Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

adams77

Kanalizasyoncu
çektiğim kredi azaldı :) ama bana dolar maaş veren bir yer bulmam gerekecek

talib_

İhvan Forum Üye
Erdoğan bir iyilik yapıp istifa etmediği sürece artık geri dönülemez bir yere gelmek üzereyiz. Belki de geldik. Kötü günleri yaşıyoruz belki ama daha yolun başındayız. Artık bir ümidim yok bu ülke adına. Ülkeyi bitirdiler. Siz dolar 3 tl olunca tepki vermezseniz bugün 8 i ancak konuşursunuz ve sizi yöneten şaka gibi değil küfür gibi, dolar ile mi maaş alıyorsun, size ne diyebilir. Merkez bankası biz dolar ile artık ilgilenmiyoruz çaresizliğini itiraf edebilir. Bundan sonra herkes kendini kurtarmaya çalışsın. Yani hayatta ve ayakta kalmaya çalışın. Her şey daha zor olacak. Bebek mamalarını kilit ile koruyan bir ülke haline geldik biz. Çünkü çaresiz bir anne baba çocuğu için mama çalabilir diye düşünüyor yönetenler.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Döviz borcum yok. Alacağım da yok. Uzun yıllardır bir maaşla geçinmeyi becererek ayakta kalmışım. Onuda alamazsam köyüme dönerim. Yani intihar etmeyi falan düşünmüyorum. ?

1994 Tansu krizinde dünya kadar döviz ve altın borcum vardı ölmedim hepsini ödedim.

2001 ecovith krizinde 2000 dolar borcum vardı onu da ödedim ölmedim.

Şimdi bu kriz edebiyatı yapan figüranlar eğer sözlerinde samimiyseler intihar etsinler veya ülkeyi terk etsinler, ikisini de yapmayacaklar ise çenelerini kapatsınlar.

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Aylarca ekonomi çok iyi diye sayikladilar. Sonra biraz sıkıntı var oldu. Şimdi dış güçler diyorlar yarın böyle iş olmaz diyecekler. Çünkü artık enflasyon rakamları gerçek değil. Zamciklarina dokunacak bu iş. Bakmayın köyüme dönerim edebiyatina döneceği yer partisinin binası isteyeceği şey mamalanacagi sağlam kapı!

spesifik

آزادی قید و بند
Döviz borcum yok. Alacağım da yok. Uzun yıllardır bir maaşla geçinmeyi becererek ayakta kalmışım. Onuda alamazsam köyüme dönerim. Yani intihar etmeyi falan düşünmüyorum. ?

1994 Tansu krizinde dünya kadar döviz ve altın borcum vardı ölmedim hepsini ödedim.

2001 ecovith krizinde 2000 dolar borcum vardı onu da ödedim ölmedim.

Şimdi bu kriz edebiyatı yapan figüranlar eğer sözlerinde samimiyseler intihar etsinler veya ülkeyi terk etsinler, ikisini de yapmayacaklar ise çenelerini kapatsınlar.
Daha düğün yapmamışsınız hocam
yalnız hesapta bir yanlışınız var
94 te aldığınız maaşla kaç çeyrek oluyordu
şimdi aldığınız maaşla kaç çeyrek oluyor
hoş bu bile isabetli olmaz
94 te muallim iken şimdi müdür statüsünde maaş alıyorsunuzdur =))
siz köprüden falan atlamayın köprüye yazık =))
Benim de borcum yok alacağım var çok şükür malımda var
ama adaletsizlik haksızlık karşısında susmak vebaldir

kebîkec

İhvan Forum Üye
Daha düğün yapmamışsınız hocam
yalnız hesapta bir yanlışınız var
94 te aldığınız maaşla kaç çeyrek oluyordu
şimdi aldığınız maaşla kaç çeyrek oluyor
hoş bu bile isabetli olmaz
94 te muallim iken şimdi müdür statüsünde maaş alıyorsunuzdur =))
siz köprüden falan atlamayın köprüye yazık =))
Benim de borcum yok alacağım var çok şükür malımda var
ama adaletsizlik haksızlık karşısında susmak vebaldir

Milli eğitimde artı bir müdürlük maaşı yoktur. Müdürlük ikincil statüdür. özlük modülünde Öğretmen / Müdür yazar. Müdürün maaş farkı haftalık 24 saat üzerinden ek ders ücreti almasıdır. Haftada 30 saat derse giren bir öğretmen 20 saat üzerinden ek ders alır müdür 24 saat üzerinden.Vergi dilimine göre değişmekle beraber 1 ek ders ücreti yaklaşık 15 TL civarındadır. Açılan kurslarda öğretmenler 10 saate kadar ders alır ve ona göre ücret alır tüm programı yapıp sorumluluk alan müdür 2 saat yönetici ücreti alır. Onu da müdür yardımcısıyla nöbetleşe gelerek bölüşür. Bizim gönlümüz zengin. Çok şükür nankör değiliz.
Komşunun tavuğu komşuya her zaman kaz görünür ve ölüler zanneder ki diriler her gün helva yiyor. Düğümlere üfleyenlerin şerrinden ve hasetçilerin şerrinden de Allaha sığırız. :)

Abdulhamite de çok giydirdiler ama (içlerinde kadın var mıydı hatırlayamadım.) :) Ondan sonra ruhaniyetinden istimdat ettiler. Adalet ve haksızlık karşısında susmanı kim istedi ki ? Ama konuşunca dolar düşmüyorsa kendini de yormamak lazım.

Sabredin 3 yıl sonra kafanıza göre hükümetler devri başlar. Siz asrı saadete ulaşırsınız . Millet ittifakı muasır medeniyet seviyesine ulaşır. Biz de emekli olur köyümüze döneriz :)

spesifik

آزادی قید و بند
Abdulhamite de çok giydirdiler ama (içlerinde kadın var mıydı hatırlayamadım.) :) Ondan sonra ruhaniyetinden istimdat ettiler. Adalet ve haksızlık karşısında susmanı kim istedi ki ? Ama konuşunca dolar düşmüyorsa kendini de yormamak lazım.

Sabredin 3 yıl sonra kafanıza göre hükümetler devri başlar. Siz asrı saadete ulaşırsınız . Millet ittifakı muasır medeniyet seviyesine ulaşır. Biz de emekli olur köyümüze döneriz :)
Ben demokrasiye laikliğe hepten karşıyım
Dolar düşsün diye demiyorum ki
Geçim benim işim değil bile
Ben yiyiciyim ki =)
Allah gönlünüze göre versin
Dediğim hesabı asgarî ücrete göre yapın o zaman belki bi yerde uzlaşma olur =)

spesifik

آزادی قید و بند
Senin boyutta kredinin karşılığı ne ki =)
Vadeli satım falan mı
Arkadaşın annesi dövız altın borcuyla ev aldı 5 ay önce
Krediye bulaşmamak için
Borç ikiye katlandı kredi çekeydi iyiydi sanki =)
Âmâ kredi banka aman dikkat edin kanınızı emerler

adams77

Kanalizasyoncu
Senin boyutta kredinin karşılığı ne ki =)
Vadeli satım falan mı
Arkadaşın annesi dövız altın borcuyla ev aldı 5 ay önce
Krediye bulaşmamak için
Borç ikiye katlandı kredi çekeydi iyiydi sanki =)
Âmâ kredi banka aman dikkat edin kanınızı emerler

şuan yönetimde namaz kılan kuran okuyanlar var onlar teklif etti bende aldım

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben demokrasiye laikliğe hepten karşıyım
Dolar düşsün diye demiyorum ki
Geçim benim işim değil bile
Ben yiyiciyim ki =)
Allah gönlünüze göre versin
Dediğim hesabı asgarî ücrete göre yapın o zaman belki bi yerde uzlaşma olur =)

Sen birşeylere karşısın birileri de senin savunduklarına karşı...

Dolarla ilgili başlığa yazmışsın o yüzden etkilenmiş olabilirim.

Benim bi dünya işim var. Hesabı işi olmayan ya da işi gücü başkalarının çetelesini tutmak olanlar yapsın... :)