Cübbeli Ahmet : Bu Safsatayı Açıkladım Hapis Yattım

adams77

Kanalizasyoncu
Senin kafa kafa değil.

Ya rabbi bizi affet demekte sana göre emir vermek yada Allahın işine karışmak herhalde.

Allah işini rastgetirsin lafına verdiğin tepkiyi görüyorum da senin galiba Allahla bir problemin var.

Haklısın benim kafa kafa değil.

Oturduğu yerden affet bizi demek sıkıntılı bir durumdur aynen senin oturduğun yerden işini rast getirsin demen gibi

Eylem yoksa eylem yapmayanın sıkıntısı var demektir. Ya eylemler ağır geliyordur yada eylemleri hafifleri ile değiştirilmiş başka eylemleri yapıyordur. Böylece kendini kandırır farkında olmaz.

Aç karnını doyurmak için kalkıp yemek yapmaz isen Allah senin aç karnınımı doyuruyor :) yahu Allah akıl fikir vermiş ve sende sorumluluk almışsın daha ne duruyorsun helva yapsaannaaa helva yapsana

Güzel kardeşim hangi fakirin evine gökten zembil ile ihtiyaçları iniyor? Bu görevi sen üstlendin artık yardıma muhtaç olana Allah versin denir mi? Yada sizler bizmi doyuracağız denir mi?

Artık anlayın yahu hareket etmezsen dişlilerde dönmüyor. İslamı işlet Allah senin dua 'nı kabul etmiş sana seçip beğendiği en güzel dini yani yaşam sistemini tebliğ etmiş, işletmek için ne duruyorsun

Haydin salata haydin salata, salat oturduğu yerden seslenmekten hayırlıdır.

ihvanistanbul

AkhenAton
Haklısın benim kafa kafa değil.

Oturduğu yerden affet bizi demek sıkıntılı bir durumdur aynen senin oturduğun yerden işini rast getirsin demen gibi

Eylem yoksa eylem yapmayanın sıkıntısı var demektir. Ya eylemler ağır geliyordur yada eylemleri hafifleri ile değiştirilmiş başka eylemleri yapıyordur. Böylece kendini kandırır farkında olmaz.

Aç karnını doyurmak için kalkıp yemek yapmaz isen Allah senin aç karnınımı doyuruyor :) yahu Allah akıl fikir vermiş ve sende sorumluluk almışsın daha ne duruyorsun helva yapsaannaaa helva yapsana

Güzel kardeşim hangi fakirin evine gökten zembil ile ihtiyaçları iniyor? Bu görevi sen üstlendin artık yardıma muhtaç olana Allah versin denir mi? Yada sizler bizmi doyuracağız denir mi?

Artık anlayın yahu hareket etmezsen dişlilerde dönmüyor. İslamı işlet Allah senin dua 'nı kabul etmiş sana seçip beğendiği en güzel dini yani yaşam sistemini tebliğ etmiş, işletmek için ne duruyorsun

Haydin salata haydin salata, salat oturduğu yerden seslenmekten hayırlıdır.

Çok boş konuşuyorsun.

Kimse dua et yan gel yat demiyor. Senin anlayışındaki problem seni dua etmekten bile alıkoyuyor belli.

adams77

Kanalizasyoncu
Çok boş konuşuyorsun.

Kimse dua et yan gel yat demiyor. Senin anlayışındaki problem seni dua etmekten bile alıkoyuyor belli.

Yahu oturduğu yerden dua eden sensin madem yan yatmıyorsun o zaman duanın gereğini yerine getir. İşlerimi rast getirmek için ne yapacaksın çok merak ediyorum. Sakın takla atmaya kalkma bekliyorum özelden adresi vereceğim ok

adams77

Kanalizasyoncu
cami mi, sen el camii ne demek biliyormusun,..kitabı okumak lazım, sen el kitab nedir biliyormusun, ayatları iyi anlamak lazım, en el ayat ne demek biliyormusun, aklı idrak etmek lazım, sen ne demek biliyormusun,....:)

Lakin size lazım değil sizde etek tutuyorsunuz. Merak ettim el etek mi :)

Yahu koca adamsın sakalından utanmalısın konuya dair bir kelam edemiyorsun işi makaraya döküyorsun. İşte bu sizin ne durumda olduğunuzu gösteriyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Sayın mugalata, benim bildiğim adamsdan bu soruna asla ve asla ANLAŞILIR; NET BİR CEVAP alamazsın.

:)

Sayın redyellow bu sefer yanıldın. Konuyu iyi takip etmemişsin anlaşılan :) neyse hoşuma gidiyor benimle böyle uğraşmanız. Böylece ne bildiğiniz ortaya çıkmış oluyor. Azıcık öz eleştiri yapın güzel kardeşim bilmediğin bir şey sana zaten net gelmez. Yani uzakta birşeye ne kadar vakıf olabilirsin ki fakat yakınlaşınca herşey netleşir.

Neyse size benim gibi adamslar gerek böylecs kendinizi iyi hissedip işte kötü adams diyerek kendinizi iyi gösteriyorsunuz fakat nereye kadar :)

adams77

Kanalizasyoncu
cami mi, sen el camii ne demek biliyormusun,..kitabı okumak lazım, sen el kitab nedir biliyormusun, ayatları iyi anlamak lazım, en el ayat ne demek biliyormusun, aklı idrak etmek lazım, sen ne demek biliyormusun,....:)

Şunu düzeltelim ben ayat demem helede hiç el ayat demedim sanırsam galiba :)

Evet sen bilmiyorsun el kitap nedir bu yüzden anlamıyorsun. Sen makarana bak Allahs savaş açanlarla aynı safta yer al sonra el den dem vur aklını kime verdiysen alda azıcık düşün belki el değer :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Lakin size lazım değil sizde etek tutuyorsunuz. Merak ettim el etek mi :)

Yahu koca adamsın sakalından utanmalısın konuya dair bir kelam edemiyorsun işi makaraya döküyorsun. İşte bu sizin ne durumda olduğunuzu gösteriyor.
sakal utanılacak bir şey değil, aksine gurur duyulacak bir şey, aslında sen utan sakalsızlıktan,,,, gelelim makaraya, makara bile çok size.....:)

adams77

Kanalizasyoncu
sakal utanılacak bir şey değil, aksine gurur duyulacak bir şey, aslında sen utan sakalsızlıktan,,,, gelelim makaraya, makara bile çok size.....:)

Nie senin ki kadar yok diye mi utanacağım...ölçü senmisin? Sakalsız olan utansın ben jilet kullanmam (10 seneyi geçmiştir) sünneti yerine getiriyorum devam edelim mekke döneminde değilmişiz yeni görevler varmış hocamız öyle demiş mesela hicret etmek gibi

makarnayı neden bize çok görüyorsun ki sakalımızda var fakat yine sözümüz kar etmiyor desene :)

spesifik

آزادی قید و بند
Nie senin ki kadar yok diye mi utanacağım...ölçü senmisin? Sakalsız olan utansın ben jilet kullanmam (10 seneyi geçmiştir) sünneti yerine getiriyorum devam edelim mekke döneminde değilmişiz yeni görevler varmış hocamız öyle demiş mesela hicret etmek gibi

makarnayı neden bize çok görüyorsun ki sakalımızda var fakat yine sözümüz kar etmiyor desene :)
sünneti yerine getiriyor isen
niye nakli çöpe atıyoruz
ben sesli düşünüyorum sadece :)

adams77

Kanalizasyoncu
sünneti yerine getiriyor isen
niye nakli çöpe atıyoruz
ben sesli düşünüyorum sadece :)

Sünnette nakil yok ondan olabilir mi? Direkt olarak vahiy ile hemhal olan bir elçinin sünnetini ihya ediyoruz fakat yinede sünnet düşmanı ilan ediliyoruz. Elçi hangi nakli aldı da bizim haberimiz olmadı.

bende sesli düşünebiliyorum.

spesifik

آزادی قید و بند
Sünnette nakil yok ondan olabilir mi? Direkt olarak vahiy ile hemhal olan bir elçinin sünnetini ihya ediyoruz fakat yinede sünnet düşmanı ilan ediliyoruz. Elçi hangi nakli aldı da bizim haberimiz olmadı.

bende sesli düşünebiliyorum.
Vahiy de nakil... nakleden nebi
Allahın kelamını bize nakleden nebi...
sünnette nakil yaşayan nebi nakleden ashab
vahyi biz almıyoruz ya o bakımdan

adams77

Kanalizasyoncu
Vahiy de nakil... nakleden nebi
Allahın kelamını bize nakleden nebi...
sünnette nakil yaşayan nebi nakleden ashab
vahyi biz almıyoruz ya o bakımdan

Hiç oldumu!!

Tebliğ ne oldu? Vahyi nasıl biz almıyoruz.. Elçiye vahyedilen bize vahyedilmiş değil mi? Elçi bize tebliğ etmiyor mu?

Deki diye başlayan ayetler nakil mi? yapmayın lütfen sünnet ile vahyi nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz!! Ben bana vahyedilenden başkasına uymam diyen bir elçinin sünneti değilmidir vahye uymak!!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hiç oldumu!!

Tebliğ ne oldu? Vahyi nasıl biz almıyoruz.. Elçiye vahyedilen bize vahyedilmiş değil mi? Elçi bize tebliğ etmiyor mu?

Deki diye başlayan ayetler nakil mi? yapmayın lütfen sünnet ile vahyi nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz!! Ben bana vahyedilenden başkasına uymam diyen bir elçinin sünneti değilmidir vahye uymak!!

hadisler de vahiy oldğuna göre, ortada bir sorun yok, siz vahyin, yalnız Kur an a yazılanlardan ibaret sandığınız için, yoldan çıkıyorsunuz... sana, oku diyeceğim ama, okumasınıda bilmiyorsunki...

spesifik

آزادی قید و بند
Hiç oldumu!!

tabi ki De ki ile başlayan ayetler nakil
De emriyle nakil etmesi isteniyor
Biz vahye tabi olmakla mükellefiz
vahye tabi olmak vahiyle muhatab olmak evet ama vahyi almak değil
neyse derin konular ..
insanların dışlaması hoşuna mı gidiyor anlayamadım
nefsimizi muhasebe edelim

adams77

Kanalizasyoncu
hadisler de vahiy oldğuna göre, ortada bir sorun yok, siz vahyin, yalnız Kur an a yazılanlardan ibaret sandığınız için, yoldan çıkıyorsunuz... sana, oku diyeceğim ama, okumasınıda bilmiyorsunki...

Güzel kardeşim mushaf ile kuran 'ı bir birine karıştırmasan iyi olur. Ayrıca hadis nasıl vahiy olur!! elekten geçirilen vahiy mi olur?

مَكْنُونٍۙ

ne demek biliyormusun? Ellerin ile yazdığın kitap hakkında çok düşünmen gerek çoook