En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Hangisi?

En Çok Etkilendiğiniz Hocaefendi Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    179

Sofican

Üye
gulesevdali' Alıntı:
kardeşlerim bu kadarda yüklenilmezki ama.Ben onun anketi tamamen art niyet olmadan yaptığına inanıyorum ayrıca o kadar saçma bir soru değil bir kardeşiminde dediği gibi anit parantez(en çok etkilendiğiniz)demiş değil mi? hangisi en iyisidir dememiş değil mi?etkilenmek göreceli bir kavramdır.gerçi ben öle aptalca bi anket açmışstın başka bi sitede ama pişamnım ama arkadaşımızın ki öyle değil.Kalın sağlıcakla...

Ben de sana katılıyorum kardeşim.Çok haklısın.

_MeCBuRi_

Asistan
MEHMED zahid KOTKU hocam dan tabiiki...:( Allah ondan razı olsun...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Ben yahyaLiLi Haci Hasan efendimizin hayatindan cok ama cok etkiLendim..beLkide ALi Ramazan Dinc hoca Efendimizin devamLi sohbetLerini dinLedigimizden ziyaret ettigimizden kaynakLaniyordur..Yada O sohbet ortamLarinda ki hu§u.O GüzeL Camiinin manevi ortami..
Haci Hasan Efendimizin Kizkarde§i Ai§e teyzenin bize ettigi DuaLari..Ona okadar cok benziyor ki anLatamam.bizi agirLayi§Lari..onLar Kendini Hakka adami§ bizede ancak onLari sevmek dü§er."ki§i sevdigi iLe beraberdir"
Bana dinimi sevdirdiLer..RasuLuLLahi (s.a.v)sevdirdiLer..ALLah onLardan ve diger bütün DostLarindan Razi oLsun..

AnLatiLamaz ki...Ya§anir ancak..

B

BeHReM

Guest
Bediüzzaman Said Nursi ve M.Fetullah Gülen.....
diğerler Üstadları fazla tanımadığım için bişey diyemiyorum.tamamen benim eksikliğim...Yoksa hepsi birbirinden değerli.

nefret

Üye
Bediüzzaman Said Nursi ve M.Fetullah Gülen.....
anketteki diğer ismlerde biribirinden değerli kişiler...ama benim tanıdığım sadece bunlar...

U

uhuvvet

Guest
bediüzzaman eserleri ve yaşayış tarzı ile beğendiğim bir alimdir

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
YagmuR' Alıntı:
Ben yahyaLiLi Haci Hasan efendimizin hayatindan cok ama cok etkiLendim..beLkide ALi Ramazan Dinc hoca Efendimizin devamLi sohbetLerini dinLedigimizden ziyaret ettigimizden kaynakLaniyordur..Yada O sohbet ortamLarinda ki hu§u.O GüzeL Camiinin manevi ortami..
Haci Hasan Efendimizin Kizkarde§i Ai§e teyzenin bize ettigi DuaLari..Ona okadar cok benziyor ki anLatamam.bizi agirLayi§Lari..onLar Kendini Hakka adami§ bizede ancak onLari sevmek dü§er."ki§i sevdigi iLe beraberdir"
Bana dinimi sevdirdiLer..RasuLuLLahi (s.a.v)sevdirdiLer..ALLah onLardan ve diger bütün DostLarindan Razi oLsun..

AnLatiLamaz ki...Ya§anir ancak..

Kardeş Yine Hatırlattın Hüzünlendim Walla...

Ah O Sultanım...Ali Ramazan Efendim...

Kalender Camiinin Kokusu...

Gözümde Tütüyor Sultanım...

Himmet Ya Ali Ramazan Efendi Hazretleri...

Kurban Olayım Sana...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Ama Seyyid Abdülbaki Hazretleri yani Seyda Da Çok Etkiledi Beni...

Himmet Ya Gavsı Sani..

buwj2.jpg

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Büyük Nakşi Şeyhi Mahmud Sami Ramazanoğlu'dan Etkilenmemek Mümkün Değil.

Hocaefendiden Bazı Hatıralar:

Baha bey isminde bir doktor vardı. Bir sohbet esnasında ayağa fırlamış ve:
"-Siz zamanın Abdulkadir Geylanisi'siniz." diye bağırmıştı.
Hazret, yanlış söylememek ve tevazuyu korumak üzere, cevap vermemişler ve "bir aşr-ı şerif okuyun" buyurarak mevzuyu değiştirmişlerdir.

Merhum Musa Topbaş Efendi şöyle anlatıyor: Üstadını: “25 sene huzur-u âlilerinde bulundum. Bir defa en ufak bir abes şeyi Cenab-ı Hakk göstermedi. Demek ki yok ki görmedik. Elhamdülillah her işi sünnet-i seniyyeye muvafıktı.”

Yine Musa efendinin beyanına göre “25 sene içinde imâlı dahi olsa hiç kimseyle münakaşası,mücadelesi olmamıştır.”

Ne Desek Boş!

Üstadımın Üstadı Melek Yüzlüm Kurban Olduğum!

Doksan dört yıllık ömrü boyunca bir kere ayağını uzatmamış, bağdaş kurup oturmamış olan O gül yüzlü melek, sırtını bir yere dayayarak bir lokma yemek yemediği gibi, vefatından sonra bacaklarını uzatmamış, cenazesi bu halde yıkanmış, kefenlenmiştir. Namazı Ravza'da kılınıp Cennetü'l-Baki'ye gelinceye kadar yine ayaklarını uzatmayan bu mübarek zat, kabre yerleştirenlerin şehadetiyle, ancak kabre konulurken ayaklarını uzatmışlardır.

Sami Efendi'nin Doğumu

Kapıyı evin hizmetlisi açar. Kapıda bir kimsenin beklediğini görür ve ne istediğini sorar.

Ziyaretçi:
- Evin hanımı ile görüşmek istiyorum der.
Hizmetçi hanım, Ümmügülsüm validemize durumu bildirir. Ümmügülsüm validemiz:
- Kızım ne isterse kendilerine ver
diye tembihte bulunur. Hizmetçi ziyaretçinin isteğini sorar ise de

- Muhakkak kendileri ile görüşmem lazım
diye ısrar eder. Bu ısrar karşısında Ümmügülsüm validemiz kapıya gelir ve kapının arkasından konuşur. Ziyaretçi:
- Kızım hamile olduğunu biliyor musun? Senin vasıtanla büyük bir insan dünyaya gelecek, sol eğe kemiği üzerinde büyük bir ben bulunacak ve uzun müddet İslamiyet’e hizmet edecek. Bu müddet zarfında haram ve şüpheli şeylerden sakın. İsmini de Mahmut Sami koy.
der ve bir gömlek ister. Validemiz gömleği getirene kadar ziyaretçi ortadan kaybolur. Ziyaretçinin aslında Hızır aleyhisselam olduğu sonradan anlaşılır.

Bir gün dergahtaki Ali Baba vasıtası ile Adana'daki ebeveynini ziyaret etmek için, vapurla gitmek üzere Üstadından izin istedi ve eşyalarını toplayıp bavuluna yerleştirdi. Haberi beklerken Efendimiz:
- Gitmesin dedi, deyince eşyalarını çıkarıp yerlerine yerleştirmiş ve “niçin?” diye hikmetini sormaya lüzum görmeden yerine oturmuştu. Sonradan duyuldu ki, o gideceği vapur denizde batmış. O zaman üstadımızın gitmesin sözünün hikmeti anlaşılmıştır.

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
MevL-i ZüL CeLaL'e oLan a§kimiz okadar büyük oLmaLi ki..

Ayni bir sevdigimiz ki§iyi dü§üneLim O'nun sevdigi §eyLeri bizde severiz veya ho§Landigi §eyLer bizim de ho§umuza gider..
Verdigi emanetLere gözümüz gibi bakariz..hediyeLerini cok severiz sakLariz koruruz..
Biz O'nLari (ALLah dostLarini) §ahisLari yüzünden sevmiyoruz..ALLah(c.c) ve RasuLüne (s.a.v)oLan yakinLikLarindan doLayi seviyoruz..
Bu §ekiLde Rabbimizi okadar cok sevmeLiyiz ki VeLiLerine Yani sevdigi dostLarina Muhabbetimiz oLsun ..

pınarm

Üye
bencede saçma değil.en sevilen şarkıcı testinden iyidir.hepsinin yolu allaha çıkıyor.

pınarm

Üye
bencede saçma değil.en sevilen şarkıcı testinden iyidir.hepsinin yolu allaha çıkıyor.

s.a. arkadaşlar ben forumda daha yeniyim. oy kullandım ama,sonradan düşündüm ki bu anket kutuplaşmaya yol açabilir.niyet halis olabilir ama Allah nefsimize fırsat vermesin-hemen dönüp sonuçlara hepimiz de baktık-yani haşa at yarışı gibi oldu.Allah hepinizden razı olsun

K

KOCAYUSUF-1

Guest
Sİzce En İyİ Hatİp Kİm?

En İyİ Hatİbİ SeÇİyoruz?

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Ce: Sİzce En İyİ Hatİp Kİm?

Gözüm Kapalı Cevap Veriyorum...

Yahyalı Sultanı Ali Ramazan Dinç Efendi Hazretleri...

Allah'ın Sevdiği Kulu

Yolu Nakşibendi Yolu

Kolu Hem Hağlidi Kolu

Alemdar'ın Müridiyim...

kemalali

Profesör

Bence hepsinin yeri ayrıdır. Oy kullanmayacagım

B

BeHReM

Guest

en iyi diye birşey var mı?daha öncede buna benzer bir anket açılmıştı
sonu malum....başlamadan bitsin bu konu.
"şu iyi" diyenleri de kınıyorum.

a_eren07

Üye
S.a Kardeşler bence bu anket çok hoş olmamış inşallah yanlış anlaşılmaz
Hem böyle şeyler pek fazla konuşulmaz hepsinden Allah (cc) razı olsun