Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

KAFKAS

Kıdemli Üye
Efendim anayasa mahkemesi kararı,fetö borsası,altına bilmem ne vergisi bugünkü bahane menümüz bunlar güvensizlik söylemlerinin vuku bulmasına sebep olarak,yahu arkadaş bari temsilde adil olun.Bu mantık ile şöyle örnek sayısını ................................................................................................. ya da vsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvsvs diye devam ettirin.Peki kardeşim karşında güvenli liman diye gördüğün doları bunlar ile mi masumlaştırıyorsun yani.Doların ipini elinde tutan Adamlar fetöyü besliyor,fetöye sahip çıkıyor fetöyü beslerken güvenli liman oluyor,

Benzeri mantık ile dolar ve euro üzerinden gidelim mesela bir kaç örnek de ben vereyim.Sadece wikileaks belgeleri desem o çok matah ülkelerin anayasa mahkemeleri ne karar aldı ,hangi iddiayı neticelendirdi.Jeffry Epstein desem ya da sübyancı Abd bürokrat takımı desem,olmadı 2016 seçimlerinde Obama'ya DAEŞ i siz kurdunuz diyen Trump ya da Abd nin Irak a müdahalesine gösterdiği kaynağın ya da bahanenin aslında hiç olmaması,veya abd polisinin elini arkadan bağladığı halde boğazına çöküp öldüren polisin serbest kalması,20-30 yıl Abd cezaevlerinde boş yere yatan çeşitli suç isnat edilen insanları daha sonra aslında siz bu suçları işlememişsiniz diye salı verilmeleri.Abd nin terör örgütü pyd ye gönderdiği silahlar ve verdiği destek pkk ile bağlantısını kendi senatörleri ikrar ettiği halde adamların mahkemelerin ne işlem yapıyor.Bir de siyaseten Ermeni soykırımı yalanını kabul eden ülkelerin parlementolarına karşı mahkemelerin yok öyle bir şey kardeşim adil olun diye itiraz ettiğini görmedim.Adamlar Afrikayı sömürürken içinden geçtiler ,bu adamalar bu sömüren ülkelerin hangi mahkemesinde haklarını alabildiler.Daha bunların muadili 100 lerce mevzu.Ama dolar-euro güvenli liman değil mi!

Daha az yukarıda Afrika 2 dolar diye mevzu orta atmaya çalışıyordun şimdi çıkmış suriye parasının grafiğini koyuyorsun,bence daha güzel yani girişte verdiğin örnekler bile havada kalıyor Suriye parasının grafiğini getirip buraya koyduğun zaman.Ortada devletin d sinin bile kalmadığı ülke bile güven veriyor öylemi ya bırakın kardeşim bu işleri sonra çimenler sarı sen haklısın diye geyik muhabbeti çeviriyorsun.

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Ecevit krizi nasıl hükümetin beceriksizliği ise bugünlerde sizin beceriksizliğiniz. Yok öyle ekonomi iyi iken biz yaptık kötüyken dış güçler

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ecevit zamanı ile şu durumun uzaktan yakından alakası yok ama yukarıda verdiği örnekler ile kendi kendisi ile çelişen insanlara sabahtan akşama kadar bir şey anlatmaya kalksan faydası yok.Neticede devlet vasfını bile yitirmiş ülkeler verdiği örnekler karşısında güven veriyor demek ki.o ülkelerde bacıların namusu ayaklar altında.Cüzi bir kısmını yukarıda belirttiğim dolar ile dünyaya yön verenlerin yaptığı onlarca kahpeliğe rağmen,insanların algısı dolardan yana güven telkin ediyor mallarının derdine düşüyorlarsa,o doları kullananlar onların namuslarına daha çok göz dikerler.Ayrıca yıllarca biz biz olanların şimdi siz biz olması daha anlamlı.İstisnasız bütün ehli sünnet islam uleması Erdoğan ın yanında siz kimsiniz?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Oy vermek şirk deyip zırlayanlar taşın altına eline sokmazlar ama koltuk derdine düşerler oturmak için böyle bir dünya işte

spesifik

آزادی قید و بند
Mesele koltuk değil, mesele haksız kazanç
çapsızlar bunu anlamaz tabi =)
firavun makamında iyi eğlenceler

KAFKAS

Kıdemli Üye
Çapını sevdiğim taşın altına elini koyda görelim boyunu posunu mesele haksız kazançmış klavye arkasından hak hukuk dağıtmak kolay da arazide piyasa yapan yok ,herkes yiğitliğini klavye başında döktürüyor.Kime göre haksız kazanç çok klişe söylemler.Ben söyleyim herkese göre haksız kazanç.Ya da daha klişe bir söylem işi ehline vermek lazım ,işin ehli kim.Ya da vatan sevgisi kime göre hangi ideolojiye göre,sokağa çık vatanını seviyor musun sevmiyorum diyen istisna çıkar.Ama vatanı neye göre seviyorsun,çok uzatmayacağım bu kadar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bir gurup Fransız Milletvekili Dağlık Karabağ'ı ziyaret etiller ve Fransa'nın Karabağ'ı tanıması için yasa tasarısı hazırladılar.

euro-dolar in! tl out!

ihvanistanbul

AkhenAton
neticede devlet vasfını yitirmiş ülkelerden bile daha az güven veriyorsunuz insanlara demek ki.

çok güzel bir tabir var sizin durumunuza uygun: g.tüyle inatlaşan donuna s.çar!

spesifik

آزادی قید و بند
Puhahaha
aklinca sahte bir hüviyetle hükümeti eleştirenleri alaşağı etmeye çalışarak ego tatmini eden aciz
Sistemin kör kölelerine ayıracak vaktim yok benim =))

KAFKAS

Kıdemli Üye
devlet vasfını yitirmiş ülkelerden bile daha az güven veriyorsunuz insanlara demek ki.bu ifade gayet yerinde olmuş Adamlık cinsiyet değil şahsiyet meselesidir.Armut deyip geçmeyin, onun ilk hecesi çoğu kişide yoktur!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sahte hüviyet:)Forum da Tc ile yazılıyor da benim mi haberim yok!İyi hoş Tc kimlik sizin ne işinize yarıyor...Siz dımtıs dımtıs takılmaya devam edin:)

spesifik

آزادی قید و بند
ahaha valla sesli güldüm
yahu ben yıllardır forumda yazılarımı şahsi hüviyetimle paylaştım bilen bilir
hükümeti niye bu kadar savunuyorsunuz anlamıyore
bir de eleştirince niye kişilere saldırıyorsunuz ki
kimsenin bir üstünlüğü yok yani
uzak durma gel birlikte dımtıs dinleyelim =)))

Edit : Benim nerdeyse sülalem devlet kadrosunda hepsi de emekleri karşılığı o kadroda
birileri gibi okus pokusla değil =)

Darul_Beka

Profesör
ahaha valla sesli güldüm
yahu ben yıllardır forumda yazılarımı şahsi hüviyetimle paylaştım bilen bilir
hükümeti niye bu kadar savunuyorsunuz anlamıyore
bir de eleştirince niye kişilere saldırıyorsunuz ki
kimsenin bir üstünlüğü yok yani
uzak durma gel birlikte dımtıs dinleyelim =)))

Edit : Benim nerdeyse sülalem devlet kadrosunda hepsi de emekleri karşılığı o kadroda
birileri gibi okus pokusla değil =)
sizin gibi tiplere gerçekten hem acıyorum hem çok şaşırıyorum yazık Müslümanda feraset olmalı
başörtülüsünüz namaz kılıyorsunuz
ama hükümet karşıtısınız
bu en hafifiyle nankörlük
gitti hükümet diyelim nolacak
sizi bir kaşık suda boğacak chp ve saz ekibi gelecek
iyi mi olacak
çevremde de sizin gibiler var chpliler bu tiplerin yüzüne ooo geniş açılı aydın diyorlar ama arkanızdan gülüyorlar evet gülüyorlar bunlarda da beyin çalışmıyor galiba diyorlar bu olayı bizzat yaşadığım için söylüyorum kesinlikle varsayım olarak anlatmıyorum
DOLAR aştı hükümet gitsin diyen zevatlara gelince
çoook beklersiniz
peygamber düşmanı fransaya ders veriliyor azerbeycana yardım ediliyor doğu akdeniz de haklarımız ilk defa savunuluyor
doların üç kuruş artması değil 1000 tl de olsa
bana zarar verse de umursamam
ÇÜNKÜ
cebi dolar dolu haksızlıklar karşısında susan alçak olacağıma
haksızlıklara karşı çıkan bir hükümetin yanında yer alan onurlu fakir bir Müslüman olmayı
hep tercih ederim

kebîkec

İhvan Forum Üye
Pandemik virüs bir tarafta, sakallı şalvarli virüsler bir tarafta ve de bürütüsler baska bir tarafta...

Allah bu millete rahmetiyle muamele etsin. Yedi düvelden ve tüm viruslerden korusun...

talib_

İhvan Forum Üye
Bir hükümet bu kadar beceriksiz olamaz. Muhtemelen TL daha değersiz olsun diye çalışıyorlar. Çin'de bile asgari ücret 400 dolar iken Türkiye'de 290 dolar civarında. Çin ile dalga geçerken, artık bizden kötüsü yok. İki yaprak ile gezen insanların para birimine karşı bile değer kaybeden bir TL var.