Dinlerarası Diyalogda Gelinen Nokta : HIR-İSLAM

adams77

Kanalizasyoncu
Şunu bil ki asıl beyinsiz onlardır.

Duyan bir kulağın var gören bir gözün var... ha bunlar nefs süzgeçinden geçer sonra bunları aklına yazarsın sonra kullanırsın...

okumak dediğin yazılı kağıdı okumak değildir.. yahuuu ne kadar az düşünüyorsun

6-78 Güneşi doğarken görünce de, “İşte benim Rabbim! Bu daha büyük” dedi. O da batınca (kavmine dönüp), “Ey kavmim! Ben sizin Allah’a ortak koştuğunuz şeylerden uzağım” dedi.

la sen bu ayet üzerinde hiç mi düşünmezsin İbrahim peygamber hayatında ilk defa mı güneş görüyor!!! yada hiç mi güneşi batarken görmedi?

adams77

Kanalizasyoncu
Kuran 23 senede peyder pey indi. Yaşanan olaylar üzerine ihtiyaç oldukça ayetler geldi. dedim.

İtirazın mı var?

Aslına seninle yüzyüze konuşmayı çok isterdim. Her sulandırmanda şakkk diye bir sesten sonra seni adama çevirirdim.

acele etme gelecem izmir 'e o takkeyi nasıl takıyorsun görecem....

hangi ayette yazıyor 23 senede indi diye..... tarihi bilgiler ile hareket etme... daha kuran ile kitap arasındaki farkı çözemedin gitti.. uyan uyan babo kuran dediğin yazılı bir kitap değil aloooo ses gelir mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Duyan bir kulağın var gören bir gözün var... ha bunlar nefs süzgeçinden geçer sonra bunları aklına yazarsın sonra kullanırsın...

okumak dediğin yazılı kağıdı okumak değildir.. yahuuu ne kadar az düşünüyorsun

Sebebi nuzul nedir? Ne işe yarar?

adams77

Kanalizasyoncu
Dedim ya işte burada ehli sünnetin önemi ortaya çıkıyor.

ehli sünnetin değil raina demenin anlamsızlığı ortaya çıkar... güzel kardeşim dünya üzerinde ne kadar insan var ise bir kitap okuyor ve hepsi senin mantığı ile hareket ediyor sen kendini böyle haklı görüyorsun ama aynı şartlar hristiyanlar içinde gerekli onlarda senin gibi düşünüp hareket ediyor ve kendilerini doğru görüyorlar oysa hepsi kim kitaplarını okuyorlar....

adams77

Kanalizasyoncu
Allahın emri sorgulanır mı?

Namaz sorgulanır mı?

Zekat sorgulanır mı?

Allah 'tan geldiğine emin olursa sorgulamazsın secde edip teslim olursun...

alimlerinden gelen yada atalarımdan geleni sorgularım ha zekat diyorsunda daha ne demek olduğunu bilmiyorsun...

bak senin güzel bir arşivin var hemen ayeti getirirsin şimdi zekat ile ilgili

lafons7275

Kıdemli Üye
Allah 'tan geldiğine emin olursa sorgulamazsın secde edip teslim olursun...

alimlerinden gelen yada atalarımdan geleni sorgularım ha zekat diyorsunda daha ne demek olduğunu bilmiyorsun...

bak senin güzel bir arşivin var hemen ayeti getirirsin şimdi zekat ile ilgili

İşte şimdi tam karşımda oturuyor olmanı ve şakkkk diye bir sesin çıkmasını çok istedim.

adams77

Kanalizasyoncu
Kuran Peygamberimize indi. O da bize açıkladı.

Senin kafandan uydurduğun laflara mı itibar edelim yoksa Peygamberimize mi?

Akıllı insan hangini yapar?

Ne fark eder ki ha hakkında bilgin olmadığı atalarının yazdığı kitaplar ha ben....

Kuran Alemlere rahmet olsun diye inmedi mi?

adams77

Kanalizasyoncu
İşte şimdi tam karşımda oturuyor olmanı ve şakkkk diye bir sesin çıkmasını çok istedim.

kardeş hayat formüller ile doludur... Zekat 'ı kazandığın mal ve mülkten belli bir oran belirleyip verilen birşey yaparken bunun formülünü göstermelisin.. getir ayeti

adams77

Kanalizasyoncu
İndi. Kalbini açanlara rahmet oldu, bilmişlik taslayanlara da mahşer günü ateşe atılma sebebi olacak.

önceki ümmetlere ne indi....Senin ayrıcalığın neydi Allah kulları arasından ayrımcılık mı yaptı diyorsun....

adams77

Kanalizasyoncu
konulardan konulara geçiyorsun lafons raina deme dedik nereler gittin bir konuya sadık kalıp üzerinden tartışamıyorsun neden?