Eğitimm Durumunuz

• Konbuyu başlatan ummuhan
  • Başlangıç tarihi

Eğitim durumunuz nedir?

• İlköğretim

Oy: 10 6.4%
  • Lise

Oy: 44 28.2%
  • Üniversite

Oy: 91 58.3%
  • Lisansüstü

Oy: 11 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    156

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ben de başörtüsü yüzünden üniversiteyi okuyamadım diyebilirim sanırım... Yapı ressamlığı bölümü okudum iki yıllık... Açıköğretimde sınavsız geçiş hakkıyla işletme okuyacaktım... Ama ben son üç senedir kapalıyım... Öncesinde kapanamamıştım, sonra Rabbime hamdolsun bir vesile halketti ve ben kapandım... Açıköğretime de tam kayıt yaptıracaktım ki son anda dedim sen bugüne kadar mücadele ettin 6 sene kapanacam diye şimdi nasib oldu ve sen gereksiz bir okul için şu başını artemaya mı çevireceksin aç kapa aç kapa.... Vaz geçtim... Kurslara falan gittim... En nihayetinde de iki dil bilen, yapı ressamı olan, gazetecilik eğitimi almış, bir dönem mizah yazarlığı yapmış bir işsiz olaraktan hayatımı baba parasıyla idame ettirmeye çalışıyorum:clap2: :O Hamdolsun alemlerin Rabbine... Hedefim web tasarımı ve grafik... Bu ara onlarla uğraşıyorum... Bakalım hayırlısı inşallah...

Ab-ı danendir efendim dolaştıran seni yer yer...
Akıbet olur birgün efendim seni yer, yer!!!...

Kajin

Paylaşımcı
Üniversite okuyorum...

AlAcA

Paylaşımcı
ben şu an üniversite okuyorum

mirya

Asistan
ilköğretim dah aküçüğüm heralad aaranız da :( :crying:

meyra

Üye
keşke hiç bitmese lise gerçekten güzelmiş

someone

Üye
şöyle bir okudum da yazılanları...bence başörtüsü konusunuN yeri burası deil ...
ayrıca dikkatimi çekti bu sorun cıktıgından beri bu sıkıntıyı yasayanları 2ye bölüp burdada tefrika bulmus bi milletiz helal olsun ne diyim...
ben tefrika yerine empatiyi tercih ederim acanda acmayan da magdur..

kimin daha üstün olduguna gelince..amellere göre en ADİL MİZAN ve YÜCE RABBİMİZİN MERHAMETİ söz konusuyken ne bence ne sence ne de bir baskasına göre...ne önemi var deil mi MEHMET EFE.....

biraz objektif olun lütfen!!!herkesin açısından bakamayıp yorum yapınca birilerini inceteceksiniz susun daha iyi zira kalp kırmak neyse....

saygı duyuyorum... ama ERKEKLERİN yorum yapmaması fikri saçma.. Sizin kadar bizde içindeyiz bu olayın...

tabi herkes yorum yapma özgürlügünde...zaten o yüzden senelerdir kızlarımız bu imtihanla yüzlesmekte erkeklerimiz sadece yorum yapmakta...buyrun vardıgımız nokta...
üniversite ortamını yaşayan ve gören biri olarak kimin davası için neler yapabildigini kızlarımızın mı erkeklerimizin mi hangi
konuda ne kadar cesur oldugunu görebildim...fazla yorum yapmıyım neyse...
.

NehiR

mütebessim :)
Eğer onların her tarafından üzerlerine girilse de sonra kendilerinden fitne çıkarmaları istenilse derhal onu yapacaklardı. Onunla da pek az duracaklardı. ( Ahzab 33/14 )

ben de üniversitede okuyorum

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
şöyle bir okudum da yazılanları...bence başörtüsü konusunuN yeri burası deil ...
ayrıca dikkatimi çekti bu sorun cıktıgından beri bu sıkıntıyı yasayanları 2ye bölüp burdada tefrika bulmus bi milletiz helal olsun ne diyim...
ben tefrika yerine empatiyi tercih ederim acanda acmayan da magdur..

kimin daha üstün olduguna gelince..amellere göre en ADİL MİZAN ve YÜCE RABBİMİZİN MERHAMETİ söz konusuyken ne bence ne sence ne de bir baskasına göre...ne önemi var deil mi MEHMET EFE.....

biraz objektif olun lütfen!!!herkesin açısından bakamayıp yorum yapınca birilerini inceteceksiniz susun daha iyi zira kalp kırmak neyse....

tabi herkes yorum yapma özgürlügünde...zaten o yüzden senelerdir kızlarımız bu imtihanla yüzlesmekte erkeklerimiz sadece yorum yapmakta...buyrun vardıgımız nokta...
üniversite ortamını yaşayan ve gören biri olarak kimin davası için neler yapabildigini kızlarımızın mı erkeklerimizin mi hangi
konuda ne kadar cesur oldugunu görebildim...fazla yorum yapmıyım neyse...
.

saygı duyuyoruz efendim. . . bu konuyu sadece erkekler veya bayanlar diye ayıramazsınız. . Bu noktada cesurluk vs. ölçmüyoruz heralde. . Siz kendini pencerinizden bakmışsınız. . İlk parağraftaki cümlelerinizle kendiniz çelişmişsiniz. . . Önce kendi içinizde tutarlı olun. . Sonra bir fikir ortaya sunun. . .

cümleye bakarmısınız

''üniversite ortamını yaşayan ve gören biri olarak kimin davası için neler yapabildigini kızlarımızın mı erkeklerimizin mi hangi
konuda ne kadar cesur oldugunu görebildim...fazla yorum yapmıyım neyse...''

sizi sağ duyuya davet ediyorum. . Dediğim bu konuda yok efendim erkekler yorum yapmasın vs. gibi cümlelerden kaçının. . Benim demek istediğim sadece bu. .

neyse yaa.. ilk parağrafınıza katılıyorum tabi. . .

someone

Üye
saygı duyuyoruz efendim. . . bu konuyu sadece erkekler veya bayanlar diye ayıramazsınız. . Bu noktada cesurluk vs. ölçmüyoruz heralde. . Siz kendini pencerinizden bakmışsınız. . İlk parağraftaki cümlelerinizle kendiniz çelişmişsiniz. . . Önce kendi içinizde tutarlı olun. . Sonra bir fikir ortaya sunun. . .

hiçbirsey ölçmüyoruz elbette..
ortada çelişki de yok kesinlikle...cinsiyet ayrım yapmaksızın kimin neler yapabildigine sahit olabildigime vurgu yapmıstım anlasılmamıs..
vurgulamak istedigim asıl sey;icraatı kuru kalabalıktan öteye gecemeyen kişilerin(bay -bayan farketmez..)cokta yorum hakkı yok-sözüm meclisten dışarı-....kişinin ne yasadıgını ondan daha iyi bilecek kimse yoktur..onu anlamaya en yakınıda hemcinsidir dogal olarak...
pek tarzım deil bu sekilde yorum yapıp cevap yazmak...bazen ifade eksiklikleri yanlıs anlasılmaları ve ardından uzayıp giden tatsızlıkları getiriyor cogunlukla..benim için bu konuda SON NOKTA!!
Bu arada cevap yazarak sagduyu gösterdiginiz için tesekkürler...