Erbakan ile tanışma..N-F-K....

serhen

Asistan
Tabiki inceleyebilirsiniz,ima ettiğiniz fake üyelik ise imkanınız varsa araştırın, ip'den şehir'den Database passwordlerinden her tespit yapılıyo :)

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Tabiki inceleyebilirsiniz,ima ettiğiniz fake üyelik ise imkanınız varsa araştırın, ip'den şehir'den Database passwordlerinden her tespit yapılıyo :)

Zamanında forum yöneticiliği yaptığımdan bu işlerde uzmanımdır..
Bütün ip değiştirme program ve yöntemleri indimizde mahfuzdur..
Vehhabi ve şialarla mücadele ederken kazandığımız zanaatlerden.
:)
Merak etme yakında araştırmam biter...

agbi

Yasaklı
Hangi iddiamı İSPATLAYAMADIM ?

Hadi ozaman karşılıklı ididalarımızı akıl bazında tartışalım.

Öyle havaya konuşmayı bırakında CİDDİ olun.

Ne oldu teklifimi göremedinmi ?

Benim 4 adet İp numaram var

Ayrıca Girdiğim tüm forumlarda avatar ım agbi dir.

Yani Dört İp Numaramla 4 avatar isimle yazarım AMA KENDİME VE DAVAMA SAYGIMI KAYBEDERİM

serhen

Asistan
Tabi bekliyorum araştırma sonucunu :D ama şu Erbakan'la mücadelede harcayacağınız zamanı ehli sünnet dışı akımlara harcasaydınız daha hayırlı olurdu.

ibrahimi

Has Uşak
Yönetimin kişisel konularınızda taraf olmasını beklemeyin.biz gerekli müdehaleyi gerekli yerde yapıyoruz siz merak etmeyin.tartışırken üslübunuzu düzgün tutarsanız daha şık olur.aksi takdirde forumda siyaset konuşulup konuşulmamasını yönetimce yeniden değerlendireceğiz.

serhen

Asistan
Ben de bu forumda siyasetin artık kaldırılması gerektiğini düşünüyorum,bu tip konular forumun ismine yakışmıyor,siyasi konuların %90 kişisel hırslardan oluşuyor

ibrahimi

Has Uşak
Oto kontrolü sağlamanız lazımken daha çok fevrileşiyorsunuz.Bu size ve bize zarar veriyor.bunun önüne geçmeliyiz.Biz tartışmanın önünü almak istemiyoruz ama bu artık sokak kavgasına dönmeye başladı.forumdan çıkış yapın ve birbirinizle tartışmalarınıza bir bakın.

agbi

Yasaklı
Olayların ne zaman başladığını,harekatında nezaman başladığını herkes biliyor;) İlk başta belirttiğim iddialrını yine ıspatlayamadın ve müfteri olduğunu bir kez daha tescilledin,yönetimin de sana artık torpil geçtiğini yada "zararsızdır dokunmayın" düşüncesiyle hareket ettiklerini tahmin ediyorum.

Çok merak ediyorum bir üyenin birüyeye MÜFTERİ demesi Forum kurallarının hangi maddesinde var ?

agbi

Yasaklı
Ben de bu forumda siyasetin artık kaldırılması gerektiğini düşünüyorum,bu tip konular forumun ismine yakışmıyor,siyasi konuların %90 kişisel hırslardan oluşuyor

YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ bastırır sterejisini bırakın.

Siz ve sizin gibi düşünenlerin açtıkları konulara yazdıkları mesajlara bakın.

hirahos

Kıdemli Üye
Necip Fazıl üstadın o konuda yazdıklarının tamamına bakarsanız sağlam gerekçelerle yazdığına siz de müşahid ve kani olacaksınız. Siyasetin içindeymiş, dışındaymış bunlar hikaye... Dışında kalsa bu sefer de dışarıdan bazı şeylere vakıf olamadı filan denecekti sanırım. Bahane bulunacak ya. O dönem içinde, yani yakın olduğundan dolayı tespitleri neden daha güvenilir olamıyor?!

Biz, yakın zamanda bir kez daha dikkatlice Necip Fazıl merhumun o konuda yazdıklarının tamamını okuduk: Çok ilginçtir, bugün bizzat müşahade edip (gözleyip) kavga gürültü olmasın diye her zaman söylemediğimiz pekçok hususu o yazıda görmek şaşırtıcıydı. :)

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Necip Fazıl üstadın o konuda yazdıklarının tamamına bakarsanız sağlam gerekçelerle yazdığına siz de müşahid ve kani olacaksınız. Siyasetin içindeymiş, dışındaymış bunlar hikaye... Dışında kalsa bu sefer de dışarıdan bazı şeylere vakıf olamadı filan denecekti sanırım. Bahane bulunacak ya. O dönem içinde, yani yakın olduğundan dolayı tespitleri neden daha güvenilir olamıyor?!

Biz, yakın zamanda bir kez daha dikkatlice Necip Fazıl merhumun o konuda yazdıklarının tamamını okuduk: Çok ilginçtir, bugün bizzat müşahade edip (gözleyip) kavga gürültü olmasın diye her zaman söylemediğimiz pekçok hususu o yazıda görmek şaşırtıcıydı. :)

Katılıyorum...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Siyasete karşı değilim ama burda siyaset yapılmıyor ,kişisel hırslar, iftiralar,dedikodular siyaset adı altında konulara yansıtılıyor.

MGF Forumlarina bir insan üye olsa ben AKP liyim dese hemen

saldiriya ugruyor. AKP liler söyle kötü AKP liler böyle kötü diye

IHVAN Forumda AKP lilerde SP Lilerde rahat gelen düsüncelerini

yazabiliyorlar.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bu ve benzer konularla ERBAKAN VE MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞMANLIKLARIYLA ÜN SALMIŞ kişilerin kin ve nefretlerinden bıktık. Taassupçulukta zirvelere ulaşmış belli kimselerce sürekli aynı tür konular ısıtılıp ısıtılıp konuluyor. Serhen kardeşimizin dediği gibi siyaset bu forumda konuşulmuyor sadece fitneler ile münakaşa ortamları kollanıyor.

Bir defa tarihini bilmeyenler bu ve benzeri konularda asla yorum yapma hakkına sahip değiller diyor Şehid Bayram Hocamız.

Nedeni ise sen geçmiş tarihinde böyle meselelerin sonuçlarını bilmiyorsan eğer, şimdiki yaşadığın meseleler hakkında nasıl fikir edilenebilesin.

Sultan II.Abdulhamid han (cennet-i mekan)'a zamanının uleması şiddetle karşı çıkmışlar hatta tahtan indirilmesine dahi göz yummuşlar onaylamışlardı. Ta ki tahtan indirilmesinden sonra ortaya çıkan durumlardan sonra o ulemadan içlerinde Said-i Nursi r.a ve Mehmet Akif Ersoy gibi zatlar hemen hatalarından tövbe istiğfar etmişlerdir.

Bu hadiselere bakıldığında ulemada kimi vakit siyasi hareketlerde yanılgılara düşebileceği kanaati söz konusu olabildiği açıkça tespit edilmiştir. Ancak Üstad Necip Fazıl'ın hayatına baktığımızda 12 yıl ateist yaşadığı, bir müddet solcu olup bir müddette sağcı milliyetçi olduğu daha sonra bu hatalarından tövbe edip hakka yönelmesi ile hayatı çalkantılarla geçen dönemleri aşmıştır. Necip Fazıl r.a Erbakan hocayla arasında örmüş olduğu sıkıntılarından daha sonraları pişman olduğunu da dile getirdiğini Oğuzhan Asiltürk beyefendiden öğrenmiştik.

Şimdik konuda Erbakan'ı eleştirmek ve tenkit etme niyetinde olan güruhlar elbette Necip Fazıl Kısakürek'i gerçek manada sevdiklerinden bu niyetleri güdüyor değiller, tam aksine nereden Erbakan'ı vururuz, nereden Erbakan'ı yerle bir ederiz onun hesabındalar. Ama ALLAH şahit ki bunu başaramayacaksınız çünkü Erbakan hocaya Necip Fazıl'ın bu konudaki eleştirilerinin haksız ve yersiz olduğunun ve hata yapmış olduğunun en büyük kanıtı ise zamanın uleması olan Mehmed Zahit Kotku r.a, Mahmud Sami Ramazanoğlu r.a, Yahyalı Hacı Hasan efendi r.a ve halen hayatta olan Mahmud Ustaosmanoğlu k.s gibi birçok ALLAH dostunun emri ve desteği ile siyasete girmiş ve bu zamana kadarda daima desteklenmeye devam etmişlerdir. Eğer bugün o desteği veren ulema desteklerini çekseylerdi belki Erbakan'a destek vermeleriyle yanıldılar diyebilirdiniz ama ne Mehmed Zahit Kotku ölümüne kadar desteğini çekti, ne Mahmud Sami efendi desteğini çekti, ne Yahyalılı Hacı Hasan efendi çekti ve nede Mahmud Ustaosmanoğlu desteğini çektiler...

Bu ve benzeri konularda amaçları ve niyetleri taassupçuluk üzerine inşa edilmiş kimselere ALLAH hidayet versin.amin

Özellikle agbi yi sözünün eri olmasını ve iki taraflı davranmaması konusunda uyarıyorum.
Hem yeri gelince Erbakan hocanın tüm fikirlerine katılıyorum, o fikirlere karşı çıkana bende karşı çıkarım diyen agbi nedense herzaman Erbakan'ın fikirlerine karşı tutumları savunmaya devam ediyor. Yani hangi sözün yalan hangisi doğru ama insan olmalı bir doğru!
Ves'selam

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Aynı siteden iktibasla devam edelim...

Erbakan hakkındaki ilginç bir tesbiti var üstadın...

Bir gün de kendi evinde, yine etrafında yakınları, şöyle bir lâf ettim:
- Sizde bu dâvanın gerektirdiği ilim, irfan, aşk, fedakârlık, zekâ ve ahlâk gibi şartlardan zerre bile göremiyorum!”

“Bir kerecik olsun, vecd halini görmediğim...
Bir kerecik olsun, içinden, yanık bir sesle "Allah" dediğine şâhit olmadığım...
Bir kerecik olsun, gözyaşı istîdadından çehresinde bir ize rastlamadığım...
Zoraki bir nezâket ve tevâzu galvanizi altında her defa en sert bir benlik kayasına çarptığım...

İşte o meşhur resim ve üstadın çarpıcı yorumu...

“Beni görmeye gelen Erbakan'ın her zamanki yüzsüz tebessümüyle bana uzattığı elini reddediyor ve diyorum ki;
- Siz, kendi dâvanızın en büyük cürüm saydığı yalancılığı ve yalancı şahitliği, hem de Allah yolunda gittiğiniz bir insana karşı irtikap edebiliyorsunuz!”

Hikem

Kıdemli Üye
Erbakanı eleştirmek için, Necib Fazıldan imdat beklemek, acziyetin ifadesidir.Necib Fazılı bırakda ,ilmin yetiyorsa, kendin ,gerekçelerinle birlikte eleştir.Türkiye siyasetini, Tanzimattan bu tarafa incelememiş, kafaların , Erbakan tenkidi yapmak için , argüman aramaları, abesle iştigaldir.sen önce kendi acziyetlerini, zaaflarını, ameli kusurlarını eleştir.Necib Fazıl eleştirebilir, bir başkasıda, ilmi kesbiyeti varsa onu eleştşrebilir.Senin buradan siyasi malzeme devşirmeye kalkman, lâf ü güzâf tır..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ukubat
Aynı siteden iktibasla devam edelim...

Evet fitnemde devam edeyim mantığından bir örnek.
İşine gelmeyen tespitlere hiçbir zaman değinmezler çünkü onlar hakkı bile bile gizleyenlerdir. Çünkü onların niyeti müslümanlar arasında nifak çıkarma görevidir. Çünkü onların gidişatı siyonizme işbirlikçilik üzerinedir. ALLAH c.c. deccalin fitnelerinden tüm samimileri muhafaza eylesin.amin

ALLAH bazı kimselere dünyada hakkı hak sahibine teslim etmeyi nasip eder ama bazıları mezarda anlar neyin ne olduğunu o zaman da iş işten geçmiştir.