Cübbeli Ahmed hoca hükümeti eleştirdi

7 mesajınız var bana hitap ettiğiniz bu 3 ncü mesajınız.

Umarım kalıcı olursunuz Forum da

TENKİT etmek yargılamak temelde AKIL var ise doğrudur ama var ise ALTERNATİF leride yazmak gerekmezmi ?

agbi beyefendi yaşınızı bilmiyorum ve tanımıyorum ama herhalde benden küçüksünüzdür diye tahmin ediyorum yanlışsam özür dilerim
dikkatimi çekti genelde siyasi konularda bilgisiz yorumlar yapıyorsunuz.bunu sizi küçümsemek açısından ele almıyorum yanlış anlamayın inşaallah çünkü akıllı birisiniz.sadece forum hayatınızda siyasi konularda gördüğüm kadarı ile büyük yanılgılar içindesiniz ve bu yanılgılarınızı adeta kulaklarınızı gözlerinizi kapatıp savunuyor pozisyondasınız.
size yorum yaptım çünkü sizi forumu takip ettiğim gibi biliyorum.ama kişisel anlamda tanışmışlığımız yada başka sitelerde yazışmışlığımız yoktur.
milli görüşçüyüm ve erbakan hocamızında düzgün akıllı ve takva ehli bir lider olduğundan hatta Allah'ın veli kullarından olduğundan şüphem yok.benim şahsen Erbakan hocamız kaç defa görüştüysem kalbimden geçeni yüzüme söyleyebildi.o kalperinde gönüllerinde sultanı olmuş.tek derdi milleti ümmetidir.bu uğurda ona Allah'dan başka kimse engel olamaz.O'nun tek sığındığı Rabbisidir.

agbi beyefendi,yorumlarınızda ısrarla savunduğunuz düşüncelerinize birşey yazmak istiyorum müsadeniz olursa
Erbakan hocamızın iktidarlarında neden koltuktan indirildiğini ve kaybettiğini yazıyorsunuz ve bunu forumdaki milli görüşçülere ısrarla meydan okurcasına bildiriyorsunuz
şunu anlamanız gerekirdi:
Erbakan hocamız bu milli görüş davasına başlarken kafasına göre bildiğiniz basit bir parti hareketiyle başlamadı bunu kimsede inkar edemez.Mehmet Zahit efendi (k.s.) gibi zamanının ulema heyetleri Erbakan hocayı bozuk yönetimlere karşı müslümanların Türkiye siyasetinde söz sahibi olabilmeleri ve hakkı adaleti ve refahı hakim kılmak için sahaya emirle sürdüler.şimdi bakıyorum forumada Esad Çoşan rahmetli hocadan Erbakan hocaya vurmaya çalışanlar var. la havle çekiyorum bu görüşlere bilesiniz.Mehmet Zahit efendi (k.s.) asla ve asla Erbakan hoca hakkında olumsuz beyanı yoktur.var diyen yalan söylüyor vallahi yalan söylüyor.merhum Esad hocamız ilmi siyasette Şeyhi Mehmed Zahit efendi (k.s.) gibi şuurlanamamıştı.çünkü Allah vergisidir.
bir insan Erbakanın 1969 yılında başlattığı milli görüş hareketinin o günden bugüne 1mm sapmadığını rahatçe bilir ve bunu inkarda etmez.içinde kalbinde problemleri yani sıkıntıları olanlar müstesnadır.
sözümü toparlamak istiyorum çünkü zaman yönünden pek müsait değilim.
Erbakan hocamızla katıldığımız oturumlarda bizlerin aldığı eğitimler önce Allah rızası yani ihlas içinde olarak bu davada mücadele verileceğidir.oy için değil, makam için değil önceliğin Allah rızası olduğu bize çocukluklarımızdan beri öğretilmiştir.
Erbakan hocamız hep bir söz söyler der ki:
biz hiçbirzaman kaybetmedik ki! biz herzaman kazananlarız.
bu sözünü %2,5larda olduğumuzda alay eden kitlelere hitaben büyük bir özgüvenle söylenmiş sözlerdir.
açılımı nasıl biliyormusunuz?
biz Allah'ın rızasını gözettiğimiz için asla kaybetmeyiz.ama Allah'ın rızasını değil Amerikanın ve AB'nin rızasını gözeten siyasetin peşinde olsaydık istersek %99 oy oranımız olsun yine kazanamayız.çünkü Erbakan ve onun gibileri birşeyin farkında o da asıl kazanmak Allah'ın katındadır.dünya ise imtihandır %0,1'de alsa Saadet Partisi kaybetmez çünkü bu parti amerikancı ve siyonist emperyalist güçlerin politikasını değil Allah'ın rızasını İslam birliğini ve hak adaleti savunan hocamızın tabiriyle canlı kuştur asla içi boş kuş değildir.
o yüzden agbi beyefendi sizin bu milli görüşün zahiren yenilgi gibi gözüksede batinen zaferleri olan milli görüş iktidarlarına yenilgiler istinad etmeniz ve bunu meydan okuma yönünde dile getirmeniz yanlış oluyor.siz eğer Milli Görüşü tanımadan hakkında yorum yaparsanız bu milli görüşe ihlasla hizmet edenlerin mücadelesinin hakkına girmiş olursunuz.yada bilip bile bile karalama yapanlardanda olabilirsiniz aslında kalbinizi bilemiyoruz ama hangisiseniz sizden ricam ittekullah (Allah'tan korkun) ve ona göre yazın.çünkü herşeyimizin hesabı var.

yorumlarıma vaktim müsait oldukça devam ederim.çok vakti geniş olan birisi değilim.
forumdaki tüm üyelerin din kardeşlerimin hicri yılbaşısını kutlarım.
fi emanillah

korakademik

Ordinaryus
şefim öyle bir anlatmışsın ki
ortaya parti değil de
yeni din çıktı sandım.

saliha kalem

Profesör
şefim öyle bir anlatmışsın ki
ortaya parti değil de
yeni din çıktı sandım.

ömer öngütçüler gibi sizde o hataya düşmeyin sakın!

Allah rızası için, siyaseti cihad bakış açısıyla yapmak yeni bir din anlayışına sizi nasıl sevkedebilir ki...

bu hareket 41 yıldır böyle çalışıyor.

o yüzden ülkemizdeki siyonistlerin ve münafıkların milli görüş davasına ve liderine yapmadığı iftira, karalama ve engelleme kalmadı.

cok insan siyasetle dinin hiçbir alakası yok sanıyor.

halbuki laik düzenin bu yansıması gerçekte toplumumuzun dindar kesiminin büyük kısmını siyasetten uzak tutmayı kısmen başarmış.

Cemaatlerimizin büyük çoğunluğunun siyasette çok fazla bilgisiz bırakılması bunun en büyük sonucudur diye düşünüyorum.

ayrıca ömer beyide ferasetli yorumlarından dolayı tebrik ediyorum

hicri yılbaşımızın tüm ümmeti muhammede hayırlar getirsin