Cübbeli Ahmed'in Tehlikeli Sözleri !

ömerusta

Kıdemli Üye
cübeliyi tevile gidenler kendi dinsizlşiğini tevil eder .

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Buradaki muarız arkadaşlara:

"Ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü..."

Olay şudur:

Hangimiz olursak olalım, müslüman erkekler ve kadınların en büyük arzuları, istek ve talepleri ister istemez,
Kulluk ettikleri,
İman ettikleri,
İbadet ve cihad ettikleri,
Kendilerini ve bütün bir alemi Yaratan Allah'ın çıplak gözle görmektir...

Hatta bu ulvi ve ali istek Peygamber'lerden de sadır olmuştur, hangi müslüman istemez ki bunu..?

İşte,

Allahü Teala'nın görevlendirdiği insan-ı kamil olan, evliyaullah olan şeyhler, manevi önderler yeryüzünde Allah'ın manevi anlamda en mükemmel kıldıkları varlıklardır...

Dolayısıyla, Allahü Teala, bir anlamda, "Kendi Nuru"ndan bir parça ile o manevi mübareklerin alnının ortasına "tecelli" eder ve o tecelli hal şeyhin her bünyesine nakış nakış örülür...

Dolayısıyla, şeyhi temaşa etmek bir anlamda Allah'ın nurunu, Allah'ın güzelliğini "SOMUT" bazda gözle görülür bir şekilde görmek ve temaşa etmektir.

İşte,

"Ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü..." cümlesi,

O dairevi yapılanmanın özel değerlerinde tutarlı ve dahi olması gereken bir inanışı ifade eder...

Doğru mudur..?

Gülüyorum sadece çünkü soru anlamsızdır,

Elbet doğrudur hatta doğrudan da öte bir hakikattir...

Aksini söylerseniz, tasavvufi olarak intihar etmiş olursunuz...

Selamlar...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Buradaki muarız arkadaşlara:

"Ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü..."

Olay şudur:

Hangimiz olursak olalım, müslüman erkekler ve kadınların en büyük arzuları, istek ve talepleri ister istemez,
Kulluk ettikleri,
İman ettikleri,
İbadet ve cihad ettikleri,
Kendilerini ve bütün bir alemi Yaratan Allah'ın çıplak gözle görmektir...

Hatta bu ulvi ve ali istek Peygamber'lerden de sadır olmuştur, hangi müslüman istemez ki bunu..?

İşte,

Allahü Teala'nın görevlendirdiği insan-ı kamil olan, evliyaullah olan şeyhler, manevi önderler yeryüzünde Allah'ın manevi anlamda en mükemmel kıldıkları varlıklardır...

Dolayısıyla, Allahü Teala, bir anlamda, "Kendi Nuru"ndan bir parça ile o manevi mübareklerin alnının ortasına "tecelli" eder ve o tecelli hal şeyhin her bünyesine nakış nakış örülür...

Dolayısıyla, şeyhi temaşa etmek bir anlamda Allah'ın nurunu, Allah'ın güzelliğini "SOMUT" bazda gözle görülür bir şekilde görmektir...

İşte,

"Ete kemiğe büründü Mahmut diye göründü..." cümlesi,

O dairevi yapılanmanın özel değerlerinde tutarlı ve dahi olması gereken bir inanışı ifade eder...

Doğru mudur..?

Gülüyorum sadece çünkü soru anlamsızdır,

Elbet doğrudur hatta doğrudan da öte bir hakikattir...

Aksini söylerseniz, tasavvufi olarak intihar etmiş olursunuz...

Selamlar...

kalpte olanı ancak Allah (cc) bilir. biz zahire göre hüküm vermekle mükellefiz. hepimiz.!!!

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan yine karıştırdın...sözlere dikkat...Ahmet Hoca belki avamın içerisinde söylenmemesi gereken bazı şeyleri söylediğinden dolayı, ehlince eleştirilebilir...bunun dışında, yazdıklarını kağıda dök ve gel Efendi Hazretlerine gidelim, bu yazdıklarından bir tanesini onaylasın, yüzbinlerce kez senden özür dilerim.... ama, tamamına onay verirse ve sana sus der ise, tokadı yapıştırım sana ona göre... bu kadarda Allah ın izni ile emin konuşuyorum...

Ne alaka abi yaw? Efendi hazretlerinin usulünde kim duymuş böyle sözleri?
aç hikmetli sözler kitabını buyur bak. İlla şeriat illa hakikat.

efendiyle o kadar kolay görüşebileceksek ben senden her gün tokat yiyeyim abi :) ben razıyım :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
kalpte olanı ancak Allah (cc) bilir. biz zahire göre hüküm vermekle mükellefiz. hepimiz.!!!

Siz ne demek istediğimi anlamadınız herhalde,

O dairede tutarlı olan, İslam'da, Kur'an'da ve Din'de asla tutarlı değildir ve dahi çok ağır bir cürümdür de...

Yani ben, aslında oranın tutarlılığını ifade ederken ağır bir tenkit de getiriyorum ama inceliği anlamadınız...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
başka ne olabilir.?

tabi tevilde sınır tanımayanlar için hayal güçlerinin sınırlarında dolaşmaya hazır olun...

1959 - Selmanu'l-Farisi (radiyallahu anh) anlatiyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Allah'in yuz rahmeti var. Bunlardan biriyle mahlukat kendi aralarinda birbirlerine merhamet gosterirler. Doksandokuz rahmet de Kiyamet gunu icindir."
Muslim, Tevbe 20, (2753).

1960 - Yine Muslim'de gelen bir diger rivayette Resulullah (aleyhissalatu vesselam)]: "Allah, arz ve semayi yarattigi gun, yuz rahmet yaratti. Her bir rahmet goklerle yer arasini dolduracak kadardir. Ondan yeryuzune tek bir rahmet indirmistir. Iste anne, yavrusuna bununla sefkat eder. Vahsi hayvanlar ve kuslar birbirlerine bununla merhamet ederler. Kiyamet gunu geldigi vakit Allah, rahmetine bunu da ilave ederek (tekrar yuze) tamamlayacaktir."
Muslim, Tevbe 21, (2753).

http://www.kuranikerim.com/kutubi-sitte/1960.html

Demek ki hadis-i şerife göre Allah CC rahmetini 100 e bölmüş, 99 u kendinde kalmış 1 ini yeryüzüne indirmiş

Anna yavrusuna, vahşi hayvanlar birbirlerini bu birden hakkına düşenle şefkat/merhamet edermiş

Şİmdi ben size

"Allah CC ın Rahmeti Kulu üzerinde gözüktü"

desem ne dersiniz?

Ya da aynı sözü bir değişik anlatım ile

"Allah CC ın Rahmeti ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ Kulları üzerinde gözüktü"

Desem ne dersiniz??

Bunun anlatımın ters/yanlış yanı var mıdır?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yukarıda iki yorum geçtim ve buradan tekrar ifade ediyorum:

Tasavvufun özellerinin İslam'la uzaktan yakından ilgi ve alakası yoktur...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Yerinde olsam savunurdum beyefendi...

kurana ve hadise aykırı her söz ayağımızın altındadır. velev ki cübbeli söylesin, velev ki mahmut hoca söylesin...

sed oluruz. hakkı haykırırız. belki duyuramayız ama olsun. karınca gibi oluruz ya...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
kurana ve hadise aykırı her söz ayağımızın altındadır. velev ki cübbeli söylesin, velev ki mahmut hoca söylesin...

sed oluruz. hakkı haykırırız. belki duyuramayız ama olsun. karınca gibi oluruz ya...
Bilmediğin şeyin ardına düşme. El, ayak; göz, kulak bundan sorumludur

Ayağımın altında, başımın üstünde gibi sözler söylemeden önce git üstadın bu konuda ne diyor ona bak

Sonra yazık olmasın

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben görev mahallimden evime yöneldiğimde, birçok kumarhanenin ve yine birçok içki ticaretinin yapıldığı büfelerin önünden geçmekle beraber bir de meyhane türü yerden geçmekteyim.

O yoldan her yürüdüğümde kalbimi manevi anlamda hüzünler kaplıyor.
Gerek bu haram ticareti yapanlara ve gerekse de bu haram ticarete aracı olanlara yardımcı olamamaktan ve nihayetinde yarın Kıyamet Günü'nde bu yapılan kötülüklerden defterime bir şeylerin de ekleneceği düşüncesinden üzülüyorum ve evime geçince bazen ne yaptığımı bilmez halde, aklını yitirmiş insanlar gibi olabiliyorum...

İslam, ancak değerlerine müsade ederdi... O değerleri uygulayacak İslam toplumu da yoktu...

Neden bina etmediğimin hesabı da bana sorulacak onu da biliyorum...

Ve manen korkuyorum, Rabb'im'den utanıyorum... Ve ancak bu kötülüklerle mücadelemi "kalpten buğz"la ikame edebiliyorum... İmanın en zayıf derecesi...

Dolayısıyla, yaşadığım elem ve hüzünleri burada olsun ve başka çevreler de olsun müslümanlar da yaşıyorlar...

Yani, bizi kahreden bu elem ve hüzünler, kimse alınmasın, kendim için ifade ediyorum, "eşşekliğimden" mi oluşan elem ve hüzünlerdir..?

Çünkü benim inabe aldığım, kendisine rabıta ettiğim, aracı kıldığım bir tane tasavvufi anlamda insan-ı kamilim yoktur...

Bunları ifade etmeye teeddüp ediyorum... Lakin şunu da ifade edeyim,

Tasavvufçular şu "ekabir libasları"nı ne zaman üzerinden çıkaracaklar merak ediyorum...

İnsanda biraz utanma olur...

Selamlar...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bilmediğin şeyin ardına düşme. El, ayak; göz, kulak bundan sorumludur

Ayağımın altında, başımın üstünde gibi sözler söylemeden önce git üstadın bu konuda ne diyor ona bak

Sonra yazık olmasın

ne yazığı...

buyur sen izah et. "ete kemiğe büründüm, mahmut diye göründüm" ve "...muhammed mustafa eşittir Allah.." şirk değilse şirk nedir? bekliyoruz.

işte video:

talib

Kıdemli Üye
olmadı şimdi. sorumuzu şarta bağlamışsınız. cevap veremeyecekmisiniz yoksa zoru görünce kaçacakmısınız.

Sözün sahibi ben değilim ki kaçayım, sözün sahibi Yunus Emre, Cübbeli Ahmet... Ben anladığım kadar yazabilirim... Anlamadı isem ben anlamadım derim.

Ama siz de deyiverin yani, konu konuyu açıyor. Nurcuların Kur'an'da bize işaret var demeleri ne manaya gelir.

Bütün yollar kapanmıştır, herkes sadece risale okuyup ona göre davranmalıdır laflarını nereye koymalıyız?

Sizin sorguladığınız söz bir iki kişiden duyulmuş, benim dediğim ise tüm nurcularda var. Sahi ede sen bir nurcusun, Kur'an'da sana nerede işaret var?

Cevap ver, ben de sorduğuna anladığım kadarı ile cevap vereyim.

talib

Kıdemli Üye
:)

Sende mi brütüs...

onlar en büyük brütüsler :)

nurculardaki tarikat inkarı kemalistlerden aşkındır :)

ama eleştirdikleri sözlerin bin kat fazlası da onlar da vardır :)

böyle tuhaf insanlar... ben de anlamadım.

şahısçılık yapmayın, bırakın mürşidleri derler, bediüzzamana takmadıkları lakap vermedikleri makam yoktur. e hani şahısçılık yapmayacaktık :)