Eliaçık : Cübbeli Hoca Adıyla Kabir Azabından Koruyan Yakmayan Kefen Satılıyor

Yahayy

Kıdemli Üye
Allah CC hepimizin Allah CC ı

Allah CC hakkında, din hakkında söylediğin herşeye söz söyleme hakkım vardır

Amenna

Gidince göreceğiz bakalım Allah CC ın iradesi hakkında söz söylemek neymiş...

Kime göre uydurma kardeşim

Senin kafan basmıyor diye, anlamıyorsun diye biz de mi öyle yapalım

Kime hikmet verilmişse ona çok şey verilmiştir

Allah CC sana nasip etmediyse biz ne yapalım

Bu konuyu ticari mesele yapmasına biz de kızıyoruz, onaylamıyoruz zaten

Büyük lokma ye, büyük konuşma

İşte biz de onu diyoruz

Senin görüşün

Size göre öyle

Evet tıpkı senin gibi herşeyi bilip anladığını sanan hadsizlerin değil mi?

Allah CC ın dini hakkında konuşuyorsun, dikkat et

Tamam bunları anladığına göre artık başkalarına Hâd'den dem vuracağına doğru bildiğini yaz.
Bu adam yalandan ne söyleyeceğini şaşırmış, Resmen ve alenen yalana sarılmış,
pazarlama videosunda benim direkt hafızama yazılan cümle şu idi,

"Benim gibi büyük günahı olanlara lâzım bu"...
"Sonra inkar ve yalan videosunda da diyor ki, her haltı yiyeceksin, kefen seni Allah'ın azabından koruyacak he.." diyor...

Bu ne yalan, bu ne dolan, bu ne arsızlık, Allah'ın adıyla pazarlama faaliyeti yapan bu adamlar, tekrar söylüyorum,
dinlerini elleriyle tahrif edip bunu geçim kaynağı yapan Yahudi din adamlarıyla aynıdır, hatta daha da kötüdür,
bu din son defa Kur'an ile tashih edildi, artık bu imkan da yok, bu adamlar kıyamete kadar altından kalkamayacakları herzeleri
Allah'a yakıştırıyorlar...

Kur'an bu adamlar için, sonuncunun sonuncusu hatta kaynak bile değil, kesinlikle kaynak değil, Kur'an imanlısı bir insan,
bu rezillikleri Rab'bine yakıştırmaz, sizin yolunuz tarikiniz, sülukunuz bilmem neyiniz bizi ilgilendirmez, biz konu İslâm ise
bu yaşananların islamdaki adı, "sağdan yanaşarak Allah'ın adıyla kandırma" dır başka bir tarifi yoktur.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dikkat et kardeşim

Allah CC ın kudretini, iradesini sorguluyorsunuz

Eğer Allah CC bir kuluna azap murad etmişse o kulu hiç bir zaman o esmayı öğrenmeye, denilen işi denilen şekilde yapmaya muvaffak olmaz

Nitekim Hadisi şerifte cuma günü bir saatte edilen duanın kabul olacağını ama bazılarının bu zamanıbilmeye, o saatte dua etmeye asla muvaffak olmayacağını bildiriryor

Yok eğer Allah CC eğer bir kulunun kabir hesabının kolay geçmesini murad ederse o zaman o kuluna nedenbir esmasını vesile etmesin???????????

Siz de bazıları gibi "ETMEZ" derseniz Allah CC ın kudreti ve iradesini sorgulamış olmaz mısınız?

Kudret ve İradeyi sorgulayan HADDİ aşmış olmaz mı?

Tam tersi, siz bunlari iddia etmekle Allah'i kayit altina almis olmuyor musunuz? Olmuyorsaniz delilini getirmeniz gerekiyor.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Tamam bunları anladığına göre artık başkalarına Hâd'den dem vuracağına doğru bildiğini yaz.
Bu adam yalandan ne söyleyeceğini şaşırmış, Resmen ve alenen yalana sarılmış,
pazarlama videosunda benim direkt hafızama yazılan cümle şu idi,

"Benim gibi büyük günahı olanlara lâzım bu"...
"Sonra inkar ve yalan videosunda da diyor ki, her haltı yiyeceksin, kefen seni Allah'ın azabından koruyacak he.." diyor...

Bu ne yalan, bu ne dolan, bu ne arsızlık, Allah'ın adıyla pazarlama faaliyeti yapan bu adamlar, tekrar söylüyorum,
dinlerini elleriyle tahrif edip bunu geçim kaynağı yapan Yahudi din adamlarıyla aynıdır, hatta daha da kötüdür,
bu din son defa Kur'an ile tashih edildi, artık bu imkan da yok, bu adamlar kıyamete kadar altından kalkamayacakları herzeleri
Allah'a yakıştırıyorlar...

Kur'an bu adamlar için, sonuncunun sonuncusu hatta kaynak bile değil, kesinlikle kaynak değil, Kur'an imanlısı bir insan,
bu rezillikleri Rab'bine yakıştırmaz, sizin yolunuz tarikiniz, sülukunuz bilmem neyiniz bizi ilgilendirmez, biz konu İslâm ise
bu yaşananların islamdaki adı, "sağdan yanaşarak Allah'ın adıyla kandırma" dır başka bir tarifi yoktur.
Ya sen yazılanları anlıyor musun yoksa bunu özellikle mi yapıyorsun????

Hocanın yanlışı hocayı bağlar, elbet Allah CC Hocaya böyle fitne yaydığı için, olur olmaz konuştuğu için hesap soracaktır.

Hoca yanlış yaptı diye doğru olan, ya da olabilecek olana yanlış denmez

Hocanın "Şu zat demiştir" dediği kişi büyük zattır

Hiç mi içinden geçmiyor "Ya doğru ise" diye

Ya doğru ise

O Zaman HAŞA Allah CC ı sorgulamış olmuyor musun?

Hiç mi için ürpermiyor, korkmuyorsun?

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Tam tersi, siz bunlari iddia etmekle Allah'i kayit altina almis olmuyor musunuz? Olmuyorsaniz delilini getirmeniz gerekiyor.
Bizim birşey yaptığımız yok kardeşim

Biz sadece "Kul Allah CC ın, İrade Allah CC ın; Allah CC ne dilerse onu yapar" diyoruz

Gerek bir esmayı vesile eder azabı kaldırır, gerek azap eder

Maide 118. Onlara azabedersen, doğrusu onlar Senin kullarındır; onları bağışlarsan, Güçlü olan, Hakim olan şüphesiz ancak Sensin.

Allah CC dan korkuyoruz, bundan başka şey demiyoruz

Kaptan

Mecra Yazarı
Ya oyleyse ya boyleyse seklinde konuya yaklasilmaz. İslam ihtimaller dini degildir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Dikkat et kardeşim

Allah CC ın kudretini, iradesini sorguluyorsunuz

Eğer Allah CC bir kuluna azap murad etmişse o kulu hiç bir zaman o esmayı öğrenmeye, denilen işi denilen şekilde yapmaya muvaffak olmaz

Nitekim Hadisi şerifte cuma günü bir saatte edilen duanın kabul olacağını ama bazılarının bu zamanıbilmeye, o saatte dua etmeye asla muvaffak olmayacağını bildiriryor

Yok eğer Allah CC eğer bir kulunun kabir hesabının kolay geçmesini murad ederse o zaman o kuluna nedenbir esmasını vesile etmesin???????????

Siz de bazıları gibi "ETMEZ" derseniz Allah CC ın kudreti ve iradesini sorgulamış olmaz mısınız?

Kudret ve İradeyi sorgulayan HADDİ aşmış olmaz mı?

Allah'ın kudreti ve muradı ile delil getirilemeyeceğinin usul hatası olduğunu bile bilmiyorsun henüz.

Peki ben sana desem ki,

"Allah dünyada ne kadar salih amel sahibi iman sahibi vars cehenneme, ne kadar isyankar küfürbaz varsa cenneti Alâ'ya yerleştirecek"
"İblis ve Firavnlar Cennetin en yüksek makamlarına yerleşecekler"
"Allah çocuk edinecek"

Bunlara Allah murad etse engelleyecek bir güç var mı?
Elbette yok diyeceksin...
Peki yapar mı bu fillleri?
"Yapmaz çünkü kimler cennet ehli, kimler cehennem bize türlü türlü anlatıyor,
İBlisi ve Firavn'ı lanetliyor, Allah haşa çocuk edinmez" diyeceksin.

Peki "Kim zerre misali hayır ve şer işlemişse karşılığını görecek" diyen bir Allah için bu uydurulanları nereye sokuşturacaksınız.
O demiş ama ama kitaplarda şöyle, buraladar böyle peşinden eklemeye başlayacaksınız.
İşte sizin örneklemenizin zayıflığı, Kur'ana karşı beşerlerin zanlarını getirip bu keşifle Allah'tan aınmıştır,
bu da Allah'ın indirdiği gibidir diyenlerin sözlerini ortak ve alternatif olarak alabiliyorsunuz.
Adam sohbetinde aynen keşif yolu ile Allah'tan alınmıştır diyor, işte elimizdeki korunaklu kitap, işte karşısındaki sözler.

Allah'ın muradı ve kudreti huccete mesned teşkil etmez, kendi beyanları ve Kur'anda bize etraflıca izah ettiği Sünnetullah üzere Kudreti teşkil eder.
Ve Allah kesinlikle Vaadinden dönmez, ne vaad etti ise onu bulacağız...
Böyle kestirme yollar icad etme, aradan sıvışıp geçecek rüşvetçi yaklaşımlar ancak şirk koşmadan iman edemeyen hastalıklı dimağların ürünleridir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Ya sen yazılanları anlıyor musun yoksa bunu özellikle mi yapıyorsun????

Hocanın yanlışı hocayı bağlar, elbet Allah CC Hocaya böyle fitne yaydığı için, olur olmaz konuştuğu için hesap soracaktır.

Hoca yanlış yaptı diye doğru olan, ya da olabilecek olana yanlış denmez

Hocanın "Şu zat demiştir" dediği kişi büyük zattır

Hiç mi içinden geçmiyor "Ya doğru ise" diye

Ya doğru ise

O Zaman HAŞA Allah CC ı sorgulamış olmuyor musun?

Hiç mi için ürpermiyor, korkmuyorsun?

Sen de şunu anlamıyorsun, ben ticaret fiilinde değil, Allah'a karşı yapılan bu uydurmanın derdindeyim.
Bu tüccarın ticareti beni zerre kadar alâkadar etmiyor, istediğini alsın satsın.
Asıl sizi bu şekilde Allah adına "dediğimi yap Allah'ın azabı hafifletir" diye bir zannın peşine dülşen birinin,
Allah adına attığı bu iftira sizin içinizi ürpertmiyor mu, Vallahi, Billahi ben duyduğumdan beri bunu düşünüyorum, ticaretini alsın başına çalsın.

Ben direk buradaki zanna karşıyım, direk hasımım hatta, anlayamıyorsun bir türlü...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Böyle kestirme yollar icad etme, aradan sıvışıp geçecek rüşvetçi yaklaşımlar ancak şirk koşmadan iman edemeyen hastalıklı dimağların ürünleridir.
Boyundan büyük laflar ediyorsun

Al o zaman

Tebareke (Mülk) Suresi kabir azabına engeldir. (Hadis Şerif)

Şimdi senin mantıkla gidelim

İyi o zaman adam ömür boyu her haltı yesin, sonra mülk suresini okudu diye kabir azabından kurtulsun öylemi

Sizi rüşvetçiler, sizi şirk koşmadan iman edemeyen dimağlar sizi

Hadi buyur bakalım ne olacak???

Verda

Gales
Asıl siz unutıyorsunuz

"GÖRECEKSİNİZ" diye attığınız naraları unutmadık

"Bize Göstereceğiniz" günleri bekliyoruz

Herşey sizin anladığınız, anlamak istediğiniz şekilde sanıyorsunuz

Bakara 11. Onlara “Yeryüzünde bozgunculuk çıkarmayın” dendiği zaman: “Biz sadece düzelticileriz” diye cevap verirler.
Bakara 12. Dikkat edin, gerçekte onlar bozgunculardır ama anlamazlar.

Çok yakında görüp anlayacağız kim ıslah edici, kim yoldan çıkarıcı

Açık açık kabul ettiniz hala mi kelime oyunlari cidden cok ilginçsiniz :)

Size söylemek istedigim ise birilerinin urettikleri seyleri kabul etmissiniz ama Allah uzaklarda değil hatta oldukca yakın onunla araniza kimseyi sokmayin..

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Açık açık kabul ettiniz hala mi kelime oyunlari cidden cok ilginçsiniz :)

Size söylemek istedigim ise birilerinin urettikleri seyleri kabul etmissiniz ama Allah uzaklarda değil hatta oldukca yakın onunla araniza kimseyi sokmayin..
Neyi kabul etmişim

Öyle bir yazmıuşsın ki sanki büyük bir hata etmişim de sonra kabul etmişim gibi

HİŞŞŞTTT

Uyan da balığa gidelim

Verda

Gales
Sakin olun yahu:)

Durumunuzu gorunce uyarma geregi hissettim ki sorumlu tutulabilirim malum..

Yahayy

Kıdemli Üye
Boyundan büyük laflar ediyorsun

Al o zaman

Tebareke (Mülk) Suresi kabir azabına engeldir. (Hadis Şerif)

Şimdi senin mantıkla gidelim

İyi o zaman adam ömür boyu her haltı yesin, sonra mülk suresini okudu diye kabir azabından kurtulsun öylemi

Sizi rüşvetçiler, sizi şirk koşmadan iman edemeyen dimağlar sizi

Hadi buyur bakalım ne olacak???

Ben bu hadisi çok güzel konuşurum keşke benimle konuşacak biri olsa,

Meselâ "YaSin Suresi Kur'anın kalbidir",
"Ölülerinize yasin kıraat ediniz"
"Mülk suresi kabir azabına engeldir"

Bu hadisleri çok güzel konuşurum, çok da faydalı buluyorum...

ama önce konuşacağım kişinin Kur'anı Kıraat etmek ile, seslendirmek arasındaki farkı öğrenmesi gerek, sonra konuşurum.
Biyolojik Mp3 çalar olarak Kur'an seslendirenler için değil bu Hadisler.

Ayrıca bak yine aynısını yaptın, ben Kur'an derken, sen yine sana hakkı gösterdiklerini düşündüğün ulemanın görüşünü,
Kur'anda öyle ise bak burada böyle diye getirdin.
Bir surenin kıraat edilmesini, yarım yamalak Arapçası ile seslendirmeye çalışan birinin fiili sanıyorsan sen henüz A-B-C'den
başlaman gerek.

Bu duyduklarını biz duyup da hepsi ile amel edeli onlarca yıllar oldu, ben Tebare Suresi okumadan yatmayan bir insandım,
taki yasin ve Tebareke bana haddimi bildirene kadar güzel kardeşim bunlar için önce Kur'an ile amel etme ve onu hak kabul etme gibi bir
hassas start noktası vardır, henüz bu çizgiden geçemeyenler, çizginin gerisinde idman yapıyorlar, koştukları da maratondan sayılmıyor haberin olsun.

Yahayy

Kıdemli Üye
Gene büyük konuşuyorsun

Uydurma olduğunu nerden biliyorsun?

Kendi adıma yemin edeyim, Vallahi de, Billahi de, Tallahi de uydurmanın dik alâsı ve daniskasıdır.
Bu hakkı bana uydurulmuş olması ve tahrif edilmiş olması zerre kadar ihtimal taşımayan Allah'ın hak haberi söylüyor.
Ben Allah'a güvenirim, İmanım bunu emreder...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Ben bu hadisi çok güzel konuşurum keşke benimle konuşacak biri olsa,
İlginç...
Ayrıca bak yine aynısını yaptın, ben Kur'an derken, sen yine sana hakkı gösterdiklerini düşündüğün ulemanın görüşünü,
Kur'anda öyle ise bak burada böyle diye getirdin.
Ben bunu çok güzel konuşurum (!!!) keşke benimle konuşacak biri olsa,

Bir surenin kıraat edilmesini, yarım yamalak Arapçası ile seslendirmeye çalışan birinin fiili sanıyorsan sen henüz A-B-C'den
başlaman gerek.
Senin arapçan nasıl??

bana haddimi bildirene kadar
Yorum yok

:)

çelebiler

Kıdemli Üye
Olayı anlattık bir daha anlatalım

Kefen kabir azabından korumaz, ama kefene yazılmış/iliştirilmiş Esma-ül Hüsna hürmetine Allah CC dilerse kabirde işi kolaylaştırabilir

Hocanın dediğin doğru, yaptığı yanlış

Umarım anlaşılmıştır

Üzerine bir yerlerine esma ı hüsna iliştir.Sonra kendini boğaz köprüsünden at.Allah isterse uçarsın desem inanmazsın değil mi?

Neden?Çünkü zarar göreceğinden eminsin sen de biliyorsun ki Allah böyle birşey istemez.

Buna inanıyorsun değil mi?Allah boğaz köprüsünden ne muskası ne duası takarsan tak seni uçurmayacak.

Peki mezarda yakacağını bildirmeyen Allah'ın yakacağını,bir tarafına iliştireceğin dua sebebi ile de isterse yakmayacağını nasıl söylersin?

Allah yakacağını söylememişken sen kim oluyorsun da Allah adına vaadlerde bulunuyorsun?

Yalanlarına Allah'ı nasıl şahit tutarsın?

Senin ahirette Allah'ın karşısına çıkacağına inancın yok mu?

Her sözünden hesap vereceksin bunu oyun mu zannettin?

Verda

Gales
Hadis uydurmaciliginin en kötüsü kur'ana yaklasilsin diyerekten yapilanidir biraz hadis tarihi okuyun lutfen..