Dövizi, altını olanların bozdurup ₺’ye çevirmesi farzdır

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ekonomiden anlamadığın çok açık
en basiti ile söyleyeyim talep artarsa fiyatta artar arz artarsa fiyat yine düşer dolayısıyla
dolar talep edilmiyip tam tersi dolar bozdulursa fiyat düşer
ayrıca elin gavurları bile türkiyeye ekonomik savaş ilan edildiğini
kabul ediyor
bir burdaki bir kaç Müslüman saf rolünde chp ağzı ile konuşuyor
Beni ikna edemedin. Gerçekten bilmiyorum. Bana söyler misin biz dolar bozdurunca bu dolar nereye gidecek? Neden değer kaybedince bozurun diye seferberlik başlatılıyor? Kim kazanıyor yau, çok basit bir soru? Bizim kaybettiğimiz belli. Lakin kim kazanıyor?

Senin mantığına göre o zaman şöyle yapalım: Dolar alıp bozdurarak ben zengin olsam, ve bununla ülke içinde parayı harcasam? Nasıl olur? Yoksa benim sıradan bir vatandaş olarak zenginleşmem Türkiye'nin fakirleşmesi anlamına mı geliyor?

Darul_Beka

Profesör
Beni ikna edemedin. Gerçekten bilmiyorum. Bana söyler misin biz dolar bozdurunca bu dolar nereye gidecek? Neden değer kaybedince bozurun diye seferberlik başlatılıyor? Kim kazanıyor yau, çok basit bir soru? Bizim kaybettiğimiz belli. Lakin kim kazanıyor?

Senin mantığına göre o zaman şöyle yapalım: Dolar alıp bozdurarak ben zengin olsam, ve bununla ülke içinde parayı harcasam? Nasıl olur? Yoksa benim sıradan bir vatandaş olarak zenginleşmem Türkiye'nin fakirleşmesi anlamına mı geliyor?
çok basit nasıl anlamadınız
bir mala talep azalırsa yada o malın arzı artarsa fiyatı düşer
dolar alıp bozdurma diye bir şey denmiyor
elindeki dolarlar bozdurulsun deniyor
dolar alıp bozdurursan bunun dolara etkisi olmaz

adams77

Kanalizasyoncu
Yıl 1992 | Necmettin Erbakan Süleyman Demirel'in “yastık altındaki dolar ve altınları bozdurun” çağrısını eleştiriyor
Erdoğan'ın da içinde yetiştiği Milli Görüş'ün kurucu Necmettin Erbakan, 1992 yılında yaptığı konuşmada, dönemin Başbakanı Süleyman Demirel'in “yastık altındaki dolar ve altınları bozdurun” çağrısını eleştirmişti.

Erbakan söz konusu konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Bunların ekonomiyi düzeltmek için yaptıkları iş bu. Faizleri artırayım mı azaltayım mı? Yeniden yastık altınları bir kâğıtta toplayıp borca mahsuben dışarıya vereyim mi?

''Bunlar kalkınma derler, müstemleke tipi efendileri gelip şuraya otoyol yapalım... Niye? Kendi şirketi kar edecek. Kendi makineleri dururken çürümeyecek. Yeri onlar seçiyor, krediyi onlar getiriyor, yolu onlar yapıyor. Bunlar ne yapıyor? Oraya yol yapılmasına müsaade ediyor. Ve de kurdele kesip bir şey yapıyormuş gibi halkı aldatıyor.''

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
çok basit nasıl anlamadınız
bir mala talep azalırsa yada o malın arzı artarsa fiyatı düşer
dolar alıp bozdurma diye bir şey denmiyor
elindeki dolarlar bozdurulsun deniyor
dolar alıp bozdurursan bunun dolara etkisi olmaz
Ben de diyorum ki şimdilik bozdurmayım dolar 10 lira olunca bozdurayım. Vatandaş olarak ben kâr edeyim diyorum yani.. Çünkü şimdi bozdurursam benim bankaya giren dolarımı zenginin biri alıp o bekletecek, ve 10 lira olunca o bozduracak.

Nasılım? ;)

Yoksa bunu yapmakla vatan hainliği mi yapmış olurum! :eek:

Bak Darul_Beka kardeşim, eğer bir ülkede Devletin kazanması vatandaşın fakirliğine dayanıyorsa, ve tersinden vatandaşın kazanması devletin fakirleşmesi anlamına geliyorsa orada bir şeyler ters demektir. Ülke ekonomisinin düze çıkması neden benim cebimdeki paranın değer kaybetmesine dayanıyor?

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Dolar stokçuları kim
Zenginler ve devlet
Yani bankalar ve firmalar
Bir kaşık suda fırtına koparıyorlar
Bırakın ne halleri varsa görsünler
İş durunca kuzu kuzu paracıklarını üretime katarlar
Bize düşen birazcık beklemek sadece
Bu baronlar devletin ve milletin dolarına göz dikmiş
Ne devlet nede millet bozmasın dolarını yada altınını, bence
Sular durulunca dolar olması gereken seyre döner

alanyali07

Kıdemli Üye
Albayrak, trump twitleriyle TL'ye saldırıyor demiş de şunu düşünemiyor, arkadaş 16 senedir TLyi siz güçlü ve metanetli kılamadıysanız elin gavurunun işi zaten saldırmak.. o görevini yapıyor da sen görevini yaptın mı ?
demekki yapamamışsın ki birkaç twitle TLn gümleyip gidiyor..
demekki neymiş öyle saray yapmakla biz bööyüük ülkeyiz demekle olmuyormuş..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Arkadaşlar, paylaşımlarınıza dikkat edin! Karar alınmış, dedikodu yayanlara mali işlem başlatılacakmış. Eleştiri tarzı paylaşımların dedikodu kapsamına alınma ihtimali yüksek!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ebubekir_sifil_doviz_bozdurmak_farz_i_ayn_dir_h79537_07bd9.jpg

Haber sitesi İKTİDARIN ilahiyatcısı diyerek vermiş haberi.

İLAHİYATCI değil felanın ilahiyatcısı, iktidarın şeyi vs. ünvanlı kişileri dikkate almıyorum.

Darul_Beka

Profesör
Ben de diyorum ki şimdilik bozdurmayım dolar 10 lira olunca bozdurayım. Vatandaş olarak ben kâr edeyim diyorum yani.. Çünkü şimdi bozdurursam benim bankaya giren dolarımı zenginin biri alıp o bekletecek, ve 10 lira olunca o bozduracak.

Nasılım? ;)

Yoksa bunu yapmakla vatan hainliği mi yapmış olurum! :eek:

Bak Darul_Beka kardeşim, eğer bir ülkede Devletin kazanması vatandaşın fakirliğine dayanıyorsa, ve tersinden vatandaşın kazanması devletin fakirleşmesi anlamına geliyorsa orada bir şeyler ters demektir. Ülke ekonomisinin düze çıkması neden benim cebimdeki paranın değer kaybetmesine dayanıyor?
Doları bozdurursan kar edersin demiyorum
tarafın belli olur
Amerikan darbesine karşı çıkmış olursun
dünyada her şey kar değildir
Müslümanın duruşu tüm menfaatlerin üzerinde olmalı
menfaate göre şekil almamalı

Darul_Beka

Profesör
Kuveytli Prof.Dr.Hakim El Mutayri
Türkiye için cihad çağrısı yaptı.
“Ümmetin Türk halkına ekonomik yönden destek olması,yanında durması şer’i hükümdür.Allah yolunda malınızı harcamak cihad etmek hükmündedir.
Kazanacağız.”dedi.
İçimizdeki İrlandalılar hala uyuya dursun

Darul_Beka

Profesör
aklın yolu birdir bunu da mı dikkate almıyorsun
Kuveytli Prof.Dr.Hakim El Mutayri
Türkiye için cihad çağrısı yaptı.
“Ümmetin Türk halkına ekonomik yönden destek olması,yanında durması şer’i hükümdür.Allah yolunda malınızı harcamak cihad etmek hükmündedir.
Kazanacağız.”dedi.
İçimizdeki İrlandalılar hala uyuya dursun

Darul_Beka

Profesör
Bu yıl ocak-mart gibi umreye niyetlenmiştim, bunun için de bir miktar dolar almıştım ama gidemedik çeşitli sebeplerle.

İyi mi ettim kötü mü ettim bilemiyorum ama bugün tümünü bozdurdum.
kar niyeti ile bozdurduysan bir şey söylenmez
ama amerikaya tavır için bozdurduysan iyi etmişsin
dikkat et fiil aynı ama niyet her amel de olduğu gibi bunda da önemli