Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın Yahayy'ın ısrarla söylemeye çalıştığı şudur; kilo önemli değil, önemli olan vücuttaki yağ kas oranıdır. Önemli olan vücudun fit olmasıdır.

Bu manada şu alttaki iki fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

Le%2Bmuscle%2Best%2Bplus%2Blourd%2Bque%2Bla%2Bgraisse.%2BLa%2Bmasse%2Bvolumique%2Bdu%2Bmuscle%2Best%2B1.7%2BKg%2B%3A%2Blitre%2B%2BLa%2Bmasse%2Bvolumique%2Bde%2Bla%2Bgraisse%2Best%2B0.92%2BKg%2B%3A%2Blitre.jpg

fat-vs-muscle-fitness-inspiration.jpg

Görüldüğü gibi 1 kg yağ ile 1 kg kasın kapladığı hacim arasında çok büyük bir fark var.

Bu nedenle kilonuz az olsa bile vücudunuz yağ içinde olabilir.

Yada kilonuz fazla olsa bile vücudunuz fit görünebilir.

Önemli olan sağlıklı fit bir vücut.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bendeki son duruma gelecek olursak rejim için 1 Ocak tarihini koymam kötü oldu.

Neden derseniz şimdi önüme bir şeyler gelse nefsim hemen ''Ye ye... Rejim 1 Ocakta başlayacak ye... 1 Ocağa kadar ne yersen o kar, yemeye devam et...'' diyor.

Böyle olunca doğal olarak tatlılar börekler künefeler havada uçuşuyor.

Cuma günü tartıldığımda baktım 108 kiloyum. Böyle giderse 1 Ocağa kadar 110 filan olacağız galiba.

Selam ve dua ile...

spesifik

آزادی قید و بند
Acaba genetikle alakalı bir durum olabilir mi @Yahayy
Bayanların durumu biraz farklı katılıyorum
Kişinin kendisiyle barışık olması da önemli
syn @Ebu Computer Allah yardımcınız olsun

Yahayy

Kıdemli Üye
Acaba genetikle alakalı bir durum olabilir mi @Yahayy
Bayanların durumu biraz farklı katılıyorum
Kişinin kendisiyle barışık olması da önemli
syn @Ebu Computer Allah yardımcınız olsun
Genetik aslında burda pek belirleyici değil, kas şekliniz, hızlı kilo alıp vermeniz genetikle ilgili olabilir, ama istisnasız baktığınızda eğer kas çalışmazsanız istediğiniz kadar rejim yapıp kilo verin hiç bir zaman düzgün/fit bir vucudunuz olmaz.

Bunu doğuran en büyük yanılgılardan biri aslında, bölgesel çalışıldığında o bölgenin inceleceğini sanmak, halbuki günde bin tane mekik de çekseniz vucut enerjiyi belirli bir sıra ile yağ depolarından almaya başlıyor, ve malesef en son başvurduğu, güvenli liman olarak gördüğü yer olan göbek ve bel bölgesini en sona bırakıyor, çünkü iç organları yağ kütlesi oluşturarak koruma eğilimi var beyinde, siz naparsanız yapın bunu değiştiremezsiniz. Kilo alırken önce göbekten başlıyor, yakarken en son göbeğe başvuruyor.
Yapılan göbeği eritmek çok uzun ve meşakkatli bir iş, sıkı cardiolar gerekiyor, 1-2 ayda olacak bir şey değil, bazen yıllar alabilir, ama dediğim gibi zaten bunu kısa bir süreç değil, yaşam stili olarak kabul etmek gerekir, aksi halde sürekli değişimlerle vücut metobilizması bu değişikliklere direnç kazanıp hepten işler karışabilir.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahar

İhvan Forum Üye
Genetik aslında burda pek belirleyici değil, kas şekliniz, hızlı kilo alıp vermeniz genetikle ilgili olabilir, ama istisnasız baktığınızda eğer kas çalışmazsanız istediğiniz kadar rejim yapıp kilo verin hiç bir zaman düzgün/fit bir vucudunuz olmaz.

Bunu doğuran en büyük yanılgılardan biri aslında, bölgesel çalışıldığında o bölgenin inceleceğini sanmak, halbuki günde bin tane mekik de çekseniz vucut enerjiyi belirli bir sıra ile yağ depolarından almaya başlıyor, ve malesef en son başvurduğu, güvenli liman olarak gördüğü yer olan göbek ve bel bölgesini en sona bırakıyor, çünkü iç organları yağ kütlesi oluşturarak koruma eğilimi var beyinde, siz naparsanız yapın bunu değiştiremezsiniz. Kilo alırken önce göbekten başlıyor, yakarken en son göbeğe başvuruyor.
Yapılan göbeği eritmek çok uzun ve meşakkatli bir iş, sıkı cardiolar gerekiyor, 1-2 ayda olacak bir şey değil, bazen yıllar alabilir, ama dediğim gibi zaten bunu kısa bir süreç değil, yaşam stili olarak kabul etmek gerekir, aksi halde sürekli değişimlerle vücut metobilizması bu değişikliklere direnç kazanıp hepten işler karışabilir.

Şimdi AC karnına spor demiştiniz. Öyle spor yapılınca bayılma ihtimali nedir

Bir de leslie sansone diye bir bayan var. Biliyor musunuz? Onu yapmak ne kadar faydalı.

Yahayy

Kıdemli Üye
Hepiniz mi dobiksiniz kuzum ya
Bunu üstüme alamıycım azizim :)
Zira bölgesel çalışmaya kadar vardım artık, biCeps, triCeps,omuz, Kanat ovvv :)
Bağımlılık yapıyor neden bu kadar yatmışım diye kızıyorum değişiklikleri görünce, hakkını verirsen vücut müthiş tepkiler veriyor, sana tablo çiziyor adeta :)

Ama yorgunluktan, kas direncinden gözlerin yuvalarından fırlayacak kadar hırpalıyorsun ama, o kasları besleyen damarların şişip tamam tamam yettim, besliyorum diye haykırıyor, povv, sonuç paha biçilemez.

Yahayy

Kıdemli Üye
Şimdi AC karnına spor demiştiniz. Öyle spor yapılınca bayılma ihtimali nedir

Bir de leslie sansone diye bir bayan var. Biliyor musunuz? Onu yapmak ne kadar faydalı.
Başka bir sağlık probleminiz yoksa bayılma ihtimaliniz yok, hatta antreman öncesi sek kahve ya da yeşil çay alırsanız çok da güzel yağ yakarsınız.

Bu ablamız, step/Aerobik+Cardio+hafif ağırlıklar ve vucut ağırlığı ile yapılan egzersizler de ekleyerek bir Program oluşturmuş, düzgün beslenme ile tabiki çok güzel sonuçlar verir bayanlarda, ama erkekler için yetersiz. Gerçi daha ablamız da henüz kendi kilo problemini halledememiş sanırım karın bölgesi gereğinden yağlı çünkü :D

Kaçak

Yeni
Bunu üstüme alamıycım azizim :)
Zira bölgesel çalışmaya kadar vardım artık, biCeps, triCeps,omuz, Kanat ovvv :)
Bağımlılık yapıyor neden bu kadar yatmışım diye kızıyorum değişiklikleri görünce, hakkını verirsen vücut müthiş tepkiler veriyor, sana tablo çiziyor adeta :)

Ama yorgunluktan, kas direncinden gözlerin yuvalarından fırlayacak kadar hırpalıyorsun ama, o kasları besleyen damarların şişip tamam tamam yettim, besliyorum diye haykırıyor, povv, sonuç paha biçilemez.

ovvvv povvvv wuuuu
40 yaşında he-man olsam ne yahu ....
hem deyin bakem sixpack estetik kaç para ?
Hiç yapamadık basarız parayı ala ala ....

Kaçak

Yeni
Ya Eba ....
hadi anladık kendini yaktında bizden ne istedin kuzum ya ?
forumcek dambılcı olduk çıktık .....
bari cübbeliden fetva alda işin sevap boyutuna sardıralım da , forumun vizyonuna uygun olsun ....
forumcek dambıl tesbihatı yapalım madem ...
bu ne kardeş 40 yaşından sonra ayna karşısına geçer olacağız ...:

Yahayy

Kıdemli Üye
ovvvv povvvv wuuuu
40 yaşında he-man olsam ne yahu ....
hem deyin bakem sixpack estetik kaç para ?
Hiç yapamadık basarız parayı ala ala ....
Emektekten, çabadan başka alacak para yok kardeş, malesef yollar kapalı :)
40 için kendi adına konuştun zaar ama, bence asıl 40 dan sonra lâzım, Ergen halinle napacaksın sporu, zaten testo tavan yapmış :) 40'tan sonra azalan testoya kasla cevap vereceksin daha oyun bitmedi hacı diyip yumruğu masaya vuracaksın :)

Ayrıca Dambıllı zikir de güzel fikir he, ben bi sesler çıkarıyorum ama ne kadar zikre benziyor bakmak lâzım :D

ömerusta

Kıdemli Üye
gelin bana tabi olun şıhınız olarak kırk gün yemeyin dersem yemezsiniz olursunuz filinta be

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Kaldı 1 hafta.

Bu işe ciddi ciddi sarılmayı düşünüyorum.

İnşallah 6 Hazirana kadar hedefi tuttururum.

Plates topu alsam mı onu düşünüyorum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Kaldı 1 hafta.

Bu işe ciddi ciddi sarılmayı düşünüyorum.

İnşallah 6 Hazirana kadar hedefi tuttururum.

Plates topu alsam mı onu düşünüyorum.
Kararlılık başarının en büyük etkeni, öyle ya da böyle metodlar bulunur, takip edilir ama önemli olan azim.

Aynı periyoddayız, ben de Hazirana kadar uygulamadayım, benim kilo verme dönemim aşağı yukarı bitti, adonisler belirginleşmeye başladı, 2-3 kilo sonra bel bölgesi tamamen bitip yağdan arınıyor, 70 oluyorum, tabi üst taraf ve bacak kasları için felaket beslenmem gerekiyor, normal insan yemiyordur benim kadar, artık ağır kilolarla girdiğim için gücüm bitene kadar da çalışıyorum salonda, ertesi gün resmen pert oluyorum desem yeridir, bir gün spor bir gün pert+yoğun yüzme ile devam, sıkıcı ve uzun süren kardiyolardan, koşu bandıydı, bisikletti nefret ettiğim şeyler, 1 saat fitness gayet yeterli geliyor, off günlerde de yüzere kardiyovasküler çalışmış oluyorum.

Haziran hedefim, yağsız 70'e kadar indikten sonra, 80'e kadar temiz olarak hacimlenmek. Ben de konuna paralelci oldum, ama motivasyon açısından iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Hayırlısı bakalım, biz çalışalım, muvaffakat Allah'tan...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bende de ilk hedef 80 ama bir şekilde sonrasında 70-75 arasına inmem lazım.

İnatçıyım yaparım.

Yapacağım.

İnşallah.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Bende de ilk hedef 80 ama bir şekilde sonrasında 70-75 arasına inmem lazım.

İnatçıyım yaparım.

Yapacağım.

İnşallah.

sizde bu restoranlari gezip cesitli yemekleri tatma meraki olduktan
sonra hedefinize ne derecede ulasabilirsiniz - bilemiyorum yani ...