Düşmanına kendi silahınla karşılık vermek.

Bak 5 Barut hakkı bu cümlende yerden göğe kadar haklısın...

Bunun üstüne ondan kasıt aslında o değil de şudur veya budur demek bizim çizgimizin ve de herşeyden önce ilmimizin dışında

Önce tenkit edip daha sonra da çekilme olmaz ya bildiğini sonuna kadar savunacaksın yada anlıyacak ilmin yoksa konu açmayacaksın

Bunun üstüne = İslam alimlerinin üstüne.

Yani bunu dahi anlamamak için ne kadar zorladın kendini şahsen merak ediyorum.

Yani sığ ettin ya konuyu.

İçine ettin ya konunun.

Bu taassup, be ben bilirim edaları.

Helak edeceksiniz kendinizi.

İslam alimleri demişler diyorum. İslam alimleri!!!

İSLAM ALİMLERİ!!!!!

Daha ne diyeyim Fesubhanallah'tan başka.

FESUBHANALLAH!!!!!!!!!

agbi

Yasaklı
Bunun üstüne = İslam alimlerinin üstüne.

Yani bunu dahi anlamamak için ne kadar zorladın kendini şahsen merak ediyorum.

Yani sığ ettin ya konuyu.

İçine ettin ya konunun.

Bu taassup, be ben bilirim edaları.

Helak edeceksiniz kendinizi.

İslam alimleri demişler diyorum. İslam alimleri!!!

İSLAM ALİMLERİ!!!!!

Daha ne diyeyim Fesubhanallah'tan başka.

FESUBHANALLAH!!!!!!!!!

BAK KARDEŞİM ÖNCE AŞAĞIDA DAHA ÖNCE YAZDIĞIM MSJ YAPIŞTIRIYORUM İYİ OKU NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ONDAN SONRA YUKARIDAKİ ALINTINLA BENİ TENKİT ET.

Yine Ebu Hureyre (r.a) anlatıyor: "Rasûlullah (s.a.v.) buyurdular ki: "Dünya müminlere hapishane, kafire cennettir."(Tirmizî, Zühd 16.)

Siz bu Hadis i getirmişsiniz teşekkürler.Ben bu hadis ten şunu anlarım.

Dünya yaşantısı bir İmtihandır bu imtihanda Allah cc tarafından haram kılınan olay ve maddelerden uzak kalmak kaçmak Nefis için oldukça zor kimilerine göre imkansızdır.Bundan dolayı Müminlere hapishane diğer deyimle Cehennemdir. Evet doğru elimde alacak madde imkanı varken Deniz kenerında bir ev alabilirim ama kendimi hapishaneye sokup veya Cehennem e sokup almaz bu parayı Müslüman kardeşlerim için infak edebilirim.Kısacası Yazın serinlemek püfüe püfür esen Rüzgaradan mahrum kalıp sıcak Şehir hayatında Dünyevi Cehennem çekerim.ALLAH CC İŞTE BURDA DÜNYA NİMETLERİNDEN UZAK KALANLAR DÜNYEVİ CEHENNEM YAŞIYORSA BEN O KULLARIMA CENNETTEN YER VERİRİM DEMİŞ.

BANA CEVAP VERİRKEN ÖNCE DÜNYA NİMETLERİNİ AYIRALIM VE ÖNYARGI İLE CEVAP VERMEYELİM BENİM BAHSETTİĞİM DÜNYA NİMETLERİ İLE AMCA BEY İN MERSEDES İÇİN DEDİĞİ DÜNYA NİMETLERİ ARASINDA ÇOK FARK VARDIR.

DEMEKKİ BİR ALİM DÜNYA İÇİN CEHENNEM BİR ALİM HAPİSHANE BİR ALİM DE MİSAFİRHANE OLARAK ALGILAMIŞ ÜÇ ALİMDE ANA FİKİRDE AYNI PARELELDE FARKLI ANLATMIŞLAR.

ŞİMDİ SİZE SORUYORUM DÜNYA CEHENNEMMİ , MİSAFİRHANE Mİ YOKSA HAPİSHANEMİ MÜMİNLER İÇİN.HANGİSİ ?

abi vallahide,sizin bahsetiginizle benim bahsettigim seyler arasinda zerre kadar bir baglanti yok,

dunya muminin hapisanesidir hadisi serifinden ,siz nasil olurda dunya nimetlerinden faydalanilmamalidir manasini cikardiniz,benim su bos kafada bunu almadi inan:)

ha nemi demek istedim,inan yazsamda anlasilmayinca bos

selametle

İMZA...

agbi

Yasaklı
Bu Konuda Fikir Yürütmeye Ne Desiniz????

Sofuoglu

Ordinaryus
Bu Konuda Fikir Yürütmeye Ne Desiniz????

:),5 sayfa fikir yurutmusuz bir noktaya varamamisiz agbi,

bundan sonra yurutsek nolur yurutmesek;)

nerden buluyorsun bu konulari.,

maziyi hatirlattiniz bana ,Allah(c.c) razi olsun

ozlemisiz eski dostlari vesselam

agbi

Yasaklı

Bak Sofuoğlu yeğenim

Mekanı cennet olsun Abdülhamidhan ı düşünelim evet onun yaptıklarını gerek ruhen gerekse makam olarak yapamayız ama indirgeyelim.

Bir örnek Siyonistlerin en büyük silahı ne DÜNYEVİ NİMET PARA peki bu parayı nereden kazanıyorlar MÜSLÜMANLARIN SIRTINDAN peki nasıl mücadele edebiliriz???

Diğer bir Örnek Siyonistlerin en büyük silahı Bizleri islamiyetten uzaklaştırmak ve gelenek göreneklerimizden uzaklaştırmak peki nasıl mücadele edebiliriz.

Bir başka örnek Siyonistlerin en büyük silahlarından biri Q yüksek gençleri seçip yetiştirip başımıza Müsteşar Holding yöneticileri Ceo lar vb.vb.vb. bunlarla nasıl mücadele edebiliriz.

Bu kadar örnek şimdilik yeter biz artık yasal yollarla İslami Ahlak çizgisinde ONLARA KENDİ SİLAHLARINLA KARŞILIK VERMELİYİZ.[/SIZE]

Bir örnek şuan tüm İslami sosyal kurumların ortak düşmanları siyonistler değilmi OZAMAN BU KONUDA BİRLEŞELİM TEK VUCUT OLALIM.ALLAHIN İZNİYLE ZAFER BİZİM OLACAK.[/U]

Sofuoglu

Ordinaryus
dusmani dusmanin silahiyla vuramazssin agbi,

sen(ben,biz) dusmandan daha ustun bir silah uretmelisinki bu savasda galip gelebilmelisin

bu silahda,

samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak
......olmali,

bunlar oldugu surece hicbir dusman sana(hepimize ) dunyanin en teknolojik silahinida uretse birsey yapamaz biiznillah;)

selametle

fakiri

Kıdemli Üye
Muzafferiyet Allah'tandır.

Müslümanlar, elbetteki çok çalışmalı ve teknolojik üstünlüğü ele geçirebilecek modern silahlara sahip olmalı ve düşnmmanlarıyla bu şekilde savaşmalıdır. Ancak şu kadar var ki, hangi teknolojiye ve üsütnlüğe sahip olursanız olun MUZAFFERİYET ALLAH'TANDIR. Tarih şahittir ki nice kuvvet ve silah yönünden üstün olan kavimler kendilerinden sayıca ve silahça daha az rakiplerine yenilmişlerdir. Dolayısıyla herşeyde olduğu gibi savaşta ve herhangi bir muharebede de Allah'ın yardımını alamayan ya da Alalhın kendilerine yardımı esirgediği taraf muzaffer olmaz. Bu konulara böyle inanılmalı ve böyle yorumlarda bulunulmalıdır.

elmnightmare

Profesör
Kesin hatırlamıyorum kuvvetli ihtimal Hadis Atasözüde olabilir.Konunun ana fikri benim düşünce yapıma göre bizlere rehber olmalı.

--"Düşmanın silâhıyla silâhlanın!" sözü bir hadis midir?

--Bu ayet-i kerime mealidir:
(Ve eiddûlehüm mesteta'tüm min kuvvetin ve min ribâtil hayli türhibûne bihî adüvvallahi ve adüvveküm) "Gücünüz yettiğince düşmanlara karşı hazırlanın, güç kuvvet hazırlayın, silâh hazırlayın! Binek hayvanları, süvariler hazırlayın!.." O zamanın şartlarına göre böyle ifade edilmiş. Bu Kur'an-ı Kerim'in emridir.
M. Esad Coşan

http://www.alperen2000.net/sorucevap/cesitli.htm#05

agbi

Yasaklı
dusmani dusmanin silahiyla vuramazssin agbi,

sen(ben,biz) dusmandan daha ustun bir silah uretmelisinki bu savasda galip gelebilmelisin

bu silahda,

samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak
......olmali,

bunlar oldugu surece hicbir dusman sana(hepimize ) dunyanin en teknolojik silahinida uretse birsey yapamaz biiznillah;)

selametle

samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak

BUNLARA SAHİP OLAMAZSAN ZATEN ZAFER KAZANAMAZSIN.

BELKİ İLK ÖNCE BANA KIZACAK SINIZ AMA BİR DÜŞÜNÜN YUKARIDAKİ DÖRT UNSUR U DÜNYADA HİRİSTİYAN ÜLKELERMİ YAOKSA MÜSLÜMAN ÜLKELER Mİ DAHA İYİ YAŞYOR TEMSİL EDİYOR??????

DÜŞMANINA KENDİ SİLAHINLA CEVAP VERMEK İSLAMİ HAYAT DIŞINDA DEĞİL BİLHASSA İSLAMİYETİNDE OLAN AMA BİZİM HALA ANLIYAMADIĞIMIZ UNSURLARDIR.

BİRKAÇ ÖRNEK...İSLAMİYETTE DEVLETİ ZARARA UĞRATMAK KUL HAKKINA GİRER AMA BİZDE DEVLETİ ZARAR A UĞRATANLARA CEZA YOK AMA BATIDA EN AĞIR CEZA VAR.

VAKIF MALLARINI BİREYSEL MENFEATE KULLANMAK İSLAMİYETTE HARAM AMA ÜLKEMİZDE FAZLA CEZASI YOK YA BATIDA.

BİR ÖRNEK DAHA BORCU ÖDEMEKTE GEÇİKME VEYA ÖDEMEMEK İSLAMİYETTE KUL HAKKI AMA BATIDA TAM TERSİ.

KISACASI M.AKİF ERSOY UN DEDİĞİ GİBİ

BATIDA SIKIMI ŞİRKET ORTAKLARININ ŞİRKETİ KÖTÜ YÖNETMESİ İŞTE KARŞINIZDA İSLAMİ HOLDİNGLER.

Sofuoglu

Ordinaryus
samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak

BUNLARA SAHİP OLAMAZSAN ZATEN ZAFER KAZANAMAZSIN.

BELKİ İLK ÖNCE BANA KIZACAK SINIZ AMA BİR DÜŞÜNÜN YUKARIDAKİ DÖRT UNSUR U DÜNYADA HİRİSTİYAN ÜLKELERMİ YAOKSA MÜSLÜMAN ÜLKELER Mİ DAHA İYİ YAŞYOR TEMSİL EDİYOR??????

kusura bakmayin agbi lakin hic alakasi yok

hangi samimiyet bati ulkemlerinde var?

hangi teslimiyet,hangi feraset?

kime teslimiyet ?

sizin anattiginiz kurallarla bizim bahsetmek istedigim unsurlar arasinda zerre kadar alaka yok....

bizim yukardaki belirttigimiz,

samimiyet,teslimiyet ,feraset ve guzel ahlak,sadece muslumanlarda olabilecek ozellliklerdir,
kafirin samimiyeti,teslmiyeti ve feraseti olmaz,olsada yaradanina karsi degildir vesselam

selam ve dua ile

elmnightmare

Profesör
Hem zahir hem de batın silahlarla kuşanmak gerekiyor...
Sadece atom bombası yetmez o atom bombasını atacak götürecek feraset basiret teslimiyet ve güzel ahlak da lazım

amca

Profesör

Hakketen Ya Ne Güzel Dostlar Vardı Burada...

Hepsi Gittiler Bir Bir...

Ya SOFUOĞLU Sahih Bir Hadis Yazmışız HADİS İNKAR EDİLMİŞ TÖVBE ETMEM İSTENMİŞ :crying:

Bir Tartışmadada Bir Arkadaş Ayet Yazıyorum Demişti ...Ayet Olmadığını İsbat Etmiş Hadistir Bu demiştik...

Ah ...Ah...

Kimlerle Neler TARTIŞMIŞIZ YARABBİ....

5.BARUT HAKKI ÇOK AKILLI ADAMMIŞSIN...VE NEFSİNİN ESİRİ DEĞİLMİŞSİN...Bu Eski Anılar Biz Ramazan Geldi Susalım DEDİK DİYE BULUNUP 45-50 Sayfalardan Getirilir Artık...

agbi

Yasaklı

Ya SOFUOĞLU Sahih Bir Hadis Yazmışız HADİS İNKAR EDİLMİŞ TÖVBE ETMEM İSTENMİŞ :crying:

Bir Tartışmadada Bir Arkadaş Ayet Yazıyorum Demişti ...Ayet Olmadığını İsbat Etmiş Hadistir Bu demiştik...

Ah ...Ah...

5.BARUT HAKKI ÇOK AKILLI ADAMMIŞSIN...VE NEFSİNİN ESİRİ DEĞİLMİŞSİN...Bu Eski Anılar Biz Ramazan Geldi Susalım DEDİK DİYE BULUNUP 45-50 Sayfalardan Getirilir Artık...

AMCA BEY BİR MESAJIMDA UZATMIŞIM AMA BUGÜN BU MESAJINLA UZATTIĞIM GERİ ÇEVİRMİŞSİN.

KİNAYE ETTİĞİN KONULARA DÖN KARŞILIKLI TEKRAR İSTİŞARE EDELİM.

BÖYLE BİR MESAJ YAZIP ORTALIĞI KARIŞTIRIP ORTALIKTAN KAYBOLMA.

AYRICA ŞU GİTTİ BU GİTTİ GİTME SEBEBLERİNİ BEN GÖSTERİP NEYİ İSPATLAMAK NEYİ KAZANMAK İSTEDİĞİNİ BİRTÜRLÜ ANLIYAMIYORUM BU HAREKETİN İLKOKUL ÇOCUKLARINA BENZİYOR " ÖĞRETMENİM AGBİ BENİM SAÇIMI ÇEKTİ VB.VB.

AÇ BİR KONU BİLGİLERİNE GÜVENİYORSAN YALNIZ İKİMİZ MESAJ YAZALIM NE DERSİN ??????

agbi

Yasaklı
SOFUOĞLU

DOĞRU SÖYLEMİŞSİN

samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak

BU VASIFLARIN MÜSLÜMANA YAKIŞAN OLMASI GEREKEN VASIFLAR.

SAMİMİYET Olsa tarafgirler bir kenara bırakılıp tek vucut olunulur.

TESLİMİYET Olsa İnsanlar dünyevi nimetler için birbirlerinin arkasından kuyu kazmazlar.

FERASET Göremiyorum İstisnalar haricinde.

GÜZEL AHLAK Açarmısın ??

KISACASI YEĞENİM...samimiyet,teslimiyet,feraset ve guzel ahlak BİR MÜSLÜMANDA MUTLAK OLMASI GEREKEN VASIFLAR BANA BUGÜNKÜ SOSYAL YAŞAMDA KAÇ TANE GÖSTEREBİLİRSİN ???????

amca

Profesör
AMCA BEY BİR MESAJIMDA UZATMIŞIM AMA BUGÜN BU MESAJINLA UZATTIĞIM GERİ ÇEVİRMİŞSİN.

KİNAYE ETTİĞİN KONULARA DÖN KARŞILIKLI TEKRAR İSTİŞARE EDELİM.

BÖYLE BİR MESAJ YAZIP ORTALIĞI KARIŞTIRIP ORTALIKTAN KAYBOLMA.

AYRICA ŞU GİTTİ BU GİTTİ GİTME SEBEBLERİNİ BEN GÖSTERİP NEYİ İSPATLAMAK NEYİ KAZANMAK İSTEDİĞİNİ BİRTÜRLÜ ANLIYAMIYORUM BU HAREKETİN İLKOKUL ÇOCUKLARINA BENZİYOR " ÖĞRETMENİM AGBİ BENİM SAÇIMI ÇEKTİ VB.VB.

AÇ BİR KONU BİLGİLERİNE GÜVENİYORSAN YALNIZ İKİMİZ MESAJ YAZALIM NE DERSİN ??????

Yok Hocam Öyle Bişi...

Sizinle Bilgi Yarışmasına Falan Katılamam...

Bu Bize Yakışsada Sizin Seviyenize Yakışmaz Hocam...

Ayrıca Allah Şahittir Sizin Yüzünüzden Falan Gittiler Gibi Bir Kastımız Olmamıştır... Ne gelen Sizin Yüzünüzden Gelir Ne Giden Sizin Yüzünüzden Gider... Herkez Özgür İradesi ile Davranır... Yok Kendinizi O Kadar Önemsemeyin Hocam İnsanlar Sizin Yüzünüzden Gidiyor Falan...

agbi

Yasaklı
yAŞADIĞIM HAYAT IN GETİRDİĞİ TECRÜBELER MESLEĞİM NEDENİ İLE KAZANDIĞIM İZLENİMLER.

TAŞ IN NEREDEN GELDİĞİNİ NEREYE GİTTİĞİNİ İYİ ANALİZ EDERİM.

YUKARIDAKİ MESAJINIZINDA ALTINDAKİ DÜŞÜNCEYİ DE ANLAYACAK BİR BEYNİM VARDIR.

AYRICA HOCA KİM BEN KİM ????????

AŞAĞIDAKİ MESAJINIZIN KONU İLE NE ALAKASI VAR AÇIKLAYABİLİRMİSİNİ AMA MUTLAKA AÇIKLAYIN DEVAMLI YAPTIĞINIZ GİBİ UNUTMUŞ GÖRMEMİŞ GİBİ DAVRANMAYIN.

Ya SOFUOĞLU Sahih Bir Hadis Yazmışız HADİS İNKAR EDİLMİŞ TÖVBE ETMEM İSTENMİŞ

Ah ...Ah...

5.BARUT HAKKI ÇOK AKILLI ADAMMIŞSIN...VE NEFSİNİN ESİRİ DEĞİLMİŞSİN...Bu Eski Anılar Biz Ramazan Geldi Susalım DEDİK DİYE BULUNUP 45-50 Sayfalardan Getirilir Artık

KONU İLE NE ALAKASI VAR???????????????

Sofuoglu

Ordinaryus
SOFUOĞLU

DOĞRU SÖYLEMİŞSİN

samimiyet,
teslimiyet,
feraset ve
guzel ahlak

BU VASIFLARIN MÜSLÜMANA YAKIŞAN OLMASI GEREKEN VASIFLAR.

SAMİMİYET Olsa tarafgirler bir kenara bırakılıp tek vucut olunulur.

TESLİMİYET Olsa İnsanlar dünyevi nimetler için birbirlerinin arkasından kuyu kazmazlar.

FERASET Göremiyorum İstisnalar haricinde.

GÜZEL AHLAK Açarmısın ??

KISACASI YEĞENİM...samimiyet,teslimiyet,feraset ve guzel ahlak BİR MÜSLÜMANDA MUTLAK OLMASI GEREKEN VASIFLAR BANA BUGÜNKÜ SOSYAL YAŞAMDA KAÇ TANE GÖSTEREBİLİRSİN ???????

hah isde yavas yavas aga takiliyorsun:)(saka tabi)

isde agbi ne zaman muslumanda o samimiyet,feraset,teslimiyet ve guzel ahlak olur,o vakit hicbir dusman ona zarar veremez biiznillah....

isde ne geliyorsa basimiza bu samimiyetsizlik ,teslimiyetsizlik ve ferasetsizlikden geliyor...
tum sorunda burda zaten ,biz ne vakit samimi olur tam manasi ile feraset gosterip rabbimize teslim oluruz o vakit hem kurtulasa erenlerden oluruz hemde hicbir yaban eli bize zarar veremez biiznillah

umarim meselede sizin bu tesbitiniz ile bir neticeye baglanmis olur;)

selametle

amca

Profesör
yAŞADIĞIM HAYAT IN GETİRDİĞİ TECRÜBELER MESLEĞİM NEDENİ İLE KAZANDIĞIM İZLENİMLER.

TAŞ IN NEREDEN GELDİĞİNİ NEREYE GİTTİĞİNİ İYİ ANALİZ EDERİM.

YUKARIDAKİ MESAJINIZINDA ALTINDAKİ DÜŞÜNCEYİ DE ANLAYACAK BİR BEYNİM VARDIR.

AYRICA HOCA KİM BEN KİM ????????

AŞAĞIDAKİ MESAJINIZIN KONU İLE NE ALAKASI VAR AÇIKLAYABİLİRMİSİNİ AMA MUTLAKA AÇIKLAYIN DEVAMLI YAPTIĞINIZ GİBİ UNUTMUŞ GÖRMEMİŞ GİBİ DAVRANMAYIN.

Ya SOFUOĞLU Sahih Bir Hadis Yazmışız HADİS İNKAR EDİLMİŞ TÖVBE ETMEM İSTENMİŞ

Ah ...Ah...

5.BARUT HAKKI ÇOK AKILLI ADAMMIŞSIN...VE NEFSİNİN ESİRİ DEĞİLMİŞSİN...Bu Eski Anılar Biz Ramazan Geldi Susalım DEDİK DİYE BULUNUP 45-50 Sayfalardan Getirilir Artık

KONU İLE NE ALAKASI VAR???????????????

Nasip Olur ise Yarın ( 11.09.07) izmirde olacağım isterseniz görüşelim ve ne alakası olduğunu bir bir anlatalım...

Sofuoglu

Ordinaryus
Nasip Olur ise Yarın ( 11.09.07) izmirde olacağım isterseniz görüşelim ve ne alakası olduğunu bir bir anlatalım...

emmi resimdeki jipinlemi gideceksin izmire:)

oda pek konforluydu ha;)

izmir sicakdir simdi ,klimayi otomatige almayi unutma:).