gelin akparti etrafında cem olun.ortak noktalarınızda var.

kemalali

Profesör
Cumartesi Yahudilerin Dini günü tatil yapıyor Dinlerini yaşıyorlar bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

Pazar Hiristiyanların Dini günü tatil yapıyorlar bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

PEKİ BİZ CUMA GÜNÜ Ne yapıyoruz ?

Hiristiyanlarda evlilik Kiliselerde hele Katoliklerde Boşanma Papnın izni ile bunun Sosyal devlet anlamı ise ŞERİAT ile yaşıyorlar.

PEKİ BİZİM EVLİLİKLERİMİZ NEREDE OLUYOR NEDEN İMAM NİKAHI YASAK

Kemalali size iki örnek verdim BİLGİNİZ artsın diye

uydurma.

kemalali

Profesör
Sn agbi ve sn kemalali.Bazı şeylerde ihtilaf halindesiniz.Ama ikinizde akpartilisiniz,gelin akparti etrafında cem olun.ortak noktalarınızda var.

akparti(ci) değilim cehapeye karşı akpartiyi destekliyorum. hiçbir ortak yanımız yok

kemalali

Profesör
neyi uyduruyorum belirtirsen cevap veririm.

ŞERİATA göre İMAM NİKAHI OLMASI GEREK AMA YASAL YÖNDEN YASAK

hİRİSTİYANLIKTA pAPAZLARIN yAHUDİLERDE HAHAM IN nİKAH KIYMASI KENDİ DİNLERİNE GÖRE ŞERİAT bumu uydurma ?

Şeriat İslami kavramdır.

agbi

Yasaklı

Şeriat İslami kavramdır.

Arapça bir kelime yi genel anlamda kullanamazmıyız ?

Şerîat kelimesi diğer kanunlar için de kullanılabilir. "Musa'nın şerîatı", "Zerdüşt şerîatı" gibi. Kelimenin terim anlamı Mekke'de inen şu âyette görülür: "Sonra seni bu işte apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy. Hakkı bilmeyenlerin heva ve heveslerine uyma" (el-Câsiye, 45/18). İslam inancına göre son peygamber olarak kabul edilen Muhammed'den önce de birçok peygamber gelmiştir, bu peygamberlerin çoğunun Allah tarafından yeni bir şeriat yani kanun bütünü ile gönderildiğine inanılır, Muhammed'in getirdiği şeriat ta önceki şeriatların bir devamı ve tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu İslam'ın kutsal kitabı Kur'an'ın şu ayetinde görülebilir: "Allah dini doğru tutmanız ve onda ayrılığa düşmemeniz hususunda Nuh'a tavsiye ettiği, sana vahyettiğimiz, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya tavsiyede bulunduğumuz dinle ilgili hususları size şerîat olarak koydu” (eş-Şûrâ, 42/13).

Arapça bir kelime diye ille Araplarla ilgilimi olacak.

agbi

Yasaklı
BEN HAKLIYIM DEMEK İÇİN İNANIN YAZMIYORUM.

Bugün dünyada Müslümanla zulum görüyorsa TEK SEBEBİ CEM OLAMAMALARIDIR.

ve bu CEM OLAMAMKTAN dolayı GÜÇLÜ BİR İSLAM ÜLKESİ YOKTUR.

LİDER BİR İSLAM DEVLETİ YOKTUR

FAKAT ALLAH cc izniyle TÜRKİYE ATALARI GİBİ TEKRAR LİDER OLACAK.

Azimli

Ordinaryus
o zaman neden en son yazan olmak için bu kadar çaba harcayıp, ilgili ilgisiz durmadan yazıyorsunuz.?
birisine bir bulaştınızmı bıktırıp usandırana kadar devam ediyor yine en son siz yazıyorsunuz.
cevap vermeyenide tahrik edip cevap vermeye zorluyorsunuz.
bazen merak ediyorum yorulup bırakacakmı diye ilgili ilgisiz cevap yazıyorum

ama asla vazgeçmiyor en son siz yazıyorsunuz.
bu sadece bana göre değil herkese aynı şeyi yapıyorsunuz.
madem haklı çıkmak gibi bir düşünceniz yok neden insanları, sizden nefret edecek boyuta getirene kadar zorluyorsunuz?

Sofuoglu

Ordinaryus
Arapça bir kelime yi genel anlamda kullanamazmıyız ?

Şerîat kelimesi diğer kanunlar için de kullanılabilir. "Musa'nın şerîatı", "Zerdüşt şerîatı" gibi. Kelimenin terim anlamı Mekke'de inen şu âyette görülür: "Sonra seni bu işte apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy. Hakkı bilmeyenlerin heva ve heveslerine uyma" (el-Câsiye, 45/18). İslam inancına göre son peygamber olarak kabul edilen Muhammed'den önce de birçok peygamber gelmiştir, bu peygamberlerin çoğunun Allah tarafından yeni bir şeriat yani kanun bütünü ile gönderildiğine inanılır, Muhammed'in getirdiği şeriat ta önceki şeriatların bir devamı ve tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu İslam'ın kutsal kitabı Kur'an'ın şu ayetinde görülebilir: "Allah dini doğru tutmanız ve onda ayrılığa düşmemeniz hususunda Nuh'a tavsiye ettiği, sana vahyettiğimiz, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya tavsiyede bulunduğumuz dinle ilgili hususları size şerîat olarak koydu” (eş-Şûrâ, 42/13).

Arapça bir kelime diye ille Araplarla ilgilimi olacak.

yahu anliyamiyorum,cikip ayet ekliyorlar, hadi onuda gectik,ayetten hukum cikartiyorlar,hadi onuda gectik hukumle yargilima yapiyorlar diye konu aciyorsun,kisilere itamda zanda bulunuyorsun
sayfalar dolusu yaziyorsunda yaziyorsun,akabinde aynisini kendin yapiyorsun
imzanda bile kisileri yargilamak maksadi ile ekledigin ayet var,

ya yanlis diye yadirgadiginii yapma,yada herseye mualefet olacam diye bos bos yazma!!!!

agbi

Yasaklı

BU mesaj bana yapılan İTHAM ŞERİATI İNKAR EDEN benim bildiğim DİN i yani İSLAMİYETİ inkar etmektir.

o zaman neden en son yazan olmak için bu kadar çaba harcayıp, ilgili ilgisiz durmadan yazıyorsunuz.?
birisine bir bulaştınızmı bıktırıp usandırana kadar devam ediyor yine en son siz yazıyorsunuz.
cevap vermeyenide tahrik edip cevap vermeye zorluyorsunuz.
bazen merak ediyorum yorulup bırakacakmı diye ilgili ilgisiz cevap yazıyorum

ama asla vazgeçmiyor en son siz yazıyorsunuz.
bu sadece bana göre değil herkese aynı şeyi yapıyorsunuz.
madem haklı çıkmak gibi bir düşünceniz yok neden insanları, sizden nefret edecek boyuta getirene kadar zorluyorsunuz?

Ben sizi bir terim i kullanarak İSLAMİYETİ inkar ettiğini Forum a beyan etsem SİZ ne yaparsınız.

yahu anliyamiyorum,cikip ayet ekliyorlar, hadi onuda gectik,ayetten hukum cikartiyorlar,hadi onuda gectik hukumle yargilima yapiyorlar diye konu aciyorsun,kisilere itamda zanda bulunuyorsun
sayfalar dolusu yaziyorsunda yaziyorsun,akabinde aynisini kendin yapiyorsun
imzanda bile kisileri yargilamak maksadi ile ekledigin ayet var,

ya yanlis diye yadirgadiginii yapma,yada herseye mualefet olacam diye bos bos yazma!!!!

Sofuoğlu anlıyamazsın ANLAMAK için OKUMUYORSUNUZ OKUMAK İÇİN OKUYORSUNUZ.

Ben Ayet getirip kimseyi yargılamıyorum ŞERİATIN NE DEMEK OLDUĞUNU anlatan ayet getiriyorum.

LÜTFEN OKUMAK İÇİN DEĞİL ANLAMAK İÇİN okuyun Lütfen.

KONUYU LÜTFEN SOBETE ETMEYİN.

KONUN ANA FİKRİNE DÖNELİM.

Lütfen.

Sofuoglu

Ordinaryus
KONUN ANA FİKRİNE DÖNELİM.
tamam konuya donelim o vakit,

agbi bu konuda haklı...

seyyah agbey,agbi size gore!! hakli sanirim
oraya bize gore ibaresini eklemeniz gerekerdi diye dusunuyorum
agbi neyi savunuyor!
yok yahudi, hristiyan dini gunlerinde Şeriatini yasiyormusda,biz musluman olarak cem olamiyormusuz,yasayamiyormusuz vs.vs.

hangi hristiyanin, yahudinin Şeriati?
siz kendinizdemisiniz?
simdiki yahudi ve hristiyanlara, hz.isaya,.hz. musaya verilen Şeriati yasiyorlar yetkisini size kim veriyor?

hristiyanligin ve yahudiligin hukmumu kaldiki Şeriati olsun!!!
sapiklik icerisinde Allah'a(c.c) Şirk kosan bu guruha kendi Şeriatlarini yasiyorlar demek, onlarin misyonlarina hizmetten baska birsey degildir!!!
Allah(c.c) ben size din(yol) olarak islami sectim buyuruyor!!
biz once kendi dininizi bir yasayalimda ondan sonra bu hususlarda fikir beyan etme yetki ve selahiyetimiz olsun!!!!!

bu dinlerarasi diyalog safsatasi ile iyice sapla saman karisir oldu!!!!!
Allah(c.c) sonumuzu hayreylesin insaAllah....

agbi

Yasaklı
tamam konuya donelim o vakit,

seyyah agbey,agbi size gore!! hakli sanirim
oraya bize gore ibaresini eklemeniz gerekerdi diye dusunuyorum
agbi neyi savunuyor!
yok yahudi, hristiyan dini gunlerinde Şeriatini yasiyormusda,biz musluman olarak cem olamiyormusuz,yasayamiyormusuz vs.vs.

hangi hristiyanin, yahudinin Şeriati?
siz kendinizdemisiniz?
simdiki yahudi ve hristiyanlara, hz.isaya,.hz. musaya verilen Şeriati yasiyorlar yetkisini size kim veriyor?

hristiyanligin ve yahudiligin hukmumu kaldiki Şeriati olsun!!!
sapiklik icerisinde Allah'a(c.c) Şirk kosan bu guruha kendi Şeriatlarini yasiyorlar demek, onlarin misyonlarina hizmetten baska birsey degildir!!!
Allah(c.c) ben size din(yol) olarak islami sectim buyuruyor!!
biz once kendi dininizi bir yasayalimda ondan sonra bu hususlarda fikir beyan etme yetki ve selahiyetimiz olsun!!!!!

bu dinlerarasi diyalog safsatasi ile iyice sapla saman karisir oldu!!!!!
Allah(c.c) sonumuzu hayreylesin insaAllah....

Siz gerçekten ilginç düşünce yapısına sahip bir kişisiniz.

Bugün Hiristiyanların okuduğun gerçek İncil olmadığını Yahudilerin de okuduğu gerçek Tevrad olmadığını BİLMEYECEK KADAR CAHİL DEĞİLİZ.

Sanki bu mesajınızda şuanki incillerinin Tevratlarının gerçek olduğunu kabul ettiğimi enjekte ediyorsunuz.

Her zaman diyorum lütfen mesajlarımı okumak için değil anlamak için okuyun.

PAZAR günü Hiristiyanların , Cumartesi Yahudilerin ve Cuma Günü de Müslümanların DİNİ ÖZEL GÜNÜ DEĞİLMİ ? Bana göre Türkiyede C.Tesi veya Pazar tatil olmamalı CUMA Günü olmalı ve bu düşümcemi konu olarak ta bu Forum da yazdım.

Lütfen okumak için değil anlamak için okuyun.

agbi

Yasaklı

Bugün Hiristiyanların okuduğun gerçek İncil olmadığını Yahudilerin de okuduğu gerçek Tevrad olmadığını BİLMEYECEK KADAR CAHİL DEĞİLİZ.

Sanki bu mesajınızda şuanki incillerinin Tevratlarının gerçek olduğunu kabul ettiğimi enjekte ediyorsunuz.

PAZAR günü Hiristiyanların , Cumartesi Yahudilerin ve Cuma Günü de Müslümanların DİNİ ÖZEL GÜNÜ DEĞİLMİ ? Bana göre Türkiyede C.Tesi veya Pazar tatil olmamalı CUMA Günü olmalı ve bu düşümcemi konu olarak ta bu Forum da yazdım.

Yeter artık Sofuoğlu

Okumak için değil anlamak için okuyun.

Sofuoglu

Ordinaryus

ayni nakarati ayri iki mesajda tekrarlayarak(hatta herkese ayni seyi yazarak) cigirtkanlik yapmanin anlami yok agbi
zaten bu hali ruhiyen herseyi acikliyorda neyse.......
biz okudugumuzu cok iyi anliyoruzda sen taasup icerisinde daha ne dediginin farkinda degilsin.
bak bakalim ne demissin!!!!

hİRİSTİYANLIKTA pAPAZLARIN yAHUDİLERDE HAHAM IN nİKAH KIYMASI KENDİ DİNLERİNE GÖRE ŞERİAT bumu uydurma ?

akabindede

Bugün Hiristiyanların okuduğun gerçek İncil olmadığını Yahudilerin de okuduğu gerçek Tevrad olmadığını BİLMEYECEK KADAR CAHİL DEĞİLİZ

diyorsun
e cahil degilsen,biliyorsan hangi dinin şeriatindan bahsediyorsun o vakit?
baskalarina anlamak icin oku diyecegine,
sen ne dedigini önce tart,ölç,biç ondan sonra yaz!!!
cunku ne dedigini bilmiyorsun, ve
cirpindikca batiyorsun!!!!!!!!!!!!

Dincsoy

Asistan

Bugün dünyada Müslümanla zulum görüyorsa TEK SEBEBİ CEM OLAMAMALARIDIR.

ve bu CEM OLAMAMKTAN dolayı GÜÇLÜ BİR İSLAM ÜLKESİ YOKTUR.

LİDER BİR İSLAM DEVLETİ YOKTUR

FAKAT ALLAH cc izniyle TÜRKİYE ATALARI GİBİ TEKRAR LİDER OLACAK.

Sayin agbi yazina destek vermem ile birlikte eklentidede Bulunmak istiyorum

Simdiye kadar gelmis gecmis Siyasetciler(ki Buna Recep tayip erdioganda söylüyor)

Israil karsisinda Dik durus sergileyememistir

1. recep tayip erdoganda farki ise gerek Medya ,Gerek Meydanda israile karsi görünüm verirken Atom energie Kurulunda israil aleyhine önerge verildiginde oylamayi terk ederek israil lehine davranmistir

2. Israilin Rüyasindaki ,hayalindeki OECD hayalini veto hakkini kullanmayarak gerceklestirmistir

Anlayacaginiz ONE MINUTE BALONU Pöf diye patlamistir