Deniz Baykal ile Nesrin Baytok'un videosu (tüm gelişmeler burada)

agbi

Yasaklı
ee işte bende onu soruyorum kardeş bu hoşgörüyü Erbakan hocayada gösterdilermi?
yada gösteriyorlarmı?

Eeee ne oldu siz ve Bakış nic li üye

Aşağıda SP nin resmi açıklaması var.

F.Gülen de açıklamasının parelilnde

ÜZÜLMÜŞ ana fikir

Şimdi ne diyeceksiniz

Bence Bu akşam uyumadan Tevbe edin sonrada F.Gülen ve Tüm Cemeatinle helalleşin.

Şimdi sizde mi BAYKAL a Hoşgörü ile bakıyorsunuz desem hata onunla ORTAKLIĞI bile kabul ettiniz.

Baykal'ın gidişine SP yorumu!
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, "Baykal'ın siyasi hayatının bu şekilde sona ermesi herkes gibi bizi de üzmüştür." dedi.

Bölge gezisi kapsamında Batman'a gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, il teşkilatında partililerle yaptığı toplantıda, Deniz Baykal ve CHP Genel Başkanlığı'ndan istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eski Devlet Bakanı Ahmet Cemil Tunç, Batman eski Milletvekili Musa Okçu ve Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat'ın da yer aldığı toplantıda, partililere yönelik konuşan Lütfü Esengün, "Deniz Baykal'ın siyasi yaşamının bu şekilde sona ermesi herkesi olduğu gibi bizi de üzmüştür. Baykal'ın istifasına neden olan görüntüler eğer bir komplo ise bu, Türkiye'nin siyasi geleceği için ciddi bir tehlike olacaktır. Bu komploların sonu gelmez ve böyle komplolarla liderlerin siyasi hayatlarını bitirmek isteyenler ortaya çıkar. Ancak eğer komplo değilse bu bir genel başkan için çok utanç verici bir durumdur." diye konuştu.

Saadet Partisi'nin artık en büyük iktidar adayı olduğunu savunan Lütfü Esengün, "Halk 8 yıldır sabrettiği ve ümidini kaybettiği hükümeti ilk seçimde iktidardan indirecek. CHP, son olaylardan sonra bir çalkantının içine girdi ve kolay kolay toparlanamaz. Baykal'ın yerine gelecek muhtemel kişi bile artık düşüşün önüne geçemez. Milliyetçilik üzerine siyaset yaparak insanları dışlayan MHP'nin ise iktidara gelmesi zordur. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde, genel başkanımız Numan Kurtulmuş'a başbakanlık yolu açılıyor." diye konuştu.
Toplantıda Eski Devlet Bakanı Cemil Tunç ve Musa Okçu da birer konuşma yaptı.

Bakın hala SİYASİ RANT PEŞİNDESİNİZ ama asla İKTİDAR DEĞİL % 8 i aşamazsınız % 8 bile büyük başarıdır sizin için.

girdap

Ordinaryus
Ya hu bu kadar açık ve basit bir oyun oynanmaz ki..
Sözde AK PARTİ ile Gülen cemaatinin arası açılacak, güç birliği bozulacak..
Taktiğin bu kadar ucuzu, ancak üç gün sürer.
Geçmiş olsun.

reis

Kıdemli Üye
reis agbey bunu kabul etmiyorlarki,
sen dermi der diyorsun bunun oyle yapilmasi gerektigini savunuyorsun,birileri demedi bu yalan iftira diyor!

peki bu dileklerde bulunmayanin akibeti nedir?

mesela bircok kanaat onderi bu dilekte bulunmamisken ,diyenin ayricaligi veya zorunlulugu nedir?
Ben zaten deyip demediğini bilmiyorum. Demişse varsayımı üzerine yorum yaptım sadece..
Fethullah Gülen pozisyonundaki birisinin (demişse) bunu demesinin normal olduğunu belirttim o kadar.

Bak mesela bizim işyerinde ciğeri beş para etmez Ak Parti'nin eseri Ak Parti düşmanı yönetici pozisyonunda tipler vardır. Onları saçımın bir teli kadar sevmem ama mesela kurban bayramında bayramlarını kutlarım, hastalanırlarsa geçmiş olsun derim. Niye... Sadece öyle yapmam gerektiği için o kadar... Bu da buna benzer...

Siyaset sahasında ya da söz meydanında söz söyleyenlerin çoğu söylediklerini öyle söylemeleri gerektiği için söylerler...
Bu kadar basit... :)

agbi

Yasaklı
Ya hu bu kadar açık ve basit bir oyun oynanmaz ki..
Sözde AK PARTİ ile Gülen cemaatinin arası açılacak, güç birliği bozulacak..
Taktiğin bu kadar ucuzu, ancak üç gün sürer.
Geçmiş olsun.

Fakat aklıevveler bu oyuna SAZAN GİBİ ATLADILAR. öRNEK Mİ ÇOK .

agbi

Yasaklı
Eeee

CHP de yalanladı

Gazete çarpıtmaları diye beyenat verdiler.

Konuya KİNLERİ nedeni ile KISKANÇLIKLARI nedeni ile Balıklama atlayanlara sorarım

Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın” şeklinde olan 6. Ayet

Kininiz & Kıskançlığınız & Tarafgirliğiniz ALLAH cc ayetinimide UNUTTURUYOR SİZLERE

ıtri

Üye
Arkadaşlar konu Deniz Baykal, yani siyaset. O zaman kim olursa olsun bir din alimini tartışmalara karıştırmayın, derim. Demedi demeyin : BÜYÜK GÜNAHA GİRİYORSUNUZ.

Benim için bu konu bitmiştir.

Azimli

Ordinaryus
Eeee ne oldu siz ve Bakış nic li üye

Aşağıda SP nin resmi açıklaması var.

F.Gülen de açıklamasının parelilnde

ÜZÜLMÜŞ ana fikir

Şimdi ne diyeceksiniz

Bence Bu akşam uyumadan Tevbe edin sonrada F.Gülen ve Tüm Cemeatinle helalleşin.

Şimdi sizde mi BAYKAL a Hoşgörü ile bakıyorsunuz desem hata onunla ORTAKLIĞI bile kabul ettiniz.

Baykal'ın gidişine SP yorumu!
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, "Baykal'ın siyasi hayatının bu şekilde sona ermesi herkes gibi bizi de üzmüştür." dedi.

Bölge gezisi kapsamında Batman'a gelen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, il teşkilatında partililerle yaptığı toplantıda, Deniz Baykal ve CHP Genel Başkanlığı'ndan istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Eski Devlet Bakanı Ahmet Cemil Tunç, Batman eski Milletvekili Musa Okçu ve Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet Fırat'ın da yer aldığı toplantıda, partililere yönelik konuşan Lütfü Esengün, "Deniz Baykal'ın siyasi yaşamının bu şekilde sona ermesi herkesi olduğu gibi bizi de üzmüştür. Baykal'ın istifasına neden olan görüntüler eğer bir komplo ise bu, Türkiye'nin siyasi geleceği için ciddi bir tehlike olacaktır. Bu komploların sonu gelmez ve böyle komplolarla liderlerin siyasi hayatlarını bitirmek isteyenler ortaya çıkar. Ancak eğer komplo değilse bu bir genel başkan için çok utanç verici bir durumdur." diye konuştu.

Saadet Partisi'nin artık en büyük iktidar adayı olduğunu savunan Lütfü Esengün, "Halk 8 yıldır sabrettiği ve ümidini kaybettiği hükümeti ilk seçimde iktidardan indirecek. CHP, son olaylardan sonra bir çalkantının içine girdi ve kolay kolay toparlanamaz. Baykal'ın yerine gelecek muhtemel kişi bile artık düşüşün önüne geçemez. Milliyetçilik üzerine siyaset yaparak insanları dışlayan MHP'nin ise iktidara gelmesi zordur. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde, genel başkanımız Numan Kurtulmuş'a başbakanlık yolu açılıyor." diye konuştu.
Toplantıda Eski Devlet Bakanı Cemil Tunç ve Musa Okçu da birer konuşma yaptı.

Bakın hala SİYASİ RANT PEŞİNDESİNİZ ama asla İKTİDAR DEĞİL % 8 i aşamazsınız % 8 bile büyük başarıdır sizin için.
ne alaka? sp nin açıklamasıyla benim sorumun ilgisi ne
ben sadece baykal a gösterdiğiniz hoşgörüyü Erbakan hocayada gösterebiliyormusunuz dedim
bunun tevme edilmesi gereken yeri neresi?
nerde balıklama dalıp, hakaret ettik?
söylediğimiz şeyleri Gülerce konuşmadımı?
yalanmı söyledik?
birşeymi uydurduk?
ne bu şiddet bu celal

Azimli

Ordinaryus
büyükler bir söz söylemişler
ne de güzel söylemişler
(dinimi beğenmeyen bari müslüman olsa) diye

sazan kelimesini kullanan şahsada bu kelimeyi kasteddiği üyeler adına iade ediyorum

bakış

Kıdemli Üye
fetullah gülen neden bu kadar siyasete meraklı.veya siyasette aykırı bir hareket olduğu zaman neden ona mikrofon uzatılıyor.
Bu ülkeye halife seçildide bizim mi haberimiz yok.Koltuğa oturan ondan icazet alıyor,koltuktan inen(baykal)ona selam yolluyor.
Kim bu fetullah gülen.Benim bildiğim okulları olan bir işadamı.Başka sıfatlarıdamı var?

Sofuoglu

Ordinaryus
http://www.ihvanforum.org/siyaset-m...ykal-aciklamasi-suizana-girenlere/#post782868

yukarıyı tıkla

YOK YUKARIDAKİNİ TIKLAMA ZAHMETİNDEN KURTARAYIM

Fethullah Gülen'den Baykal açıklaması

Cihan Haber Ajansı'na açıklama yapan Fethullah Gülen, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendiğini ve insanî olarak fevkalade üzüldüğünü ifade etti.

Bu hislerini yakınındaki arkadaşlarıyla paylaştığını belirten Fethullah Gülen, kendisini ziyarete gelen bir arkadaşının bu hislerini Sayın Baykal'a ilettiğini açıkladı.

Gülen, bunun ötesinde medyada yer alan, "Bizim çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok, iktidara baksınlar" gibi tırnak içinde verilen ifadelerin kesinlikle kendisine ait olmadığını, yalan ve iftira olduğunu vurguladı.

Fethullah Gülen'in açıklaması şöyle: "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsanî olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti. Bunun ötesinde medyada yer alan 'Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar' gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır. Kamuoyuna saygılarımla duyururum."

CİHAN

Evet Allah cc Ayetine rağman gelen haberi araştırmayıp doğru olup olmadığına bakmadan DÜŞÜNCELERİNİ açıklayanlar bilmiyorlarmı AHİRETTE karşılarına çıkacakları bu düşüncelerinin.

Başta F.Gülen ve Cemeatinin VEBALİNİ aldını herkesle nasıl helalleşeceksiniz ?

yahu bahsettigin iddialari burda kim getirdi Allah askina,
kim "Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar'" gibi sozleri burda iddia veya itam olarak getirdi ,bu sozleri ilk defa burda duyuyoruz,
biz uzuldugu ve destek verdigi beyanatla ilgili dogrumudur dedik ve bunuda daha once inkar etmenize karsin simdi " insanî olarak fevkalade üzüldüğünü ifade etti"seklinde(yukarda) siz teyit ettiniz.

birde cikip helalaesmekten,sundan bundan bahsediyorsunuz,
daha neyi savundugunuzu veya neye karsi oldugunuzu dahi bilmiyorsunuz,birde cikip ayni minvalde konu aciyorsunuz......

yosun

Asistan
Hocaefendi iftiralara cevap verdi ama bazıları hala anlamıyor.

yosun

Asistan
Baykal'ın Yerine Aydın Doğan'ın Kızı Aday Olacak

Fehmi Koru'dan medyanın gündemine bomba gibi düşecek iddia. Arzuhan Doğan Yalçındağ, Deniz Baykal'ın istifasıyla boşalan CHP genel başkanlığına aday olacak!

Kanal 7 ekranlarında Erhan Çelik'e konuk olan Yeni Şafak yazarı CHP'de yaşanan depermi yorumladı. Baykal'ın istifasıyla yeni liderin kim olacağı da tartışılmaya başlandı.

Fehmi Koru konuya dair aldığı bazı duyumları açıklarken ilginç de bir iddiada bulundu. Koru'ya göre CHP'nin muhtemel genel başkanları arasında medya patronu Aydın Doğan'ın kızı Arzuhan Doğan Yaçındağ'ın da adı geçiyor.

Doğan ailesinin CHP’li bir aile olduğunu dile getiren Koru, "Çeşitli siyasi çevrelerden aldığım duyumlar zaten CHP’li bir aile olan Doğan Ailesinden Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın CHP Genel Başkan adayı olabileceği yönünde.Böyle bir gelişme olursa bunu kimse sürpriz saymasın" dedi.

Arzuhan Doğan Yalçındağ daha önce TÜSİAD başkanlığı yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Koru bunun isabetli bir tercih olacağını ve Arzuhan Doğan'ın başarılı olabileceğini söylerken 'kendi arzum da o yönde' dedi.

İnterhaber

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Bu konuda en ufak bir sui zannımız olmadı...Elhamdülillah....

ummuhan

Kıdemli Üye
Sui zan diye adlandıramayacağım ama içim rahat değil ...............

Bakalım Allah c.c ne gösterecek.... her zaman O'nun hesabını beklemekte fayda var... Hayırlısı!

DENİZKRTL

Ordinaryus
Baykal bizi hedef gösterip, tabanını kenetlemeye çalışıyor

bozdag.jpg
Deniz Baykal'ın, CHP genel başkanlığından istifa ederken, gizli kamera görüntüleri için iktidarı suçlaması AK Partililerin tepkisine neden oldu.Açıklamanın ardından Başbakan Tayyip Erdoğan, "Suçlama, en az yaşananlar kadar çirkin." derken, dün parti yöneticilerinden de benzer değerlendirmeler geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Baykal'ın tavrını 'kendi tabanına mesaj verme, tabanını AK Parti karşısında kenetleme isteği' olarak yorumladı. Bozdağ, istifanın kendilerini üzdüğünün de altını çizdi. AK Parti'nin benimsediği siyasî ahlakı, 'rakipleriyle politika, program ve düşünce ekseninde mücadele etmek' şeklinde özetleyen Grup Başkan Vekili, bu çerçevenin içinde hiçbir zaman bel altı vurmanın, gayri hukukî ve gayrî ahlaki yollara sapmanın olmadığını kaydetti.

Deniz Baykal'ın açıklamalarını Zaman'a değerlendiren Bekir Bozdağ, "Sayın Baykal'ın istifası kendi kararıdır. İstifa erdemdir." dedi. Bozdağ, "Sayın Baykal gibi Türk demokrasisine önemli hizmetleri olan bir ismin böylesine çirkin bir olay sonrası istifa etmek zorunda kalması bizi üzmüştür." ifadesini kullandı.

Baykal'la ilgili iddialar ortaya çıktığında takındıkları tavrı örnek gösteren AK Parti Grup Başkan Vekili, "Sayın Baykal'la ilgili çirkin iddialar ortaya çıkınca parti olarak benimsediğimiz tavır, sahip olduğumuz ahlakımızın, insanlığımızın ve edebimizin gereğidir. Bel altı vurmak isteyenlere, gayri hukuki ve gayri ahlaki yol ve yöntemlerle siyaseten mücadele etmek isteyenlere pirim vermeyen ve alet olmayan bir yaklaşımdır. Sayın Baykal tarafından takdir edilmesi gereken bu yaklaşımın suçlama vesilesi kılınması kabul edilemez bir yaklaşımdır." diye konuştu.

Buna rağmen Deniz Baykal'ın kendilerine de çamur sıçratmaya ve tartışmanın içine çekerek konuyu siyasileştirmeye çalıştığını söyledi. AK Parti'ye bu şekilde çamur sıçratmanın mümkün olamayacağını ifade eden Bozdağ, şöyle devam etti: "Sayın Başbakan'ımız başta olmak üzere hükümetimizin ve partimizin çirkin iddialar konusunda aldığı tavır ortadadır. Sayın Başbakan'ımızın konunun aydınlatılması için İçişleri, Adalet Bakanı, Milli İstihbarat ve diğer yetkililere talimat verdiği açıkça basında yer almışken bizim insanlığımız, ahlakımız ve edebimiz gereği takındığımız tavrı, siyaseti bel altı vurmayı alışkanlık haline getirenlerin anlaması elbette beklenemez."

AK Parti Grup Başkan Vekili, Deniz Baykal'a elindeki belgeleri açıklaması çağrısında bulunurken, "Sayın Baykal, lütfen bu kirli senaryoyu ve çamuru AK Parti'ye bulaştırma gayretinden vazgeç. Elinde bilgi, belge, bulgu varsa lütfen hem kamuoyuna açıkla hem de yargıya teslim et." diye seslendi. AK Parti eski genel başkan yardımcılarından Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat da, "Baykal birini suçlamak istiyorsa yakın çevresine baksın.'' tavsiyesinde bulundu. ZAMAN

DENİZKRTL

Ordinaryus
Evinin önüne çadır kurdular CHP'liler açlık grevinde

CHP'li bir grup genç, görevinden istifa eden Deniz Baykal'ın geri dönmesi için açlık grevi başlattı.

Deniz Baykal'ın ikamet ettiği Angora evlerinin dış güvenlik kapısının olduğu yere çadır kuran partili gençler, bugün itibariyle Baykal'ın geri dönmesi için açlık grevine başladığını açıkladı. Gençler çadır kurdukları yere parti bayrak ve flamalarının yanı sıra Vakit gazetesini hedef alan pankartlar astı.

İstanbul'dan gelen Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin de gençlere destek verdi. Zengin, istifa eden Baykal'ın partiye tekrar geri dönmesi konusunda beklenti içinde olduklarını ifade etti. çok sayıda gazeteci ve basın mensubu Baykal'ın evinin bulunduğu Beysukent Angora evlerinde beklemeye devam ediyor. Mustafa Zengin'in astırdığı 'Alçaklardan er geç hesap sorulacaktır' pankartı dikkat çekti.

Evinin önüne çad?r kurdular CHP'liler açl?k grevinde - 12.05.2010 - Gundem - Yeni ?afak

DENİZKRTL

Ordinaryus
Bahçeli: Tarihe kara leke olarak geçecek

ANKARA Milliyet
MHP lideri: Ana muhalefet liderinin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici bir tertip. Hükümet komployu çözüme kavuşturmalı

00:45 | 12 Mayıs 2010

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal hakkındaki iddialar ve sonrasında yaşanan gelişmeler için, “Ana muhalefet liderinin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açıktır” dedi.
Yazılı açıklama yapan Bahçeli, “Ancak burada esas üzerinde durulması gereken nokta, Türk siyasetinin gizli mihraklar tarafından tanzim edilmeye çalışılıyor olması, kritik bir sürece giren ülkemizde siyaset aktörleri üzerinde yoğun bir kampanyanın başlatılmış bulunmasıdır” dedi.

Şahin: Üzüntü duydum
Görüntülerin özel hayatın dokunulmazlığı ve gizliliği dikkate alınmadan medya üzerinden ahlaksız yönlemlerle sızdırılmasının tarif edilemeyecek bir “alçalma hali” olduğunu kaydeden Bahçeli, “Bu kapsamda Başbakan Erdoğan’ın ve hükümetinin iddia edilen komployu bütün yönleriyle ve en kısa sürede çözüme kavuşturması en önemli siyaset sorumluluğu haline gelmiştir.” dedi.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin de Baykal’ın istifa etmek durumunda kalmasından büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Şahin, “Siyasette ön sıralarda olmak, risklere muhatap olma oranını daha da yükseltiyor” dedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ise “Partisini, tartışmaların içerisine sokmadan istifa etmek erdemini göstermiş olması Türkiye siyaseti açısından son derece olumlu ve sorumlu bir davranıştır” diye konuştu.

Serare

Profesör
Bu yorumu dün yapacaktım.

Ben çok fazla haber takip eden, ilgilenen biri değilim ama hep birden elele verip bir gazetenin üzerine gidilmez, bazıları da arada farklı taraflarını yakalasın konunun farklı taraflarını konuşsun, yok, konuşmuyorlar, sanki tek bir boyuttan bakıyor hepsi.

Herkesin aynı şeyleri yapması, aynı şeyleri yazması abes, sanki hepsinin beyni proğramlanmış gibi.

Vakit'i kimdir nedir, gerçekten kim için çalışır yazar, güvenmem amacım korumak değil ama herkes bu şekilde birinin üzerine gider de başka hiçbir boyutunu görmezse ben rahatsız olurum.

oguz

Yeni
Türk siyasetinin gizli mihraklar tarafından tanzim edilmeye çalışılıyor olması, kritik bir sürece giren ülkemizde siyaset aktörleri üzerinde yoğun bir kampanyanın başlatılmış bulunmasıdır”

işte bu sözleri düşünüp tartmak gerekir ....

Hikem

Kıdemli Üye
Sayın hoca demişki:"CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden

öğrendim. İnsanî olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla

paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti.'' Tabii bu iletme işi

sayın Hocanın dileğiyle gerçekleştiği, izahtan varestir.Sayın Hoca böyle her türden olayla ilgili,

üzüntü duyması kendi sağlığı açısından doğru olmadığı gibi, müslüman camiada da çeşitli fikirlerin

oluşmasınada sebeb olur.Biz beklerdikki, sayın Hoca şu anda İsrail tarafından suçsuz yere zindana atılan

İHH filistin temsilcisi içinde , İsraili tenkid eden bir üzüntü mesajını Türkiye kamuoyu ile paylaşsın.Biz

genede bekleyelim, hocanın kalbinde belki bunada bir yer vardır.