Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
O sizde öyle.

Bizde sorun yok.

butt-of-jokes.gif

ihvanistanbul

AkhenAton
Abim ettin icinde yag var mi yok mu ve sonra süt icinde yag var mi yoksa yok mu?.

Var ve yağın hepsi zararlı diye bir şey yok abim. Belli miktarda onada ihtiyaç var. Ebu abiyle benim protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Bu proteini de et ve süt ürünleriyle yumurtadan sağlıyoruz. Mevcut kilo x 1,5 gr kadar proteine ihtiyacı var vücudun yanlış bilmiyorsam. Yani günde 300-400 gr. et süt yumurta yiyip protein alabiliyorsa ( sporla birlikte tabi ki ) afiyet bal şeker olsun. Taş gibi vücut yapar Ebu Computer abi.

ALI25

Kıdemli Üye
Var ve yağın hepsi zararlı diye bir şey yok abim. Belli miktarda onada ihtiyaç var. Ebu abiyle benim protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor. Bu proteini de et ve süt ürünleriyle yumurtadan sağlıyoruz. Mevcut kilo x 1,5 gr kadar proteine ihtiyacı var vücudun yanlış bilmiyorsam. Yani günde 300-400 gr. et süt yumurta yiyip protein alabiliyorsa ( sporla birlikte tabi ki ) afiyet bal şeker olsun. Taş gibi vücut yapar Ebu Computer abi.
Tamam kardesim ve sen de haklisin ve baska bir sey demiyorum ve aldim kabul ettim.

Yahayy

Kıdemli Üye
Aslında yüzebilsem rahatlayacağım da yüzme fırsatım yok.

Yüzme gibisi var mı ?

Yüzmede neredeyse çalışmayan kas yok gibi.

Yağ yakımında da büyük etkisi var.

jono-front.gif

O siyah çizgiyi usulca takip etmenin dayanılmaz hafifliği...
Smooth Swim bir çeşit psikoterapi aslında, dediğin gibi sporun da en komplike hali.
Şu estetiğe bakar mısın,elin suya girişindeki teknikten, suyun içindeki pürüzsüz kaydırmaya,
sırt ve kafa pozisyonuna, yanaktan nefes alıştaki rahatlığa, ayak vuruşa kadar komple bir beyin ve vücut senkronizasyonu.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yüzmeyi geç öğrensem de çok şükür şuan gifteki kişi gibi yüzebiliyorum.

Yaklaşık 45 dakika içinde 2000 metreyi tamamlıyorum.

Salon lazım havuz lazım.

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Adamın bir filmde oynamak için katlandığı eziyete bakın.

İstediği filmde istediği kiloda.

14262434980.08814400.jpg

Enes

İhvan Forum Üye
bir tek ben mi kilo verebilen herkesten nefret ediyorum acaba?

arkadaş 2 aydır kilo vermeyi düşünüyorum verebildiğim kilo 2 yazı ile iki

evet belki düşünce tek başına yetmiyordur ancak bize böyle öğretmediler...

hani düşünce gücü

Hakperest

Kıdemli Üye
bir tek ben mi kilo verebilen herkesten nefret ediyorum acaba?

arkadaş 2 aydır kilo vermeyi düşünüyorum verebildiğim kilo 2 yazı ile iki

evet belki düşünce tek başına yetmiyordur ancak bize böyle öğretmediler...

hani düşünce gücü
Senede 10 kilo iyidir yau
Bunu da yapamayanlar var yani
Şimdi de onlar sizi kiskanirlar ha :)

:::mobil ileti:::

Yahayy

Kıdemli Üye
Yüzmeyi geç öğrensem de çok şükür şuan gifteki kişi gibi yüzebiliyorum.

Yaklaşık 45 dakika içinde 2000 metreyi tamamlıyorum.

Salon lazım havuz lazım.

Selam ve dua ile...
Bu formu yakaladıysan mükemmel gerçekten, 1 sene sürüyor nerdeyse tüm senkronizasyonu yakalamak. Yüzme analistleri su altı hareketlerini kamera yardımıyla nerdeyse cm bazında nerde ne hata yapılıyor özel koçluk falan yapıyorlar bu iş için.

Belediyeye en çok kızdığım noktalardan biri Spor yönetimi. Havuzları var ilkelce kullanıyor, Belediyeye ait kocaman alanlar var spor alanı olarak değerlendirimek üzere en ufak bir çaba yok, varsa yoksa konut, park, bahçe piknik alanı... Yap çok amaçlı bir saha peyzajını çimini yap, gece boyu ışıklandır cıvıl cıvıl olsun, güvenlik koy isteyen gece yarısına kadar gelsin açık havada, koşsun, fitness yapsın, top oynasın vs... Batıda bu çok yaygın. Bizde hâlâ ilkelce bürokratik bir yönetime tabi spor bile. Yüzeceksen saat seçecekmişsin, o gün geldin, bir saat dur çık, gidemedin hakkın yandı, bir dahaki seansa kadar gidemezsin.

Yap bi spor aş kartı, belirli periyotlarla sağlık raporlarını yenilesin üyeler, makul bir üyelik ücreti tahakkuk ettir, spor aşye ait tüm tesislere istediği zaman girsin, çıksın... İnsan psikolojisi şartlandırılmaya gelemiyor, öyle şu saat gel şu saat git... Özel sektörden örnek alsalar biraz o bile yeter de, bürokratik saçmasapan bir yönetim şekli mevcut hâlâ

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @Yahayy

Söylediklerinizin fazlası var eksiği yok.

Maalesef Spor A.Ş deki zihniyet normal bir zihniyet değil.

Hem normal spor salonu ücreti öde hemde haftada iki kere belirledikleri saatte gelip 1 saat yüz.

Diğer yandan siz kulvarınızda güzel güzel yüzerken üzerinize atlayanlar da ayrı bir mesele.

Adam yüzmeyi bilmiyor ama havuzda her türlü atlayışı zıplayışı deniyor.

Darüşşafaka tesislerinde aynı kulvarda bir sürü insan yüzerdik ama bir birimize değmezdik.

Birde Darüşşafaka tesislerine sabah 06:00 gece 23:00 arası 7 gün istediğiniz saatte gidebilirsiniz.

Selam ve dua ile...

nefahtü

Kıdemli Üye
Bu formu yakaladıysan mükemmel gerçekten, 1 sene sürüyor nerdeyse tüm senkronizasyonu yakalamak. Yüzme analistleri su altı hareketlerini kamera yardımıyla nerdeyse cm bazında nerde ne hata yapılıyor özel koçluk falan yapıyorlar bu iş için.

Belediyeye en çok kızdığım noktalardan biri Spor yönetimi. Havuzları var ilkelce kullanıyor, Belediyeye ait kocaman alanlar var spor alanı olarak değerlendirimek üzere en ufak bir çaba yok, varsa yoksa konut, park, bahçe piknik alanı... Yap çok amaçlı bir saha peyzajını çimini yap, gece boyu ışıklandır cıvıl cıvıl olsun, güvenlik koy isteyen gece yarısına kadar gelsin açık havada, koşsun, fitness yapsın, top oynasın vs... Batıda bu çok yaygın. Bizde hâlâ ilkelce bürokratik bir yönetime tabi spor bile. Yüzeceksen saat seçecekmişsin, o gün geldin, bir saat dur çık, gidemedin hakkın yandı, bir dahaki seansa kadar gidemezsin.

Yap bi spor aş kartı, belirli periyotlarla sağlık raporlarını yenilesin üyeler, makul bir üyelik ücreti tahakkuk ettir, spor aşye ait tüm tesislere istediği zaman girsin, çıksın... İnsan psikolojisi şartlandırılmaya gelemiyor, öyle şu saat gel şu saat git... Özel sektörden örnek alsalar biraz o bile yeter de, bürokratik saçmasapan bir yönetim şekli mevcut hâlâ

Spor bir disiplindir. Henüz o disipline girebilecek çoğunluk yok.Dediğiniz yapılırsa yavaş yavaş oralarda havuz kenarında dolmalar kekler yenmeye başlar hatta güvenliğin zayıf kaldığı nokta da mangal dahi yapılır Belki paçalar kıvrılır biraz ayaklar ıslatılır..
Çocukluğumdan beri hep spor yaptım arkadaşlarım özenirdi bu sabah biz de sana katılalaım derlerdi ve gelirlerdi yarım saat sonra yakınlarda pastane var hadi porça yemeğe derlerdi. yani ne yazık ki sporu da yemek için yapıyorlar..

Yahayy

Kıdemli Üye
Spor bir disiplindir. Henüz o disipline girebilecek çoğunluk yok.Dediğiniz yapılırsa yavaş yavaş oralarda havuz kenarında dolmalar kekler yenmeye başlar hatta güvenliğin zayıf kaldığı nokta da mangal dahi yapılır Belki paçalar kıvrılır biraz ayaklar ıslatılır..
Çocukluğumdan beri hep spor yaptım arkadaşlarım özenirdi bu sabah biz de sana katılalaım derlerdi ve gelirlerdi yarım saat sonra yakınlarda pastane var hadi porça yemeğe derlerdi. yani ne yazık ki sporu da yemek için yapıyorlar..
Spor amaçlı aktivetlerin şartını parametrelerini şunu bunu belirlemek ve sağlamak adı Spor A. Ş olan kurumun görevi, bunun için var zaten.
Park bahçe müdürlüğü olduğu gibi spor aş de var.

Ebu Computer'in dediği gibi Darüşşafakada, HillSide'da, Essporto da sınırsız tesis kullanım özgürlüğü var, ama kimse havuz başında poça börek yiyeyim demiyor, demez iğreti olur zaten.

Spor Aş bunu sadece görev tevdii edildiği için görevimiz yapalım bari diye, onun bunun tanıdığı vasıtası ile göreve getirilen alakasız adamlar vasıtasıyla yapmaya çalıştığı için durum bu.
Gerçekten sporun yaygınlaştırılması hedeflense neler yapılır neler.

Çok iyi biliyorum ben, bir sonraki seans serbest seans değil giremezsiniz denilerek gerçekten yüzmek için gelenin alınmayıp, Mgvci, Anadolu Gençlikçi, Belediye çalışanı göbekli abilerin bıcı bıcı yapmak için güzelim olimpik havuzlara ücretsiz alındıklarını... Nesini konuşalım yani bunun.

Gece sporu diye bi olgu yok mesela bizde hâlâ, neler var neler

çelebiler

Kıdemli Üye
Spor amaçlı aktivetlerin şartını parametrelerini şunu bunu belirlemek ve sağlamak adı Spor A. Ş olan kurumun görevi, bunun için var zaten.

Ebu Computer'in dediği gibi Darüşşafakada, HillSide'da, Essporto da sınırsız tesis kullanım özgürlüğü var, ama kimse havuz başında poça börek yiyeyim demiyor, demez iğreti olur zaten.

Spor Aş bunu sadece görev tevdii edildiği için görevimiz yapalım bari diye, onun bunun tanıdığı vasıtası ile göreve getirilen alakasız adamlar vasıtasıyla yapmaya çalıştığı için durum bu.

Çok iyi biliyorum ben, bir sonraki seans serbest seans değil giremezsiniz denilerek gerçekten yüzmek için gelenin alınmayıp, Mgvci, Anadolu Gençlikçi, Belediye çalışanı göbekli abilerin bıcı bıcı yapmak için güzelim olimpik havuzlara ücretsiz alındıklarını... Nesini konuşalım yani bunun.

Muftafa Demir'in facebook sayfasından mesaj yazıyorum hemen ilgileniyor bu söylediklerini de yazabilirsin hatta birlikte mesajlar gönderelim etkili olacaktır

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nefahtü

Kıdemli Üye

İnsanoğlu ne yazık ki para ödediğinde orayı koruyor saydığınız tesisler belli yıllık ödeme ile alınan yerler ..Hiç para ödemediğinde kıymet bilinmiyor.
Tüm İstanbul da spor yapan kişilerin sayısı bir avuç onlarda belli merkezlere dağılmış durumda.
Siz biraz siyasi yaklaşıyor olabilirsiniz ben daha çok sosyolojik açıdan değinmiştim..

Gece sporu sinir sistemimizi çok da sağlıklı çalıştırmıyor gerek yemek gerek hareket açısından uygun değildir..
Uzun süre sonra kişi de sinir yapar..

selam ile

Yahayy

Kıdemli Üye
İnsanoğlu ne yazık ki para ödediğinde orayı koruyor saydığınız tesisler belli yıllık ödeme ile alınan yerler ..Hiç para ödemediğinde kıymet bilinmiyor.
Tüm İstanbul da spor yapan kişilerin sayısı bir avuç onlarda belli merkezlere dağılmış durumda.
Siz biraz siyasi yaklaşıyor olabilirsiniz ben daha çok sosyolojik açıdan değinmiştim..

Gece sporu sinir sistemimizi çok da sağlıklı çalıştırmıyor gerek yemek gerek hareket açısından uygun değildir..
Uzun süre sonra kişi de sinir yapar..

selam ile

Pek öyle değil bence, ya da herkes için geçerli değil diyelim. Aksine ben de endorfin bombardımanına neden oluyor, Hele saunayla finishing yaptığımda bebekler gibi hafifliyorum :) Gece yarısı geliyorum bazen, tüm günün pasını siliyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
Kasların belli bir oranda erimesi zararlı mı? Yoksa kabul edilebilir bir durum mu?

:::mobil ileti:::

nefahtü

Kıdemli Üye
Pek öyle değil bence, ya da herkes için geçerli değil diyelim. Aksine ben de endorfin bombardımanına neden oluyor, Hele saunayla finishing yaptığımda bebekler gibi hafifliyorum :) Gece yarısı geliyorum bazen, tüm günün pasını siliyorum.

İnsan metabolizması ışıkla harekete geçiyor ve güneşin doğması ile metabolizmamızın hızı artıyor.Öğleden öne ve sonrasın da en yüksek hıza ulaşıyor ve işte tam da bu sattler spor için en uygun zamanlardır.
Gece yapılamaz demiyorum ancak gece yapılan sporu benzini azalmış arabanın son gaz basarak yol almasına benzetiyorum ilerleyen senelerde motor erken tekleme yapabilir.Gene de siz dikkat edin derim.Sağlıklı sporlar..

Bir de bir ayet payalaşalım :

Yunus 67.

Size geceyi dinlenesiniz diye karanlık ve gündüzü çalışasınız diye aydınlık olarak yaratan Allah'tır. Kulak veren millet için bunlarda ayetler vardır.