Erbakan'ın Adalet Bakanı Şevket Kazan 28 Şubat'tan Şikayetçi Olmadı Sanıklar Memnun Oldu

H

hakan köse

Guest
Kazan, adliye koridorunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son duruşmaya gelen mağdur ve şikayetçilerin, "28 Şubat'ın bir darbe olduğuna" yönelik beyanlarının hatırlatılarak, bu konudaki düşüncesinin sorulması üzerine Kazan, şunları söyledi:
"Postmodern darbe adı. 28 Şubat'la ilgili Allah'ın her yılı konferanslar veriliyor. 'Postmodern darbe' diyoruz, bunun adını böyle koymuşlar. Ama bir darbedir, bir hükümeti şey yapıyorsun, arkası geliyor. Arkasından da Anayasa Mahkemesi geliyor. Bu Anayasa Mahkemesinin başında Yekta Güngor Özden diye biri var. Kitaplarımda başlıklarını atıyorum, ondan mahkeme başkanı olmaz.":):):)
"Duruşmada neden şikayetçi olmadınız" sorusuna Kazan, "Kimi kime şikayet edeyim? Benim vicdanım, kendi muhasebem. Kitaplarımda yazmışım, ortaya koymuşum, mahkemenin önüne gelmiş ve mahkeme de muhatap olmuşlar. Bu bir insan için adeta cezaevine girmek kadar önemli bir şeydir. O kitap olmasa gelecekler miydi":):):) cevabını verdi.
Şevket Kazan, adliye çıkışında bekleyen bir gazetecinin neden şikayetçi olmadığı yönündeki sorusunu da "Herkesin bir vicdanı var" diye yanıtladı.:):):)
Kaynak : AA

herkesin vicdanı var diyor benim yok diyor :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
351119-3-4-3727d.jpg
37436.jpg
28-subat.jpg
28_subatta_ordumuzu_dincilerden_temizledik_h81846.jpg
ertugrul_ozkokten_28_subat_itirafi_9546.jpg

H

hakan köse

Guest
sanırım ahirette Rabbim hesaba çekmeden Erbakan bu kAZAN ı hesaba çeker yüzüne okkalı bir .......

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Şevket kazan şikayetci değilim diyor.

İnanılmaz bir şey.

Yazıklar olsun sana kazan.

Bir gram hakkım varsa haram olsun sana!

28 şubatçı faşistlerden şikayetci değilim diyen mantığın içine tüküreyim.

Tansu çillerde şikayetci olmamıştı, kazan da olmamış.

Yuh olsun ikisine de.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ebu Hüreyre(r.a.)den yapılan rivayete göre, Peygamber(s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur: “:Adam uğradığı haksızlıktan dolayı affetmeye görsün, mutlaka Cenab-ı Hak onun azizliğini ve şerefini artırır." [98]

Enes (r.a.) den yapılan rivayette, adı geçen şöyle demiştir: "Kısasla ilgili ne kadar bir olay ve durum Resûîüllüh'a (s.a.v.) yükseltilip arzedildiyse mutlaka affetmeyi emir ve tavsiye buyurdu..." [99]

H

hakan köse

Guest
şevket kazan 28 şubattan şikayetçi değilmiş bu adam bence soy adini çukur olarak değiştirip çukur soy adini almalidir şevket çukur...

Darul_Beka

Profesör
Ebu Hüreyre(r.a.)den yapılan rivayete göre, Peygamber(s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmuştur: “:Adam uğradığı haksızlıktan dolayı affetmeye görsün, mutlaka Cenab-ı Hak onun azizliğini ve şerefini artırır." [98]

Enes (r.a.) den yapılan rivayette, adı geçen şöyle demiştir: "Kısasla ilgili ne kadar bir olay ve durum Resûîüllüh'a (s.a.v.) yükseltilip arzedildiyse mutlaka affetmeyi emir ve tavsiye buyurdu..." [99]
abdullah kardeşim ayıp ya
bir de hadis yazıyon
bu kazanın yaptığı tam bir rezalet
onun korkaklığını rezaletini hadisle mi örtmeye çalışıyon
yazıklar olsun bu kadar mı parti fanatizmi gözünüzü kör etti
çok iğrenç ya
midem bulandı
merhum erbakan adına utandım

fakiri

Kıdemli Üye
Acaba, Neden şikâetçi olmuyorlar dersiniz ? Bu tavır darbe sevdalılarına ve darbecilere elinize fırsat geçtiğinde yine aynısını yapın demek değil midir ?
Görüldüğü gibi, bu ülkede kimin eli kimin cebinde hiç belli değil ! Hemen herkes halinden çok memnun!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Acaba, Neden şikâetçi olmuyorlar dersiniz ? Bu tavır darbe sevdalılarına ve darbecilere elinize fırsat geçtiğinde yine aynısını yapın demek değil midir ?
Görüldüğü gibi, bu ülkede kimin eli kimin cebinde hiç belli değil ! Hemen herkes halinden çok memnun!

doğru....

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Kazan yanlış yapmıştır, hadisle bu yanlışın üzerini örtmeye çalışmanın anlamı yok. affetmek ayrıdır hakkı tescil ettirmek, haksızlığı tescil ettirmek ayrıdır.

Kazan çok çok sevdiğim bir insandı, bu açıklamasıyla benim için bitmiştir.

Ve Kazan Rahmetli Erbakan hocanın kemiklerini sızlatmıştır.

Yazıklar olsun.

Yahayy

Kıdemli Üye
Erbakan da olsa aynını yapardı, bunu görebilecek kadar bile tanımıyorsunuz ne erbakanı ne partinizi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Erbakan da olsa aynını yapardı, bunu görebilecek kadar bile tanımıyorsunuz ne erbakanı ne partinizi

Kazanın yanlışını fırsat bilip vefat etmiş, bu saçmasapan iddiana cevap veremeyecek olan Rahmetli Erbakan hocaya dil uzatmaya kalkma.

Konu Erbakan değil, şevket kazan. ona yazacaksan yaz.

Yahayy

Kıdemli Üye
Kazanın yanlışını fırsat bilip vefat etmiş, bu saçmasapan iddiana cevap veremeyecek olan Rahmetli Erbakan hocaya dil uzatmaya kalkma.

Konu Erbakan değil, şevket kazan. ona yazacaksan yaz.
Dil uzatma terimi sana ait birader,
Kazanın yerinde tanıdığım Erbakan da olsa aynını yapardı diyorum, adım kadar da eminim. Sen Erbakanı tanımıyorsun,
Ordu ile ilişkileri iyi olsun diye bu tür süfli intikam duyguları ile hareket etmez Erbakan. Eğer ıslah söz konusu ise Kısas da bile affedeni takdir eden Allah ve peyfamberi varken dil uzatmak sana yakışmaz asıl, işkembeden konuşma.

herkes kendi fikrimi söylüyor, fikir beyanına dil uzatma terimi yapıştırman nasıl bir taassub sahibi kişiliğin olduğunun açık bir göstergesi, Erbakan da aynını yapardı.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Dil uzatma terimi sana ait birader,
Kazanın yerinde tanıdığım Erbakan da olsa aynını yapardı diyorum, adım kadar da eminim. Sen Erbakanı tanımıyorsun,
Ordu ile ilişkileri iyi olsun diye bu tür süfli intikam duyguları ile hareket etmez Erbakan. Eğer ıslah söz konusu ise Kısas da bile affedeni takdir eden Allah ve peyfamberi varken dil uzatmak sana yakışmaz asıl, işkembeden konuşma.

herkes kendi fikrimi söylüyor, fikir beyanına dil uzatma terimi yapıştırman nasıl bir taassub sahibi kişiliğin olduğunun açık bir göstergesi, Erbakan da aynını yapardı.

ben efendice uyardım, vefat etmiş, sana cevap veremeyecek birinin hakında konuşma dedim ama yine inatla çemkirmeye devam ediyorsun.

O zaman şöyle deyip kapatayım:

HALT ETMİŞSİN SEN!

Dua Nur

Kıdemli Üye
Çevik Bir'den Şevket Kazan'a teşekkür

Çevik Bir'den Şevket Kazan'a teşekkür

28 Şubat sanıkları Şevket Kazan'a teşekkür etti.

http://www.trtturk.com/haber/kazan-ben-sikayetci-degilim-110791.html