Dev Organizasyon:Filistin'e Yolaçık

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük!..

Filistin halkı desteğinizi bekliyor!

İsrail'in Gazze halkına uyguladığı ambargonun etkileri geçen yılki saldırıların ardından ölümcül boyutlarda devam etmektedir. 2009 yılının Ocak ayında gerçekleşen saldırılarda birçok sivil yerleşim birimi ile birlikte, camiler, okullar, su kuyuları ve Gazze'nin hayat damarlarının tümü yerle bir edilmişti.
Üç yıldır insanlık dışı ambargo, kuşatma ve yoksullaştırma ile kitlesel cezalandırmaya tabi tutulan Gazze'de sistematik saldırılarla insanların tüm yaşam ümitleri yok edilmek istenmektedir. Gazze açlık, ilaçsızlık, yakıt sıkıntısı ve tüm yoksun bırakma çabalarına rağmen direncini kaybetmemiş ve hükümetini sahiplenmekten geri durmamıştır.
Bizler İsrail'i ve tüm yandaşlarını bu katliam sebebiyle kınamaktan öte yapılabilecek işler olduğuna inanıyoruz. Bu yılın başında kara yolu ile ambargonun delinmesi için "Filistin'e Yol Açık" konvoyu oluşturan İHH, benzer bir çalışmayı bu kez deniz yoluyla gerçekleştirecek. Avrupa'dan da çok sayıda gemiyle gönüllü aktivistlerin katılacağı gemi kampanyasında hatırı sayılır oranda insani yardım malzemesinin yanı sıra Gazze'de önemli ihtiyaçlardan biri haline gelen inşaat malzemeleri de bulunuyor.
Filistin'de İsrail'in yok etmeye çalıştığı hayatın yeniden inşasında önemli paya sahip olan inşaat malzemeleri, bir yandan temel alt yapı kurumlarının inşa edilmesinde diğer yandan barınma sorunu bulunan binlerce Filistinli fakir ailenin iskanında can simidi olacak. Organizasyon boyunca bir yandan bölgede ihtiyaç hissedilen yardım malzemeleri toplanacak, diğer yandan bu yardım malzemelerinin Gazze'ye ulaştırılması için gemilerle bir yardım koridoru açılacaktır.
Bu amaçla Filistin halkının yanında olduğumuzu göstermek üzere gerçekleştireceğimiz bu organizasyon için tüm halkımızı desteğe davet ediyoruz.