Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

hirahos

Kıdemli Üye
Cübbeli Ahmed hoca tutuklandı diye haber çıkmış: İfadesi alınmak üzere davet edilmiştir. Öyle anladım haberlerden...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Duanur kusura bakmayın ama sizi bu yaptıklarınızdan sonra samimi gördüğümü söyleyemem.
Posta gazetesinin rengi cismi bellidir bunun hangi yazarı olursa olsun cemaatimiz hakkındaki hiçbir görüşü bizi ilgilendirmez.

Cübbeli Ahmed hocaya yönelik fitne haberlerini foruma taşıma görevini yapan şahsınız nasıl oluyorda Gülen cemaatinin lehine yapılan haberleri tereddütsüz foruma taşıyorsunuz?

Demek Gülen cemaatine yönelik bağlantınız var ki böyle yapıyorsunuz! Aslında şöyle yazmalıyım Dinlerarası diyaloga karşı olan hocamıza olan düşmanlığınız sebebiyle İsmailağa cemaatine yönelik yıpratma haberlerini forumda bu niyetle paylaşıyorsunuz. Yani tek sıkıntınız Dinlerarası diyalogun gerçek yüzünü müslümanlara tüm baskılara rağmen ısrarla anlatan cemaat hocalarımıza yönelik kasti düşmanlıklar içerisindesiniz.

Ha son olarakda şunu yazayım siz Allah'ın veli kullarını karalamak maksatlı dinsiz medyadan fitne haberlerini taşıma taşeronluğunu üstelenin sonrada ne yaptımda bu kadar kızdınız anlamıyorum diyerekten kendinizi iyi niyetli göstermeye çalışın. Lütfen insaflı olun biraz! Böyle yaptıkça sizi iyi niyetli görmemizi beklemeyin!
Biz sizin bu forumda bu kaçıncı fitne konularınıza şahit olduk ilk değil sonda değil. Sonrada kızmayın ne yaptımki deyin.

İslam karşıtı grupların yaptığı haberlere sarılmak şuurlu müslümanın yapacağı iş değildir!

Olmuyor böyle ne yaptığınıza bakıp ondan sonra gelen tepkileri doğru dürüst değerlendirin.

Müslüman insan haberin nereden geldiğini iyi araştırıp ona göre muamele eden insandır.Bizimde kızdığımız nokta budur dinsiz medyanın İslam karşıtı propagandalarını bu foruma hak diye taşımanız ayıptır günahtır.
İnşaallah anlaşılmışızdır.

ates124

Paylaşımcı
Hocam ALLAH tez zamanda bu işlerden kurtarsın..Ben Bu emniyetede güvenmiyorum... İMAMIN Ordusu kitabını yazanın başına neler geldi hepimiz biliyoruz. EMNİYETİN İÇİNDE NELER OLUYOR kimlerin örgütlendiği herkes tarafından bilinen SIR.. Allah (CC) sonumuzu hayr etsin... Askeriye bitti şimdide EMNİYET başladı....A.KP nin yalakalığını yapmayıp Din adamlığı yaptığı için ve Saman Yolu TV ye Saman TV dediği için DİNLER ARASI DİALOG safsatasına sesi gür çıkan ALİMLerden olduğu epeyce bir zamandır cemaatin tepkisini alıyordu ve Cemaat aklınca Ahmet Hocayı alay konusu edip milletin gözünde küçük düşürmek için çaba sarfediyordu en sonunda uydurma bir kulp taktılar ve karalamaya çalışıyorlar, Türkiye Cumhuriyeti adeta Diktatörlükle yönetilen bir Cemaat Cumhuriyeti haline gelmiş bulunmaktadır, ALLAH(CC) sonumuzu hayır etsin.

veri

Yasaklı
yahu karakola uğrayan herkesin hesabın gülen mi vericek:)

suçlama belli.:)
zina kaset şantaj
neresinde gülen var biri anlatsın:)

@Debreli sende git mili görüşü kurtar. cübbeli'den size oy çıkmaz nasılsa boşunasavunma:)

ates124

Paylaşımcı
VERİ ne haber nasılsın? NASIL gidiyo MİXER hareketleri? :)

Hikem

Kıdemli Üye
Cenabı Hak,Ergeneokon1 ve <Ergenekon 2 den müslümanları korusun,amin

ates124

Paylaşımcı
Hikem HOCAM ERGENEKON 2 den kastınız nedir acaba?

veri

Yasaklı
Cenabı Hak,Ergeneokon1 ve <Ergenekon 2 den müslümanları korusun,amin
münfakılardan da korusun:)
söylemleriyle müslümanlara zulme yol açanlardan da müslümanları korusun
tüm cahilliğine rağmen irşad yapıyorum müslümanları uyarıyorum deyip fitne yayan ağğızlardan da müslümanları korusun.

hadi amin deyin de kuyunuza yuvarlanın

ates124

Paylaşımcı
VERİİİİ bravooooo Bencede "Ukrayna Odessalı Hıristiyanların ise elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman, yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman'ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum. Hz. İsa gibi, bizim nazarımızda ülü'l-azm, yani tarih boyu gelmiş peygamberler arasında en büyük beş peygamberden biri olan bir zatın ardından gitmek, onu takip etmek, yapılabilecek en güzel şeylerdendir.... Ben bir müslüman olarak dinlerin temel birliği gibi münafıkca bir yaklaşıma evet demiyorum............. Senin duanada KALBEN amin diyorum SÖZDE HİZMET ve tebliğ yapanların durumu budur DUAN KİME isabet eder orasını ALLAH (CC) bilir.....

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Arkadaşlar Veri adındaki kişiyi kendine haline bırakınız ben başka birşey yazmıyorum çünkü hepiniz anladınız.

Allah c.c. İslamın önünü kesmeye uğraşan münafıklardan ümmet-i Muhammedi korusun.amin
Hayırlı Cum'alar

veri

Yasaklı
amin dediğin şeye dikkat et.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

münfakılardan da korusun:)
söylemleriyle müslümanlara zulme yol açanlardan da müslümanları korusun
tüm cahilliğine rağmen irşad yapıyorum müslümanları uyarıyorum deyip fitne yayan ağğızlardan da müslümanları korusun.

hadi amin deyin de kuyunuza yuvarlanın

Dediklerine dikkat et !

Dua Nur

Kıdemli Üye
Duanur kusura bakmayın ama sizi bu yaptıklarınızdan sonra samimi gördüğümü söyleyemem.
Posta gazetesinin rengi cismi bellidir bunun hangi yazarı olursa olsun cemaatimiz hakkındaki hiçbir görüşü bizi ilgilendirmez.

Cübbeli Ahmed hocaya yönelik fitne haberlerini foruma taşıma görevini yapan şahsınız nasıl oluyorda Gülen cemaatinin lehine yapılan haberleri tereddütsüz foruma taşıyorsunuz?

Demek Gülen cemaatine yönelik bağlantınız var ki böyle yapıyorsunuz! Aslında şöyle yazmalıyım Dinlerarası diyaloga karşı olan hocamıza olan düşmanlığınız sebebiyle İsmailağa cemaatine yönelik yıpratma haberlerini forumda bu niyetle paylaşıyorsunuz. Yani tek sıkıntınız Dinlerarası diyalogun gerçek yüzünü müslümanlara tüm baskılara rağmen ısrarla anlatan cemaat hocalarımıza yönelik kasti düşmanlıklar içerisindesiniz.

Ha son olarakda şunu yazayım siz Allah'ın veli kullarını karalamak maksatlı dinsiz medyadan fitne haberlerini taşıma taşeronluğunu üstelenin sonrada ne yaptımda bu kadar kızdınız anlamıyorum diyerekten kendinizi iyi niyetli göstermeye çalışın. Lütfen insaflı olun biraz! Böyle yaptıkça sizi iyi niyetli görmemizi beklemeyin!
Biz sizin bu forumda bu kaçıncı fitne konularınıza şahit olduk ilk değil sonda değil. Sonrada kızmayın ne yaptımki deyin.

İslam karşıtı grupların yaptığı haberlere sarılmak şuurlu müslümanın yapacağı iş değildir!

Olmuyor böyle ne yaptığınıza bakıp ondan sonra gelen tepkileri doğru dürüst değerlendirin.

Müslüman insan haberin nereden geldiğini iyi araştırıp ona göre muamele eden insandır.Bizimde kızdığımız nokta budur dinsiz medyanın İslam karşıtı propagandalarını bu foruma hak diye taşımanız ayıptır günahtır.
İnşaallah anlaşılmışızdır.

Kardeşim ortada bir konuvar, ama konu hakkında konuşmayıp, sürekli yorumcularla cebelleşen bir profiliniz var.

Cübbeli hakkında kim foruma haber taşırsa “Gülen cemaati bizimle uğraşıyor” diye bağırıp çağırıyorsunuz. Veya çok sakin yazıyorsunuz ama bağıran bir imaj çiziyorsunuz. Her haber taşıyan Cemaatten olmayabilir.

Halbuki sakin olup” Konu öyle değil, şöyle şöyledir” deseniz,veya yazanları başka bir cemaatin ajanı olmakla suçlamaktan vazgeçip, sakin tavırlar takınsanız, inanın açılan konular bir veya iki sayfa sürer ve kimseilgilenmez bile. Konu gereksiz tartışmalardan 14 sayfa olmuş.

Siz ki İsmailağa cemaatini temsil ediyorsunuz, daha vakur ve yol gösterici olursanız, eğer hakaret eden varsa onu da güzel bir üslupla uyarırsanız daha iyi olur. Kimse gerilmez.

Siz kızgın bir tavırser giledikçe belki bunu dahada kızıştırıp böyle ortamlardan nemalanan insanlara koz vermiş olursunuz.

Veri kardeşim güzel bir soru sormuş” Gülen bu olayın neresinde?”diye. Katılıyorum. Yerli yersiz hocaefendinin günahını almak ve sizİnle karşıt görüşler içinde olanları “Gülencilikle” itham etmek size yakışmıyor.

Hocanız dİnler arası diyaloğa karşı olabilir, ama başka bir hocaefendi dinlerarası diyalog yanlısı olabilir. Herkesin kendi bileceği iş. Fikir ayrılıkları büyük bir suçmuş gibi lanse edilmemeli.

“Cübbeli hoca rakip olarak algılanıyor ve bu yüzden falan cemaat tarafından iftiralara maruz kalıyor” gibi iddialar çok yersiz.

Açılan her konuyu fitnecilik olarak algılamamalısınız. Açık toplum da yaşıyor ve her an her şeyden haberdarız. Burası bir forum ve bu konuların gündeme alınması kaçınılmaz. Gündeme konu taşımak fitnecilik ise, forumda fitneci olmayan insan yok size göre.

Candaş Tolga İslam karşıtı değildir. Aksine başörtülülerin sırası geldiğinde başa başa dişe dişsavunmuştur ve sizin cemaatiniz hakkında olumsuz bir şey konuşmamıştır..

Candaş Tolga’nın yorumunda İslam karşıtı bir fikir yoktur.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Şimdi camiye gidiyorum o yüzden yazınıza cevabımı tam vermiyorum ama şunu bilin ki ben İsmailağa cemaatini yada hiçbir kurumu temsil etmiyorum. Ben kendi halinde belli bir cemaate bağlı nefis terbiyesini yapmaya uğraşan müslümanlardan biriyim.
Bunu böylece bilin.

Tolga Candaş adlı şahsın Cemaatimizle ilgili ne kadar bilgisi varda kalemine bu konuları alıyor belli değilmi?
Etrafdan duyduğu gözlemlediği meseleleri kalemine alıp yorumlar katmış böyle birisinin neresini kaale alacağız?
Asıl meselenin iç yüzünü bilenlerimi yoksa uzaktan medyayı takip edipte birşeyden haberi olmayan kalem ehlinimi?
Benim bahsetmek istediğim de bu.

Ha unutmadan Posta gazetesinde yazan kim olursa olsun kusura bakmayın düzgün birisi değildir!
Daha sonra diyeceklerimi yazarım... Referans olarak göstermeye uğraştığınız medya kesimine de bakın el insaf!
Şuurlu müslüman posta gazetesinin yazarını nasıl beğenir?
Bu benim görüşüm tabi başkalarının görüşü kendinedir!

Fitne devrinde yaşıyoruz o yüzden fitneci gördüğümde onu ilk başta uyarırım baktım halen kulak asmayıp fitnesine devam ediyorsa etrafına onu fitneci olduğunu gösterip nehyi anil münker yaparım. Çünkü İslam'da nehyi anil münker teşkilatı böyle çalışır.
Dinsiz imansız medyanın çıkarttığı ve din karşıtı güçler tarafından düzenlenen oyunları daha önce iki hocamızın hunharca şehit edilmesiyle ve türlü iftiralar atılarak yıpratılan cemaatimizin haliyle gördük. Bu oyunlar yeni değil sonda değil. Acımız var o yüzden bu konularda tahammül beklemeyin. Uyarılarımızı dikkate alın zahmet olmazsa! Biz Üçüncü hocamızıda kaybetmek istemiyoruz!
Ves'selam

Dua Nur

Kıdemli Üye
CÜBBELİ GÖZLATINA ALINDI İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER

http://www.gazeteoku.com/popup1.php...eo/18857/cubbeli-hocanin-ilk-goruntuleri.html

Kardeşim inşallah hocaefendiniz bu işten anlının akıyla kurtulsun.

Siz göz altına alınmadı diyorsunuz ama haseki hastanesine getirilmiş doktor kontrolü için.

Ayrıca her kesimden insan bu olay hakkında yorum yapabilir.

Medyatik tipler kendilerine gelecek eleştirilere de maalesef sabırlı olmak zorunda.

Yazar hakkında değil, yazarın fikirleri hakkında yorum yapmanız daha doğru olur.

Ahmet Hakan: Cübbelİ Hoca'da UTANMA YOK!

Ahmet Hakan, Cübbeli Amet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü hedefine koyarak, Cübbeli'nin inkarettiği kaseti hatırllattı.

Hakan ardından Deniz Baykal'ın kaset skandalıyla durumu karşılaştırarak, 'Bakıyoruz “Cüppeli”ye: Bir utanma, bir sıkılma, bir mahcubiyet falan yok...

Deniz Baykal’da falan olmayan ikna potansiyeli, nasıloluyor da “Cüppeli”de olabiliyor? Üstelik daha dezavantajlı bir konumda iken...Keramet nerededir?' diye yazdı.

İşte Hakan'ın 'Cüppeli’nin ikna potansiyeline taktım' başlıklı oyazısı:

- CAMİDE vaaz veriyorsun...

- İnsanlara “şöyle yap / böyle yapma” diyorsun...

- “Allah” diyorsun, “Peygamber” diyorsun, “din” diyorsun, “iman”diyorsun...

Ve bir gün “ayıplı” bir kasetin çıkıyor. Tam da “nedenyapmadığını söylüyorsun” ayetinin tecelli etme durumu...

Fakat gelin görün ki...

ADAM MONTAJ DİYOR İŞ BİTİYOR

Vaaz vermeyenleri bile haşat eden kaset, bizim “Cüppeli” içinfiske etkisi bile yapmıyor. Adam “montaj” diyor ve işi bitiriyor.

Cemaatinde kımıldama olmuyor, afra tafrasında bir bozulma olmuyor, “Allah dostu” imajında en küçük bir sarsıntı olmuyor.

BİR UTANMA SIKILMA YOK

İşte bakın: Son haberlere göre... “Cüppeli”, şoförünü ve korumasını çetelere yollamış. Kaseti yayanları çetelere hallettirme kmaksadıyla...

Polis, koruma ve şoförü gözaltına almış.

- Bakıyoruz “Cüppeli”ye: Bir utanma, bir sıkılma, bir mahcubiyetfalan yok...

- Bakıyoruz cemaatine: En küçük bir sorgulama yok.

- Bakıyoruz başkalarının kasetleri üzerinde çokça tepinmiş muhafazakâr basına: Minicik bir haber bile yok.

KERAMET NEREDEDİR

Şimdi soru şudur: Deniz Baykal’da falan olmayan iknapotansiyeli, nasıl oluyor da “Cüppeli”de olabiliyor? Üstelik daha dezavantajlıbir konumda iken...

Keramet nerededir?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Şimdi camiye gidiyorum o yüzden yazınıza cevabımı tam vermiyorum ama şunu bilin ki ben İsmailağa cemaatini yada hiçbir kurumu temsil etmiyorum. Ben kendi halinde belli bir cemaate bağlı nefis terbiyesini yapmaya uğraşan müslümanlardan biriyim.
Bunu böylece bilin.

Tolga Candaş adlı şahsın Cemaatimizle ilgili ne kadar bilgisi varda kalemine bu konuları alıyor belli değilmi?
Etrafdan duyduğu gözlemlediği meseleleri kalemine alıp yorumlar katmış böyle birisinin neresini kaale alacağız?
Asıl meselenin iç yüzünü bilenlerimi yoksa uzaktan medyayı takip edipte birşeyden haberi olmayan kalem ehlinimi?
Benim bahsetmek istediğim de bu.

Ha unutmadan Posta gazetesinde yazan kim olursa olsun kusura bakmayın düzgün birisi değildir!
Daha sonra diyeceklerimi yazarım... Referans olarak göstermeye uğraştığınız medya kesimine de bakın el insaf!
Şuurlu müslüman posta gazetesinin yazarını nasıl beğenir?
Bu benim görüşüm tabi başkalarının görüşü kendinedir!

Fitne devrinde yaşıyoruz o yüzden fitneci gördüğümde onu ilk başta uyarırım baktım halen kulak asmayıp fitnesine devam ediyorsa etrafına onu fitneci olduğunu gösterip nehyi anil münker yaparım. Çünkü İslam'da nehyi anil münker teşkilatı böyle çalışır.
Dinsiz imansız medyanın çıkarttığı ve din karşıtı güçler tarafından düzenlenen oyunları daha önce iki hocamızın hunharca şehit edilmesiyle ve türlü iftiralar atılarak yıpratılan cemaatimizin haliyle gördük. Bu oyunlar yeni değil sonda değil. Acımız var o yüzden bu konularda tahammül beklemeyin. Uyarılarımızı dikkate alın zahmet olmazsa! Biz Üçüncü hocamızıda kaybetmek istemiyoruz!
Ves'selam

Dinsiz imansiz medya diyorsunuz

hemde o medyayla isbirligi yapip

tv lerine cikip konusuyorsunuz.

Buna iki yüzlülükten baska birsey denmez.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
CÜBBELİ GÖZLATINA ALINDI İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER
...
BİR UTANMA SIKILMA YOK

İşin ilginç yanı bu durumlara şeyh efendi ne diyor?

Çağırıp kulağını çekmemiş mi zamanında diyeceğim ama o kadar olay, o kadar eleştiriye karşı şeyhten hiç ses yok...

Anlaşılmaz bir durum

Hikem

Kıdemli Üye
Hikem HOCAM ERGENEKON 2 den kastınız nedir acaba?

Efendim , Türkiyenin mevcut durumu şu an için bu gibi meseleleri konuşmayı kaldırmıyor...ama zannediyorum ipuçlarını verdim. dikkatli okuyucu anlayabilir..İmaen...saniyen verinin duasına amin diyorum..!