Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum

lafons7275

Kıdemli Üye
Bu başlık altında sizinle istişarede bulunmak istedim.

Kendini ehli sünnet kabul eden ve 4 hak mezhepten birine bağlı olan Vahabi de olmayan kardeşlerim...

İstişare konumuz, forumda gün be gün artan sapık fırkaların İslami değerlere saldırmasıdır. Bu konuda birlikte bir karar almalı ve bu kararı uygulamalıyız.

Bu sapık fırkaların yazdıkları konulara girip cevap verilmeli mi yoksa muhatap alınmamalı mı?

Bu başlık altında bunu bir karara bağlıyalım ve bu kararı mutlaka uygulayalım.

Evet ehli sünnet kardeşlerimin fikirlerini bekliyorum.

lafons7275

Kıdemli Üye
Lütfen İslam'a bizim baktığımız gibi bakmayanlar konuya yorum yazmasın. Yazarsa da bunlarla muhatap olunmasın.

lafons7275

Kıdemli Üye
@hirahos kardeşim şuan seni forumda gördüğüm için sen başla.

deren

semure
Hz.isa (a.s) inmeyeceğini inananlar bile var Buna bile çok şaşırmıştım tabi ben ineceğine inanıyorum tarikatlara inandığım gibi tabi tarikata girmek şart değil galiba (elhamdülillah ben sizin gibi düşünen ve inananlardanım : )

hirahos

Kıdemli Üye

Kendini ehli sünnet kabul eden ve 4 hak mezhepten birine bağlı olan Vahabi de olmayan kardeşlerim...

İstişare konumuz, forumda gün be gün artan sapık fırkaların İslami değerlere saldırmasıdır. Bu konuda birlikte bir karar almalı ve bu kararı uygulamalıyız.

Bu sapık fırkaların yazdıkları konulara girip cevap verilmeli mi yoksa muhatap alınmamalı mı?

Hiç yazmasan, kimse cevap veremiyor, çünkü haksızlar gibi hava oluşturan çıkabiliyor. Ya da tartışmayı sevenler, bakalım ne cevap verilecek diye bekleyebiliyor...

Ya da yazmasan doğrusunu öğrenmek isteyene sebeb olabilecekmişsin gibi hissediyorsun.

Cevap versen, muhatap Hakka gelmiyor... Söz uzayıp gidiyor.

Bazen cevaplar uzayınca, dışarıdan; kavga etmeyin siz Müslümansınız diyenler oluyor...

Bu meseleyi bendeniz çözebilmiş değilim...

Şu sıralar, başka bir Ehli Sünnet kardeşim yazmış ise, hiç konuya girmemek, cevap vermemek gibi bir tavrım var...

Fi emanillah.

lafons7275

Kıdemli Üye
Meselenin bir de şöyle yanı var, bazı kişiler resmen buraya eğlenmeye, vakit öldürmeye gelebiliyor. Dikkat edin bu kişiler sürekli belli konularda yazmaktalar. Hadis inkarı ve tarikat meseleleri dışında bunların yorum yaptıklarına şahit olmuyoruz ya da çok çok az oluyoruz.

Bu tipler dışarda haykıramadığı sapıklığını (çünkü dayak yiyecekler) burda kusarak kendilerini deşarj ediyor. Bu tiplere cevap vermezsek bunlar bir kaç kez daha gelir, bakarlar ki muhatap yok, çekip giderler.

Diye düşünüyorum...

hirahos

Kıdemli Üye
Hep beraber deneyelim o zaman... Fi emanillah.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Isim listesi asinda insanlar töhmet altinda kalmasin, kalanlarda kendini savunabilsin.

ömerusta

Kıdemli Üye
Isim listesi asinda insanlar töhmet altinda kalmasin, kalanlarda kendini savunabilsin.

ula geçen ibni hacer astı yönetimde bastı bir hafta kendine gelemedi
bundan sonra asana onbeş gün basarlar on beşgün gelemez lafon assada bi görsek en azından onbeş gün yüzünü görmekten kutuluruz değilmi?

adams77

Kanalizasyoncu
Meselenin bir de şöyle yanı var, bazı kişiler resmen buraya eğlenmeye, vakit öldürmeye gelebiliyor. Dikkat edin bu kişiler sürekli belli konularda yazmaktalar. Hadis inkarı ve tarikat meseleleri dışında bunların yorum yaptıklarına şahit olmuyoruz ya da çok çok az oluyoruz.

Bu tipler dışarda haykıramadığı sapıklığını (çünkü dayak yiyecekler) burda kusarak kendilerini deşarj ediyor. Bu tiplere cevap vermezsek bunlar bir kaç kez daha gelir, bakarlar ki muhatap yok, çekip giderler.

Diye düşünüyorum...

Kim bunlar hele de bakim!!!

ömerusta

Kıdemli Üye
ula gozel bir garar fakat sizde sözüne sadıklık ne arar söz müslümanda bağlayıcı olur ama sizde değil bağlamak ayağınıza bile dolanmıyor kıvırtı kıvırtı veriyorsunuz
yazmayın yazarsanız kurana uyan kullardan olasınız sizi aforoz olmuş uşaklar sizi

adams77

Kanalizasyoncu
Yönetimin bu tür konularda arkadaşlara yardımcı olmaları gerektiğini düşünüyorum.

çelebiler

Kıdemli Üye

Bu kadar mı aciz kaldınız? Ehli sünnet birliği oluşturacaksanız önce ehli sünnetin ne olduğunu öğrenin hatta önce sünni kelimesinin manasını bir öğrenin.
Çok zavvallı gördüm sizi.Böyle girişimlerle kendinizi kandırmayın.

ömerusta

Kıdemli Üye
sorduğun soru oldumu şimdi bu kadarmı aciz gördüm sözü şık olmamış yakışmadı
ben aforoz olmuşlar gurubu diyom sen ne diyon adamlar ret etmekten aciz biri çıkıpta yav bu cübbeli papaz olmasa bizi aforoz etmez biz hırıstıyan olmasak cübbeliye hadi ordan papaz biz müslümanız sen kimsinde kimi aforoz ediyorsun diyemiyorlar birde utanmadan bizi suçluyorlar delme dakma vido diyorlar
yoh valla delme dahma değil kötü dahmış bunlara hepsi aforoz olacak bu zavallılar

çelebiler

Kıdemli Üye
Hz.isa (a.s) inmeyeceğini inananlar bile var Buna bile çok şaşırmıştım tabi ben ineceğine inanıyorum tarikatlara inandığım gibi tabi tarikata girmek şart değil galiba (elhamdülillah ben sizin gibi düşünen ve inananlardanım : )

Hakkaten çok ayıp ediyorlar.Hıristiyanlara karşı.

çelebiler

Kıdemli Üye
sorduğun soru oldumu şimdi bu kadarmı aciz gördüm sözü şık olmamış yakışmadı
ben aforoz olmuşlar gurubu diyom sen ne diyon adamlar ret etmekten aciz biri çıkıpta yav bu cübbeli papaz olmasa bizi aforoz etmez biz hırıstıyan olmasak cübbeliye hadi ordan papaz biz müslümanız sen kimsinde kimi aforoz ediyorsun diyemiyorlar birde utanmadan bizi suçluyorlar delme dakma vido diyorlar
yoh valla delme dahma değil kötü dahmış bunlara hepsi aforoz olacak bu zavallılar

Aslında ne yaptıklarının da farkında değiller.

Bak biz bu başlık altında kendini ehli sünnet kabul edenlerin Kuran'a aykırı inanç ve uygulamalarını çok rahat konuşabilir eleştirebiliriz.Konuyu açarken bizleri muhatap almadan konuşalım demişler bakalım sözlerinde durabilecekler mi?

Sofuoglu

Ordinaryus
Bunların argo sokak ağızlarından anca fakiri ağabey gelirdi, onuda zülf-i yarinize dokandı diye forumda istemediniz!:)
Ona harcadığınız enerjinin yüzde birini bunlara harcasaydınız bunların hiçbiri burada salyangoz satamazdı!!
Şimdide çıkmış muhattap kabul etmeyelim diyorsunuz
Etmeyin! adamlar ne güzel dalgalarını geçiyorlar,
Biz bazen bunlara müstehakız müstehak....!!

Bunlara söyleyecek tek söz

"Çek elini ey dil-i siyah,
Püf demekle hiç söner mi, meş'ale-i nûr-i ilâh."

Gerisi fasa fiso

Hadi şimdi hep birlikte köpekleşmiş nefislerimizi tatmin edelim.....

çelebiler

Kıdemli Üye
Bunların argo sokak ağızlarından anca fakiri ağabey gelirdi, onuda zülf-i yarinize dokandı diye forumda istemediniz!:)

Hiç sokak ağzı ile konuşmadık.

Her seferinde Kuran'ı anlattığımız için küfür eden sokak ağzını sevdiğiniz @fakiri oldu.Söylediklerimize de küfür etmekten başka bir şekilde cevap veremedi.

Küfrü öveceğinize biraz düşünün.Söylediklerimize vahye göre itiraz edin.Başkalarının uydurdukları sözlere göre değil Allah'ın sözleri ile itiraz edin hata kimde ise görelim.