Cübbeli Ahmed'in Tehlikeli Sözleri !

spesifik

آزادی قید و بند
Sadece Islamoglu degil Ebubekir Sifil Hocayida tekfir ediyorlar.

Videoyu hazirlayan zihniyetin asiri Selefi tarafi bugun ilahiyatcilari,siyasetcileri,memurlari,sistemi,oy vermeyi vb. mevzularin tumunu kufur icinde degerlendiriyorlar.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

o zihniyeti biliyorum...
yaptıkları söyledikleri ile örtüşmüyor...
laf ile peynir gemisi yürümez .. Sıkıyorsa imam nikahı ile yetinsinler bakalım
Reelden tanıdıklarım var ..Rukkiye ile para kazananlar var..
Mesele videoyu kimin hazırladığı deil mevzuyu bu minvale taşımak çok gereksiz
Ama biz müslümanlar bu konuda çok mahiriz ne yazık ki...

talib

Kıdemli Üye
Kimsenin bize kafir, müşrik demesiyle dinden çıkmayız, bi relax olun :)

Aforozunuzun ne maddi bir geçerliliği var, ne de manevi bir kıymeti.

Kendinizi tatmin edersiniz ancak.

Modern cumhuriyet kadını tanımlaması vardır, küfreden, parmak işareti yapan... Şimdi yeni modern müslümanlar çıktı, herkesi tekfir eden, biz Kur'an'cıyız diyen, mealler üzerinden aforozculuk oynayan...

Boş işler... Ama nasıl oluyorsa, mutlu kılıyor bu onları.

Sen kafirsin, hımm senden de müşrik olur, du bakayım sen de münafık gibisin...

Tekfir ettikleri ise ulemanın ve sulehanın en çok mevcut olduğu yerler. Yani ilim desen tekfir ettilerinde, amel desen yine onlarda... Bizimkiler 2 meal okuyup, tefsir sahiplerini tekfir ediyor.

Verda

Gales

Modern cumhuriyet kadını tanımlaması vardır, küfreden, parmak işareti yapan... Şimdi yeni modern müslümanlar çıktı, herkesi tekfir eden, biz Kur'an'cıyız diyen, mealler üzerinden aforozculuk oynayan...

Tekfir ettikleri ise ulemanın ve sulehanın en çok mevcut olduğu yerler. Yani ilim desen tekfir ettilerinde, amel desen yine onlarda... Bizimkiler 2 meal okuyup, tefsir sahiplerini tekfir ediyor.

Kardeşler birbirini uyarmalı öyle değil mi siz de bizleri uyarabilirsiniz ayetlerle sıkıntı yok Kur'an hepimize uyarıdır zaten birbirine hakkı ve sabrı tavsiye etmek..

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İnsanlar içinde, Allah'tan başkasını 'eş ve ortak' tutanlar vardır ki, onlar (bunları), Allah'ı sever gibi severler. İman edenlerin ise Allah'a olan sevgileri daha güçlüdür. O zulmedenler, azaba uğrayacakları zaman, muhakkak bütün kuvvetin tümüyle Allah'ın olduğunu ve Allah'ın vereceği azabın gerçekten şiddetli olduğunu bir bilselerdi. (Bakara Suresi, 165)

Abi bu ayeti içine dönerek samimi bir şekilde okumanı rica ediyorum..

o vakit niye niyet okyuculuğu yapıp, kimi kimden daha çok sevdiğimi sen ifade ediyorsun......şöyle baksan birde,,, eğer bu adam, Allah için falan adamı bu kadar seviyorsa, Peygamberini ne kadar çok seviyordur, eğer Peygamberini bu denli seviyorsa, Alemlerin Rabbini kim bilir ne kadar seviyordur.... levet, nerden bileceksin, ne kadar sevdiğimi....

Verda

Gales
o vakit niye niyet okyuculuğu yapıp, kimi kimden daha çok sevdiğimi sen ifade ediyorsun......şöyle baksan birde,,, eğer bu adam, Allah için falan adamı bu kadar seviyorsa, Peygamberini ne kadar çok seviyordur, eğer Peygamberini bu denli seviyorsa, Alemlerin Rabbini kim bilir ne kadar seviyordur.... levet, nerden bileceksin, ne kadar sevdiğimi....

Samimi bi şekilde nasihatta bulundum sen de bana söyle olsun bitsin =)

B

bamda

Guest
3 Çeşit zikir var

1. Dil zikri (Sizin tarifini yaptığınız dil ile açıktan yapılan zikir)

2. Kalp zikri (İnsanın kalpten, devamlı, istek dışı da olsa zikretmesi, Allah CC ın nimetlerini anması, tefekkür vs vs)

3. Hal zikri (Diğer adıyla FENAFİLLAH her halinde Allah CC ın rızasını gözetmesi, kendi istek ve arzularını Allah CC ın istek ve arzularında yok (fena) etmesi)

Zannımca burada geçen zikirden kasıt HAL ZİKRİ olsa gerek

Lakin

Kalp zikri olmadan hal zikri

Dil zikri olmadan da kalp zikri olması zor

İşin girişi dil zikrinde, bitişi hal zikrinde
isteyen istediği gibi takılıyor.size bir zikir kalıbı tariflesem batıl olur.
zikir her harakette her eylemde allah cc tarafından gözetlendiğini hissedebilmek,bunun için uğraş verebilmek..ihsan ile iç içe bir anlayış.
belli bir kalıbı yok.

fakiri

Kıdemli Üye
zikir her harakette her eylemde allah cc tarafından gözetlendiğini hissedebilmek,bunun için uğraş verebilmek..ihsan ile iç içe bir anlayış.
belli bir kalıbı yok.
Zikir bu dediğin değil ! Herhalde sana bu şekildeki tarifi Afrikadaki yam-yam’lar öğretmiş olmalı !

fakiri

Kıdemli Üye

Bakıyoruz da kendinden çok eminsin ! Oysa, bütün ulema ittifakla en küçük gördüğün bir hatayla bir Müslümanın imandan soyunulabileceğinden bahseder !..Kaldı ki, Allahımızın mekrinden de kimse emin olamaz ! Böyle bir hâl büyük günahlardan sayılmıştır. Bütün ehli tahkik ve alimler son nefeste imanla gidebilecekmiyim diye korku ve ümit arasında bir hayat sürmüşşlerdir . Sendeki bu rahatlık hangi torpilli tarafından sana verildi acaba ?..

fakiri

Kıdemli Üye
Haklısın kur'an'ı ancak temiz akıl sahipleri anlar kimdir onlar düşünelim!?

Verda Hnm,
Öncelikle deterjan mesajım bir şakaydı bunu hatırlatayım…
İkincisi, burada bahsettiğin “temiz akıl sahipleri” tamlaması doğru değil ! Makbul Aklın; ifade edilirken selim, sağlam veya saf olması tercih edilmiştir müfessirlerce… “Temiz” kelimesi akılla değil de vicdanla tamlama olarak genelde kullanılmaktadır. Bunu hatırlatmış olalım dedim.

çağatay

Kısıtlı Erişim
Çalışmanın basitliğine mi değinelim, bunu yapanların hamaketine mi? @Büşra Betül karar versin :)
çalışmanın basitliğine dem vuruyorsunuz,şöyle bir yazılarınıza baktım ,savlarınızı okudum ,hiç de öyle din eğitimi almış bir profil çıkmadı kaşımıza.Dini bir eğitim aldınızmı?

ihvanistanbul

AkhenAton
Gercekten bole mi dusunuorsunuz.

Acaba Sahabede -Biz Arapca bilioruz Kurani okuyalim bize yeter.Peygambere ne gerek- mi demis.

Hoca Alim Muallim Mursid . Bunlar onemli seylerdir.Bir hocanin dizinin dibinde edep de ilim de ogrenilir.

Tasavvufa gelince ozunde Islama tam baglanmaktir.

Tasavvuf adina yapilan yanlisliklar tasavvufun kendisine atfedilmemeli.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

Kardeşim ironi yaptım. Öyle düşünmüyorum tabi ki

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
belli bir kalıbı yok.
Be akıllı

Bizim yazdığımız HAL ZİKRİ ne oluyor

Güya HAL ZİKİRİNİ reddediyorsun; ama bilmeden HAL ZİKRİ ni tarif ediyorsun

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaşlar, Cübbeli'nin sözlerini tartışmaktan öte, Tarikat bünyesinde inabe almış olanların, şeyh tanımlamaları nasıldır ve şeyh'in manevi yönden fonksiyonu inabe alan için nedir gibi sualleri de bilmekten geçer.

Ben biliyor muyum, elbet biliyorum, bildiğimden dolayı da, Cübbeli'nin şeyhi için ifade ettiği sözler ve o bünye içersinde şeyhi ile arasındaki konumu hakkındaki söylemi ve bunları da genelleştirerek, falancaların sözlerinden mütevellit "şeyh"i olmaz sa olmaz kabül etmesi,

İçersinde bulunduğu daire ile yakından alakalıdır ve de doğrudur...

Tarikatın (Tasavvufun) olmazsa olmazlarını Cübbeli bir kenara bırakacak, ondan sonra gelecek, sizin arzuladığınız gibi konuşacak, çok beklersiniz, çünkü, o böyle yaptığında, onun bu ameliyesi tasavvufi (tarikat) anlamda intiharıdır. Cübbeli intihar edecek kadar aklını zayi eden biri değildir.

Bu ameliyenin tersini de diğer insanlarda görmek mümkündür onlar da bu halleriyle asla intihar etmezler:

Mesela Abdü'laziz BAYINDIR, OKUYAN, İSLAMOĞLU vs. muhatabı olduğu kesime, üzerinde oturduğu posttan elini uzatıp, bana bağlanıp beni manevi önder seçeceksiniz, ben sizlerin manevi önderiyim, beni rabıta edeceksiniz, beni aracı kılacaksınız, ben sizlere inabe aldığınızdan ötürü şefaat edeceğim, bizim yüzlerimizin nurluluğu Allah'ın bize tecelliyetindedir, bizler uzakta da olsak sizlerin kalbinizi falan okuruz ve sizleri müşahade ederiz şeklinde anlamlar çağrıştıracak bir fiil, ameliye ya da kavlin içersinde olduğunu gördünüz mü..?

Göremezsiniz, çünkü onların da bu halleri kendileri için intihardır...

Dolayısıyla, bir şeyh, inabe alan insan için,

Allah'ın seçtiği ve bizzat görevlendirdiği insan-ı kamil'dir...

Onu Allah seçmiş ve manevi anlamda insanlara göndermiş, Allah tarafından kendisine şefaat hakkı verilmiş ve gerektiğinde de Allah'la konuşabilen ve O'nunla istişare edebilen, kabirlerdeki Peygamber ve Allah'ın diğer velileriyle konuşabilen, kendisinden inabe alanlara, ölümlerinde, kabirlerinde ve yarın Kıyamet Günü'nde kesinlikle yardımı olacak bir Evliyaullah'tır...
O hatasız ve kusursuzdur...
O Allah'ın yeryüzünde en kıymetli varlığıdır... vs...

İşte Cübbeli de, işin esprisini bildiğinden dolayı, lisanından böyle sözler çıkarabiliyor...

Kendileri haklıdır... Çünkü, ifade ettikleri onun olmazsa olmazıdır...

Mahmut Efendi'nin onu dışlaması Allah'ın, Kur'an'ın dışlaması gibidir...

Abartmıyorum, o daire bu merkezlidir.

Videoda Cübbeli olduğundan öyle konuşuyorum. Mesela benim kızkardeşim de ölmüş bir veliye rabıta ederdi, gecenin karanlığında, elinde de bir resim vardı, ki o resmin de olması gerekiyor, yüzü temaşa etmek o yüzü tanımakla mümkündür. Çünkü o yüze Allah nuruyla tecelli etmiştir, o yüz, benzetme gibi olmasın ama, Yaratan'ın güzelliğinden bir nurdur vs...

Yani diyeceğim o ki, her tarikatte usul budur...

Dolayısıyla, bu kurtarıcılar direk manevi kurtarıcıdırlar...

Sanki Allah bizim ne yaptığımızı bilmiyor, bizleri aracılarımızdan soruyor... İşin esprisi budur...

Netice:

Cübbeli'nin sözlerini ben makul buluyorum... Çünkü onun da fazla bir şey yapacağı yoktur... Daire içersinde bulunduğu özel değerleri Cübbeli ortadan kaldırmaz ve ondan da böyle bir şey beklemeyiniz...

Hiçbir inabe alandan da böyle bir şey beklemeyiniz...

Selamlar...

talib

Kıdemli Üye
Bakıyoruz da kendinden çok eminsin ! Oysa, bütün ulema ittifakla en küçük gördüğün bir hatayla bir Müslümanın imandan soyunulabileceğinden bahseder !..Kaldı ki, Allahımızın mekrinden de kimse emin olamaz ! Böyle bir hâl büyük günahlardan sayılmıştır. Bütün ehli tahkik ve alimler son nefeste imanla gidebilecekmiyim diye korku ve ümit arasında bir hayat sürmüşşlerdir . Sendeki bu rahatlık hangi torpilli tarafından sana verildi acaba ?..

Kendinden emin olmakla benim yazdıklarım arasında nasıl bir bağlantı kurdun? Son nefesle alakalı bir şey mi demişiz? Bizim itikadımız, inşaallah mü'minim demek değil elhamdülillah mü'minim demek.

talib

Kıdemli Üye
"...ete kemiğe büründüm..." lafını nereye sokuşturacaksınız merak ettim.

not: ayrıca bu şirk değilse, şirk nedir? bize bir anlatsanız.

Kur'an'da bana işaret varı siz açıklayın, ben de bunu açıklayacağım.