Erbakan:İstifalarla Güçlendik,İktidar olacaz dedi...

bakış

Kıdemli Üye
herkes dönüp nefis muhasebesi yapmali ,madem ki Allah cc rizasi icin calisiliyorda
neden Rahman bizi halen muvaffak etmedigi gibi darbe üstüne darbe alip geriledik
yoksa Rahman kendi dinini yüceltmek istemiyormu ki calisani hüsrana ugratiyor senelerdir ...
Bu adam bi kere imanın şartlarını öğrensinde ondan sonra milli görüşçü olsun.Böyle saçma sapan milli görüşçülük mü olur.

Lafa bak."Zafer gelmiyorsa,Allah(cc)'ün rızası için çalışmıyoruz"Bunu anca dinden imandan bihaber yeni yetme,çömez bi insan söyler....

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bu adam bi kere imanın şartlarını öğrensinde ondan sonra milli görüşçü olsun.Böyle saçma sapan milli görüşçülük mü olur.

Lafa bak."Zafer gelmiyorsa,Allah(cc)'ün rızası için çalışmıyoruz"Bunu anca dinden imandan bihaber yeni yetme,çömez bi insan söyler....

Okudugun sözü söyleyen insan Milli görüs forumda yönetici
---------------------------------------------------------------------------

Milli görüs forumunda yönetici olan baska bir insanin yazdigi yaziyi oku

belki aklina birseyler gelir?

Gidenler Gitti... Tamam da Kalanlar Niye Kaldı !

Allah'ın Selamı O'na gönülden bağlı mü'min ve mü'minelerin
üzerine olsun...

Yazımın başlığına bakıldığında bir şeylerin ters gittiği anlaşılacaktır. Açıkçası iğrenmeye başladım artık edilen kelamlardan, bir bunaltı geldi. İstisnâların kaideyi bozmayacağını, genel bir yazı olduğunu da baştan belirtelim İnşaallah.

Ortada bir gitme eylemi var; bu ilk değil yine olmuştu... Gidenlerin; niye gittiği, kimliği, nasıl bir kişilik oldukları, daha önceden de zaten gidecekleri anlaşıldığı, zaten hiç davaya yakışmadıkları, ajan oldukları, Hocaefendi tarafından görevlendirildikleri, Ak Parti ile anlaştıkları gibi safsatalardan, boş laftan, gıybetten, iftiradan, faydasız sözlerden, bahsetmeyeceğim elbette.

Bahsedeceğim şey, daha önceki bölünme zamanında kalanların yaptıkları ve şimdikilerin yaptıkları hakkında olacaktır.

Biliyorsunuz bundan 8-10 yıl kadar önce bir bölünme oldu Milli Görüş kadrolarından bir kısmı Ak Parti oluşumu içinde yer almıştır. Bu oluşuma düşman kesilenler olmuş gecesini gündüzüne katıp Tayyip diye yatıp Abdullah Gül diye kalkanlar oldu. Abartmıyorum, belki o kadar Allah deseler Allah'a sevgili kul olurlardı. Kişilerin, şahsi özelliklerinden bıyığından sakalından tutun, kalplerindeki niyetlerine, ceplerindeki paradan, saçlarındaki kepeğe kadar bir şeyi bırakıldı mı bu süreç içerisinde?

El-Cevap: bırakılmadı, saymadıklarımız var.

Peki, ne oldu yahu! Hepinize Allah adına, Allah aşkına sizlere soruyorum:
-Ne fayda elde ettiniz?
-Oy mu kazandınız?
-Meclise mi girdiniz?
-Daha çok takva sahibi mi oldunuz?
Cevabını yine ben vereyim:
-Hayır!
Peki ne elde ettik:

-Maneviyattan yoksun,

-Slogan atan, attığı sloganın söylediği sözün manasını bilmeyen fanatik,

-Günde 1 saatini Allah'ın kitabına ayıramayan, İftar basıp Kur'ân okunurken Allah'ın Kelâmına saygısızılık eden (buna gelecek cevapları kestirebiliyorum; onlara cevap veriyorum: yalnızca bu teşkilatın gençlerinden bahsediyorum, ne olursa olsun o gençler Ak Parti bölünmesinden sonraki süreçte yetiştirilen gençlerdir.)

-Gidenlerin ardından 24 saat dâvâ bilinciyle(!) kişisel hakları, özel hayat hakları, din ve vicdan hürriyetlerinin hatta mal ve can güvenliğinin, şeref ve haysiyetinin hiçe sayılarak dedikodusunu yapıp, buna 'cihad yapıyorum' kılıfı giydirerek Allah'a ve İslâm'a iftira atan,

bir gençlik...

Şimdi yine gidenler oldu... Bekledim, gidince acaba biter mi bu çirkinlikler, dedikodular, seviyesizlikler, kalitesiz söylemler, iftiravari âtıflar, itham etmeler diye...
Ama nâfile bir bekleyişti bu...
Hızına hız katan bir gidişle nereye gidiyorlar, hangi dâvânın hangi emrine hizmet ettikleri anlaşılmaz bir şekilde, ne yaptıklarını bilmez bir şekilde konuşuyor, yazıyor, saldırıyor ve bunları Allah'ın sevgili kulu olmak için(!) yapıyorlar...

Onlara sesleniyorum:
Gidenler gitti tamam da siz ne için Milli Görüş Dâvâsında olduğunuzu iddia ediyorsunuz?

Yukarıda sayılanlardan vazgeçmedikçe Vallâhi hem Saadet Partisi'ne hem Millî Görüş'e ve hem de İslâm'a zarar verirsiniz.

Aslına dönmek birileri gidince sloganvari bir şekilde sindirme operasyonu yapmak için söylenecek söz değildir.

Aslına dönmek, dedikodu ve diğer yanlışlara kalanlarla devam edelim demek değildir.

Aslına dönmek,

-Yeniden Allâh'a dönmek
-Yeniden İslâm'a sarılmak
-Yeniden saldırganlığı bırakıp hilm ve vakar sahibi olmak
-Yeniden Adem'in çocukları ve topraktan olduğunu hatırlamak
-Yeniden kendi görüşünü desteklemeyenlerin değil, 'Şeytan ve Nefs'in gerçek düşman olduklarını hatırlamak
-Kısacası yeniden Allah'a sâlih bir kul olmaya hem kalb ile, hem amel ile ve hem de söz ile (üçü bir arada olmalı) çalışmak
ile olur.

Yoksa bu gidişat üzerine gidilirse adama sorarlar:
Gidenler Gitti Tamam da Kalanlar Niye Kaldı !

Kim mi sorar?

Başta Allah Sorar!

Nerden mi Konuşuyoruz?

Bu yazıyı okuyan herkesin bir defa toplanmalarımızda ve dağılmalarımızda devamlı surette okuduğumuz kimimizin çok iyi bilip de idrâkına varamadığı Sure-i Asr'ı tefsirini okumasını istirham ediyorum.

Selametle...

bakış

Kıdemli Üye
Sn maksut ibrahim bırak demogoji yapmayıda likn veriyorsan ver.Bu adamın nicki ney onu söyle bari...

arifan yolcusu

Profesör
Bismillah...
ne tuhaf ihvanlarsınız yahu:)
işi gücü bırakmış hangi milli görüşçü ne dedi,
ben ne diyorum, en ne diyorsun, o ne dedi...
evvelen ismi geçen yazı ve ismi geçen kardeşimizi eleştirmek sizlere düşmez
kardeşimiz o forumda duruma göre yerinde bir yazı kaleme almıştır...
asıl önemlisi de yazı da renklendirmeler mevcuttur kopyaladığınız yazıda maksut ibrahim aslına sadık kalınmamıştır...
diğer hususta daha önce ukubat tarafından aynı yazı aktarımları yapılarak ortamın gerilmesine yol açılmıştı...
bu tür sanal gerilimlerden kaçınalım...
herkes yoluna baksın...
siz milli görüş kavgası yapa durun,
milli gençlik yöneticimiz de gün de herkese nasıl bir cüz okutabiliriz onun sevdasında olsun...
sonuçta o da biz de sizlerde aynı ailenin mensuplarıyız...
polemiklerden kaçalım...
ve bir iyilik yapalım yazdıkalrımızı silelim inşaAllah...

bakış

Kıdemli Üye
Sn arifan yolcusu sizin gibi olayı bilmediğimizden,soru sormak zorundayım.
Yani adam forumu samimi bulduğu için bir takım özeleştirilerde bulunmuştur.Buna amenna.Bunu soru cevap şeklinde öğrenmeye çalışıyoruz.Maksut linkvermekten kaçınıyor.
varsa bir yanlışı bu yöneticinin uyarılması gereklidir.

merak ettiğim şu alttaki yazıyı kim yazdı link istiyorum.
herkes dönüp nefis muhasebesi yapmali ,madem ki Allah cc rizasi icin calisiliyorda
neden Rahman bizi halen muvaffak etmedigi gibi darbe üstüne darbe alip geriledik
yoksa Rahman kendi dinini yüceltmek istemiyormu ki calisani hüsrana ugratiyor senelerdir ...

K

Kaçak

Guest
Olay genel merkeze intikal etmek üzere ..
Ha bu gece , ha yarın ...
Çoluğu çoçugu yoktur inş.

arifan yolcusu

Profesör
bakış ihvan biz herkesin hata yapabileceğine inanıyoruz...
o kardeşim bu süreci o şekilde görür,
sen ben imtihandır der geçeriz...
bir yazının sağını alayım solunu alayım yorum yapayım dersek hoş olmaz...
herşeyden önce yazının sahibi burda değil,
gidersin o foruma kardeşim sen böyle böyle yazmışsın,
ne demek istedin yada yanlış yaptın dersin,
ya açıklama yapılır yada düzeltme...
ama buralardan oralara göndermeler bu foruma size bizlere yakışmaz...
vessela

bakış

Kıdemli Üye
gidersin o foruma kardeşim sen böyle böyle yazmışsın,
ne demek istedin yada yanlış yaptın dersin,

Kaardeeşşşim.Gidecek yer olsa giderim.Link verecekki gideyim.olayı anlayalım.Maksutun fitnesi açıklığa kavuşmalı...