Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum

alitufan2003

Profesör
Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum :

Sizlere bir-iki soru, sorup...öğrenmek istiyorum....

1) Şu IŞİD denilen Allahın belası terör örgütü de Ehli Sünnetçi
mi ,değil mi....???????

2) Bu arada Talibancılar, müslüman kardeşler de Ehli sünnetçi mi,
değil mi...????

3) Sivasta 35 Alevi insanımızı, bir otel içinde canlı canlı yakanlar sünniler mi..?? Değil mi..???

Bu sorulara sünni kardeşlerim cevap verebilirler mi...??
Not : Ben de aileden sünni ve hanefi İDİM.....

Bir kimsenin, zümrenin ehl-i sünnet olduğunu söylemesi, onun ehl-i sünnet olduğuna dalalet etmez...
AİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFINA BAKILMAZ!!!
Sözde iSLAM ve Ehl-i Sünnet...
Amma icraatları değil!!!
(Nitekim ülkemizde birçok ehl-i sünnet olduğunu iddia eden grupta dinde bölücülük yapmakta, Allah ve Resulünün açıkca bildirdiği ve sınırlarını çizdiği ZEKAT, ÖRTÜNME, İMAN-KÜFÜR BERZAHI, FAİZ MÜESSESELERİ İLE İŞTİGAL gibi birçok esası kendi menfaatleri yönünde değiştirmektedir. Bunlar sözde ehl-i sünnet müdafisi, gerçekte ise Allah Resulünün bize bildirdiği
SAPTIRICI İMAMLAR'dır.)

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde buyururlar ki:
“Sizin için Deccal’den daha çok Deccal olmayanlardan korkarım.”
“Onlar kimlerdir?
Saptırıcı imamlardır.
(Ahmed bin Hanbel)

IŞİD ve türevleri, “İSLAM” adını kullanarak bu isim altında bu vahşeti yapmakla hem menfaatlerini temin ediyorlar, hem de İslâm dinine büyük bir leke sürüyorlar. Zira İslâm dini bunların yaptıklarının hepsini yasak etmiştir.
Kelâmullah’ta haksız yere adam öldürmenin haram olduğuna dair pek çok Âyet-i kerime’ler vardır.
Allah-u Teâlâ bir Âyet-i kerime’sinde bir mümini haksız yere öldürmenin büyük bir cinayet olduğunu ve o nisbette cezâya sebep olacağını beyan buyurmaktadır:
“Kim bir mümini kasden öldürürse, onun cezası, içinde devamlı kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, lânetlemiş ve büyük bir azap hazırlamıştır.” (Nisâ: 93)
Çünkü çok büyük bir suç işlemiştir.

Görülüyor ki bir mümini öldürmek, anlatılmayacak derecede tehlikeli ve korkunç bir âfettir. Allah-u Teâlâ’yı inkârdan sonra en büyük günah cana kıymaktır.
Diğer bir Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:
“Kim bir cana kıymamış, ya da yeryüzünde bozgunculuk yapmamış olan bir kimseyi öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir.” (Mâide: 32)
İnsanın Allah katındaki derecesi çok yüksektir. Burada insan hayatının ne kadar değerli olduğu gözler önüne serilmektedir.
İnsanın en mühim vazifelerinden birisi de hayat gibi büyük bir nimetin idamesine çalışmaktır. Yaşama hakkı mukaddes olduğundan dinimiz bu hakkın muhafazası hususunda her türlü tedbiri almıştır.Haksız yere bir başkasının hayatını alan veya ölümüne sebep olan kimse, yalnızca bir kişiye zulmetmekle kalmamış, aynı zamanda insan hayatının ulvîliğini ayaklar altına almış, bu hususta başkalarına da cesaret vermiş, Allah-u Teâlâ’nın gazabını haketmiş olur.
Allah-u Teâlâ bir Âyet-i kerime’sinde de şöyle buyurmaktadır:
“Fitne çıkarmak, adam öldürmekten daha kötüdür.” (Bakara: 191)
Dikkat edilirse katl, bir kişinin ölümü demektir. Fitne ise Âlem-i İslâm’ın yıkılması demektir.

CENGİZHAN

Yasaklı

Alitufan efendi....

Yani bu yazınız benim sorularıma cevap mı oldu...?????

Talibanı ne yaptınız...?????.!!!!

Sivasta 35 vatandaşımızı otelde diri diri yakanlar...

ONBİNLERCE SİVASLI SÜNNİ TÜRK MÜSLÜMANLARI DEĞİL Mİ...??????

kilicarslan

Kıdemli Üye
Olaylar çoğu zaman olduğundan farklı yansıtılıyor, hele bırde o olayları fasık ve gayrı müslümanların dılınden anlatıldığını kabul edersek , olayların arka planını iyi araştırmak gerekiyor. Balıklama atlamamak lazım..

CENGİZHAN

Yasaklı
Olaylar çoğu zaman olduğundan farklı yansıtılıyor, hele bırde o olayları fasık ve gayrı müslümanların dılınden anlatıldığını kabul edersek , olayların arka planını iyi araştırmak gerekiyor. Balıklama atlamamak lazım..

Sivas Madımak oteli olayından bahsediyoruz.....
Yıllarca televizyonlarda nasıl yakıldıklarını gördük...

Türk gazetelerinde yıllaca binlerce yazı ve makalelerini okuduk.. Yangından kurtulanların ağzından birebir neler olduğunu öğrendik.....
.

hele bırde o olayları fasık ve gayrı müslümanların dılınden anlatıldığını kabul edersek ,

Bunca televizyonlar, gazeteler ...fasık ve gayri müslüm...

Buyurun siz müslümandan bu Madımak olayını dinleyelim....

Şu mezhepçiliğin tüm müslüman dünyasına nasıl bir BELA olduğunu ne zaman görecek ve ne zaman anlayacaksınız...????????

alitufan2003

Profesör

Alitufan efendi....
Yani bu yazınız benim sorularıma cevap mı oldu...?????
Talibanı ne yaptınız...?????.!!!!
Sivasta 35 vatandaşımızı otelde diri diri yakanlar...
ONBİNLERCE SİVASLI SÜNNİ TÜRK MÜSLÜMANLARI DEĞİL Mİ...??????

Anlayana sivrisinek saz...
Anlamayana Davul-zurna az..

Sözün özü;
kişilerin LAF ile neye inanıp, neye tabi oldukları beyan etmeleri önemli değildir, bizzat ortaya koydukları İCRAAT'larıdır amelleri...
Adam müslümanım, ehl-i sünnetim deyip, gidip masum bir insanı katlediyorsa, ONUN ZİYANDA OLDUĞU, HEM AYET-İ KERİME HEM DE HADİS-İ ŞERİF İLE SABİTTİR...
Ve bu adam veya bu zümreden yola çıkarak, bunların yanlışını EHL-İ SÜNNET'e bağlamak ise tek kelime ile AHMAK'lıktır, CAHİL'liktir...

ÇÜNKÜ;
Tarih incelendiğinde;
Çağdaşları tuvalet bilmez avrupalılar engizisyon mahkemelerinde milyonları keserken, bunlar şeytanla işbirliği içinde cadılar diye kadınları diri diri yakarken, vatikanda çocuk oğlanları iğfal eden din adamlarından din öğrenirken, ele geçirdikleri yerlerdeki insanları farklı inanışta olduklarından dolayı çoluk-çocuk, kadın demeden katlederken...

ateşte yakılma cezası verilmesi

İspanyollar çocukları annelerinin gözü önünde köpeklerine yediriyorlardı. İspanyolların eline düşme korkusu ile kendisini ve çocuğunu asan bir Amerikan yerlisi.

Ehl-i Sünnet Ecdadımız;
Fethettiği yerlere ADALET ve İNSANİ DEĞERLERİ taşıyordu...

CENGİZHAN

Yasaklı

Sen şimdi boşver tarihte avrupalılar şöyle geri idi böyle geri idi.... Bizim KAHRAMAN padişahlarımız avrupaya medeniyet götürüyordu.....

MAZİ geçmişte kaldı biz bu günden bahsediyoruz....

Bu gün hala müslüman alemi avrupaya medeniyet götürebiliyor mu...???

Yoksa tam tersi Avrupa müslümanlara medeniyet getirmeye mi çalışıyor....

Sen bu gün TÜM MÜSLÜMAN DÜNYANIN HALİNİ Bİ GÖR Bİ ANLATSANA.....!!!!!

IRAKTA, SURİYEDE, AFGANİSTANDA, MISIRDA Kİ...

MEZHEP KAVGALARINI SENDEN BAŞKA TÜM DÜNYA GÖRÜYOR....

Ama kafalarına KUR'AN DIŞI BİR MEZHEP ÇAKILMIŞ OLANLAR.... BUNLARI GÖREMEZLER......

HALA MEZHEPLERİNİ MÜDAFAA EDEBİLMEK İÇİN ORDAN BURADAN BAHANELER İCAD ETMEYE ÇALIŞILAR....

NEYMİŞŞŞŞŞ , BİN YIL ÖNCE aVRUPA ÇOK GERİ İMİŞŞŞŞ DEEEE......

kilicarslan

Kıdemli Üye

Sivas Madımak oteli olayından bahsediyoruz.....
Yıllarca televizyonlarda nasıl yakıldıklarını gördük...

Türk gazetelerinde yıllaca binlerce yazı ve makalelerini okuduk.. Yangından kurtulanların ağzından birebir neler olduğunu öğrendik.....
.

Bunca televizyonlar, gazeteler ...fasık ve gayri müslüm...

Buyurun siz müslümandan bu Madımak olayını dinleyelim....

Şu mezhepçiliğin tüm müslüman dünyasına nasıl bir BELA olduğunu ne zaman görecek ve ne zaman anlayacaksınız...????????

Ne mezhepçiliği türkiyede mezhebçilik yoktur, ama olmayan seyı kaşıyarak yara olıştırmaya hatta akabinde kanatmaya çalışanlar var,

Madımak alevilere karşı yapılmış bir şey değil hatta yananların içinde sünnilerde var. Oraya toplanan kalabalık niye toplanmiştı? milli ve manevi değerlere söven birileri şehre gelip sempozyum yapacaktı, işin garibi bu kişilere bir şey olmadı onlar arka taraftan çıkartılıp kurtarıldı.

Biraz araştırın, yaşı yetenler o günleri iyi hatırlar.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum :

Sizlere bir-iki soru, sorup...öğrenmek istiyorum....

1) Şu IŞİD denilen Allahın belası terör örgütü de Ehli Sünnetçi
mi ,değil mi....???????

2) Bu arada Talibancılar, müslüman kardeşler de Ehli sünnetçi mi,
değil mi...????

3) Sivasta 35 Alevi insanımızı, bir otel içinde canlı canlı yakanlar sünniler mi..?? Değil mi..???

Bu sorulara sünni kardeşlerim cevap verebilirler mi...??

Not : Ben de aileden sünni ve hanefi İDİM.....

Maziyi bırak şimdi nesin onu söyle .... Gerçi ne olduğun belli ama avukatın ne diyeceğini merak için soruyorum.

Taliban dediğin yapı İşidin amcaoğludur. Ruslar Afganistanı işgal ettiğinde halk milli direniş gösterdi. Kanaat önderleri cephe komutanları oldular. Örneğin Burhaneddin Rabbani bir cephenin Gulbeddin Hikmetyar başka bir cephe komutanı oldu. Burhaneddin Rabbaninin Ahmed Şah Mesut isimli bir genel komutanı vardı Rabbani sufi meşreb bir üniversite hocasıydı. Raşit Dostuma kadar her komutan düşmana karşı savaşırken Amerika Pakistanın Afganistan sınırındaki medreselerine taliban üyelerini yerleştirmeye başladı. Medrese taleleri anlamına gelen isimlerini de ordan alırlar. Ruslara karşı kesin zafer kazanıldığında artık bütün guruplar yorulmuş ve mecalleri tükenmişti. Taliban da gücü bitmiş gurupların üzerine saldırarark yönetimi ele aldı ve Ahmet Şah Mesut gibi bir cengaverin de kanına girdi. Şah Mesut ki Penlir vadisinden öteye bir tane Rus askeri geçirmemişti.

Bu gün de suriyede olanlar aynı şeyler... gurupların direnişte mecali kalmayınca güçlerin tükendiği bir noktada Işid girdi devreye ve gıcır gıcır arabalarıyla, adidas ayakkabılarıyla yepyeni silahları kuşanıp müslümanların kanını akıtmaya gavuru sevindirmeye devam ediyorlar. Direnişin simgelerini boğazlarını keserek öldürenlerin hangi mezhepten olduğu benim için anlam ifade etmiyor. Sahabeyi katleden Haricilerde yaşadı bu dünyada. Kim onlara rahmet okuyor...

Sivas olaylarına gelince, daha önce yazmıştım. O dönemde müdahil avukatlardan tanıdıklarım vardı. Kalabalığın içinde alkollu insanlar bile tespit edilmiş. Elinde benzin bidonuyla gidenlerin askeriye mensubu olduğuna dair çarşaf çarşaf yazılar yazıldı zamanında.

İçindeki canavarı kov ve imanını güncelle @CENGİZHAN Seneye Ramazana ulaşamayabilirsin. Dün 35 yaşında bir öğretmeni toprağa verdik. Bayramı göremedi...

ömerusta

Kıdemli Üye
evet o büyük bir oyundu 0ynandı ya baş bağlar niye hatırlamıyorsun cengiz meseplere bende karşıyım ama bu mesele mesep meselesi değil

CENGİZHAN

Yasaklı
Maziyi bırak şimdi nesin onu söyle .... Gerçi ne olduğun belli ama avukatın ne diyeceğini merak için soruyorum.

Taliban dediğin yapı İşidin amcaoğludur. Ruslar Afganistanı işgal ettiğinde halk milli direniş gösterdi. Kanaat önderleri cephe komutanları oldular. Örneğin Burhaneddin Rabbani bir cephenin Gulbeddin Hikmetyar başka bir cephe komutanı oldu. Burhaneddin Rabbaninin Ahmed Şah Mesut isimli bir genel komutanı vardı Rabbani sufi meşreb bir üniversite hocasıydı. Raşit Dostuma kadar her komutan düşmana karşı savaşırken Amerika Pakistanın Afganistan sınırındaki medreselerine taliban üyelerini yerleştirmeye başladı. Medrese taleleri anlamına gelen isimlerini de ordan alırlar. Ruslara karşı kesin zafer kazanıldığında artık bütün guruplar yorulmuş ve mecalleri tükenmişti. Taliban da gücü bitmiş gurupların üzerine saldırarark yönetimi ele aldı ve Ahmet Şah Mesut gibi bir cengaverin de kanına girdi. Şah Mesut ki Penlir vadisinden öteye bir tane Rus askeri geçirmemişti.

Bu gün de suriyede olanlar aynı şeyler... gurupların direnişte mecali kalmayınca güçlerin tükendiği bir noktada Işid girdi devreye ve gıcır gıcır arabalarıyla, adidas ayakkabılarıyla yepyeni silahları kuşanıp müslümanların kanını akıtmaya gavuru sevindirmeye devam ediyorlar. Direnişin simgelerini boğazlarını keserek öldürenlerin hangi mezhepten olduğu benim için anlam ifade etmiyor. Sahabeyi katleden Haricilerde yaşadı bu dünyada. Kim onlara rahmet okuyor...

Sivas olaylarına gelince, daha önce yazmıştım. O dönemde müdahil avukatlardan tanıdıklarım vardı. Kalabalığın içinde alkollu insanlar bile tespit edilmiş. Elinde benzin bidonuyla gidenlerin askeriye mensubu olduğuna dair çarşaf çarşaf yazılar yazıldı zamanında.

İçindeki canavarı kov ve imanını güncelle @CENGİZHAN Seneye Ramazana ulaşamayabilirsin. Dün 35 yaşında bir öğretmeni toprağa verdik. Bayramı göremedi...

BEN BİR SORU SORUYORUM...

Taliban ve IŞİD sünni midir...?? Değilmidir diye....

Yukarıda bir kamyon yazı...
Yok taliban Işidin amcaoğluymuş...muş da muş...

Sonra talibanın tarihi....

YAAAA ARKADAŞ......

TALİBAN VE IŞİD SÜNNİ Mİ...???DEĞİL Mİ...???

Değilse bunlar hangi mezhepten...????????

ANLAYABİLDİNİZ Mİ...???????

cemaliii

Kıdemli Üye
şükür konu tarikat-mürşid minvalinden çıkıp,ehli sünnet mevzuuna tekrar geçti.elhamdulillah.
dutağacı bu sana ders olsun.umarım bir daha tarikatsızlara,mezhepsizlere,kurancılara had bildirecem diye uğraşırken,tarikata mürşide laf edilmesine VESİLE olmazsın.
taş atan bizdendir,attıran bizden değildir.anladın sen onu gurban.

cemaliii

Kıdemli Üye
Taifte Peygamberimize taş attılar. Bu durumda sözlerinin ucu nereye gidiyor bir düşün.

lafons bir söze de karışma muhterem.bu laf zaten tasavvufi bir laftır.benim uydurduğum bir lafda değildir.tasavvufta söylenir.dut ağacının bildiğinden eminim.hala bu lafla zorun varsa söyleyen irşad makamındaki şeyh efendilere söyle.bana değil.heralde onlar senin kadar düşünememişler sözün ucunun gittiği yeri.

lafons7275

Kıdemli Üye

lafons bir söze de karışma muhterem.bu laf zaten tasavvufi bir laftır.benim uydurduğum bir lafda değildir.tasavvufta söylenir.dut ağacının bildiğinden eminim.hala bu lafla zorun varsa söyleyen irşad makamındaki şeyh efendilere söyle.bana değil.heralde onlar senin kadar düşünememişler sözün ucunun gittiği yeri.

Senin ne ilmin ne de çapın dut ağacına laf söylemeye yetmez. Haddini bil.

cemaliii

Kıdemli Üye
lafons sen git önce tasavvufu öğren gel.tasavvufta çok tıfılsın.forumda taş attıranların başında sen geliyorsun,açtığın konularla,herkese sataşmalarınla taş atılmasına vesile oluyorsun.

lafons7275

Kıdemli Üye
lafons sen git önce tasavvufu öğren gel.tasavvufta çok tıfılsın.

Sen önce müslüman nelere iman etmelidir onlardan başla. Komple bildiklerini çöpe at. Sonra Ahmed ziyaeddin gümüşhanevi hazretlerinin ehli sünnet itikadını al oku.

Oku yine oku.

Sana yapacağım en kıymetli nasihat budur.

cemaliii

Kıdemli Üye
Mesele zaten burada doktor yani ehli doktor kim? Senin ehli doktor diye tabir ettiğin kişilerin ameliyatlarının sonuçları daha ortada değil zaten o sonuçları görme şansımızda yok!!! ama senin böbrek taşı için gittiğin doktorun ameliyat sonuçlarını görebilme şansımız var! Şimdi senin kıyasının ne kadar adaletsiz olduğunu görmen gerek güzel kardeşim...

hayır onlarında sonuçlarını görme şansın var.yetişdirdiği müridlerdir sonuçları.müridleri ilmel yakin,aynel yakin,hakkel yakin olarak yaşayabiliyorlarsa sonuç budur.ama sen ben onların ilmel yakindemi,aynel yakindemi hakkel yakindemi olduğunu bilebilir miyim,sonuçlarını görebilirmiyim diyorsan,sanada göz tedavisi gereklidir.mevcut gözlerinle göremezsin sonuçları.

kilicarslan

Kıdemli Üye

YAAAA ARKADAŞ......

Baklava da tatlı, sütlaçda ama baklava sütlaç değil.
Anlatabildikmi acaba?

kebîkec

İhvan Forum Üye

YAAAA ARKADAŞ......

Sen aslında soru sormuyorsun. Ukalalık yapıyorsun. Sivasta otel yakanlar ve Irak-Suriye yok edicileri üzerinden sünni dünyaya saldırıyorsun. Bunun adı canbazlıktır. Eskiden müslümanmışsın şimdi din değitirmişsin reklam yapıyorsun. Cehennemde dolacak Cennet gibi. Işidlerle sen aynı kazanda kaynayacaksın.