Erbakan'ın Adalet Bakanı Şevket Kazan 28 Şubat'tan Şikayetçi Olmadı Sanıklar Memnun Oldu

Yahayy

Kıdemli Üye
ben efendice uyardım, vefat etmiş, sana cevap veremeyecek birinin hakında konuşma dedim ama yine inatla çemkirmeye devam ediyorsun.

O zaman şöyle deyip kapatayım:

HALT ETMİŞSİN SEN!
28 Şubat sürecinde de biz gördük kardeş bu işleri, Erbakanın o zamanki tutumu da ortada dünya kadar video var aç izle, o ihanet zamanlarında bile benim şikayetim yok ordu benim ordum, paşalar benim paşam diyodu, Karadayı ile güllük gülistanlık videoları dolu kafanı kuma gömme, biraz hakikate açık ol.

Bu günleri Erbakan la birlikte görsen bu defa da tersini savunuyor olacaktın kendini bile tanımıyorsun sen daha.

Dua Nur

Kıdemli Üye
soner ben @son3er · 3 sa. 3 saat önce

Şevket Kazan Bugün gösterdi ki

RTE ve yol arkadaslari yeni bir oluşuma gitmeseydi

bu gunler hayaldi

Simdi de Çevik Bir cumhurbaskani idi

:clap2::clap2::clap2:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Kazanın yanlışını fırsat bilip vefat etmiş, bu saçmasapan iddiana cevap veremeyecek olan Rahmetli Erbakan hocaya dil uzatmaya kalkma.

Konu Erbakan değil, şevket kazan. ona yazacaksan yaz.

28 şubat taki mgk dan sonra, Devleti için Ordu bizim ordumuz, Devlet bizim devletimizdir, diyen Rahmetli ERbakan Hocamızdır.. Merhum Hocamız, her zaman, aftan ve merahmetten yanaydı...Şevket Kazan, abimiz, 28 şubatçıların ömür boyu, kurtulamayacakları bir şekilde, kitab yazmış ve hepsini deşifre etmiştir... konuşmasının satır arasında, kimi kime şikayet ediyorsunuz demiş,,,doğru demiş, Rahmetli Hocamız yapsaydı, ömrü hayatında, mahkemeye başvururdu,,,,bu tür davalar, Rahmetli Hocamızın deyimiyle fasa fiso davlardır, kimsenin ceza alacağıda yoktur.... akp lilerin basiretsiz söylemlerine kanma abiciim...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
abdullah kardeşim ayıp ya
bir de hadis yazıyon
bu kazanın yaptığı tam bir rezalet
onun korkaklığını rezaletini hadisle mi örtmeye çalışıyon
yazıklar olsun bu kadar mı parti fanatizmi gözünüzü kör etti
çok iğrenç ya
midem bulandı
merhum erbakan adına utandım

adam 28 şubat diye kitap yazmış, hepsini deşifre etmiş, neyin korkalığı..... darbecilerin başı demirele akıl danışanların adına utan bence....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
12 sene kucak kucağa beraber olanların zorlarına gitmiş sözüm,, tabi gider, kendilerine göre cumhuriyet tarihinin en azılı örgütü ile 12 yıl kucakkucağa işbirliği yapmak, her nasipsize nasib olmaz...

Allah kimsenin amel defterine bunu nasib etmesin, bazı partilere nasib olmuş,, huysuzluk ondan...

menzil5453

Doçent
28 şubat taki mgk dan sonra, Devleti için Ordu bizim ordumuz, Devlet bizim devletimizdir, diyen Rahmetli ERbakan Hocamızdır.. Merhum Hocamız, her zaman, aftan ve merahmetten yanaydı...Şevket Kazan, abimiz, 28 şubatçıların ömür boyu, kurtulamayacakları bir şekilde, kitab yazmış ve hepsini deşifre etmiştir... konuşmasının satır arasında, kimi kime şikayet ediyorsunuz demiş,,,doğru demiş, Rahmetli Hocamız yapsaydı, ömrü hayatında, mahkemeye başvururdu,,,,bu tür davalar, Rahmetli Hocamızın deyimiyle fasa fiso davlardır, kimsenin ceza alacağıda yoktur.... akp lilerin basiretsiz söylemlerine kanma abiciim...
ya arkadaş bu nasıl bir düşünce tarzıdır. Hem senelerce 28 şubat mağduruyuz deyin hem şikayetçi olmayın. Peki 28 şubatta hakları yenilen müslümanların haklarını ne yapacaksınız. Yazıklar olsun. sizdeki bu dirayetsizlik olduğu sürece bu halk size hiçbirzaman güvenmeyecekti ve desteklemeyecektir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ya arkadaş bu nasıl bir düşünce tarzıdır. Hem senelerce 28 şubat mağduruyuz deyin hem şikayetçi olmayın. Peki 28 şubatta hakları yenilen müslümanların haklarını ne yapacaksınız. Yazıklar olsun. sizdeki bu dirayetsizlik olduğu sürece bu halk size hiçbirzaman güvenmeyecekti ve desteklemeyecektir.

mahkemelerden bir sonuç çıkmaz, bunu anlamıyorsunuz... akparti, 28 şubatın hesabını sor diye millet tarafından yetki verilmiş partinin adıdır...şahısların şikayetçi olup olmamaları bu tür davalar için önem taşımaz, kamu davası devam eder zaten, ister istemez...

Muminaga

Yeni
Saadet Partisi yönetiminin teori ve pratiğindeki çizgisi rahmetli N.Erbakan'ın ifade ettikleri arasında makas giderek açılıyor.
SP yönetimi Milli Görüş liderini bypas eden bir niteliğe büründü.
SP, rahmetlinin partisi olmaktan ricat ederek fetonun partisi haline geldi.

Fetonun balyoz davası sanıklarını kast ederek kullandığı şu cümleye dikkat ediniz : "yaşlı başlı adamlar mahkemede hesap veriyor olmaları karşısında ciğerim yanıyor"
Biz geçmişten kalan arşivleri karıştıra durup; fetonun rahmetli Erbakan başbakanlığındaki "hükümete beceremediniz çekilin" sözlerini buraya taşıyıp duruyoruz.
Oysa SP yönetimi ve tabanda AK partiye düşmanlık konusunda kemikleşmiş kadroların fetoculaştığını unutuyoruz.

Darul_Beka

Profesör
adam 28 şubat diye kitap yazmış, hepsini deşifre etmiş, neyin korkalığı..... darbecilerin başı demirele akıl danışanların adına utan bence....
bence ısrar etme
savunlacak bir şey yok ortada
utanılacak bir şe var
şikayetçi olmamış
çevik bir teşekkür etmiş
erbakanın ruhu sızlamıştır
yazıklar olsun

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Erbakan hoca DEVLET BİZİM, ORDU BİZİM demiş, darbeci faşolar bizim dememiş.

28 şubatçı faşistler görevlerini dışına çıkmış kişiler ve suç işlemişlerdir, darbe yapmak devletin ve ordunun görevi değildir.

Bu sebeple Erbakan hocanın o sözünün şevket kazanın yaptığı yanlışın üzerini örtmek için kullanılması yanlıştır.

Ha dava hikayedir, sulandırılmıştır bu ayrı konudur, evet akp davayı sulandırmıştır ama şevket kazan ve meral akşener de bu sulandırmanın üzerine tüy dikmişlerdir.

SUÇLUDAN ŞİKAYETCİ olunur, olunmalıdır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
28 Şubat sürecinde de biz gördük kardeş bu işleri, Erbakanın o zamanki tutumu da ortada dünya kadar video var aç izle, o ihanet zamanlarında bile benim şikayetim yok ordu benim ordum, paşalar benim paşam diyodu, Karadayı ile güllük gülistanlık videoları dolu kafanı kuma gömme, biraz hakikate açık ol.

Bu günleri Erbakan la birlikte görsen bu defa da tersini savunuyor olacaktın kendini bile tanımıyorsun sen daha.

Saf saf konuşmayın. Söyleneni çarpıtmayın.

Tayyip Erdoğan da defalarca ORDUMUZ vs. demedi mi? Bu ordunun içindeki herkese sahip çıkmak mıdır?

Abdullah Birisi arkadaşa yazdım, aynen sana da aktarayım:

28 şubatçı faşistler görevlerini dışına çıkmış kişiler ve suç işlemişlerdir, darbe yapmak devletin ve ordunun görevi değildir.

Bu sebeple Erbakan hocanın o sözünün şevket kazanın yaptığı yanlışın üzerini örtmek için kullanılması yanlıştır.

Ha dava hikayedir, sulandırılmıştır bu ayrı konudur, evet akp davayı sulandırmıştır ama şevket kazan ve meral akşener de bu sulandırmanın üzerine tüy dikmişlerdir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye

şevket kazan diyorki, kimi kime şikayet edeceğizki...ben zaten hepsini deşifre ettim... şevket kazanda biliyor, sonuç çıkmayacağını....

niye bu kadar önemsiyorsunuzki, her 27 şubat günü, Rahmetli Hocamız anılıyorken, bunlar zaten lanetleniyor, bu azapta onlara yeter... tekrar ediyorum, Rahmetli Hocamız, böyle bir şeye başvurmadı, başvurduysa buyrrun söyleyin,..

değerli abicim, şevket kazana yükleneceğinize, darbecilerin başını akıl danışan, hastalandığında ziyaretlerini eksik etmeyenlere sorun bunun hesabını... mahkeme yollarında, kapı aşındırmaktan başka bir şey değil bu...bu korkaklık değildir.... korkak olanlar, işbirliği yapanların partilerine apar topar koşanlardır...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
şevket kazan diyorki, kimi kime şikayet edeceğizki...ben zaten hepsini deşifre ettim... şevket kazanda biliyor, sonuç çıkmayacağını....

niye bu kadar önemsiyorsunuzki, her 27 şubat günü, Rahmetli Hocamız anılıyorken, bunlar zaten lanetleniyor, bu azapta onlara yeter... tekrar ediyorum, Rahmetli Hocamız, böyle bir şeye başvurmadı, başvurduysa buyrrun söyleyin,..

değerli abicim, şevket kazana yükleneceğinize, darbecilerin başını akıl danışan, hastalandığında ziyaretlerini eksik etmeyenlere sorun bunun hesabını... mahkeme yollarında, kapı aşındırmaktan başka bir şey değil bu...bu korkaklık değildir.... korkak olanlar, işbirliği yapanların partilerine apar topar koşanlardır...

Sevgili abdullah:

Lütfen yanlışa yanlış diyelim.

Sen düşün:

BİRİNİ DEŞİFRE EDİYORSUN.

Yani mantıken BU SUÇLUDUR; SUÇU DA BUDUR diyorsun.

peki suçlu olduğuna söylediğin birinden neden şikayetçi olmazsın???

Hem bu kişi suçludurrrrrr der, hemde şikayetci olmazsan inandırıcılığın olur mu ?

Sonuç çıkar veya çıkmaz, biz bir şey yaparken sonuç çıkacak diye mi yapar olduk? öyle ise kazanın kitap yazması da hikaye değil mi?

sen şikayetci olursun, şikayet ettiğin makam görevini yapmıyorsa bu sefer onu deşifre edersin.

Zaten bakın:

kazan_sevket-jpg20150219103229.jpg

28 Şubat davasında Şevket Kazan şikayetçi oldu

28 Şubat davası duruşmasında dünkü beyanında "Şikayetçi değilim" diyen dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın karar değiştirerek şikayetçi olduğu açıklandı.

28 Şubat dönemine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan 103 sanığın yargılandığı davanın 76. duruşması başladı.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, bazı sanıklar ile müştekiler ve tarafların avukatları katılıyor.

Duruşmada, dünkü beyanında "Hayatımın en zor kararıdır, bu dosya için şikayetçi olmak. Ben şikayetçi değilim" diyen dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın dün dilekçe ile şikayetçi olduğu açıklandı.

Mahkeme Başkanı Fevzi Şıngar, "Mağdur Şevket Kazan'ın, saat 15.32 itibarıyla mahkemeye verdiği dilekçede, 'Yeniden şikayetçi sıfatıyla davaya devam edeceğini' belirttiğini" tutanağa geçirdi.

Kazan'ın avukatı İsmail Aydos da açıklamasında, "Şevket Bey biraz rahatsız, hafızasını toplayamıyor. Dün beni aradı. Yaptığından pişmanlık duyduğunu ifade etti. 'Şikayet dilekçesi göndersem olur mu' diye sordu. Ben de gönderebileceğini söyledim" dedi.

http://www.aa.com.tr/tr/turkiye/467612--28-subat-davasinda-sevket-kazan-sikayetci-oldu

Sayın kazan da yanlıştan dönmüş.

Bu arada biraz rahatsız olduğu, zaman zaman hafızasını toparlayamadığı belirtilmiş.

Dün çok kızmıştım ama insanlık hali, rahatsızlık durumu varsa bu makul bir sebeptir.

Kendisine acil şifalar diliyorum.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
şikayetçi olsada olmasada, şevket kazanı kendince haklı bulurum....73 .mi 113. mü ne duruşma olmuş, 1103 duruşmada olsa bir şey farketmeyecek,,,, 82 yaşında adam,,,

Dua Nur

Kıdemli Üye
Star Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Nuh Albayrak,Avukat Cüneyt Toraman'ın ifadelerini paylaştığı tweet'inde çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu.28 Şubat döneminin Adalet Bakanı olan Şevket Kazan'ın duruşmada ağlayarak Çevik Bir'e sarıldığını ve şikayetini geri çektiğini ifade etti.

dewes8lh.jpg

g93YO5.jpg

dewes8lh.jpg

https://www.seslimakale.com/haberdetay/sevket-kazancevik-biri-affetti-4401